سخنان مهم میرحسین موسوی در جمع فرهنگیان : مردم از چنین جنایت هایی نخواهند گذشت

سخنان مهم میرحسین موسوی در جمع فرهنگیان :

 مردم از چنین جنایت هایی نخواهند گذشت

قلم - میرحسین موسوی با تبریک اعیاد پیش رو، هر یک از این فرصت‌ها را به عنوان نعمتی دانست که خداوند برای نهضت سبز قرار داده است تا از آن خوب استفاده کند.

به گزارش خبرنگار قلم نیوز، مهندس میرحسین موسوی در دیدار با اعضای تشکل‌های معلمان و فرهنگیان در انجمن اسلامی معلمان ایران با تبریک ماه شعبان و اعیاد این ماه، این فرصت‌ها را نعمتی برای نهضت سبزخواند تا از آن خوب استفاده کند و گفت: این مهم‌ترین مساله است که شبکه عظیم اجتماعی و سبزی که در سراسر کشور ایجاد شده است، اگر هوشیار باشد که هست، باید از تمام این مناسبت‌ها با استفاده از خلاقیت خود استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه این مناسبت‌ها زیاد هستند یادآور شد: ما می‌توانیم هر روز برنامه‌ای برای روشنگری و پیگیری اهداف بلند نهضت بزرگ سبز داشته باشیم.

موسوی در ادامه درباره سخنان یکی از اعضای حاضر مبنی بر اینکه جریان حاکم بعد از انتخابات غافلگیر شد و فقط تا زمان انتخابات برای خود برنامه ریزی کرده بود، گفت: فکر می‌کنم این غافلگیری به چند هفته پیش از انتخابات برمی‌گردد زیرا تمام تلاش آنها در جهتی بود که مردم در انتخابات شرکت نکنند.

وی با اشاره به عملکرد رسانه ملی و دیگر رسانه‌های دولتی نسبت به دوره‌های قبل ریاست‌جمهوری، تلاش آنها را در جهت حضور عده قلیلی در انتخابات دانست و بیان کرد: آنها فکر نمی‌کردند که در مدت کوتاهی چنین موج عظیمی ایجاد شود برای همین غافلگیر شدند و طرح‌هایشان ناشیانه اجرا شد و خلل و فرج بسیار زیادی داشت و آنها قدرت مردم را به درستی تخمین نزدند و عمق جریان را به درستی درک نکردند. دلیل برانگیختگی و حضور مردم در خیابان‌ها را درک نکردند در نتیجه کشور و خودشان را با مشکل مواجه کردند.

میرحسین با بیان اینکه مطالبی که قبل از انتخابات، مطرح و بر آن تاکید کرده است چیزی نبوده جز درخواست‌های معمولی ذکر شده در قانون اساسی که مغفول مانده و کنار گذاشته شده بود افزود: ما بخش‌های اندکی از قانون اساسی را اجرا کرده‌ایم. قسمتی از آن را خوانده‌ایم آن هم بر اساس منافع گروهی و جناحی و آن بخشی که به نفع ما نبوده، کنار گذاشته‌ایم.

وی با بیان اینکه جز حقوق مصرح در قانون اساسی چیز دیگری نگفته است، بیان کرد: ما گفتیم شعار مردم در ابتدای انقلاب این بود "در بهار آزادی جای شهدا خالی؟"، حرف ما این است که این آزادی کجاست؟ مگر مردم به خاطر این آزادی به صحنه نیامدند و 22 بهمن 57 راهپیمایی‌های میلیونی در سراسر کشور انجام نشد و شعار آزادی سر ندادند؟ مردم دنبال آزادی بودند، الان این آزادی کجاست؟

موسوی با اشاره به مغفول ماندن بخشی از حقوق مردم و کرامت انسانی زن‌ها، آزادی سخن، اندیشه و گفت‌وگو  و هویت ملی ما و طرح آنها در انتخابات بیان کرد: طبیعی است که این سخنان از دل مردم برخاسته بود که به آنها بازگشت و موج ایجاد کرد و آینده این حرکت هم بستگی به این دارد که ما تا چه اندازه این شعارها را ببینیم و پایبند به آنها بمانیم و حاضر باشیم هزینه این پایبندی را بپذیریم.

میرحسین در ادامه درباره هویت ساختارشکنان گفت: متهم می‌کنند که شما ساختارشکن هستید و از ساختارشکنی استفاده می‌کنید، ما می‌خواهیم بگوییم ما دنبال ساختارهای واقعی برآمده از دل مردم و قانون اساسی هستیم. شما ساختارشکن هستید. با بررسی جریانات یک نمونه از دستگیری‌ها از ابتدا تا انتهای آن می‌توانید ببینید چه کسانی ساختارشکن هستند. لزومی ندارد ما صدها جنایت و تیراندازی و لباس شخصی را ببینیم، فقط کافیست آقایان یک نمونه مثلا پرونده همین روح الامینی، اعرابی یا آقاسلطان را مورد بررسی قرار دهند، خواهند دید که تا چه اندازه ساختارشکنی در مجموعه نظام صورت گرفته است و این به آنچه ما از جمهوری اسلامی و نظام انتظار داشتیم، هیچ شباهتی ندارد.

وی با بیان اینکه ما چنین نظامی را نمی‌خواستیم گفت: آیا ما نظامی را می‌خواستیم که افرادی شبانه بریزند و خانه‌های دانشجویان و مردم را ویران و ماشین‌های آنها را تخریب کنند؟ و بعد همه ارگان‌های موجود از وزارت اطلاعات تا بسیج بگویند این‌ها به ما ربطی ندارند؛ این‌ها از کجا آمده‌اند آیا از کره مریخ آمده‌اند؟ وقتی قتلی رخ می‌دهد، متهم هر کجا باشد آقایان آنقدر قوی هستند که ردش را بگیرند، آن‌وقت ده‌ها و صدها نفری که این جنایت‌ها را مرتکب شده‌اند را نمی‌توانند شناسایی کنند؟ چه کسی این را باور می‌کند؟ آیا این به معنای متهم کردن کل نظام به دروغگویی نیست؟

موسوی در ادامه با اشاره گسترش پوستر دروغ ممنوع در سطح کشور گفت: مردم متوجه شدند که یک دروغ بزرگ پشت این جریانات هست که این همان ساختارشکنی و روی گرداندن از قانون اساسی و همه آرمان‌ها و ایده‌آل‌هایی بود که نظام ما و مردم به آن پایبند بودند. الان هم نظام هیچ چاره‌ای ندارد که به آنها (آرمان‌ها، ساختارها و قانون اساسی) بازگردد و به نظر من اگر برنگردد مردم آن را برخواهند گرداند و مردم خود از راهی که آمده‌اند باز نخواهند گشت.

وی ادامه داد: غافلگیری دیگری که برای آقایان اتفاق افتاد این بود که تصور می‌کردند با چند حرکت بعد از 22 خرداد مردم به خانه‌های خود بازخواهند گشت اما همین که ملتی با این گستردگی و با این همه هزینه‌های بسیار بیش از 40 روز در خیابانهاست نشان‌دهنده عمق این جریان است؛ بعد آقایان ذهنیتشان را داده‌اند به اینکه دو گروه خارج کشور بودند و تماس با سفارتخانه موضوع را حل می‌کند، اینها تصور می‌کردند که احزاب این جریان را هدایت می‌کنند برای همین شخصیت‌ها و سران احزاب را دستگیر کردند و تمام تلاش خود را برای اعتراف‌گیری به کار بردند.

موسوی در ادامه با اشاره به اظهارات آیت‌الله جنتی مبنی بر اینکه که اعترافات دارد گرفته می‌شود گفت: آیا یک روحانی و مجتهد که اصولی دارد می‌تواند این حرف را بزند؟ اعتراف گرفتن داشتیم در اسلام؟ ما آدم‌های کم سوادی هستیم شما که باسواد هستید بیایید شرح دهید کجای اسلام، کجای قرآن و کتب فقهی ما روی مساله اعتراف کردن تکیه کرده‌اند؟ ما هر چه از حضرت علی (ع) شنیده‌ایم، بر عکس این بود، در جهت تبرئه مردم بود و در این جهت بود که مردم علیه خود حرفی نزنند.

وی با یادآوری اینکه این شیوه‌ها نتیجه‌ای در بر ندارد افزود: زیرا این حرکت مردم به شکل هرمی تنظیم نشده است بلکه به صورت یک شبکه گسترده در حال سیر بود که به همه خانواده‌ها نفوذ کرده بود و راز بقای این نهضت هم همین است و هر حرکتی در آینده هم باید به این سمت برود که نمی‌شود یک حرکت گسترده مردمی را در قالب یک تشکل کلاسیک مختصر کرد و کاهش داد. این یک خطر برای این حرکت در آینده است.

موسوی با بیان اینکه هر چه افراد را بازداشت کردند این حرکت گسترده‌تر شد، گفت: قدرت این حرکت از گسترش آگاهی‌هاست و باید آن را پاس بداریم و عمیق‌تر کنیم.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای به دولت حاکم رای دادند، بیان کرد: باید آگاهی را در میان این افراد گسترش دهیم و روش دولت تعیین کردن و وزیر عوض کردن و سیاست‌های اقتصادی و ماجراجویی سیاست‌خارجی دولت حاکم را به آنها یادآور شویم.

موسوی در ادامه بر لزوم فراگیر بودن شعارها تاکید کرد و با اشاره به فراگیر شدن نماد سبز میان همه ایرانیان و همبستگی حاصل از این نماد که با هم بودن را نشان می‌داد، گفت: باید شعاری مطرح کنیم که گستردگی آن بتواند ایرانیان داخل و خارج کشور را دربرگیرد و بر اساس آن، حرکتمان را تنظیم کنیم. آنچه من پیشنهاد می‌کنم، ایستادن بر قانون اساسی از زاویه زنده کردن اصول مغفولی است که مهم‌ترین آن آزادیهاست.

وی با اشاره به اصل آزادی برگزاری اجتماعات به درخواست خودش و مهدی کروبی برای برگزاری مراسم یابود شهدای وقایع اخیر در مصلی تهران اشاره کرد و گفت: با این کار دولت را در معرض امتحان قرار دادیم؛ ما نمی‌خواهیم کاری کنیم، سخنرانی هم نداریم،  فقط می‌خواهیم از مصلایی که با هزینه‌های صدها میلیارد تومانی ساخته شده، یک استفاده‌ای کنیم، همان 13 میلیونی که شما می‌گویید، این‌ها هم حقی دارند نسبت به این مصلی و از پول آنها ساخته شده و از بودجه عمومی صرف شده است و متعلق به آنها هم هست، اجازه دهید ما جمع شویم و فقط قرآن بخوانیم، قرآن بخوانیم .

موسوی در ادامه با یادآوری اینکه قانون اساسی می‌تواند مثل رنگ سبز ما باشد و پیوند دهنده ما باشد، افزود: باید توجه کنیم که برای ادامه این حرکت - که برای احیای ارزش‌های اصلی انقلاب اسلامی و ارزش‌هایی است که مردم به‌خاطر آن هزاران شهید دادند- مجبوریم که به قانون اساسی تکیه کنیم و از آن دفاع کنیم و آن را شعار اصلی خود قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه قانون اساسی بر هویت ملی تاکید دارد، از این موضوع که بسیاری از اصول قانون اساسی که می‌تواند مقوم این هویت باشد به تهدید تبدیل شده است، گفت: تکیه بر هویت ایرانی بسیار کارساز است و این هویت ایرانی جدای از هویت اسلامی نیست اما غفلتی در این زمینه صورت گرفته است.

موسوی با اشاره به تکرار فریاد "ایران"، "ایران" در یکی از سفرهایش، تاکید بر این هویت ملی و ایران را ندایی خواند که به ایرانیان خارج از کشور نیز رسید.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) نیز در ابتدای انقلاب تلاش در جمع کردن همه اقلیت‌ها و قومیت‌ها تحت نام ایران داشتند، گفت: وسعت ملتی که تعریف کرده بودیم به حدی بود که همه مردم در آن می‌گنجیدند و بر اساس همین دید هم بود که اقلیت‌ها به مجلس راه یافتند.

میرحسین به رسمیت شناخته شدن حقوق اقلیت در کنار حقوق اکثریت را متاثر از یک گفتمان بسیار مترقی خواند که همه ما را با هم و اقلیت‌ها و قومیت‌ها را با ما و شیعه و سنی را با هم جمع می‌کرد.

موسوی در ادامه قتل‌ها و دستگیری‌های رخ داده را فاجعه خواند و گفت: ما چنین چیزی را حتی قبل از انقلاب هم شاهد نبودند. به کسانی که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند یادآور می‌شوم که مردم، آنهایی را که قبل از انقلاب مرتکب جنایت شدند به یاد داشتند و آنها را به سزای عملشان رساندند؛ مردم از چنین جنایت‌هایی نخواهند گذشت. چطور می‌شود یک فردی علاقه‌مند به انقلاب، اسلام و کشور حتی یک آدم گناهکار به زندان وارد شود و بعد جنازه او بیرون آید؟ مگر ما پیرو امام علی (ع) نیستم؟ مگر توصیه‌های ایشان را درباره ابن ملجم نشنیده‌ایم؟ مگر درباره عدالت اسلامی صحبت نکرده‌ایم؟

به گزارش قلم‌نیوز، وی افزود: مگر این وضعیت قابل تحمل است؟ چطور سران کشور ما فریاد نمی‌کشند و از این فجایع گریه نمی‌کنند؟ نمی‌بینند اینها را لمس نمی‌کنند. اینها همه کشور را سیاه می‌کنند. اینها دل همه ما را سیاه می‌کنند، اگر ما سکوت کنیم همه ما را ویران می‌کند و همه ما را به جهنم می‌برد. من نسبت به این اعتراض‌ها خوشحالم زیرا این اعتراض‌ها نشاندهنده سلامت ملت ماست مردم ما راضی به جنایت نیستند؛ راضی به اینکه افراد جانی پیدا شوند و به خانه‌ها و ماشین‌های مردم حمله کنند، نیستند؛ این عدم رضایت نشاندهنده زنده بودن ملت ماست و کسانی که در مسوولیت هستند بدانند که اگر ملتی طاقت مخالفت با جنایت‌ها را دارند باید در کنار این ملت و مدافع آنها باشند.

موسوی در ادامه با بیان اینکه کشور نمی‌تواند تبدیل به یک زندان شود که 70 میلیون نفر در آن زندانی شوند، به اصل تفکیک قوا اشاره کرد و گفت: یقین دارم قوه قضاییه نمی‌تواند و حق ندارد به بسیاری از این زندان‌ها سر بزند و اطلاعات بگیرد.

وی با طرح این سوال که آیا در حال حاضر قوه قضاییه مستقل داریم، بیان کرد: آیا قوه قضاییه می‌تواند پرونده همین روح‌الامینی را بررسی کند، الان می‌گویند مریض شده و مننژیت گرفته است، قوه قضاییه بررسی کند ببیند دندان‌های وی به چه دلیل شکسته است؟ آیا زمین خورده است یا کارهای دیگری صورت گرفته است. چنین قوه قضاییه‌ای کشور ما را نجات می‌دهد و به نفع کشور و همه ماست که چنین کاری انجام دهد.

موسوی در ادامه توضیح داد که برای این روح‌الامینی را مثال زد که همه چیز درباره او روشن است، محاسن هم داشته، مذهبی و بسیجی هم بوده است و بعد به این سیل عظیم و موج سبز پیوسته و شاهدان همه می‌گویند که او، زنده دستگیر شده است و بعد در زندان، جنازه‌اش را تحویل داده‌اند.

وی با اشاره به نام امیر جوادی که سایت‌ها به تازگی نام وی را به عنوان یکی از شهدای وقایع اخیر عنوان کرده‌اند با تاسف بیان کرد: ما همه مسلمانیم، حداقل جوانمردی این است که اگر اینها را کشته‌اید، آنها اذیت شده‌اند و زجرکشیده‌اند، لااقل جنازه‌های آنها را بدهید و به خانواده‌های آنها برسید. آن دسته از افرادی که شناخته شده نیستد چه؟ آنهایی که شهرستانی هستند چه می‌شوند؟ اینها را برگردانید به خانواده‌هایشان. چرا اینقدر مردم را آزار می‌دهید؟ چرا مردم را عصبی می‌کنید؟ چرا مردم را تحقیر می‌کنید؟ مردم حق دارند از قبر فرزندان خود خبر داشته باشند.

میرحسین موسوی تاکید کرد که این مشکلات جز با بازگشت به اصول انقلاب و قانون اساسی حل نخواهد شد و ما بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا به ارزش‌ها و آرمان‌های ابتدای انقلاب و دیدگاه‌های حضرت امام (ره) رجوع کنیم. این به نفع همه ما و آخرت ماست.

وی ، شورش خیابانی خواندن حرکت‌های مردمی را ناشی از اشتباه جریان حاکم در درک حرکت مردم خواند و اینکه آنها فکر کردند با ایجاد حالت امنیتی و بهم‌زدن اجتماعات، حرکت مردم جمع خواهد شد.

موسوی با اشاره به حافظه تاریخی و جمعی مردم یادآور شد که این‌طور نیست که چند ماه بگذرد و مردم همه چیز را فراموش کنند و همه چیز حل شود.

وی در پایان سخنان خود با یادآوری اینکه "نمی‌شود سر مردم را شیره مالید" بیان کرد: خداوند توفیق دهد که همه به راه اسلام و انقلاب برگردیم.

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
جزئیات شهادت یک زندانی دیگر. رامین قهرمانی مدتی طولانی از پا آویزان شده بود نوروز: رامین قهرمانی 15 روز بعد از اینکه با پای خود برای دفای از بیگناهیش رفته بود، با بدنی که آثار شکنجه بر آن نمایان بود، از زندان آزاد و پس از دو روز بر اثر جراحات وارده در آغوش مادر به شهادت رسید. به گزارش خبرنگار نوروز، در درگیری های روزهای پس از انتخابات، ماموران از طریق دوربین مداربسته یک بانک چهره رامین قهرمانی را شناسایی شده وبرای دستگیری وی به منزلش مراجعه می کنند. https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=4344
دوشنبه 5 مرداد 1388

سلمک - ایران - تهران
بعد کلی وقت با کلی بدبختی تونستم بیام تو سایت خیلی خوشحالم امیدوارم دوباره این ادرسو فیلتر نکنن
دوشنبه 5 مرداد 1388

iranesabz - هلند - هلند
جنبش سبز ملت ایران تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت. کودتا چیان به رهبری احمدی نژاد و خامنه‌ای و پسر جنایت کارش مجتبی باید دستگیر و محاکمه شوند. درود بر موسوی مبارز.
دوشنبه 5 مرداد 1388

Mr.Honest - انگلستان - لندن
زیباترین قسمت همون اول کار بود:. میرحسین موسوی با تبریک اعیاد پیش رو، هر یک از این فرصت‌ها را به عنوان نعمتی دانست که خداوند برای نهضت سبز قرار داده است تا از آن خوب استفاده کند.
دوشنبه 5 مرداد 1388

p.h - هند - پونه
بله قربان ، جنبش سبز ادامه دارد .... بعضی از دوستان ( مخصوصا خارج از کشوریها ) هر موقع بیانیه ای از اقای موسوی میشنوند ، میگوییند چه عجب ... باید گفت که بالا سر ایشان یه دولت کودتاچی با اسلحه قرار دارد ، و به نظر من ایشان کاملا منطقی و با فکر درست دارند عمل میکنند .. شما و ما نمیدانیم که در سیاست ایران چه میگذرد ، اما میدانیم که با این همه فشار ایشان جنبشش ادامه دارد .. دیشب و پریشب بالاتر از ونک شلوغ بود .
دوشنبه 5 مرداد 1388

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
جزئیات شهادت یک زندانی دیگر. رامین قهرمانی مدتی طولانی از پا آویزان شده بود نوروز: رامین قهرمانی 15 روز بعد از اینکه با پای خود برای دفای از بیگناهیش رفته بود، با بدنی که آثار شکنجه بر آن نمایان بود، از زندان آزاد و پس از دو روز بر اثر جراحات وارده در آغوش مادر به شهادت رسید. به گزارش خبرنگار نوروز، در درگیری های روزهای پس از انتخابات، ماموران از طریق دوربین مداربسته یک بانک چهره رامین قهرمانی را شناسایی شده وبرای دستگیری وی به منزلش مراجعه می کنند. به دلیل عدم حضور رامین قهرمانی در منزل ماموران به مادر او می گویند که فرزندش هرچه زودتر خود را معرفی کند.
دوشنبه 5 مرداد 1388

اشکان سهرابی - ایران - تهران
با سلام. از تمامی افرادی که به پیروزی جنبش سبز ایران می‌اندیشند، عاجزانه تقاضا دارم نوشتن شعار مرگ بر خامنه‌ای روی اسکناس‌ها را فراموش نکنند. نا امید نباشید و نگویید که این کارها به جایی نمی‌رسد. خواست حقیقی حاکمان امروز همین است که مردم دلزده یا بی‌خیال شوند. به یاد داشته باشید:. مورچگان را چو بود اتفاق شیر ژیان را بدرانند پوست. هرگز نگویید که چرا فقط من این کار را باید انجام دهم یا افراد دیگر این کار را بکنند؛ زیرا: من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟؟!!. سبز باشید.
دوشنبه 5 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
حالمون بد شد بسکه حرفهای تکراری وصدتایه غاز شنیدیم تواین 30سال کجا بودین آقای موسوی مگر نه اینکه سالهاست همین بوده روزنامه ها بسته شدند دگر اندیشان سیاسی وعقیدتی در زندانها بودندودانشجویان . چه شده که حالا صدای مخالفت وآزادیخواهی بلند کردید **من خود برای کسانی که به آغوش مردم برگشته اند حق واحترام قاءلم اما مگر نه اینکه همه در این مملکت زندگی میکنیم چرا تا دیروز همه این نامردمیها وناحق ها رانمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!زنده باد ملت شریف ومبارزوپیروز
دوشنبه 5 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
از این می ترسم چهارسال دیگه که گروه احمدی نژاد و مصباح علیه خامنه ای کودتا می کنند مجبور بشویم بریم توی خیابون با این شعار "خامنه ای حمایتت می کنیم"
دوشنبه 5 مرداد 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
اقای موسوی انقلاب چه گلی به سر مردم زد ! جز, اینکه انقلاب ما را دزدیدند!. سالی که نیکوست از بهارش پیداست. شما هم دست رو دست گذاشتید. که چی. شما هم مردم را به بازی گرفتید و فقط حرف میزنید.اخرش چی.باید منتظره چهار . ساله دیگه بشیم. و بعد یکنفر مثله شما بیاد و مثله شما حرف بزنه و...
دوشنبه 5 مرداد 1388

elektris - فرانسه - پا ر یس
بچها پنج شنبه ۸ مرداد ترقه یادتون نره برای دور کردن لباس شخصی‌‌ها از خودمون و دستگیر کردن هموطنا میتونیم استفاده کنیم..من با دوستمون چنتا درست کردیم ولی‌ کاری لازم رو نداره کسی‌ هست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟ البته زیاد خطرناک نباشه!!!! لطفا راهنمایئ ایمون کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و حداقل به هموطنا در ایران اطلاع رسانی کنید مرسی‌
دوشنبه 5 مرداد 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
من فکر کنم موسوی رئیس جمهوررمی شود.
دوشنبه 5 مرداد 1388

arashekamanghir - المان - کاسل
دوستان با درود. دیشب عکسی دیدم از یکمشت احمق عقب افتاده که مشغول گریه کردن و. بوسیدن جای سجاده خامنه ای هستند.هر چی میگردم پیداش نمیکنم اگر ادرس و جای عکس را میدانید روی سایت بنو یسید. مرصی
دوشنبه 5 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
موسوی این حرفهاش قابل تامل و پرمعنا وشجاعانه بود بخصوص حرفهاش در مورد ازادی .اما یک اشکال بزرگ تو حرفاش وجود داره و اون هم بازگشت به انقلابه که خیلی اعصاب خورد کنه!
دوشنبه 5 مرداد 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی
اقای موسوی در اسلام که عدالت وجود ندارد.در اسلام ما بنده الله تازی زبان هستیم و حق هیچگونه اظهار نظر نداریم.اقای موسوی شما پیرو راه خمینی هستید و ایرانیان خمینی را دجال و فریبکار می دانند.حکومت تازی سالاری و اسلام سالاری را نمی خواهیم.شما ایرانی نیستید چون سید هستید و از نسل محمد تازی هستید.ایران برای ایرانی حکومت مردم سالاری .افای موسوی امیدوارم فارسی بلد باشی تا بفهمی مردم ایران چه می گویند . 1400 سال شمشیر بر گرن ما و پدران ما گذاشتید .امروز ایران برای ایرانیست ایرانی ازاد
دوشنبه 5 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
محل های تجمع روز پنج شنبه 8 مرداد در تهران.فعالین داخل-برای کشته . و بازداشت شدگان:مکانهای تجمع روز هشت مرداد،ساعت پنج بعدازظهر:میدان ونک (آلترناتیو اول میدان سرو - آلترناتیو دوم پارک وی)میدان محسنی ( آلترناتیو اول بولوار کاوه - آلترناتیو دوم میدان هروی )میدان هفت حوض ( آلترناتیو اول فلکه سوم تهرانپارس - آلترناتیو دوم فلکه اول تهرانپارس)میدان فاطمی ( آلترناتیو اول میدان هفت تیر - آلترناتیو دوم میدان فردوسی ) پل گیشا ( آلترناتیو اول فلکه صادقیه - آلترناتیو دوم میدان انقلاب )هموطنان در دیگر شهرستانها حتمامراسم مشابهی را در وسط میادین شلوغ و اصلی و مرکزی شهر برگزار نمایند .
دوشنبه 5 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
آقای موسوی، تاریخ مصرف اسلام پایان یافته. این خداوند نیست که شما از او سخن میگویید، این الله تازی است، همان که خون میخاهد و هر ساله میلیونها گاو و گوسفند را برایش قربانی میکنند. همانی که دیگر از خون جانوران سیر گشته و خاهانه خون مردم بویژه خون جوانان ایران زمین است. آیا این الله شما خداوند است یا اَژدهاک مار دوش خون آشام؟. آقای موسوی. بگو مرگ بر الله تازی زبان نفهم. بگو مرگ بر حکومت علی گدا چلاق یک کَتی. بگو مرگ بر تازی زاده و تازی پرستان
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

mardin8 - انگلستان - لندن
سوال از مسلمانان بازدید کننده سایت. طبق گفته مسلمین شیعه امامان دارای علم غیب گویی بوده اند. 6 تن از انها توسط سمی که در غذایشان بوده و توسط زن هم به انها خورانیده شده کشته شده اند.سوال اینجاست چرا نتونستن حداقل خودشونرو نجات بدن؟
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

alibaba61 - اندیمشک - اندیمشک
دیگه عیدی نمونده ایران و ایرانی 46روز هست که عزادارن.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

Prince_Of_Persia - ایران - تهران
SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی . حرفهات بوی نفاق و تفرقه میده. اگر امروز مردم ایران قیام کردند به خاطر اسلام و بازگشت به اسلامه. چطور تا حالا مردم قیام نکردند؟ ولی وقتی موسوی ما رو به قیام دعوت کرد همه لبیک گفتیم. شما برو به فکر خودت باش. اگه به هویت ایرانی خودت افتخار میکردی به خاطر نون ته سفره عربها حاضر نمی شدی کفیل عرب داشته باشی. راستی از کفیلت اجازه گرفتی بیای تو سایت ایرانیان؟
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
راه مبارزه با موتور سوارهای مزدور بسیجی با پنچر کردن چرخهای موتورها بوسیله پخش میخ و اشیاع میخ دار واشیاع پیش ساخته با میخ در خیابانها در روزهای اعتراض مردمی میتوآند سیستم کاری انها را فلج کند.لطفا از کسانی که راه کارهای مبارزاتی خوبی میدانند کمک کنند تا به ا ین جنبش کمک شود.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
مرگ خامنه ای نزدیک است . خونهای زیادی ریخته شده نباید فراموش کنیم که رژیم باید بکلی عوض شود چون عده ای میخواهند با کمی ازادی به مردم به همان راه خمینی ادامه دهند تمامی کسانی که تو این 30 سال جنایت کرده اند به هیچ وجه نمیتوانند خدمتگزار مردم ایران باشند. https://www.20min.ch/news/dossier/iran/story/Nur-noch-wenige-Monate-fuer-Chamenei--29065146
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

a_bamdad - ایران - تهران
mahnadi - هلند - هارلم. SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی. بسه دیگه.خفه شدم ازین همه ساز مخالف.باباهای شما تو این 30 سال کجا بودن.اکثر بچه هایی که من رو می شناسن میدونن من تو تندروی از شماها بدتر بودم اما بسه دیگه.یه عمر تو تلویزیونای لس انجلسی اقایون هخا و همایون تندروی کردن به اندازه یک ماه مبارزه بدون خشونت موسوی نتیجه داشت؟یا شمایی که همه چیز رو به اسلام ربط میدی من یک بی دین و ماتریالیست تمام عیارم.اگه یه روز تو ایران واقعا دموکراسی بیاد ایا چیزی جز احترام به رای اکثریته که به اسلام معتقدن؟البته این با سکولاریسم که منم بهش معتقدم متفاوته.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

kourosh1 - فرانسه - پاریس
p.hهند پونه. افرین بر شما دقیقا همینطوره من به عینه میبینم. خدا یاور ادمای فهمیده ست مثل موسوی و مردم ایران و شما
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

Prince_Of_Persia - ایران - تهران
a_bamdad - ایران - تهران . من شما رو خوب میشناسم. میدونم چقدر مخالف دین هستید. کاش همه ما مثل شما تحمل مخالفان را داشته باشیم.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

setayesh_azadi - ایران - تهران
سلام به همگی. یه پیشنهاد دوستانه واسه دوستان عزیزی که اکثرا هم از خارج از ایران هستن دارم. ببینین، ما مردم ایران از حمایتها و تظاهراتی که شما عزیزان در خارج از کشور کردین و با سیل خروشان در ایران یکی شدین خیلی ممنونیم. ولی قبول کنین که شما مثل ما از شرایط تو ایران خبر ندارین. ملت ما سی سال جرات نفس کشیدن نداشتن، حالا از بین خود این نظام یکی پیدا شده که انصافا حسابش از بقیه خیلی پاکتره و اگه ریگی به کفش میرحسین بود احمقی نژاد حتما تو مناظره اش می گفت. مردم داخل ایران ایشون رو به عنوان یک پیشرو و محور متحد کننده و نه یک رهبر مثل خامنه ای یا خمینی پذیرفتن. شما تو نظر گفتن ازادین، ولی دارین فضای ایران رو با کشورهایی که توش هستین مقایسه می کنین. در ضمن شما فکر می کنین که در ایران کسی میتونه براحتی با اینا مخالفت بکنه؟ در جا میکشنش. ولی موسوس کسیه که اینا نمیتونن بکشنش وگرنه تا حالا کشته بودن. پس خواهش میکنم مثل حمایتایی که تا حالا کردین به انتخاب اکثریت مردم ایران احترام بزارین. به امید ایرانی ازاد
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی
a_bamdad - ایران - تهران به تمام عقاید افراد باید احترام گذاشت.من هم با شما موافقم.ما همه با هم هستیم
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
اقای موسوی شما بعنوان رهبریت سبز ها شناخته شده اید.ایا سبز موافق ولایت هستید یا مخالف ولایت. اگر موافق ولایت اسلامی هستیدو گروه سبز را درست کردی برای بقای ولایت.واقعان داری این مبارزه گران را به انحراف می بری.اسلام تازی در ایران اینده جا و مگانی ندارد.نابود باد این حکومت اسهالی ایران.با هر لباسی که باشد
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
اقای موسوی برگردیم به اصل انقلاب خمینی.در همان روزهای اول چند نفر را در همان پشت بام مدرسه که خود خمینی در ان زندگی می کرد بدستور خمینی اعدام کردن. مگر همین منتظری نبود نامه نوشت که اقای خمینی.....ایا می دانید در زندانها چه می گذرد.تجاوز قبل ار اعدام.بعد از این نامه او مورد عنایت امام 13 قرار گرفت تا به امروز. بله اقای موسوی اگر از انقلاب 57 و امام13 صحبت می کنید واقعیتهای ان روز ها هم بیان کنید.8سال جنگ که بعد از گرفتن خرمشهر نماینده عربستان از طرف صدام امد برای قراردادن صلح و پرداخت غرامت.ولی ایشان گفتند.این جنگ اسلام است و ما تا اخرین خانه موجود بجنگ ادامه می دهیم.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

sarzamine sabz - ایران - تهران
بچه هاسلام من عضو جدید هستم
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

طالب حق - ایران - تهران
بعضی ها چقدر میسوزن موسوی بیانیه میده.بیچاره ها
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
مهم ترین خبر: 5شنبه 8 مرداد ساعت 6 مصلای تهران؛گفته شده این تجمع دارای مجوز هست.تو دهنی به رهبر و عنتر بزنید. در ضمن به همه ایران دوستان سفارش میکنم که با نمادهای سبز و سیاه در این مراسم شرکت کنند و پوسترها و عکس‌های شهدا را نیز به همراه داشته باشند. همچنین در صورت بسته بودن دربهای مصلا شرکت‌کنندگان در مراسم چهلم شهدا قرار است در خیابان شهید بهشتی (عباس‌آباد) بر روی زمین بنشینند و با حضور خود، همراه با سکوت و قرائت قرآن و روشن کردن شمع، یاد شهدای جنبش سبز را گرامی دارند. چهلم خانم ندا آقا سلطان روز پنجشنبه و در ساعت 5 بعد از ظهر برسر مزار آن شهید گلگون کفن میهن در بهشت زهرا برگزار خواهد شد.بایسته است که ما ایران دوستان و آزادی خواهان در این مراسم هر چه با شکوه تر شرکت به هم رسانیم ا یاد ایشان و دیگر جانباختگان میهن برای همیشه زنده بماند.در ضمن روز مراسم تحلیف ا.ن(انتری نژاد شیاد بزرگ) برای یه خوش آمد گویی تاریخی یادتان نرود. به امید آن روزی که همه ایرانیان و جهانیان بتوانند با آرامش و سازش در کنار یکدیگر زندگی کنند. خدا کمکمون کن.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من از موسوی شدیدا حمایت میکنم. علتش هم پایداریش روی حرفش هست. من نمیگویم که او تمام ویژگیهای خوب را دارد و همه عقایدش درست هست ولی میگویم او در حال حاضر بهترین و تواناترین رهبر برای این جنبش مردمی هست و میتواند مردم را حداقل کمی به اهدافشان نزدیک کند. من هیچ کس دیگری را چه در داخل و چه در خارج نمیشناسم که در همین حد هم توانایی داشته باشد. او تا همین جا هم مافوق تصور من ایستادگی به خرج داده.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

محمد - ایران - تهران
موسوی جای گفتن اینهمه اراجیف برو تاریخ رو مرور کن مرگ به تو و احمدی جفتتون سرپا یه کرباسین ... اگه تو ریس جمهور میشدی چه ... میخواستی بخوری که این یکی بلد نیست بخوره فقط حرف و شعار .
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

محمد - ایران - تهران
تاکی می خواهید به این کارها ادامه بدهید کار که نبود پول و تفریح و آرامش و آسایش را هم از ما گرفتی چرا پس نمی آیی جلو زندان اوین یا دادگاه خودت ببینی امثال من و خوانواده من چقدر ایستاده اند اونوقت میری میشینی تو خونه و به اون گذشته با افتخارت (کمیته)فکر میکنی اون خمینی بود تو را قبول داشت چون مثل خود احمدی چاپلوسانه عمل میکردی حالا اومدی با وعده سر خرمن به مردم جواناشون را به ... دادی (سو پیشینه)درست کردی کارهاشون را که از دست دادن هیچ کل زندگیشون هم فروختن تا تنها پسر یا دخترشون را آزاد کنن مرگ بر این همه سیاست بازی دروغین مرگ بر تو وامثال تو .
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
محمد - ایران - تهران . محمدجان! امیدوارم اگر بازداشت شده دارید زود آزاد بشه. در مورد موسوی اشتباه میکنید.
جمعه 9 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.