روزنامه صدای عدالت لغو امتیاز شد

روزنامه صدای عدالت لغو امتیاز شد

صدای عدالت هم به جمع روزنامه‌های توقیف شده پیوست

روزنامه اصلاح‌طلب صدای عدالت به دلیل چاپ مطلبی در شماره روز یک‌شنبه خود از سوی هیات نظارت بر مطبوعات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو امتیاز شد.

مصطفی کزازی، صاحب امتیاز و مدیر مسئول این روزنامه، با اعلام این خبر به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت: «هیات نظارت بر مطبوعات روزنامه صدای عدالت را طبق ماده ۲۷ قانون مطبوعات لغو امتیاز کرد.»

بر اساس ماده ۲۷ قانون مطبوعات جمهوری اسلامی، «هر گاه در نشریه‌ای به رهبر یا شورای رهبری جمهوری اسلامی ایران و یا مراجع مسلم تقلید اهانت شود، پروانه آن نشریه لغو و مدیر مسئول و نویسنده مطلب به محاکم صالحه معرفی و مجازات خواهند شد».

بر اساس تبصره ماده ۲۷ قانون مطبوعات، رسیدگی به این گونه «جرایم» نیازمند وجود شاکی خصوصی نیست.

مطلبی که از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به عنوان توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی تلقی شده مقاله‌ای درباره احمد شاملو بوده که در بخشی از آن آمده است: «چه کسی جز او می‌توانست در هنگامه یکه‌تازی خمینی و حکومتش، حاکمیت اسلامی یعنی قاتل زیبایی و معصومیت را این گونه ساحرانه با کلام نقاشی کند: کباب قناری، بر آتش سوسن و یاس، روزگار غریبی است، نازنین.»

در همین حال آقای مصطفی کزازی از علت لغو امتیاز روزنامه خود اظهار بی‌اطلاعی کرده و از پی‌گیری حقوقی این موضوع خبر داده است.

از سوی دیگر خبرگزاری مهر به نقل از مدیر مسئول روزنامه صدای عدالت نوشته است، «مطلب منتشره در شماره ۲۲۲۹ این روزنامه به‌اشتباه چاپ شده است.»

آقای کزازی همچنین گفته است: «ما به خاطر چاپ این مطلب که تعمدی هم نبوده عذرخواهی کردیم، اما این عذرخواهی پذیرفته نشد و تصمیم به لغو مجوز گرفته شد.»

در اطلاعیه دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات که روز دوشنبه در این باره منتشر شد آمده است که از مطالب مندرج در صفحه ۹ شماره روز یک‌شنبه روزنامه صدای عدالت با عنوان «اهانت آشکار به ساحت مقدس امام خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و زیر سؤال بردن اساس نظام جمهوری اسلامی» نام برده شده است.

هیئت نظارت بر مطبوعات همچنین این روزنامه اصلاح‌طلب را به «بی‌توجهی به تذکرات قبلی» متهم کرده و علت لغو مجوز انتشار آن را «دفاع از ساحت مرجعیت و ولایت فقیه» اعلام کرده است.

روزنامه صدای عدالت یکی از معدود روزنامه‌هایی بود که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری از میرحسین موسوی حمایت می‌کرد.

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
راه مبارزه با موتور سوارهای مزدور بسیجی با پنچر کردن چرخهای موتورها بوسیله پخش میخ و اشیاع میخ دار واشیاع پیش ساخته با میخ در خیابانها در روزهای اعتراض مردمی میتوآند سیستم کاری انها را فلج کند.لطفا از کسانی که راه کارهای مبارزاتی خوبی میدانند کمک کنند تا به ا ین جنبش کمک شود.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

ballotak - ایران - تهران
فجایع و کشتار انسانی در اردوگاه کهریزک. https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=4373
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

ballotak - ایران - تهران
هنرپیشه جوان, پگاه آهنگرانی دستگیر شد . --------------------------------------------------------------------------------. دویچه وله : . برطبق خبرهای تایید نشده پگاه آهنگرانی روز یکشنبه (۴ مرداد) دستگیر شده و از شرایط کنونی او هیچ اطلاعی در دست نیست. گفته می‌شود که دستگیری پگاه آهنگرانی بخاطر فعالیت‌های او در مخالفت با تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بوده است. این هنرپیشه جوان همراه بسیاری دیگر از هنرمندان سینما به صف جنبش اعتراضی علیه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری پیوسته بود. . https://peiknet.net/09-juli/news.asp?id=39634sort=PolPrison
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
مهم ترین خبر: 5شنبه 8 مرداد ساعت 6 مصلای تهران؛گفته شده این تجمع دارای مجوز هست.تو دهنی به رهبر و عنتر بزنید. در ضمن به همه ایران دوستان سفارش میکنم که با نمادهای سبز و سیاه در این مراسم شرکت کنند و پوسترها و عکس‌های شهدا را نیز به همراه داشته باشند. همچنین در صورت بسته بودن دربهای مصلا شرکت‌کنندگان در مراسم چهلم شهدا قرار است در خیابان شهید بهشتی (عباس‌آباد) بر روی زمین بنشینند و با حضور خود، همراه با سکوت و قرائت قرآن و روشن کردن شمع، یاد شهدای جنبش سبز را گرامی دارند. چهلم خانم ندا آقا سلطان روز پنجشنبه و در ساعت 5 بعد از ظهر برسر مزار آن شهید گلگون کفن میهن در بهشت زهرا برگزار خواهد شد.بایسته است که ما ایران دوستان و آزادی خواهان در این مراسم هر چه با شکوه تر شرکت به هم رسانیم ا یاد ایشان و دیگر جانباختگان میهن برای همیشه زنده بماند.در ضمن روز مراسم تحلیف ا.ن(انتری نژاد شیاد بزرگ) برای یه خوش آمد گویی تاریخی یادتان نرود. به امید آن روزی که همه ایرانیان و جهانیان بتوانند با آرامش و سازش در کنار یکدیگر زندگی کنند. خدا کمکمون کن.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.