جنایت شبانه در زندان چگونه رقم خورد

جنایت شبانه در زندان چگونه رقم خورد

سارق مسلحی که به خاطر اختلافات مالی همدست خود را به قتل رسانده است برای دومین بار در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار ما، اوایل سال 80 خبر چند فقره سرقت مسلحانه که به یک شیوه اتفاق افتاده بود به ماموران پلیس گزارش داده شد و تحقیقات نشان داد عاملان این دزدی ها دو مرد جوان هستند. چند روز بعد به پلیس گزارش شد این دو نفر در یک سرقت دیگر باعث قتل یکی از شهروندان شده اند. با توجه به اینکه قتل نیز در پرونده این سارقان مسلح مطرح بود کارآگاهان جنایی بررسی پرونده را برعهده گرفتند و در یک عملیات غافلگیرکننده سارقان را دستگیر کردند. این دو به چندین فقره سرقت مسلحانه اعتراف کردند و مدعی شدند قصد قتل نداشتند اما از آنجایی که راننده خودرو در برابرشان مقاومت کرد او را کشتند.

متهم ردیف اول که علی اصغر نام داشت در توضیح سرقت های مسلحانه یی که انجام داده بودند، گفت؛ من و همدستم حمید به صورت دربستی ماشین ها را کرایه و وقتی به مکان خلوتی می رسیدیم با تهدید اسلحه راننده را وادار به پیاده شدن می کردیم و خودرو را به سرقت می بردیم.

وی ادامه داد؛ در یکی از این سرقت ها مرد راننده مقاومت کرد و من هم برای اینکه بتوانم او را وادار کنم از خودرو پیاده شود به سمتش شلیک کردم، البته فکر نمی کردم او کشته شود اما بعد از چند روز در روزنامه ها خواندم که راننده جان باخته است.

با توجه به اعترافات علی اصغر و همدستش حمید پرونده برای محاکمه این دو نفر به دادگاه فرستاده شد. علی اصغر به جرم قتل مرد راننده و با تقاضای اولیای دم به قصاص و حمید همدست وی به تحمل هفت سال زندان محکوم شد تا اینکه دو سال بعد ماموران زندان با صدای زنگ خطر بند مجرمان خشن باخبر شدند اتفاقی بین زندانیان افتاده است. آنها بعد از حضور در محل متوجه شدند یکی از محکومان به نام علی اصغر با ضربه چاقوی حمید به قتل رسیده است.

بنابراین حمید همچنان در بازداشت ماند و این بار به جرم قتل دوستش علی اصغر محاکمه شد و شاهدان نیز شهادت دادند این مقتول بوده که به سمت حمید حمله کرده و حمید در دفاع از خودش او را کشته است.

اما هیات قضات حمید را مجرم شناختند و او را با تقاضای اولیای دم علی اصغر به قصاص محکوم کردند. رای صادره از سوی حمید مورد اعتراض قرار گرفت و دیوان عالی کشور نیز اعتراض وی را پذیرفت. قضات دیوان با این اعتقاد که حمید از خود دفاع کرده است حکم قصاص را نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستادند.

روز گذشته در دور جدید محاکمه حمید، وی یک بار دیگر بعد از تقاضای نماینده دادستان برای مجازات و درخواست اولیای دم برای قصاص پشت تریبون قرار گرفت. وی دوباره اتهام قتل عمد را رد کرد و گفت؛ من و علی اصغر همدست بودیم و به صورت مسلحانه خودرو سرقت می کردیم. بعد از دستگیری علی اصغر به قصاص و من هم به هفت سال حبس محکوم شدم. در این مدت علی اصغر به خاطر اینکه زیر تیغ بود با من دعوا می کرد و می گفت تو باعث بدبختی من شدی در حالی که او خودش قبول کرده بود در این سرقت ها شرکت کند. اما چون من طراح این دزدی ها بودم مرتب مرا متهم می کرد. چندین بار هم از من پول گرفته بود تا اینکه من مدتی از حبسم را پشت سر گذاشتم و به صورت مشروط آزاد شدم.

وی ادامه داد؛ یک سال بعد از این ماجرا من به خاطر رانندگی بدون داشتن گواهینامه دستگیر شدم. قاضی به دلیل سابقه یی که داشتم مرا به یک سال زندان محکوم کرد. چند ماهی از حبس را در اوین گذراندم و بعد از آن من را به زندان رجایی شهر منتقل کردند و یک بار دیگر من با علی اصغر هم بند شدم. چند ماه بیشتر تا پایان دوران محکومیتم نمانده بود. علی اصغر مرتب مرا اذیت می کرد. حکم قصاص او تایید شده و قرار بود چند روز دیگر اعدامش کنند به همین خاطر هم اینقدر ناراحت بود. من به او چند بار گفتم خودش در این راه قدم گذاشت و این من نبودم که اسلحه به دست او دادم و وی خودش به سمت مرد راننده شلیک کرد. از آنجایی که علی اصغر نتوانسته بود رضایت بگیرد عصبانی بود تا اینکه شب حادثه به من حمله کرد. من در سلولم خواب بودم و با صدای فریاد او بیدار شدم و دیدم که علی اصغر شمشیر به دست به سمت من می آید. او ضرباتی را به سمتم پرت می کرد اما من جاخالی می دادم. اگر یکی از آن ضربات به من برخورد می کرد قطعاً می مردم به همین خاطر چاقویی را که در گوشه شلوارش جاسازی کرده بود بیرون کشیدم و یک ضربه به او زدم. با دخالت زندانیان دیگر دعوا تمام شد و چند ساعت بعد شنیدم علی اصغر مرده است.

وی گفت؛ من و علی اصغر هر دو معتاد بودیم و او سعی می کرد با مقصر معرفی کردن من حق السکوت بگیرد و بتواند مواد مخدرش را تامین کند. شب حادثه هم بعد از ضربه یی که من به او وارد کردم به سلول دیگری رفته بود تا روغن بگیرد و آتش درست کند و مواد بکشد که زندانیان زخم او را دیده و به بهداری منتقل کرده بودند که بعد از چند ساعت فوت شد.

حمید در پایان دفاعیات خود یک بار دیگر تاکید کرد در دفاع از خودش مرتکب قتل شده است.

بعد از پایان جلسه محاکمه هیات قضات شعبه 71 برای صدور رای پرونده وارد شور شدند.

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
این همه چاخانو تنهایی گفتی؟
یکشنبه 4 مرداد 1388

sourena1b - ایران - ایران
این دقیقا همون مملکتیه که دولت اسلامی میخواد.
مسلمونا برید رای بدید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
شمشیر تو زندان؟
یکشنبه 4 مرداد 1388

sosolang - اصفهان - ایران
ببخشید جسارتا این آقایون اگه بیرون بودند چیکار می کردند
مواد داشتند . چاقو داشتند و اون یکی که شمشیر هم داشته
بابا ایول زندانه یا لیانگ شامپو
یکشنبه 4 مرداد 1388

montaghed - آلمان - کلن
سارق مسلحی که به خاطر اختلافات مالی همدست خود را به قتل رسانده است .
در متن خبر جوری نوشته شده اختلاف مالی که انگار سهامداران پارس خودرو به جون هم افتادن البته آخر خبر هم علت قتل یه چیز دیگه ذکر شده به هر حال همه این بدبختی ها از نداری و کثافت کاری های دولتمردان ناشی میشه مرگ بر جمهوری جنایتکار آخوندی که وضع ایران رو به این بحران بغرنج کنونی کشاندند.
یکشنبه 4 مرداد 1388

sourena1b - ایران - ایران
یاد فیلمهای هندی افتادم بابا چه زندان با حالیه اگه تو کشور آزادی نیست عوضش فهمیدیم زندانیا چقدر آزادی دارند که چاقو و شمشیر و مواد مخدر و ............. اینا دارند خوبه بریم زندان زندگی کنیم
یکشنبه 4 مرداد 1388

مانفرد - ایران - ایران
بهترین جا برای خرید و فروش مواد مخدر بدون اینکه کسی مزاحمت بشه اون هم با قیمت خیلی بالاتر از بیرون تو زندانهای ایرانه.من سربازهایی رو میشناسم که تو طول خدمتشون تو زندان کلی پولدار شدند و دلشون میخواست هیچ وقت سربازیشون تموم نشه.خیلی از جوونها هم که بخاطر مسایل بسیار پیش پا افتاده(را رفتن با دوست دخترشون) سر از زندان در میارن بعد از آزادی استاد مواد و خلاف میشن.
یکشنبه 4 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.