پیام شدیداللحن آیت‌الله علی‌محمد دستغیب : هاشمی وقتی جانشین امام را تعیین کرد خلاف نگفت، امروز خلاف می‌گوید؟

پیام شدیداللحن آیت‌الله علی‌محمد دستغیب :

هاشمی وقتی جانشین امام را تعیین کرد خلاف نگفت، امروز خلاف می‌گوید؟

آیت‌الله علی‌محمد دستغیب، از مراجع بنام شیراز و از اعضای خانواده‌ی روحانی دستغیب، با صدور پیامی شدیداللحن به نامه‌ی منتسب به اکثریت اعضای مجلس خبرگان رهبری واکنش نشان داد و از آنها خواست عذرخواهی کنند و به خواست ملت برگردند.


به گزارش «موج سبز آزادی» متن کامل پیام آیت‌الله دستغیب به نقل از سایت ایشان در ادامه می‌آید:


بیانیه‏اى را مشاهده کردم که جمعى از نمایندگان مجلس خبرگان رهبرى صادر کرده‏اند. اینجانب به عنوان یکى از اعضای خبرگان و منتخب مردم فارس عرض مى‏کنم: مى‏فرمایید چهل میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند. اما سؤال اینجا است که سخن اکثریت ایشان این است که رأى ما کجا رفت؟ اگر شما به این خواسته آنها احترام مى‏گذاشتید و اهمیت مى‏دادید که الان هم دیر نشده، چنانچه صندوقى باقى باشد بازشمارى مى‏کردید، بر شما معلوم مى‏شد که خواست آنها غیر عقلایى نبوده.


بعضى افراد فکر مى‏کنند که دفاع از خطبه روز جمعه 26/4/88 آیةاللَّه هاشمى دفاع از شخص هاشمى و مقابله با مخالفین هاشمى است، در صورتی که هر شخص فهیم این خطبه را تقدیر مى‏کند و نقطه قوّت جهت استمرار جمهورى اسلامى ایران مى‏داند، چون مطالب جناب آقاى هاشمى همان مطالبات مردم است که امام امت‏(رحمه الله) براى آنها احترام قائل بود.


شما آیة اللَّه هاشمى رفسنجانى را نصیحت کردید، اما ظاهراً فراموش کرده‏اید که بعد از فوت امام امت (رحمه الله) بدون فوت وقت و با وجود حضرات آیات صافى گلپایگانى و اردبیلى و مشکینى و امینى و دیگر بزرگان از علما، ایشان براى حفظ نظام همه توان خود را گذاشت و با سخنان خود خبرگان را آماده کرد که به حضرت آیةاللَّه خامنه‏اى رأى بدهند، با آن حساسیت زمانى که یقیناً مکتوب است، آنگاه کسى نگفت خلاف نظام سخن مى‏گوید و خلاف نظام عمل مى‏کند، موجب تفرقه شده، اما اکنون که حقایقى بر خلاف میل شما مى‏گوید و بر همه شما خوب واضح است که حقیقت چیست، حالت اعتراض دارید. این انصاف است؟ پس غرض از این بیانیه حفظ نظام نیست.


شما توصیه به اخلاق مى‏کنید. خوب بود از آن همه خلاف شرع‏ها که در مناظره تلویزیونى روى داد، نهى مى‏کردید، و خوب بود شما به شکنجه‏هاى نامشروع در زندانها که هر روز جسدهایى تحویل داده مى‏شود، اعتراض مى‏کردید. مطمئن باشید که مردم اگر با آنها به صداقت رفتار شود، همه مخلص علما و روحانیون صادق هستند. شما را به خدا، هنوز هم دیر نشده، در عوض اینهمه تهمت‏ها، سرکوبها، نسبت ارتداد دادن، ضد ولایت فقیه خواندن، نسبت به عمال خارجى دادن و متهم کردن افراد به دستور گرفتن از خارج و براندازى نظام و هر شخصیت و یا جمعیتى را به نحوى از اطراف خودتان دور کردن؛ بیایید در عوض این کارها، دست مهر و محبت به سر مردم بکشید، زندانی‌ها را آزاد کنید، عذرخواهى کنید، با آزادى آنها به خواست اکثریت گوش دهید. ببینید چقدر لذت مى‏برید از دوستى، از محبت واقعى، از رحمت خداوند.

ضمناً قابل توجه اینکه بیان مى‏شود اعترافاتی در زندان صورت گرفته به عنوان مدرک جرم، باید گفته شود که هیچ مرجعى چنین فتوایى جهت صحت چنین اعترافاتى نمى‏تواند بدهد. لذا از نظر شرعى و قانونى مدرک نمى‏باشد.

اللّهمّ اجعل عواقب امورنا خیراً

سید على محمّد دستغیب

4/5/88

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
خامنه ای جلاد تو عمرش فکر نمیکرد اینقدر حقیر بشه. باید اعتراف کنم که فلاکتش به طور غریبی لذت بخش است
دوشنبه 5 مرداد 1388

aghozdar - ایران - تهران
ماشین این بندگان... ترمز بریده و متاسفانه در سرازیری هم هست .مرد میخواد که بتونه این ماشینه را به سلامت نگهداره . از تعدادی امثال شما ملت انتظار دارند کار ترمز دستی این اقایون را بکشید.
دوشنبه 5 مرداد 1388

varamche2 - ایران - شیراز
درود خداوند بر تو ای سید.. مردانگیت را نشان دادی..نشان دادی که پاکی ووووو. تا میتوانید به مراجع نامه بدید
دوشنبه 5 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
دمش گرم که از زندانیان حمایت کرد نه از رفسنجانی. ( زنده باد ایران و ایرانیان وطن پرست )
دوشنبه 5 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
البته که رفسنجانی نیمدونست این مار یک روز خودشونیش میزنه که تعءینش کرد***اما همشون سروته یک کرباسن وباید بروند همین .
دوشنبه 5 مرداد 1388

iranie hamishe sarboland - امارات متحده عربی - دبی
با سلام ودرود بر ایت اله دستغیب بزرگ. من با تمام وجودم ایشان را قبول دارم چون ایشان همیشه طرف دار حق بوده و هستند من کاملا از زندگی ایشان خبر دارم (البته برادر ایشان سید علی اصغر بیشتر گرایش به رهبری دارند تا مردم) درود بر موسوی-- مرگ بر روسیه احمدی نژاد خامنه ای و چین ایران خوار
دوشنبه 5 مرداد 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی
مردم سالاری به جای اسلام سالاری.سید على محمّد دستغیب بفهم البته شعور شما کمتر از این حرفهاست
دوشنبه 5 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
حرفهاش درسته ولی چه کنیم ما مردم ایران که باورمان دزدیده شده
دوشنبه 5 مرداد 1388

lvlarkez - لبنان - بیروت
خدا به همه رحم کنه
دوشنبه 5 مرداد 1388

aghozdar - ایران - تهران
ماشین این بندگان... ترمز بریده و متاسفانه در سرازیری هم هست .مرد میخواد که بتونه این ماشینه را به سلامت نگهداره . از تعدادی امثال شما ملت انتظار دارند کار ترمز دستی این اقایون را بکشید.
دوشنبه 5 مرداد 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی
سید على محمّد دستغیب تو باید در دادگاه مردم ایران محاکمه شوی.تو در جنایت علیه مردم ایران شریک بوده ای.تو با این عمامه سیاهت تازی هستی ایران برای ایرانیست.
دوشنبه 5 مرداد 1388

karena112000 - امریکا - گلندل
من این اقا را نمی شناسم ولی به همه حرفهاش احترام میگذارم ما روحانی خوب هم داریم ولی با یک جمله موافق نیستم که گفته دیر نیست اتفاقا خیلی دیره خیلی خیلی... چون خونهای بی گناه ریخته اند ومثل سی سال گذشته الان هم بچه های مردم رو شکنجه میکنن اگه بچه خودتون بود میگفتین دیر نشده؟
دوشنبه 5 مرداد 1388

Shenel ghermezi - هلند - اترخت
آدم باورش نمی‌شه که ایشون هم آخوند باشند. عجب نامه‌ای . باور کردنش مشکله که یه آخوند از مردم دفاع کنه. خوب خدارو شکر که آخوند روشن هم پیدا می‌شه. هر چند که عذر خواهی‌، جواب خونهای ریخته شده رو نخواهد داد. به امید سرنگونی رژیم ولایت وقیح.
دوشنبه 5 مرداد 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
توبه آقا گرگه مرگه!
دوشنبه 5 مرداد 1388

bahar miayad - المان - المان
چرا بعضی ها باور ندارند که روحانیونی هم هستند که طرفدار عدالت هستند حالا چون روحانی هستند باید انها را از ملت جدا کرد اتفاقا در این شرایط حرف کسی که لباس روحانیت دارد ولی در مقابل خامنه ای جبهه میگیردبیشتر به دل می نشیند ما افرادی را هم داریم که روحانی نیستند اما تا میتوانند ظلم میکنند میگیرند میبندند میکشند و مثلا تحصیل کرده و روشنفکر هم هستند رظل بودن وظالم بودن وخودکامه بودن هیچ ربطی به لباس و رشته تحصیلی ندارد بلکه ریشه در بچگی وخانواده وعقده های دوران کودکی دارد
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
خفه بشوید مروجین حماقت.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

Prince_Of_Persia - ایران - تهران
SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی . تو یکی لطفا دهنت رو ببند که برای زندگی در امارات احتیاج به کفیل عرب داری. بدبخت نوکر عرب!
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
دوستان عزیز افکار دگم وفناتیک دوباره ما را به یک دیکتاتوری دیگر هدایت خواهد کرد.ما باید دشمن خود را نیز دوست بداریم.من هم از این آخوندها متنفرم.ولی ما باید به دنبال کشوری باشیم که همه بتوانند در قالب احزاب مختلف افکار خود را بیان کنند و با مراجعه به اراء عمومی تحت نظر سازمانهای بین المللی حرف صحیح را انتخاب کنیم.نباید خون مردم عزیزمان تباه شود.درود بر آزادی و به امید روزی که همه بتوانیم آزادانه حرف خود را بزنیم حتی همین آخوندهای مرتجع.البته جلادان و خون خوران آنها باید در دادگاه محاکمه شده و به سزای اعمال خود برسند.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

iranie hamishe sarboland - امارات متحده عربی - دبی
SOHRAB-IRANZAMIN. ا گه انسان همیشه از رو عقل حرف بزنه هیچکس بهش بیی احترامی نمی کنه
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

elinaa - ایران - تهران
همه می دانند این اعترافات اگر گرفته شوند تحت چه شرایطی هستند . باید برای مقابله با آن کاری کرد . تورو خدا شروع کنید به اطلاع رسانی و قبل از اینکه این اعمال کثیفشون رو بخواهند در معرض دید همگان بگذارند یه کاری انجام بدهید . همه در یک روز فقط و فقط جهت اعتراض به این مورد به خیابانها بریزند . حتی اگر شده اطراف صدا و سیمای ناملی جمع بشن .. خدایا این همه ظلم چرا؟؟؟ این میمون های انسان نما واقعا لایق ملت ایران بودند؟؟؟ روی این کره ی خاکی به این بزرگی آیا باید مردم ایران دچار همچین سرنوشت غم انگیزی می شدند؟؟؟؟
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

مانفرد - ایران - ایران
یکی از اونهایی که دارند سنگ این ملا رو به سینه میزنندمثل bahar miayadو shenel ghermeziو و و .. به ما بگه ایشون و امثال ایشون تا حالا کجا بودند که دایه مهربانتر از مادر شده اند. ضمنا آقا یا خانم baharmiayad جواب شما اینه: تو این لباس آدممممممممم خوووووووووب وجوووووووووود نداره و تا موقعی که آدمهای ساده لوحی مثل جنابعالی هستند که به همین سادگی خام خوش خط و خالیه این افراد میشند( که متاسفانه به نظر میرسه تو هموطنهای خوش نشین و خارج نشینمون خیلی بیشتر پیدا میشن) مملکت ما همینه و تو دست این روضه خونها که حتی دیگه لایق روضه هم ندارند.******نتیجه اینکه الان فقط بایستی به نوعی از اینجور اخوند ها پشتیبانی کرد تا پوز بعضی ها رو به خاک مالید تا بعد به خدمت خود اینها هم برسیم. امیدوارم
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
دوستان من چقدر تندروی. در این شرایط ما به همه همراهانمان نیاز داریم.آخوند و غیره ندارد .نباید این حمایتها را دست کم گرفت . اگر کسی بعد از مدتی بفهمد اشتباه کرده و حالا جبران کند. گناهی کرده؟ باید از این حرکات استقبال کرد.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

omid1357 - اطریش - وین
SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی . چرا جرات نمیکنی علنی از احمدی نژاد دفاع کنی و پا چه منتقدانش را میگیری .ایا Prince_Of_Persia - ایران - تهران راست . میگه شما در ط..ه دبی احتیاج به ارباب تازی دارید؟؟؟
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

Bat Bati - ایران - تبریز
abtin_beo - ایران - اصفهان. هموطن عزیزم خوب گفتی الان زمان وحدت است اینکه آخوندها رو کلا کنار بزینم مرحله بعدی است
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.