طرز تهیه مربای بهار نارنج

مربای بهار نارنج

مربای بهار نارنج از جمله مرباهای فصلی خوش‌عطر و طعمی است که خوردن آن نه ‌تنها  همراه با کره یا خامه بسیار می‌ چسبد، بلکه آن را می ‌توانید با چای به‌ عنوان عصرانه نیز میل کنید و از طعم خوشمزه آن لذت ببرید.

مواد لازم:

گل بهار نارنج   یک کیلوگرم

شکر   یک کیلوگرم

آب ‌لیمو ترش  2قاشق سوپ‌خوری

روش تهیه:

1- با توجه به اینکه بهار نارنج دارای طعم و مزه تلخی است، ابتدا باید با جوشاندن پی‌در‌پی، تلخی آن را از بین ببرید.

پس ابتدا شکوفه‌های بهار نارنج را در مقداری آب ریخته و بگذارید نیم ساعت بجوشند، سپس آنها را داخل سبدی آبکش کنید. این کار را دو تا سه بار تکرار کنید و بعد آنها را به ‌مدت 24 ساعت در آب سرد خیس کنید. در این فاصله نیز آب آنها را یکی دو بار عوض کنید. به این ترتیب، تلخی بهار نارنج کاملاً گرفته می ‌شود.

2- شکر را همراه 3 پیمانه آب در قابلمه‌ای بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا در اثر جوشیدن، شکر در آب حل شود. سپس بهار نارنج را به محلول آب و شکر اضافه کنید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا مربا قوام آید.

نکته: اگر می‌ خواهید شکوفه‌های بهار نارنج حالت‌ ترد داشته باشند، می‌ توانید آنها را پیش از پختن، چند ساعت داخل آب و آهک خیس کنید و بعد از چند بار آبکشی، مراحل پخت را انجام دهید.

shiva safaie - ایران - تهران
باز صبح است و من از روی نیاز ......خلوتی ساخته‌ام با دل خویش. نام اوووو ورد زبان گشته مرا ........تا فراموش کنم مشکل خویش. گر چه مشغول نمازم اما........خجل از طاعات نه قابل خویش. ایران تهران
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

shiva safaie - ایران - تهران
سلام صبح جمعه هست و کار دارم باید برم بیرون .آمدم اینجا یه مروری بکنم و برم ...تعطیلات انشا الله بهتون خوش بگذره..دلم تنگه ...خوش باشین همگیتون. ایران تهران
جمعه 9 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.