شادی صدر آزاد شد

شادی صدر آزاد شد

شادی صدر، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان روز سه شنبه 6 مرداد ماه پس از ۱۱ روز بازداشت با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

به گفته محمد مصطفایی وکیل خانم صدر او با ضمانت پدرش، ساعت دو بعدازظهر امروز از زندان آزاد شده است.

پیشتر سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط خانم صدر شده بود.

شادی صدر صبح جمعه بیست و ششم تیر ماه در مسیر نماز جمعه توسط نیروهای لباس شخصی دستگیر شد.

سازمان عفو بین الملل در بیانیه خود در این باره اعلام کرده بود هنگام دستگیری، روسری از سر خانم صدر کشیده شده و بازداشت کنندگان او را با باتوم زده اند. این در حالی است که به گفته این سازمان این افراد هیچ حکم و توضیحی مبنی بر تعلق به ارگان خاصی ارائه نداده بودند.

مالکوم اسمارت، مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین الملل، بازداشت خانم صدر را "غیرقانونی، خودسرانه و خشونت آمیز" خوانده بود.

شادی صدر، بنیان‌گذار سازمان مردم‌نهاد غیر انتفاعی "راهی"، از موسسان وب‌گاه‌های زنان ایرانی و میدان زنان، و از اعضای فعال کمپین "قانونِ بی‌سنگسار" و همچنین عضو کمپین‌های "نه به طرح امنیت اجتماعی"، "تحصیل سهم من نیست، حق من است"، "نه! به لایحه حمایت از مردان در خانواده"، "دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاه‌ها"، "اعتراض به فشارهای غیرقانونی علیه فعالان جنبش زنان" و "مادر من، وطن من" و "منشوری از آن خود" (منشور زنان ایرانی) است.

پیش از این نیز شادی صدر در تجمع روز چهارم مارس سال ۲۰۰۷ در مقابل دادگاه انقلاب تهران، به همراه بیش از سی نفر از فعالان جنبش زنان ایران دستگیر شده بود.

آنها در حمایت از پروین اردلان، نوشین احمدی خراسانی، سوسن طهماسبی، فریبا داوودی مهاجر و شهلا انتصاری مقابل دادگاه انقلاب تجمع کرده بودند. شادی صدر (که وکالت خانم انتصاری و دیگر فعال در بند یعنی خانم عباسقلی زاده را نیز بر عهده دارد) نیز بازداشت و به زندان منتقل شد.

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
ساده نباشید رژیم فهمیده که کهریزک اخبارش و منتشر شده و جنایتهاشون به بیرون درز کرده و برای اینکه از عواقب قانونی و بین المللی اون فرار کنه دستور تعطیلیش رو دادند و اتفاقا الان باید برن بازدیدش کنن. مگه با تعطیلی اونجا جنایتهاشون هم تمام شد و باید فراموش بشه و کسی هم دنبالش رو نگیره؟؟ قصد خامنه ای از تعطیلی کهریزک فقط ندادن مدرک جنایتهاش به دست ملت و دنیا هست و بس تمام این لباس شخصی ها و شکنجه گرها و زندانهای غیر قانونیشون که حتی وزارت اطلاعات هیچ کنترلی روی آنها نداره مستقیما با دسنور بیت رهبری و زیر نظر این خانه فساد اداره میشه.
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

sascha - امریکا - سن هوزه
مرگ بر اسلام .نمیگم مرگ بر مسلمان چون انسانه و ناخواسته دین اسلام کثیف را پذیرفته یه جورایی دین بهش تحمیل شده .این لینک را لطفا ببینین تا در کتون از اسلام بالا بره https://www.youtube.com/watch?v=xtYbuDDqcj0 مرگ بر اسلام درود بر ایرانی انسان
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
مدیر محترم سایت : از وقتی که کشور دوست و برادر "نوکیا"! امکانات مونیتورینگ به ایران فروخته راستش من می ترسم کامنت تُند بگذارم به نظر شما می توانند آی پی های کاربران رو پیدا کنند؟ اگه کسی می دونه کامنت بگذاره
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
به امید پیروزی ملت شریف ایران
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
خدارو شکر به امید آزادی دیگر در بندان
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

سلمک - ایران - تهران
چه عجب یکیو دیدیم گرفتن با پای خودش از زندان اومده بیرون
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
. iran-azad - ایران - تهران . تا آنجا که من میدانم میتوانند چنین کاری کنند اما یا باید شما را بشناسند و مستقیم هک بکنند یا باید تمام رایانه های تهران را هک کنند و یک یک چک کنند! که باز هم ممکن است. ضمنا این امکان هم هست که مسئولین سایت خودشان جاسوس حکومت باشند که در این صورت از همین حالا خودت را در کهریزک بدان!
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ. ممنون از راهنمایی
شنبه 10 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.