فرمانده سپاه پاسداران تهدیدهای داخلی در ایران را جدی خواند

فرمانده سپاه پاسداران تهدیدهای داخلی در ایران را جدی خواند

محمد علی جعفری سومین فرمانده سپاه طی سی سال گذشته است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفته است که مهمترین تهدید علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، در داخل این کشور است. محمد علی جعفری درباره این موضوع گفته که آسیب‌پذیری انقلاب‌ها و حرکت‌های ایدئولوژیک بیشتر از داخل است.

آقای جعفری، روز شنبه سوم امرداد ۱۳۸۸ (۲۵ ژوئیه) در جمع خبرنگاران در تهران و به مناسبت روز پاسدار سخن می گفت.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است: دشمنان از فرصت انتخابات برای الگوگیری از اقداماتی که غرب و استکبار جهانی در بسیاری از کشورهای آسیای میانه انجام داده بود، یعنی انقلاب مخملی یا کودتای مخملی، فرصت را به زعم خود مناسب می‌دانستند و علی‌رغم این که بسیاری از آنها معتقد بودند این مساله در ایران جواب نمی‌دهد، ولی باز هم این الگو را دنبال کردند و متاسفانه در داخل کشور هم عده‌ای فریب آنها را خوردند و فکر ‌کردند می‌شود تغییرات عمده‌ای در جهت‌گیری‌های نظام ایجاد کرد.

هر نوع اقدامی که لازم باشد در راستای حفظ انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات انجام شود، سپاه پاسداران موظف است آن را انجام دهد

فرمانده سپاه

به فاصله کوتاهی پس از اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، شماری از چهره های سیاسی این کشور از جمله چند تن از دولتمردان سابق و مقام های پیشین امنیتی ایران ، به همراه تعدادی از فعالان حقوق بشر و وکلای دادگستری و روزنامه نگاران اصلاح طلب، بازداشت و دستگیر شدند.

پیش از این، یدالله جوانی، رئیس دفتر سیاسی سپاه به فاصله چند روز پیش از برگزاری انتخابات، با توجه به رنگ سبزی که نشانه انتخاباتی میرحسین موسوی بود، منتقدان محمود احمدی نژاد را به برنامه ریزی برای انقلاب مخملی متهم کرده و هشدار داد "هر حرکتی برای انقلاب مخملی در ایران در نطفه خفه خواهد شد."

مقام های قضایی و امنیتی ایران به کرات اتهام این افراد را اقدام علیه امنیت ملی و برنامه ریزی برای کودتای مخملی و انقلاب رنگین اعلام کرده اند.

"تهدیدات داخلی جدی است"

رنگ سبر، رنگ انتخاباتی میرحسین موسوی بود که هواداران او آن را برگزیده بودند

فرمانده سپاه پاسداران ایران هم روز شنبه این موضوع را تکرار کرده و گفته "اطلاعات گذشته و اطلاعاتی که پس از حوادث به دست آمد مشخص کرد هدف حوادث اخیر همین مساله‌ای که عنوان کردم بود، ولی با هوشیاری مردم و رهبر معظم انقلاب این توطئه‌ها خنثی شد، گرچه خسارات مادی و معنوی زیادی وارد شد که مسببان و محرکان آنها باید پاسخگوی این تبعات منفی باشند."

به نظر می رسد که اشاره آقای جعفری به "مسببان و محرکان" اشاره به دو نامزد معترض به نتایج انتخابات است که همواره خواستار ادامه "اعتراض های قانونی" مردم شده اند.

پس از اعلام نتاج انتخابات ریاست جمهوری، مردم معترض به نتایج به همراه میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد اصلاح طلب انتخابات با حضور در راهپیمایی که در تاریخ سی ساله اخیر ایران کم نظیر توصیف شد، شرکت کردند.

مردم معترض پس از آن به دعوت آقایان موسوی و کروبی به تظاهرات و تجمعات آرام خود ادامه دادند اما با سرکوب نیروهای دولتی روبه رو شدند.

آقای جعفری گفته است: "تهدیدات داخلی در برابر اهداف انقلاب اسلامی یک تهدید جدی است، ما معتقدیم این گونه تهدیدات چیزی نیست که تمام شود و باید خود را در آینده نیز در مقابله با این نوع تهدید ولی با سناریوهای متفاوت دنبال کنیم."

مقام های دولتی می گویند که در جریان وقایع اخیر ایران بیش از ۱۰۰۰ نفر دستگیر و ۲۰ نفر کشته شده اند اما نهادهای حقوق بشری و ناظران مسائل ایران، شمار دستگیر شدگان و کشته شدگان را بیش از رقم اعلام شده از سوی مقام های جمهوری اسلامی می دانند.

یدالله جوانی، رئیس دفتر سیاسی سپاه چند روز پس از آغاز سرکوب اعتراض های مردمی به طور تلویحی به این موضوع اشاره کرد و گفت "با افشای چهره نفاق جدید، انقلاب اسلامی از خطر بزرگی به سلامت عبور کرد و باید گفت حداقل ۲۰ سال انقلاب اسلامی بیمه شد."

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران نیز چند روز پس از اعلام نتایج انتخابات گفت که براندازی نرم در ایران شکست خورده اما محمد خاتمی با تقبیح این سخنان شرایط کشور را "انقلاب مخملین علیه مردم" توصیف کرد.

منتقدان شرایط حاکم بر ایران می گویند که حضور نزدیک به ۴۰ میلیون شهروند ایرانی در پای صندوق های رای، فرصت مناسبی برای تحکیم پایه های دمکراسی و بهبود روابط بین المللی ایران بود که با "تقلب در انتخابات" و "سرکوب اعتراض های مردمی" تضعیف شد.

دیدگاه جعفری درباره عملی شدن تهدید خارجی

محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تهدید نظامی علیه ایران را نیز محتمل دانسته و گفته "این که آنها این تهدید را عملی می‌کنند یا نه سئوالی است که پاسخ دادن به آن ساده نیست."

آقای جعفری در این باره به توانایی های نظامی ایران اشاره کرده و گفته است:" یکی از توانمند‌ی‌های ما این است که تمام خاک اسرائیل زیر پوشش موشکی ماست و محدودیتی از این نظر نداریم، هم‌چنین دقت موشک‌های ایران نیز در سال‌های اخیر بسیار بالا رفته است."

 
به گفته آقای جعفری، " هر نوع اقدامی که لازم باشد در راستای حفظ انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات انجام شود، سپاه پاسداران موظف است آن را انجام دهد، دامنه‌ این امر نیز بسیار گسترده است و به آمادگی‌های نیروها برمی‌گردد."

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دوم اردیبهشت ۱۳۵۸ با فرمان آیت الله خمینی تاسیس شد.

سپاه در آغاز دوره فعالیت، یک نیروی شهری به حساب می آمد که با توجه به شرایط روزهای پس از انقلاب در جامعه ایران و از هم گسیختگی قوای انتظامی کشور، مأموریت حفظ نظم و امنیت عمومی و در نهایت نگهبانی از انقلاب را عهده دار شده بود اما پس از جنگ هشت ساله ایران و عراق، دامنه فعالیت های آن گسترش یافت.

اولین فرمانده سپاه پاسداران که از سوی آیت الله خمینی منصوب شد محسن رضایی بود که در سن ۲۸ سالگی و در کوران جنگ ایران و عراق به این سمت رسید و ۱۸ سال نیز فرمانده سپاه باقی ماند.

آقای رضایی در جریان انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری در ایران یکی از نامزدها بود و از وجود تخلفات در این انتخابات خبر داد اما از پیگیری شکایت خود صرف نظر کرد.

فرزند یکی از مشاوران آقای رضایی در انتخابات اخیر که در جریان اعتراض های مردمی دستگیر شده بود، در دوره بازداشت، درگذشته است.

fanta - فرانسه - استراسبورگ
آره جونم خیلی هم جدیه. کلاه و عمامه همتون پس معرکه است. به زودی باید به دنبال یه سوراخ موش باشید. راستی تا حالا به این فکر کردین که کی کجا فرار می‌کنه ؟. خامنه‌ای: به سفارت روسیه در تهران و از آن‌جا به طور مخفیانه به روسیه. رفسنجانی: به سوییس ؟. احمدی‌نژاد: روسیه و از آن‌جا به قفس میمونها در باغ وحش مسکو. رحیم مشاعی: اسراییل. فرمانده‌های سپاه: به لبنان. دستمال به دستها (مثل بعضی‌هایی که اینجا مطلب می نویسن): جایی راهشون نمی‌ده. بنابراین مجبورند خیلی شرافتمندانه خودشونو توی توالت دار بزنن. بقیه‌اش با شما...
یکشنبه 4 مرداد 1388

ناب - ایران - تهران
مردم رو که می کشید! بعد هم می تونید به تمام تاسیسات زیربنایی کشور با شهاب های 3 حمله کنید. اینا همش ترسو هستند و حرفاشون نشون میده که دلهره زیاد دارند و همش سعی می کنن رعب و وحشت ایجاد می کنند. غافل از اینکه خودشونو بیشتر رسوا می کنن.
یکشنبه 4 مرداد 1388

shabah51 - ایران - تهران
اینگونه اظهار نظرها ارزش رسانه ای برای آگاهی مردم نداند. آقایان به این وسیله میخواهند به نیروهای کوری که چشم بسته دستورات را اجرا می کنند گوشزد میکنند که باید با کوچکترین تحرکی به شدید ترین شکل ممکن برخورد کرد. البته آن چیزی که خیال مردم ایران را در رسیدن به پیروزی امیدوار میکند این است که همه دیکتاتورهایی که به بدترین شکل و مفتضحانه از بین رفته اند در آخرین لحظات هم هنوز خود را قدرت بلامنازع دنیا تصور میکرده اند! من نام این بیماری را کوری دیکتاتورها نام نهاده ام.این آقا و ولی فقیه اش هم از این قاعده مستثنا نیستند. تا چشم باز کنند خود را دست بسته در دادگاه ملت ایران خواهند دید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
ابلهان مزدور هنوز هم نمیخواهید قبول این جنبش کاملا مردمی است واز هیج جا خط نمیگیره خودجوش وزنده. در ضمن با اولدورم بولدروم هم هیچ غلطی نمیتونید بکنید گیرم اسراییل رو زدید بهانه برای آمریکا ومتحدان اروپا والبته راه پول در اوردناونهابا فروش اسلحه وتجهیزات جنگی به همسایگان ومنطقه رو هم باید در نظر داشت . این جنبش خودجوش ساکت نخواهد ماند پی درپی ضربه به ریشه پوسیده نظام دیکتاتوری خواهد زند. من وتو ماییم اگر دست در دست مبارز باشیم . به امید آزادی تمام زندانیان سیاسی. به امید آزادی و رهایی و سعادتمندی ملت ایران.
یکشنبه 4 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
سپاه چهار پایان ننگ بشریت است.اس اس خامنه ای و اسلام کثیف هستید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

albalo - انگلستان - لندن
ما که از خدا می خواهیم انقلاب رنگی یا مخملی صورت بگیره.اگر نامزدان شکست خورده به اعتراضاتشان ادامه دهند و دانشجویان چپ گرا به فعالیتشان ادامه دهندو جنبش سبز را نگذارند سرکوب شود همه میتوانند به پیروزی فکر کنند
یکشنبه 4 مرداد 1388

haghju2009 - انگلیس - لندن
من نمیدونم این که میگن در دوره بازداشت مثلا فلانی درگذشته یعنی چی ؟چرا یهو نمیگن زیر شکنجه کشتنش؟
یکشنبه 4 مرداد 1388

مهرتابان - ایران - تهران
برای جدی گرفتن بیشتر ساعت 4 مسجد بلال صدا و سیما.
یکشنبه 4 مرداد 1388

arashekamanghir - المان - کاسل
اقای جعفری اسمش را بزارید انقلاب مخملی یا اشوب و شورش مردم این نظام فاسد را دیگر نمیخواهند.شما و دوستانتان در اطلاعات هم سر عقل امده و تا دیر نشده به اغوش مردم برگردید. اسرائیل بعد از جنگ جهانی گروه مخصوصی را تشکیل داد که کارش تعقیب . جنایتکاران فراری المان است و هنوز بعد از گذشت شصت سال ولکن انان نیستن.حتی افرادی که مردهاند از قبر دراورده و دی ان اس شان را مقایسه. میکنند.مواظب خودتان باشید که هر جا قایم شید از سوراخهایتان بیرونتان میکشیم.تنها توبه و برگشت به مردم شما را نجات میدهد.
یکشنبه 4 مرداد 1388

irani1 - المان - هسن
شاه و امیران ارتشش وساواک وگاردش هم همین خیالبافی ها را میکردند ولی زهی خیال باطل.شما ها که یک مشت بیسواد خرسوار بودید که حالا بر مرکب قدرت نشستید.شاه که به صد مهره نمی باخت تاج را از سرش تو میدون لشکر پیاده انداخت. مرگ بر خامنه ای تو که عددی نیستی بی غیرت. دستمالچی. مرگ بر اسلام
یکشنبه 4 مرداد 1388

haghju2009 - انگلیس - لندن
تازه فهمیدن جدیه!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 4 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - سوئد
اره کم کم دارند احساس خطر میکنند ایندفعه دیگر فرق دارد ایران را گورستان سپاه پاسداران خواهیم کرد. مرگ بر احمدی نژاد
یکشنبه 4 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
ایولا مردم ببین چه طوری به تته پته افتادن! اخ جیگرم خنک شد. همتوونو به موقعش از سقف اویزنتون میکنیم..بعدش بلاهایی که سره بچه های مردم اوردین سره بچه های خودتون میاریم اون موقع است که حالمون میاد سره جاششش..اخ یعنی من اون روزو میبینم!
یکشنبه 4 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
pouriya - ایران - رودسر . این هم نظرات این پدر بی احساس و خود فروش :. https://news.kodoom.com/cluster/AAS9dw . نظرات پدرمحسن روح الامینی **چقدر متاسفم که همنیهاهستند که در طول این 30سال نخواستند ببینندنخواستندبشنوندوحالا حتی نمیخواهند باور کنندکه فرزندانشان از آنها ونظام دیکتاتوری آنها بیزارندآنها از نزدیک این درد راحس کرده واز رفتارپدرانشان سخت شرمنده بودندوچون گوشی برای شنیدن حرف حق از انهاندینددرخاموشی با مردم همراه شدند . روحشان شاد -زنده باد ملت شریف ومبارزو وطن دوست . زندانیان سیاسی رافراموش نکنیم .
یکشنبه 4 مرداد 1388

farnooshee - انگلیس - لندن
اره اقدامات انجام بدین چون جایی برای فرار ندارین حتی یه سوراخ موش
یکشنبه 4 مرداد 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
جیگرتو!!!!
یکشنبه 4 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
دمت گرم فرمانده جعفری تا امثال تو رو داریم غصه نداریم
یکشنبه 4 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
دم همتون گرم حال میکنم نظراتتون رو میخونم و بیشتر انرژی میگیرم تا برم تو تظاهرات و.... پاینده باشی ایرونی
یکشنبه 4 مرداد 1388

kahkeshan1 - المان - کلن
دوستان. ایا کسی ادرس خانه این سرداران مثلن جعفری و حجازی را میداند؟ ایا کسی میداند اینها چگونه به خانه هایشان رفت وامد میکنند و تا چه اندازه تحت حفاظت هستند؟
یکشنبه 4 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
گورکن اسلام دارد با دستهای خود گور اسلام فاشیست را میکند. سرنگونی شما نزدیک است. پیش از آنکه دیرتر از این شود، در برابر مردم ... بخورید و حکومت را رها کنید تا از مجازات شما کاسته شود.
یکشنبه 4 مرداد 1388

سنجاقک - امریکا - امریکا
آخه ا... چرا فکر میکنی مردم دارند شوخی میکنند. معلومه که جدیه
یکشنبه 4 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
من ادرس سشونو دارم هر کی خواست بیاد بدم جدی میگم ایمیلم میکنم
یکشنبه 4 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
kahkeshan1 - المان - کلن. سوال خیلی خوبیه امروز در میدان ونک کلی نیرو گذاشته بودن از لباس لجنی هایه بسیج تا سیاه پوشان ضد شورش و ماشینهایه آنها که راه بندان درست کرده بودن به امید روزی که یکی یکی به خانه هایه آنها برویم و آنها را به درک بفرستیم. زنده باد ایران آزاد.
دوشنبه 5 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
آره جونم / تازه خر فهم شدی .................؟؟؟!!!
دوشنبه 5 مرداد 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
آقاى جعفرى مگر ایت اله خمینى در سال ٦٠ اعلام نکرد که نظامیان نباید در سیاست دخالت کنند و وظیفه شان تنها دفاع در مقابل تهدیدات خارجى است بچرا در حق و حقو ق مردم ایران دخالت مى کنید. مگر در سخنرانى بهشت زهرا نگفتند که ما حق نداریم براى مردم اینده حکومت تعیین کنیم؟ جمهورى اسلامى ٣٠ سال پیش پایه ریزى شد و اینک اکثریت مردم قهرمان ایران مى گویند که تاریخ مصرف آن به سر آمده است و قصد تعیین حکومتى را دارند که بتواند با درایت و عقل و به درستى عمل کند مگر یک آدم مجنون و دیوانه مثل احمدى نژادمى تواند دولت را اداره کند که حتى نتوانست وظیفه سپورى اش را در شهردارى زمان خود انجام دهد
دوشنبه 5 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
آره ننت قربونت بره جدی جدیه / انگار یکی با لقد گذاشته ما تحتتون ُ تازه دردتون گرفته نه؟ / همتون گم شین بابا مسجد جای گ... دن نیست دیگه خلوت کنید سریععععععععععععععععع
دوشنبه 5 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
مرتیکه مزدور لاشخور وقتی در آینده بسیار نزدیک وارونه از دار آویزانت کردیم خواهی فهمید که توهین و خط و نشان کشیدن به ملت ایران چه عقوبتی خواهد داشت. اما با تمام بیشعوریت به نکته خوبی اشاره کردی و آنهم مردم ایران که بعد از 30 سال سکوت و بردباری قد علم کرده و سد عظیمی در برابر امیال و نقشه های پلید حکومت کثیف اسلامی شما شده اند. پاسدار بی شرافت مزدور مرتیکه آشغال کریه المنظر دیگر حتی اگر به فرض محال خدا هم بخواهد حکومت شما را حفظ کنند ما مردم بر علیه خدا قیام خواهیم کرد. مرگ بر جمهوری کثیف اسلامی. رفراندم راه نجات مردم
دوشنبه 5 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.