موسوی و کروبی به دنبال مجوز برگزاری مراسم یادبود جان باختگان

موسوی و کروبی به دنبال مجوز برگزاری مراسم یادبود جان باختگان

موسوی و کروبی بعد از انتخابات نیز از وزارت کشور درخواست برگزاری راهپیمایی کرده بودند که وزارت کشور با آن مخالفت کرد

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات، از وزارت کشور خواسته اند مجوز برگزاری مراسم یادبود جان باختگان حوادث بعد از از انتخابات را صادر کند.

در این نامه که خطاب به صادق محصولی وزیر کشور نوشته شده، از وی خواسته شده است که مجوز برگزاری مراسمی را به مناسبت چهلمین روز درگذشت عده ای از معترضان به نتایج انتخابات را بدهد.

در این نامه محل برگزاری مراسم، مصلای تهران تعیین شده و از وزیر کشور خواسته شده است مجوز برگزاری این مراسم را در یکی از روزهای پایانی هفته صادر کند.

در روزهای اخیر از برگزاری مراسم یادبود کشته شدگان جلوگیری شده و برخی خانواده های جان باختگان حوادث اخیر می گویند که به آنها گفته شده است که از برگزاری هر گونه مراسم ختم و یادبودی خودداری کنند.

در این نامه تاکید شده است که این مراسم در سکوت کامل برگزار می شود و "مراسم بدون ایراد سخنرانی و با استماع به تلاوت آیات کلام الله مجید انجام خواهد شد."

دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات همچنین در نامه خود نوشته اند که "از شرکت کنندگان نیز درخواست خواهد شد در سراسر مراسم با سکوت خود ادای احترام کنند.

پیش از چند بار از سوی نامزدهای معترض و برخی گروه های سیاسی طرفدار آنها از وزارت کشور درخواست برای برگزاری راهپیمایی اعتراض آمیز شده بود که با مخالفت این وزارتخانه رو به رو شد.

پس از انتشار نتیجه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، با وجود منع هر نوع گردهمایی در ایران، تظاهرات اعتراضی متعددی در نقاط مختلف ایران و خارج از کشور برگزار شد.

اما در پی مخالفت وزارت کشور با درخواست برگزاری راهپیمایی، اولین راهپیمایی گسترده در روز 25 خرداد در تهران برگزار شد و بعد از آن نیز تا چندین روز این راهپیمایی ها در شهرهای بزرگ به خصوص تهران ادامه یافت.

در جریان برگزاری این راهپیمایی ها، ماموران دولتی و پلیس ضد شورش به برخورد خشونت آمیز علیه تظاهرکنندگان متوسل شدند و بنابر گزارشها رسمی، در جریان این درگیری ها بیشتر از بیست نفر کشته شدند.

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. در این مراسمی که به ما اجازه داده اید برای کشته شدگانمان بگیریم؛ آیا اجازهء گریه کردن و لعنت به باعث و بانی کسی که فرزندمان را کشت را داریم؟. از مراجع عالیقدر سنی و شیعه سوال بفرمایید؛ . حکم مرجعی یا آیت اللهی که ظلم و جور حکومت اسلامی را در هر مکان و هر زمانی ببیند و سکوت کند چیست؟!
یکشنبه 4 مرداد 1388

gHuria.69 - دانمارک - کپنهاگ
با درود به همه دوستان؛ . برای حفظ امنیت خود و دوستانتان حتما در ابتدا فیلترشکن را باز کنید و بعد از آن به سراغ ایمیل خود بروید. برای رد یابی این که هر کسی از کجا ای میل می فرستد، کُدی هست به نامIP . چیزی شبیه این: 21.207.244.212. آیا علاقه مند هستید، که نحوه ردگیرى IP را فرا بگیرید ؟! . 1. یک ایمیل باز کنید. 2. پایین صفحه، کنار Spam Delete, Reply, Forward, کلمه Full Header را پیدا کنید. روی آن کلیک کنید. 3. صفحه ای برای شما باز می شود که اطلاعات فرستنده آن ایمیل در آن ذکر شده. 4. جلوی عبارت Received: from را نگاه کنید. ارقام توی [ ] همان IP فرد فرستندۀ ایمیل است. 5. حال که IP را ردگیرى کردید به سایت https://samspade.org بروید و شماره های IPرا در مستطیل خالی who is? کپی و پیست کنید. 6. تمام اطلاعات مربوط به این فرستنده (در هر کجای دنیا که باشد!) جلو چشم شما ظاهر خواهد شد. الف. اگر این دوست شما، بدون استفاده از فیلترشکن برای شما ایمیل فرستاده باشد، این اطلاعات دقیقا به شما خواهد گفت از کدام سرویس (شاتل، داتک، پارس آنلاین،...) استفاده می کند. طبیعی است برای ردگیریِ شما، سراغ آن سرویس خواهند رفت و آدرس شما را خواهند دانست. ب. اما اگر شخص از فیلتر شکن استفاده کند، آدرس او به غلط ثبت می شود. مثلا گفته می شود در کالیفرنیا اقامت دارد. این متن را می توانید برای هر فرستنده ایمیل ارسال کنید، چه داخل و چه خارج از ایران
یکشنبه 4 مرداد 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
هر2تاتون برید بمیرید....شما اگه رییس جمهورم میشدید هیچ کاره بودین....من که خوشحالم تا زنده ام به نظامی که در ان اولین واخرین تصمیم گیرنده ولایت وقیحه رای نمیدم...کشوری که صدا وسیماش. فرماندهی کل قوا..تعیین رییس فوه قضاییه همه وهمه اینا دست رهبره من میخوام بدونم رییس جمهور چکاره است. رییس جمهور در ایران بزرگترین تماشاچیست. حیف این جوونای بیگناه که رفتن . کروبی و موسوس اگه مرد بودن که الان یا گوشه زندان بودن یا هم کشته شده بودن این 2 تا هم شریک قافله اند هم رفیق دزد. جناب موسوی و کروبی شما بعد از دیدن این همه ظلم وبیداد کشتار انسانهای بیگناه چرا خفقون گرفتید...
یکشنبه 4 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
اره درسته بعد مراسمم با سکوت مغازه و ماشین و موتور مردمو اتیش میزنیم چون بما رای ندادند..
یکشنبه 4 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
موسوی و کروبی هم لای دست ولایت پلید.جمهوری اسلامی سرنگون باد.ریشه دین باید در ایران از بین برود.
یکشنبه 4 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
من که خوشحالم احمدی رییس جمهور ج . ا . شد . اگه موسوی میومد یه هشت سال دیگه هم قرار بود سر مردم شیره بمالن تا ببینیم بعد چی میشه . ولی احمدی با این وضعی که داره پیش میره و تیشه هایی که به ریشه نظام میزنه بهتون قول میدم تا چهار سال هم این رژیم دووم نمیاره
یکشنبه 4 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
به هر حال اینهمه فیلم تو سایت youtube هست که نشون میده کیه که آتیش میزنه و میشکه و میزنه و میکشه و ..... اینهارو که نوشتم برای بقیه افراد نوشتم بخونن چون تو که درست بشو نیستی. نون خا..مالی بهت ساخته پس بخور تا دسته....این همه پیروزیتان گوارای وجودتان گرچه یادم نبود شما ها که وجود ندارین...خوب ناراحت نشو گوارای ...تان باد.
یکشنبه 4 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
راستی صفا میکنی ها ببین چقدر پشتتو خاروندم. حال میکنی ها بسیجی...دلم برات میسوزه تو حوزه علمیه خوب باهات ...نمیکنن مجبوری بیای اینجا به ما زحمت بدی...البته میتونی صبر کنی آقا امام زمان بیاد اون وقت شماها هم میتونید به عنوان گی اسلامی تو حوزه علمیه با هم ...مثل خمینی که اول هل شده بود همه چیرو ممنوع کرد و بعدش دونه دونه آزاد کرد:شطرنج !!!! و....خوب عزیز دل انگیز هر وقت پشتتون خارید بازم تشریف بیارید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
بالاخره قانون طبیعته دیگه شما مشکل خارش پشت دارین ما هم قبول زحمت میکنیم یا تو خیابون یا هرجاکه بتونیم ...ولی یادته تو نماز جمعه چطوری اسلامتون رو قهوه ای کردیم. مختلط و با کفش و بدون وضو و....نماز خوندیم کسی هم بهمون نتونست جرات کنه ...ممون رو بخوره. واستون خاطره شدها... آخ خدا دمت گرم ازین جونورهات که اگه نبودن به کی اینهمه .....بار میکردیم. خوش گذشت
یکشنبه 4 مرداد 1388

اشکان سهرابی - ایران - تهران
با سلام. از تمامی افرادی که به پیروزی جنبش سبز ایران می‌اندیشند، عاجزانه تقاضا دارم نوشتن شعار مرگ بر خامنه‌ای روی اسکناس‌ها را فراموش نکنند. نا امید نباشید و نگویید که این کارها به جایی نمی‌رسد. خواست حقیقی حاکمان امروز همین است که مردم دلزده یا بی‌خیال شوند. به یاد داشته باشید:. مورچگان را چو بود اتفاق شیر ژیان را بدرانند پوست. هرگز نگویید که چرا فقط من این کار را باید انجام دهم یا افراد دیگر این کار را بکنند؛ زیرا:. من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟؟!!. سبز باشید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
حاج آقایان تا آخر عمرتون بنشینید و مجوز برای برگزاری مراسم یادبود بنویسید. اگر براستی با مردم هستید پس چرا حکم جهاد نمیدهید مسلمان زاده ها. میخاهید از قاتلان فرزندان ایران زمین مجوز برگزاری مراسم یادبود بگیرید؟ زهی خیال بیهوده. بگو مرگ بر .... بگو مرگ بر ا..لام. بگو مرگ به تازی. بگو مرگ به تازی پرست.
یکشنبه 4 مرداد 1388

saresobh - سوىد - ملمو
ای بابا تا دو روز پیش که این بندگا ن خدا مبارز بودن و شهید حالا چی شده که عنوانشون شده جان باخته؟؟. ایناهم سر کا رین اول نامه میدادن که تنها راه ارام شدن اوضاع ابطال انتخابات هست حالا هی نامه میدن تنها راه ارام شدن اوضاع ازادیه اسیر شده هاست البته که اسیرا باید ازاد بشن. اما ازادی اونا تنها چیزی نیست که مردم بخاطرش هنوز معترضن. چه قدر قشنگ از یه هدف اصلی دارن میکشوننمون تو جاده خاکی.
یکشنبه 4 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
به شما که رای دادن یه عمر دارین مردمو آتیش میزنین و می کشین البته با تو نیستم سید مهدی-ایران-تهران) تو که عددی نیستی و یه تفیلی..ال بیشتر نیستی همه دنیا میدونن که تو و امثال تویین که اینکارارو میکنین و این نقشه ها قدیمی شده .فکر می کنی چرا به احمدی نژاد میگن هیتلر اون گه جرات هیتلر رو نداره فقط وق وق میکنه به این خاطر بهش میگن هیتلر کوچولو چون این به اصطلاح استراتژی هایش همه کپی از اونه ودیگه قدیمی شده و شماهارو هم خدا زده ماچرا بزنیم همینقدر که نمیتونید نون بازوتون رو بخورید و از یجای دیگتون میخورید همین ایثار گری و جانبازیتون رو نشون میده .
یکشنبه 4 مرداد 1388

khorzookhan - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . سلام دوست عزیز خیلی نگرانت بودیم از برادرت چه خبر؟امیدوارم سلامت باشد
یکشنبه 4 مرداد 1388

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
من یک پرسش دارم. اینها که میگویند دولتی که با تقلب بالا اومده رو قبول ندارند چرا از همین دولت اجازه دارند میگیرند؟؟؟.
یکشنبه 4 مرداد 1388

nima.mp3 - ایران - اصفهان
poriyaye_vali - قطر - دوحه. vezveznazi - ایران - ایران . بدبختی شما دو نفر اینه که نمیفهمین بالاخره اعتراضات باید از یه جایی و طبق یه جریان و برنامه حساب شده پیگیری بشه. اگر همین طور فله ای و پراکنده مردم بریزن تو خیابونا مردم دوباره کشته میشن و دوباره اعتراضات سرکوب میشه. شما خودتون حاضرین برین جلوی گلوله های این دولت کثیف؟؟؟ یا طرفدار این نظریه این که میگه : مرگ حقه ولی برا همسایه.!!!!؟؟؟؟. آرام آرام به سوی دموکراسی باید قدم برداشت و سپس آزادی و براندازی حکومت جور. ما باید مرحله به مرحله و اول از همه دفاع و حمایت از خون شهدامون جلو بریم.
دوشنبه 5 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
khorzookhan - ایران - تهران. سلام دوست نازنینم. از لطفتان سپاسگزارم و راجع به برادرم با ضمانت آزاد شده. اما یک جای سالم توی بدنش نمونده. این چند وقت همش درگیر هستیم.
دوشنبه 5 مرداد 1388

khodekhodeshe - ب - انت ورپ
انتی اسلام. سلام دوستم خوشحالم که سالم هستی واوضاع و احوالت کوک هستش.
دوشنبه 5 مرداد 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
poriyaye_vali - قطر - دوحه . احیانا احساس نمیکنی به مردم داخل ایران نفرین می فرستی تا به این دوبزرگوار؟چون همه ما پنج شنبه به دنبال حرف اینا راهپیمایی میکنیم . میشه شما از اون طرف دنیا به زندگی خودتون برسید بذارید ما هم زندگی خودمون رو داشته باشیم اینجا جنگ باشه یا نباشه این باشه یا اون باشه چه فرقی برای شما داره؟مثل اینکه اول و آخرش شما همون جا نشستید و به این مردم فحش می دید. اینها کی سکوت کردن؟ همون جمله:برید بمیرید رو نثار همه کردید دیگه . که هر کی نمرده مبارز نیست. می خواین همه ما که تو ایرانیم بریم بمیریم تا شما راحت زندگی کنید؟ استدلالاتون واقعا قوی و پر مغزه!.
دوشنبه 5 مرداد 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ . دوست عزیز این خودش یه جور اعلامیه است تو ایران این دو نفر اجازه بیانیه چاپ کردن یا فراخوان رو ندارن که. از رادیو و تلویزیون گرفته تا روزنامه ها نمی تونن حرفهای این دو نفر رو چاپ کنند. حالا این وزیر محترم! کشور مجوز بده یا نده مردم پنج شنبه تظاهرات خواهند کرد. اما این نامه حالت خبری پیدا می کنه و روزنامه ها می تونن اون رو چاپ کنن و مردم اطلاع پیدا می کنن
دوشنبه 5 مرداد 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
سپیده صبح ـ تهران...نیما اصفهان ....ـ ممنونم از نکات مفیدی که به بنده گوشزد . کردید. باور کنید فلبم روحم جسمم با همه شماهاییست که در ایران به هر شکلی دارید با این جلادان قرن مبارزه کنید. اصلا هم خیال نکنید ما ایتجا داریم زتدگی میکنیم...ایتحا وطن ما تیست. خاک غربت زیر پای ادم سرده(به گفته مرحوم رضا فاضلی)
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
poriyaye_vali - قطر - دوحه . ممنون دوست عزیز که بر خلاف برخی افراد بی دلیل مخالفت نکردی ما همه با هم هستیم....
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.