تمامی ناباروری‌ها قابل درمانند

تمامی ناباروری‌ها قابل درمانند

رئیس نخستین و تنها مرکز خصوصی درمان ناباروری شمال شرق کشور گفت: تقریبا تمام‌ ناباروری‌ها قابل درمان هستند.‌

مهناز منصوری افزود: در حال حاضر تمام‌ ناباروری‌ها با روش‌های مختلف قابل درمان هستند.

وی ادامه داد: به ‌طور کلی بین 10 تا 15 درصد زوجین جوان دچار ناباروری هستند.

وی با بیان اینکه ناباروری علل مختلفی دارد، تصریح کرد: بین 40 تا 45 درصد علل ناباروری مربوط به مردان، 40 درصد مربوط به زنان و بین 10 تا 15 درصد نازایی‌ها علت مشخصی ندارند.

این پزشک متخصص درمان ناباروری گفت: اختلال در تخمک‌گذاری، اختلال در رحم، اختلال در هورمون‌های زنانه، علل مقاربتی، مشکل در تولید اسپرم، نارسایی در عملکرد اسپرم، تماس با مواد شیمیایی و اشعه‌ها و تبعات سلاح‌های شیمیایی از جمله علل و عوامل موثر در ناباروری هستند.

وی با بیان اینکه استرس در ناتوانی جنسی، نحوه مقاربت و به دنبال آن برخی از ناباروری‌ها دخالت دارد،افزود: با کمال تاسف در کشور ما بسیاری از زوجین به دلیل شرم و حیای زیاد از طرح موضوع خودداری کرده و به دنبال درمان آن نیستند.

منصوری با اشاره به روش‌های درمان ناباروری گفت: برخی از ناباروری‌ها از طریق روش‌های دارویی و یا تشخیص و درمان اختلالات فیزیکی دستگاه تناسلی و ادراری زن و یا مرد معالجه می‌شوند.

وی اضافه کرد: اگر نازایی به‌واسطه روش‌های یادشده درمان نشود، از روش‌های کمک باروری مانند IUI، IVF، ICSI، اهدای تخمک، اهدای جنین و رحم جایگزینی استفاده می‌شود که کاربرد هر یک از این روش‌ها بسته به‌علل ناباروری و شرایط مربوطه دارد.

به گفته وی، در روش‌های پیشرفته مانند IVF و ICSI (میکرواینجکشن) اسپرم به وسیله روش‌های پیشرفته به داخل تخمک تزریق می شود و لقاح در آزمایشگاه انجام می گردد و پس از تکمیل، جنین به رحم مادر منتقل می‌شود، اما در IUI که روش ساده‌ای است اسپرم گرفته شده در شرایط خاصی در داخل رحم گذاشته می‌شود.

منصوری عنوان داشت: zift، gift ، Zona hatching و IVM سایر روش‌های نوین و پیشرفته درمان ناباروری هستند که از طرق آزمایشگاهی و تغییرات مختلف ‌روی تخمک و یا اسپرم، نازایی معالجه می‌شود که خوشبختانه تمامی این روش‌ها اکنون در مشهد برای زوجین نابارور قابل دستیابی است.

این پزشک متخصص زنان و نازایی، موفقیت روش‌های کمک باروری در ایجاد حاملگی را حدود 38 درصد عنوان کرد و افزود:

پس از حاملگی ممکن است مسائل مختلفی باعث سقط جنین شود و بدین ترتیب موفقیت کاربرد این روش‌ها تا تولد فرزند حدود 25 تا 28 درصد است.

وی طول درمان روش‌های کمک باروری را بین دو سیکل قاعدگی، یعنی حدود دو تا سه ماه عنوان کرد.

وی استفاده از روش‌های کمک باروری در این مرکز طی سال گذشته را حدود یک هزار و 500 مورد ذکر کرد و افزود: نزدیک به یک هزار و 200 مورد از این تعداد، IVF بوده است.

رئیس مرکز ناباروری مشهد زیر پوشش بیمه نبودن خدمات ناباروری را از مشکلات مهم ذکر کرد و افزود: هزینه‌های درمان‌های کمک باروری بالاست و این در حالی است که تا پیش از تاسیس مرکز ناباروری در مشهد، بسیاری از بیماران به یزد و تهران مراجعه می‌کردند و به سبب مدت طولانی درمان، اقامت و رفت وآمدهای مربوطه، هزینه‌های درمانی برای زوجین خیلی بیشتر تمام می‌شد.

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
اره به بدبختی حامله بشید به بدبختی وبا هزار سختی بزرگ کنید بعد یکی از این بسیجی های از زیر بته بعمل امده بزنه جگر گوشهتان را بکشه. به اسم اسلام
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

irani1 - المان - هسن
hamesheh bahar - انگلستان - لندن. نه عزیز اسلا م یعنی کشت وکشتار. کل یوم عاشوری کل عرض کربلا.واین یعنی در عزا و شتو کشتار زندگی کنید. مرگ بر اسلام.
جمعه 9 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.