مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد شد

مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد شد

محمود احمدی نژاد بعد از قبول استعفای آقای رحیم مشایی، وی را به سمت رئیس دفتر رئیس جمهوری منصوب کرد

در پی کنار گذاشتن اسفندیار رحیم مشایی از سمت معاون اولی، محمود احمدی نژاد وی را به سمت مشاور و رئیس دفتر خود منصوب کرده است.

آقای احمدی نژاد در نامه انتصاب آقای مشایی، وی را "انسانی مومن و فداکار و مورد اطمینان کامل" معرفی کرده است.

رئیس جمهوری ایران روز بیست و پنجم تیر (۱۶ ژوئیه) آقای مشایی را به عنوان معاون اول خود منصوب کرده بود اما انتخاب وی به این سمت با انتقاد شدیدی رو به رو شد و آیت الله علی خامنه ای از آقای احمدی نژاد خواست که وی را برکنار کند.

بعد از گذشت هفت روز از دستور آقای خامنه ای، آقای احمدی نژاد سرانجام روز شنبه سوم مرداد ناچار شد وی از سمت معاون اولی برکنار کند اما ساعاتی بعد وی را به سمت مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهوری منصوب کرد.

آیت الله خامنه ای در نامه خود خطاب به آقای احمدی نژاد نوشته بود: "انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رئیس جمهور بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقه مندان به شما است و لازم است انتصاب مذبور ملغی و کان لم یکن اعلام گردد."

اما آقای احمدی نژاد بر انتخاب خود اصرار داشت ولی بعد از تشدید فشارها و انتقادهای حامیان خود روز شنبه در نامه ای کوتاه خطاب به آقای خامنه ای نوشت:"مرقومه مورخ ۸۸/۴/۲۷ جنابعالی به استناد اصل ۵۷ قانون اساسی اجرا شد".

اصل ۵۷ قانون اساسی ساختار قوای جمهوری اسلامی ایران را مستقل از یکدیگر تعریف می کند اما تاکید دارد که این قوا تحت نظارت "ولایت مطلقه امر و امامت امت" هستند.

آقای مشایی پیش از این، تقاضای کناره گیری کرده بود و آقای احمدی نژاد در پاسخ به نامه پذیرش کناره گیری خطاب به آقای مشایی نوشت: "در یک هفته اخیر امیدوار بودم که با رفع برخی تبلیغات منفی، فشارها و جوسازی های بعضی رسانه ها و جریان های سیاسی، دولت بتواند از خدمات شما در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند".

مخالفان مشایی

انتصاب آقای مشایی انتقادهایی گسترده ای را در میان آن دسته از چهره های جناح اصولگرا و شخصیت های مذهبی در ایران برانگیخت که آقای رحیم مشایی را برای این سمت مناسب نمی دانستند.

اما آقای احمدی نژاد با وجود این انتقادها و حتی پس از انتشار علنی خبر دستور رهبری به او توسط برخی نمایندگان مجلس، بر ادامه کار آقای مشایی تأکید داشت.

نامه آقای خامنه ای روز ۲۷ تیر و دو روز پس از انتصاب آقای مشایی، خطاب به محمود احمدی نژاد نوشته شده بود.

پس از انتشار رسمی نامه آقای خامنه ای و در واکنش به مقاومت آقای احمدی نژاد در کنار گذاشتن اسفندیار رحیم مشایی، صبح روز شنبه ۲۵ ژوئیه (سوم مرداد)، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در سرمقاله این روزنامه آقای رحیم مشایی را "یکی از مهره های کودتای مخملی" خواند که به نوشته کیهان "فقط محل مأموریت او با سایر توطئه‌گران اخیر متفاوت است و نه «هویت» او."

آقای رحیم مشایی که به عنوان رئیس سازمان گردشگری و یکی از معاونان محمود احمدی نژاد در دولت فعالیت داشته، تاکید کرده است: "خود را همواره سرباز دولت دانسته و در مسیر اسلام و انقلاب از هیچ تلاش و خدمتی دریغ نخواهم کرد."

آسید مهدی - ایران - تهران
او خود را همواره سرباز ولایت میداند
شنبه 3 مرداد 1388

aghozdar - ایران - تهران
نمی دونم چه گیر سه پیچی به این بنده خدا دادین .
حالا که رییس دفتر احمدی نژاد شده دیگه دست از سر کچلش وردارین .
محمود خان نمی تونه دوری اونو تحمل کنه وشما هم که نمی تونین دوری احمدی نژاد را متحمل بشید . بزارین پهلوی هم باشن .
راستی شغل بعد از ریاست دفتری چیه که از حالا به فکر رزرو ان باشیم ؟
شنبه 3 مرداد 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
فوق العاده خوشحالم .خون عزیزترین فرزندان ایران دارد یقه گرگ هارا میگیرد.سی سال کشتید ونابود کردید دیدید فرزندان بدنیا امده بعداز انقلاب شماراکیش کرده وبزودی ماته تان خواهند کرد. وشانس بیارید مثل دیکتاتورهای دیگر به حلقه دار اویزان بشید.شما شیاطین وجنایتکاران کارهائی کردید که بشردرطول تاریخ 7هزار ساله اش نکرده بود.اینروزها هم عزیزان وطن را میکشیدومزدورانتان به هیچکس رحم نمی کنن باگریه دیکتاتور خودیهارانیز میکشید.بزودی نابودمیشید وبازیها گنجی ها قاتلهای سابق سربجائی نمیبرد.امیرالمومنین تان میگوید دنیا یک روزبکامتان است وهرچی سعی بشه پائینتان بیاورند نمیشه ویکروز مثل امروز بکامتان نیست وهرچه تمام دنیا سعی میکنن نگهتان دارند نمیشه.ازسخنان رهبرتان علی هم هیچ چیز یاد نگرفتید.مرگ بردیکتاتورخامنه ای
یکشنبه 4 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
افشای نام و مشخصات روحانیون حاضر در آشوب‌های تهران میدان دار اجرایی وعامل این فتنه ها سید ضیاء مرتضوی است حمید رضا شریعتمداری: مدیر دانشکده‌ی شیعه شناسی وابسته به آقای سید ابوالحسن نواب و مدیرمسئول سابق نشریه هفت آسمان که حضور پررنگی در فتنه ها داشته وعلیرغم اشتهار وی به مخالفت و تضعیف مرجعیت درقم، متأسفانه با تلاش‌های فراوان به دیدار برخی مراجع معظم تقلید رفته است و تلاش نموده آنها را در مقابل دولت قرار دهد که بحمدالله موفق نشد. حضور وی در روزهای اغتشاش در خیابان‌های تهران به همراه همفکران وی همچون عبدالرحیم سلیمانی اردستانی (از اساتید مرکز مطالعات ادیان ومذاهب واستاد دانشگاه مفید قم) قابل توجه است که برای روشن شدن بیشتر اذهان تصویر ایشان ارائه می شود. محمد علی ایازی: از همفکران سید ضیاء مرتضوی و از اعضای مجمع مدرسین ومحققین است که انتشار بیانیه های غیر قانونی و کذب وزیر سئوال بردن انتخابات و دولت قانونی ومصاحبه های متعدد از جمله کارهای وی است که در روزهای آشوب در خیابان‌های تهران همراه گروه چماق به‌دست و آشوبگر حاضر شده است که تصویر وی نیز موجود است. مسعود ادیب: وی مسئول ستاد میر حسین موسوی در قم و عضو هیات علمی دانشگاه مفید است که نقش پررنگی در حوادث اخیر داشته است و در بین اغتشاشگران نیز مشاهده می شود. :از دیگر همکاران سید ضیاء می توان به مهدی مهریزی،محمد ذبیحی و داود فیرحی و.. اشاره کرد هرچند نمی توان نقش مدیریتی مسیح مهاجری مدیر مسئول روحانی (واز مریدان سرسخت آقای هاشمی) یکی از روزنامه های طرفدار موسوی را در این جریان نادیده گرفت. ایشان در جریان حوادث اخیر 4 سفر به قم داشته که طی آن جلساتی با ضیاء مرتضوی وهمفکران وی داشته است که آخرین مورد آن بعدازظهر یکشنبه 28 تیرماه می باشد
یکشنبه 4 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
براستی که زبان ایرانی رو نمی فهمید ای تازی زاده ها
ما میگوییم گم و گور شوید، شما پالون خر را نو میکنید
عبدالله ها در اندیشه ی سوراخ موش باشید که با پالون نو از هیچ سوراخی نتوانید گزشتن
یکشنبه 4 مرداد 1388

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
پس احمدی نژاد هم همجنس باز بود و ما خبر نداشتیم. به این میگن عشق. با اینکه همه میگن محمود اخه این پسره به دردت نمیخوره اما محمود میگه یا اسی جون یا هیچکس.
یکشنبه 4 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
نه خیرا ///// بالاخره باید دستشو یه جایی بند کنه دیگه ......!!!!
یکشنبه 4 مرداد 1388

siya48 - آلمان - کلن
آخه انتر،،۲۰ سانت که بیشتر قد نداری،،قیافتم که مثل جوجه اردک زشته،،به زور هم که خودت رو به ملت ایران تحمیل کردی،،کراوات هم که نمیزنی بلکه رو زمین کشیده نشه،،حد عقل اون ریش‌هات رو انکارد کن...
یکشنبه 4 مرداد 1388

vaheed-zahedan - ایران - زاهدان
ایران تهران
شغل بعدازریاست دفتری احتمالن ریاست آبدارخانه است راحت میتونه روزهارئیس جمهورمنتخب راملاقات کنه تادلش بخواد
یکشنبه 4 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
عجب اینها فیلمی هستند. نمی دانم کدام احمق اینها را باور می کنه سید...با آن کرد بی ... که آبرویه هرچه کرد باغیرته برده باز بیاد جوک بگید کمی به حال شما گریه کنیم٬ (البته از شدت خنده)
یکشنبه 4 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
مشایی این اخرین پست تو در این حکومت پلید است .تو و اسید مهدی هر دو محاکمه می شوید.وطن فروشان ابله
یکشنبه 4 مرداد 1388

حامیان موسوی - امارات - دبی
باز هم اگر به سمت مشاور و رئیس دفتر بودن قبولش نداشته باشن میشه ابدارچی احمقی نژاد
یکشنبه 4 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
محمود آرزو میکنم پاره بشی.
یکشنبه 4 مرداد 1388

biston - امریکا - اورلاندو
درود به دوستان!
خامنه‌ای رویت سفید !
این دلقکی نژاد معلوم نیست اصلا کجائی است، معلوم نیست این کشتی کهن را به کجا خواهد برد.
با این کارش یعنی‌ اینکه "به قول آلمانی‌‌ها بیا از .... بلیس".
برای تو سنگین تر از این‌ها تمام خواهد شد ، که اگر در این مورد هم ، باز دو باره نامه بنویسی‌.
پس بیا و هم گور خودت را گم کن و هم بچه‌های ه.ر. زادهت را. !!!!!!!! بقیه کار رو ، مثلا دلقکی نژاد ، ا. خاتمی ، یزدی ، ه. عادل و سایر اسلام طلبان مثل گنجی، سازگارا و آنها‌یی‌ که خیال حکومت باد آورده در سر می‌‌پرور انند ، ما تمام می‌کنیم ، یعنی تصفیه می‌کنیم تا مواد زأئد در ایران آزاده و اهورأی وجود نداشته باشد.
اگر هم نخوا ستی بری ، ما به تو یک لطف هم خواهیم کرد، تیر برق مورد دلخواه را به ما بگو.
درود به ایرانیان آزاد منش ، پاینده ایران جاودان ، برقرار بد آتشکده بجای مسجد.
یکشنبه 4 مرداد 1388

arashekamanghir - المان - کاسل
آسید مهدی - ایران - تهران
باز تو اظهار نظر کردی جغل وقل.چرا جواب سوالهای منو ندادی هنوز؟
خوب شد ایندوتا تو اروپا زندگی نمیکنند وگرنه بعد از اینهمه اظهار علاقه دو جانبه و پا فشارئها فراوان رسانها واسشون حرف در میاوردند و تهمت همجنس گرائی بهشان میزدند.حالا کی میتونست بیاد و خلاف این حرف را ثابت کنه.
یکشنبه 4 مرداد 1388

khooroos - امارات - دبى
یک فاجعه جدید دیکه--- قطار تهران مشهد با یک قطار تاسیساتى در ورامین برخورد کرد و تاحالا 3 تن کشته داده
حالا اقایون فعلا خر بیارن باقالى بار کنن
یکشنبه 4 مرداد 1388

kabutar - المان - فرانکفورت
اسید مهدی تهران
ایشان مانند بقیه طرفداران ...ولایت وقیح هستند.
یکشنبه 4 مرداد 1388

star1388 - یو کی - لندن
ای اقای سید مهدی ...هبر عزیزتون که این اقا رو رد کرد ...تورو خدا هی اسم راه ولایت نیار ...اسلامو به بازی نگیرین ...بسته دیگه ..هر بلایی خواستین سر اسلام اوردین ...بس نیست ..امام زمان از خون این ظالمان جوی خون راه میندازه
یکشنبه 4 مرداد 1388

zorba - استرالیا - سیدنی
دوست عزیز:
zorro.ir - ایران - تهران
این آرزوهایی که برای سران رژیم میکنی منو کشته. ایول. اون دیوار مستراح آخر آرزو بود. این یکی هم حرف نداشت. زنده باشی
یکشنبه 4 مرداد 1388

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
احمدی نژاد در نامه انتصاب آقای مشایی، وی را "انسانی مومن و فداکار و مورد اطمینان کامل" معرفی کرده است.
میگن شاهدت کیه? میگه دمم!
یکشنبه 4 مرداد 1388

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
احمدی نژاد در نامه انتصاب آقای مشایی، وی را "انسانی مومن و فداکار و مورد اطمینان کامل" معرفی کرده است.
میگن شاهدت کیه? میگه دمم!
یکشنبه 4 مرداد 1388

vahid22 - ایرلند - دوبلین
معنی این پست یعنی خامنه ای و حوزه علمیه و مراجع :بیلخ.مشایی سر جاش هست فقط اسم پستش عوض شده
یکشنبه 4 مرداد 1388

madrid - ایران - قزوین
آخر بین احمدی و سید علی هم اختلاف می افته تا حالا تو حکومت شکاف به این عظیمی نشده بود
یکشنبه 4 مرداد 1388

tara555 - ایران - تهران
سید مهدی – ایران – تهران
تا حالا فکر کردی چرا طرفدار احمقی نژادی؟ دلیلش مشخص ، وجه مشترکی که توی احمق بودن و پررویی با هم دارید. اینهمه که بهت میگن جای تو توی این سایت نیست، گورتو گم کن دقیقا منو به یاد رئیس جمهورت میندازه که همه ایران میگن جای تو اینجا نیست، گورتو گم کن . اما بازم نمفهمه یعنی چی . میگم نکنه بلد نیستی بری تو سایت های خودی و یا شاید بیکاری و .....
در هر صورت می تونی با یه مشاور یا روانکاو در این مورد صحبت کنی جونم . البته اگه از سر بیکاری می یای اینجا من یه شغل خوب برات سراغ دارم که وقتت رو پر میکنه . رهبرت علی گدای یه دست که فقط ..ر میزنه حتی نمیتونه ......... خودش رو هم ..، چطوره تو که خیلی دوستش داری بشینی پشت در .. . اینطوری حوصله ات هم سر نمی ره کوچولو.
یکشنبه 4 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
آسید مهدی - ایران - تهران . . مرتیکه بی ...بسیجی خ..ه شو و دعان ک...ت را ببند.
دوشنبه 5 مرداد 1388

سنجاقک - امریکا - ا......
خوب مشایی پدر داماشون هستش . باید بهش پست بده. نمیشه که احمدی بخورد پدر دامادشون نخوره هر دو باید .. بخورند
دوشنبه 5 مرداد 1388

آرسام - ایران - تهران
جدی یعنی خر همونه ولی پالونش عوض شده . ...
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.