عضو شورای فنی فدراسیون : سال هاست که درباره صغر سنی هشدار می دهیم

عضو شورای فنی فدراسیون :

سال هاست که درباره صغر سنی هشدار می دهیم

تبعات سقوط توپولف در قزوین و ماجراهایی که پس از آن گریبانگیر جودوی کشور شد همچنان ادامه دارد. پس از این اتفاق بود که شایعاتی در مورد صغر سنی ورزشکاران جودوی کشور و تقلب در هویت نفرات اعزامی ایران به مسابقات به گوش رسید و کار به جایی رسید که سازمان بازرسی کل کشور وارد ماجرا شد تا تحقیقاتی در مورد صحت و سقم قضیه انجام شود. در این بین اظهارنظرهای مختلفی نیز صورت می گیرد. از جمله این اظهارات گفت وگوی محمد کیهان پیشکسوت قدیمی این رشته ورزشی و عضو شورای فنی فدراسیون است که دیروز با خبرگزاری فارس انجام گرفت.

کیهان در این گفت وگو ضمن گلایه از فدراسیون جودو کشور می گوید؛ «سال هاست که درباره صغر سنی به فدراسیون هشدار می دهیم، اما هیچ کس ترتیب اثر نمی دهد.» این پیشکسوت جودو که ظاهراً دل پری از اتفاقات رخ داده دارد، در ادامه می گوید؛ «دیگر با فدراسیون کاری ندارم، با این ماجرایی که در جودو پیش آمد پیشکسوتان را بی اعتبار کردند. چنین فدراسیونی دیگر شایسته حضور نیست.»عضو شورای فنی فدراسیون از سابقه وجود صغر سنی در این رشته ورزشی خبر می دهد و تذکراتی که پیش از این بارها و بارها به مسوولان ارائه شده است؛ «از سال ها قبل در مورد صغر سنی در تیم ملی جودو باخبر بودیم و بارها به درخشان رئیس سابق فدراسیون گفتیم اما او فقط به شناسنامه افراد استناد می کرد. درست است که این حرف محکمه پسند است اما سخن یک مدیر دلسوز نیست. شناسنامه یک سند معتبر دولتی است اما خیلی ها از آن سو ء استفاده می کنند. امروز هم همین مشکل به وجود آمد.»محمد کیهان در مورد اظهارات اخیر امینی و تاکید او بر مدارک موجود در زمینه اثبات بی تقصیر بودن فدراسیون جودو می گوید؛ «اکنون امینی هم از این موضوع طفره می رود و عنوان می کند همه اسناد و مدارک لازم به شکل منظم و مرتب موجود است اما این مدارک برای کسانی است که زنده هستند و نمی شود شناسنامه آنها را باطل کرد.»عضو شورای فنی فدراسیون جودو درباره یکی از بازیکنان می گوید؛ «آناتومی بدنش به یک فرد 25 ساله می خورد، چطور او را به جای یک جودوکار 14 ساله در تیم ملی نوجوانان وارد کردند؟ برخی افراد به اعتبار ایران لطمه می زنند.»

او در پایان در مورد پیش بینی اش از نتیجه کار هیات اعزامی سازمان بازرسی کل کشور به فدراسیون جودو می گوید؛ «با اوضاع به وجودآمده آبرویمان در عرصه بین المللی می رود. فکر نمی کنم بازرسی کل کشور آنقدر خام باشد که از کنار این موضوع خیلی راحت بگذرد. اینکه مدیر 16 ساله تیم های ملی که خود اعضای تیم را تعیین می کند، صغر سنی را تکذیب کند، خیلی جالب است.»

محمد کیهان در پایان می گوید؛ «به جای ارائه استعفای کتبی خود به امینی ترجیح می دهم دیگر کاری با فدراسیون جودو نداشته باشم. از این پس دیگر در جلسات آنها شرکت نخواهم کرد تا یک فرد اصلح در راس فدراسیون قرار گیرد.»

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
کدوم آبروتون در عرصه بین المللی میرود ؟‌ حالا ما اقلا یه صد سالی لازم داریم تا ننگ اعمال مسوولین این کشور رو بشوریم تا تازه برسیم به نقطه صفر !
یکشنبه 4 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
تغلب در همه ابعاد در کشور ولایت پلید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
سی ساله اینا دارند با تقلب مدال می گیرند یکی از دوستانم که در فدراسیون سمتی دارد قبل از المپیک چین گفت علت انصراف رضازاده این بود که تا پیش از المپیک ایوانف که همسرش شیمیدان و رییس اداره مبارزه با دوپینگ است مواد نیروزایی به او معرفی می کرد که می توانست بدون اینکه آزمایش ادرار مثبت شود طلا ها را درو کند ولی با تغییر قوانین فدراسیون جهانی چند ماه قبل از المپیک مبنی بر اضافه شدن آزمایش خون علیرغم آزمایش ادرار این نوع خاص دوپینگ لو می رفت بنابراین برای اینکه آبروریزی نشود گفتند در تمرینات مصدوم شده
یکشنبه 4 مرداد 1388

aghozdar - ایران - تهران
اقای کیهان با شناختی که نسبت به شما دارم حدس میزنم که چه باید کشیده باشید اما برادر من این اقایون برای بدست اوردن یک مقام و ابقا در پست و مقام نامشروح خودشان حاضر به انجام کارهایی بالاتر از اینها هستند.
یکشنبه 4 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
بعذ از سی سال تقلب تازه / گند کار در اومده .......... خانه از پای بست ویران است ...... بابت همین گند کاریا هست که تو هیچ ورزشی / هیچ گ .... نشدین. ورزش در ایران یعنی پهلوانی و جوانمردی / شما سی ساله که همه رو به گ... کشیدین.... ننگ بر شما و اسلام دروغین تان.
دوشنبه 5 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.