اولین کنفرانس خبری زلاتکو کرانیکار : برای پول به پرسپولیس نیامدم

اولین کنفرانس خبری زلاتکو کرانیکار : برای پول به پرسپولیس نیامدم

با برگزاری کنفرانس خبری، زلاتکو کرانیکار، هواداران پرسپولیس بالاخره مطمئن شدند تیم شان پس از هفته ها سردرگمی صاحب سرمربی شده است. سرمربی تیم ملی کرواسی در جام جهانی 2006 دیروز صبح در برابر خبرنگاران ایرانی قرار گرفت و به تشریح برنامه های خود پرداخت و تمامی اخباری که درباره زندگی شخصی اش در روزهای گذشته منتشر شده بود را تکذیب کرد. مربی جدید قرمزها برای اینکه نشان دهد از روابط عمومی خوبی برخوردار است، در ابتدای صحبت هایش از استقبال خبرنگاران و هواداران تشکر کرد؛ «از صمیم قلب خوشحال هستم که به ایران آمدم و جا دارد از خوشامد گویی هواداران و خبرنگاران تشکر کنم.» او تاکید کرد فوتبال ایران را می شناسد؛ «با توجه به اینکه هموطنان من در گذشته در باشگاه های ایران فعالیت کرده اند، فوتبال ایران را می شناسم. می دانم به باشگاهی آمده ام که بزرگ است و تاریخ عظیمی در فوتبال ایران دارد. با قراردادی که با پرسپولیس بسته ام، به دنبال آن هستم که این تیم بزرگ را به جایگاهی که قبلاً در آن قرار داشت، برسانم اما این یک کار گروهی است. هیات مدیره و اعضای تیم به من اطمینان دادند تیم را همراهی می کنند و با توجه به تجربه یی که دارم، مطمئنم تمام تجربیات خود را به پرسپولیس منتقل می کنم و اطمینان دارم به نتایج مثبتی می رسیم.»

عقب افتادگی را جبران می کنم

کرانیکار برای اینکه ثابت کند با جو فوتبال ایران آشنا است و بدون شناخت پا به ایران نگذاشته است، در ادامه کنفرانس خبری اش از توقع بالای هواداران تیم جدیدش گفت؛ «طی صحبت هایی که با سایرین داشتم همه به دو مساله تاکید کردند؛ اول اینکه تیم پرسپولیس باید ببرد و انتظار تماشاگران فقط برد است، دوم اینکه تیم باید خوب بازی کند. قبول دارم که تیم فوتبال باید نتیجه بگیرد و بازی ها را باید خیلی خوب آغاز کند اما از همه می خواهم صبور باشند و مطمئن باشند در این مدت تیم آماده خواهد شد و طرفداران هم آماده می شوند و ما می خواهیم یک سیستم جدید را در پرسپولیس ایجاد کنیم.» در ادامه از سرمربی کروات پرسپولیس پرسیده شد معمولاً هواداران معتقدند اکثر مربیان خارجی که به پرسپولیس می آیند، فقط به دستمزد فکر می کنند و او برای پاک کردن این ذهنیت چه خواهد کرد که کرانیکار جواب داد؛ «قبول دارم که امروزه در دنیا بحث فوتبال، بحث تجارت است. در این تجارت هم فوتبال است هم پول. اما مساله یی که حائز اهمیت است اینکه اعتبار مربی نیز در وسط قرار می گیرد. من به اینجا نیامده ام که فقط پول بگیرم. آمده ام هم پول بگیرم هم با تیم بازی کنم. چون پای اعتبار من وسط است امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم با هواداران در یک جبهه باشیم و تیم را به جایی برسانیم که همه با هم یک خانواده را تشکیل دهیم.» پر افتخارترین مربی لیگ کرواسی قبول کرد با توجه به اینکه که کمتر از دو هفته تا شروع لیگ باقی مانده، این تیم نسبت به سایر تیم ها عقب است؛ «می دانم که دیر کارم را با پرسپولیس شروع می کنم اما اطمینان دارم با کمک دستیارانم و طی گزارش هایی که به من داده می شود، عقب افتادگی ها را جبران می کنم. برای این کار افکار جدیدی دارم که در پرسپولیس پیاده خواهم کرد. در فکرم برنامه های متفاوتی برای موفقیت پرسپولیس دارم. در مرحله اول برنامه ام کوتاه مدت است و آشنایی اولیه با تیم فوتبال پرسپولیس تا بتوانیم بازی تهاجمی را در دستور کار پرسپولیس قرار دهیم. البته این کار را حرفه یی انجام خواهیم داد.»

در بیمارستان نبودم

در روزهای گذشته اخبار زیادی درباره مسائل اخلاقی زلاتکو کرانیکار در بعضی رسانه ها منتشر شده بود که بخشی از کنفرانس خبری دیروز به همین مسائل حاشیه یی اختصاص داشت. این مربی کروات تمامی این شایعات را رد کرد؛ «35 سال به عنوان بازیکن و مربی در این شغل بوده ام و در جاهای مختلفی کار کرده ام. در همان جا نیز مسائل مختلفی مطرح می شد اما من تمام توجهم را به بازی متمرکز کردم تا بتوانم نتایجی که می خواهم بگیرم. من با این مسائل آشنا هستم و فقط تفکر من روی فوتبال است و با آن کار می کنم. مساله دائم الخمر بودن خود را تکذیب می کنم.» به عنوان مثال گفته شده این مربی یک بار به خاطر جا ماندن از اتوبوس از باشگاهش اخراج شده که او این خبر را تکذیب کرد؛ «در همه جای دنیا این قضیه مطرح است که روزنامه نگارها به مسائل حاشیه یی می پردازند و در ایران هم همین گونه است. من هیچ گاه از اتوبوس جا نمانده ام و این مسائلی را که مطبوعات مطرح می کنند، تکذیب می کنم و تاکنون چنین اتفاقی برای من رخ نداده است. می گویند من به خاطر جا ماندن از اتوبوس اخراج شده ام و این موضوع را بهانه یی قرار می دهند تا مرا مربی حاشیه داری جلوه دهند.» کرانیکار درباره یکی دیگر از شایعات هم توضیح داد؛ «برخلاف حرف هایی که قبل از حضور من در ایران منتشر شده من در بیمارستان نبودم و این حرف برای من خنده دار است.»

چه کسی هست که کریمی را نشناسد

مربی جدید قرمزها از حضور یک مربی جدید در کادر فنی پرسپولیس خبر داد؛ «با اهداف خاصی در کادر فنی می خواهم کارم را شروع کنم. تمام دستیاران حال حاضر در کنارم هستند چون آنها برای پرسپولیس زحمت کشیده اند اما یک دستیار خوب را به ایران می آورم که بسیاری از سال های خود را در کنار من بوده است و در فوتبال دنیا شناخته شده است. این دستیار برای کمک به سایرین به ایران می آید. او دروازه بان سابق تیم ملی یوگسلاوی بوده است و دستیار من در تیم ملی کرواسی بود. تومیسلاو ایکوویچ قطعاً می تواند به ما کمک کند.» وی همچنین در مورد ستاره های پرسپولیس گفت؛ «من سابقه مربیگری در تیم های بزرگ و تیم هایی که ستاره های بزرگ دارند را دارم و می دانم پرسپولیس نیز از این موضوع مستثنی نیست و دارای ستاره های فراوانی است. در تیم هایی که بوده ام همیشه ارتباط صمیمانه یی را حاکم کرده ام و همان روش را در این تیم نیز ادامه خواهم دادم. من در مقابل هیچ فردی صف آرایی نخواهم کرد و دوستانه با ستارهای تیم بازی خواهیم کرد.» کرانیکار به صورت اختصاصی از علی کریمی، بازیکنی که هنوز تکلیفش روشن نشده، تمجید کرد؛ «تقریباً بازیکنان پرسپولیس را می شناسم و از علی کریمی نیز شناخت دارم. فقط سوال من این است که چه کسی هست که علی کریمی را نشناسد. همه روی این بازیکن شناخت دارند چون بازیکن حرفه یی و خوبی است.»

توضیح انصاری فرد

درباره تعهد اخلاقی کرانیکار


در کنفرانس خبری دیروز پیش از صحبت های کرانیکار، عباس انصاری فرد درباره قرارداد این مربی کروات توضیح داد؛ «از ابتدا به دنبال جذب یک مربی هجومی و تهاجمی بودیم. توافق باشگاه پرسپولیس با این مربی دو ساله است، در پایان سال اول اگر به این نتیجه برسیم که کرانیکار خوب عمل کرده با او ادامه می دهیم. در واقع بعد از سال اول تصمیم گیرنده اصلی برای ادامه یا عدم ادامه همکاری باشگاه پرسپولیس است و مطمئناً از این نظر باشگاه ضرر نمی کند.» مدیرعامل پرسپولیس کارنامه کرانیکار را یکی از نقاط مثبت این مربی دانست؛ «در طول تاریخ مربیگری کرانیکار، وی نتایج خوبی کسب کرده است و من از مربیان، تیم های باشگاهی و حتی بازیکنانی که با او کار کرده اند، پرسیدم و همه آنها اظهار داشتند کرانیکار یک فوتبال تهاجمی را انجام خواهد داد و در انتخاب او هیچ دلالی وجود نداشته است.» انصاری فرد درباره مسائل اخلاقی این مربی و اینکه گفته می شود از او تعهد گرفته شده، گفت؛ «بحث تعهد اخلاقی به این صورت نیست که شما می گویید. ما مسائل فرهنگی لیگ ایران را با او مطرح کرده ایم و او نیز قول کتبی داد چنین مسائلی در لیگ ایران در ارتباط با وی به وجود نیاید. این گونه نیست که من به سازمان تربیت بدنی تعهد کتبی داده باشم. ما در قرارداد داریم که بازیکن و مربی باید مسائل اخلاقی را رعایت کنند و بحث های مطرح شده با کرانیکار هم در این رابطه بود.» مدیرعامل پرسپولیس در این نشست تاکید کرد تکلیف علی کریمی تا دوشنبه مشخص خواهد شد.

Mr.Honest - انگلستان - لندن
در راه خدا امد و در راه خلاصی از این نظام دیوانه فرار خواهد کرد
یکشنبه 4 مرداد 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
حتما هم همینطور است که این اقا میگوید . در وطنک ما کی به خاطر پول کار میکند !!؟ از علی مرده خور (اقای گل جهان ! ) تا رفسنجانی .همه فی سبیل الله یا به خاطر زلفکان محمود هاله از صبح تا شب زحمت میکشند.
یکشنبه 4 مرداد 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
اره جون ننت برا پول نیومدی
یکشنبه 4 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.