متن کامل سخنان تکان‌دهنده‌ی مادر سهراب اعرابی در شورای شهر + ویدیو

متن کامل سخنان تکان‌دهنده‌ی مادر سهراب اعرابی در شورای شهر

به کدامین گناه کشته شد؟

خانم پروین فهیمی، مادر شهید سهراب اعرابی، در جلسه‌ی اعضای شورای شهر تهران با خانواده‌های شهدا و بازداشت شدگان حوادث اخیر، سخنان تکان‌دهنده‌ای را درباره‌ی پیگیری‌هایی که پس از ناپدید شدن فرزندش انجام داده، بیان کرد که فیلم اظهارات وی در سایت اینترنتی یوتیوب منتشر شده است. از آنجا که ممکن است برخی کاربران، به خصوص در داخل ایران، موفق به مشاهده‌ی این فیلم نشده باشند، «موج سبز آزادی» متن کامل این سخنان را از روی فیلم منتشر شده بر روی اینترنت پیاده کرده و از همه‌ی سبزاندیشان دعوت می‌کند به طور غیرمستقیم پای درد دل این مادر شهید بنشینند و قصه‌ی پرغصه‌ی او را بخوانند. این متن با همان بیان محاوره‌ای و بدون هیچ ویرایشی منتشر می‌شود.
فیلم منتشر شده بر روی یوتیوب را در این آدرس می‌توانید ببینید.


فخرالسادات محتشمی‌پور: خانم پروین فهیمی، من ازشون خواهش کردم تشریف بیارن، مادر شهید سهراب اعرابی هستن.


پروین فهیمی: با سلام خدمت همه دوستان و اعضای شورای شهر تهران که اگر ما را به عنوان یک شهروند بدانند. درد دلمون خیلی زیاده (بغض)، پسرم رو روز بیست و پنجم گم کردم در اون راه‌پیمایی مسالمت‌آمیزی که به اعتراض به خاطر رای با اون جمعیت کم کم سه میلیونی که جمع شده بودن مردم. فرزندم رو گم کردم، و موبایلها هم چون قطع بود خیلی گشتم، یعنی زنگ زدم به موبایلش نتونستم، خیلی هم گشتم دنبالش توی خود میدون آزادی، برگشتم خونه دیدم نیومده، دوباره برگشتم توی خود میدون آزادی چون منزل ما نزدیکه.


صحنه‌ها خیلی فجیع بود (بغض) نمی‌تونم بگم، یعنی اینقدر گاز اشک‌آور می‌زدن و اینقدر فضای اونجا حالت جنگ پیدا کرده بود که من خودم از اون به بعد سینه‌ام گرفته و اصلا مریضم... (نفس عمیق) دیگه بچه رو که من پیدا نکردم، اومدم خونه و با پسرای دیگه‌م و بستگانم به تمام بیمارستان‌ها، به تمام کلانتری‌ها مراجعه کردم، جوابی نشنیدم چون این بچه کارت شناسایی همراش نبود، یه مقدار پول همراش بود که گفته بود می‌رم تست هم بخرم از میدون انقلاب و بعد می‌یام به طرف خونه. ایشون نوزده سالش بود و کنکور داشت امسال، دوتا کنکور، و ایشون بچه‌ یه فرهنگی بازنشسته بود که پدرش فوت کرد به علت بیماری تومور مغزی. چهارسال طول کشید بیماریش، دو سال که در بستر بود و خیلی حالت‌های ناجوری داشت و غذا رو ما می‌بایست از طریق سرنگ و اینا بهش بدیم، این بچه همراه من بوده، و دیگه بستگان و فامیل و همسایگان و همه می‌دونن که این بچه چقدر همراه من بود به عنوان یک پرستار.
اون شب که من دارم می‌گم این بچه رو متاسفانه من پیدا نکردم تا صبح. صبح مراجعه کردم ... اول زنگ زدم به ۱۱۰، ۱۱۰ به من گفتن برین به کلانتری محل، کلانتری محل خودمون رفتم و تقاضای فقدان کردم که ایشون مفقود شده است و بگذریم از مراحل بعدیش که آگاهی شاپور، از آگاهی شاپور دادسرا از دادسرا به آگاهی شاپور... پاس دادن‌ها شروع شد. بعد هم که من از همه هم که می‌شنیدم می‌گفتن مطمئن باشین دستگیر شده، احتمالا چون فضا اونجا خیلی ناامن بوده، هیچ‌کس هم حالا جرات اینو پیدا نمی‌کرد بهم بگه که شاید کشته شده، شاید زخمی شده باشه، با اینکه من می‌رفتم خودم می‌پرسیدم. هفت‌تا گفتن شهید شده، هفت‌تایی که شهید شدن، پنج تاش شناسایی شده بودن، دوتاش شناسایی نشده بودن که سن بالا داشتن، اون پنج‌تا رو که بچه‌های من رفتن دیدن، گفتن که سهراب نبوده، البته اونام جای بچه‌های من و پدران من بودن، ما هم با خیال راحت گفتیم که این بچه دستگیر شده یا زخمی شده، البته توی زخمی‌ها هم نبود، تمام بیمارستان‌ها رو ما گشتیم، البته با اینکه بعضی بیمارستان‌‌ها جواب درستی نمی‌دادن، بعضی بیمارستان‌ها هم جواب می‌دادن.
بعد دیگه من راهی دادگاه انقلاب شدم که اونجا پیگیری کنم که همه‌ش می‌گفتن باید تو لیست بیاد، تو لیست بیاد، تو لیست بیاد، برو بشین تو خونه‌ت. گفتم من یک مادرم نمی تونم تو خونه بشینم، اینو کسایی درک می‌کنن که مادر باشن. من حتی غذا نمی‌تونستم ... (بغض)، هنوزم نمی‌تونم بخورم، اصلا راه گلوم بسته می‌شد و فقط با مایعات خودم رو نگه داشتم، در این چند مدت و راهی اوین بودم و دادگاه انقلاب، پلیس امنیت، دیگه هر جایی که شما فکرش رو بکنین، من اگه داستان رو بخوام بنویسم یه کتاب قطوری خواهد شد.
بگذریم از اینکه روز کنکور اعلام کردند خودشان، در اوین، یکی از مسوولین، نمی‌دونم زندانبان بود، کی بود من نمی‌شناسم، اینا هیچ وقت نمی‌گن، اومد اون پایین ما رو زیر پارکینگ جمع کرد، گفت کسانی که اسمشون توی لیست نیومده، کسانی که تماس تلفنی نداشتن، چون بچه منم تماس تلفنی نداشت، گفتن تمام کسانی که مشکل دارن برن به دادگاه انقلاب مراجعه کنن و از اونجا پیگیری کنن. اگه بچه‌شون کنکوریه، برن می‌خوایم کنکوری‌ها رو آزاد بکنیم، سی‌تاشون هم دقیقا من اونجا بودم آزاد کردن. چون من کلا شبانه‌روز اونجا بودم همه منو می‌شناسن، تمام ارگان‌ها می‌شناسن. [خطاب به مسوول جلسه: ببخشید .. من خیلی مزاحمتون می‌شم، به خاطر اینه که درد دلم خیلی زیاده...از وقتای بعدیم استفاده می‌کنم. از دوستان اگه اجازه بدن...]

بعد اونجا اعلام کردن برید به خاطر کنکوریا. بعد من رفتم همه کارهای کفالت رو انجام دادم، برادرم ضمانت کرد. هنوز هم کارت ملی برادر من رو گرفتن ندادن. بعد سه بار فکس کردم، گفتن اسم این بچه نیست. منم قبول کردم تو لیست معمولی زندان نیست.ولی گفتن در بندهای مخصوصی در زندان هستن که به ما لیست نمی‌گن. حتی اسم اون افراد رو هم می‌گم که چه کسانی این حرفا رو زدن اگه لازم باشه. باز هم من طبق معمول عکس بچه‌ام رو دادم از طریقای مختلف رفت داخل زندان. کارت ملی دادم به عناوین مختلف، فتوکپی شناسنامه دادم. کارت کنکور دادم. خیلی کارا کردم. یعنی دیگه آخرین کارهایی که می‌تونستم انجام دادم. ولی دیگه ایشون رو نیافتن و جوابی به من ندادن تا روز آخر، روز پنجشنبه یا جمعه، روز هجدهم بود که آقایی از مسوولین بود و گفت که شما به دادگاه انقلاب بازم مراجعه کنین، اینجا نیا. شبه رفتم دادگاه انقلاب. روز شنبه بیستم تیر.
رفتم دادگاه انقلاب. ببخشید اونجا باز هم توهین‌ بهم می‌کردن، همیشه هم می‌کردن, که چرا اینقدر می‌یای و می‌ری؟چه خبره؟ مگه بچه‌‌های دیگه نیستن؟ برو برای خودت بگیر بخواب، استراحت کن. این بچه‌ها هیچ مشکلی ندارن. هیچ مساله‌ای ندارن. دارن می‌خورن و می‌خوابن، شما مادرا دارین خودتون رو می‌کشین. حتی جملات دیگه‌ای هم که فسفرین. یک بار گفتن فسفریه. یک بار گفتن بچه‌ شما اسمش رو نداده، اشتباه داده، و چیزای دیگه ... بگرد خودت پیدا کن. اینا جملاتیه که مسوولین در دادگاه انقلاب به کار می‌بردن. خیلی کلمات و خیلی چیزایی که من نباید بگم. اصلا نباید بگم.من خودم خجالت می‌کشم که بگم. بگذریم از این حرفا...
روز بیستم تیر به من گفتن شما به آگاهی شاپور مراجعه کردین؟ من گفتم بله، اونجا آگهی فقدان دادم، پنجشنبه هم به من گفتن که شنبه بیا برای موبایلش که ردیابی بدیم. من شنبه باز هم اونجا وایسادم تا یکی از مسوولین اومد و باز هم بهش گفتم که بچه من چی شد؟ جوابی دارین به من بدین؟ که این بیست و پنج، بیست و شش روزه حتی زنگ هم به من نزده. بگذریم از اینکه من دفتر دادستانی هم رفتم . پیش خود آقای مرتضوی البته نرفتم. رئیس دفترش به من گفت بچه شما در اوینه. منظورم اینه که همه مسوولین به من گفتن که اوینه، توی بندهای مخصوصیه. ولی یه د‌فعه‌ای چی شد کشته شد؟ یه دفعه‌ای چه اتفاقی افتاد؟
بعد من رفتم در شاپور برای راهنمایی. همین مسوولی که با من صحبت کرد گفتش که شما عکسش رو به من دادین، من بردم داخل، عکس‌های مختلفی که شما نشون دادین، کارت ملی بچه منو هم نشون داد و گفتش شما تشریف ببرین، فردا بیاین ما جواب می‌دیم. با این حال چون از آگاهی زنگ زده بودن منزل، منو خواسته بودن، من پاشدم رفتم آگاهی و اونجا توی آگاهی شاپور به من، به من که البته، چون من دل اینو نداشتم که برم عکسای بچه‌های دیگه رو هم ببینم، گفتم من نمی‌تونم برم و اون مسوول گفت کار ردیابی رو من خودم انجام می‌دم ولی تشخیص هویت رو یکی از خودتون باید انجام بده که بچه دوم من که خیلی واقعا ضعیفه از لحاظ جسمانی و دانشجو هم هست، این خودش رفته بود عکسا رو دیده بود و شناسایی کرده بود عکس بچه منو که از صورت به بالا نشون داده بودن (بغض...) و این آمده بود ... من دیدم این بچه دیر کرده، خیلی مدت طولانی، من نگران شدم، خودم رفتم بیرون دنبال بچه دومم... یعنی می‌گشتم دنبال سیامک دیگه،بعد دیدم نیومده گفتم حتما یه اتفاقی افتاده که این بچه دیر کرده، گفتم نکنه اینجا اینم گرفتن ... تا اینکه به اون آقای مسوول گفتم که آقای فلانی، لطف کنین ببینین این بچه من چی شده، نیومده، من خودم رفتم اداره تشخیص هویت... نگو این بچه دیده و برای اینکه با من روبرو نشه خودش رو رفته یه جایی پنهان کرده ( بغض، با گریه ادامه می‌دهد...) بچه من نمی‌تونست به من بگه که برادرش رو کشتن، اینقدر حال این بچه بد بود، رنگ و روش پریده بود و اصلا حالت عصبی پیدا کرده بود، من خودم رفتم پیداش کردم بهش گفتم: سیامک بگو به من چی شده، چشای تو می‌گه که یه اتفاقی افتاده بگو به من .. و بعد دیگه طاقت نیاورد و گفت: مامان! سهراب ... کشته شده ( با گریه ... ) گفتم چرا؟ کی؟ کجا؟ و نمی‌تونم بگم براتون که چه اتفاقی افتاد برای من اونجا...
خواهش می‌کنم، من می‌خوام فقط بدونم بچه من برای چی رفت؟ فقط برای اون رایی که داده بود، اعتراضی که داشته، حالا هر چی که بوده، یه بچه نوزده ساله که کنکور داشته، که هنوز یک دونه از آرزوهاش برآورده نشده، به دست چه کسانی، به دستور چه کسانی، برای چی آخه؟ مگه این بچه .. اصلا از شورای شهر می‌پرسم از دولت چی‌ خواسته؟ از مملکت چی خواسته؟ غیر از اینکه ما فقط آسایش، آرامش و آزادی اندیشه خواستیم؟ این مهمه ... که بچه من فکر می‌کنه که به چه کسی رای می‌ده و اون رایش به کجا می‌ره. هیچ چیز دیگه‌ای نخواسته ( عکس سهراب را روی دست بالا می‌گیرد که روبانی سبز به دور پیشانی‌اش دارد) فقط به خاطر اینکه طرفدار آقای موسوی بوده؟ باید کشته بشه؟ ( فریاد می‌زند با صدای لرزان) به کدامین گناه؟ بچه من یه جوون بوده، نوزده سالش بوده ( بغض .. با گریه ادامه می‌دهد) یعنی در اوایل جوانی به هیچ کدوم از آرزوهاش نرسیده... من مادر فقط شبانه‌روز دارم از خدا می‌خوام به این ظلم‌ها پایان داده بشه ...[عکس سهراب رو ناامیدانه می‌اندازد روی میز‌‌] می‌بخشین، وقتتون رو گرفتم

.

karena112000 - امریکا - گلندل
فقط از خدا برای مادر سهراب صبر میخواهم همینطور برای خانواده همه شهدا ودستگیر شده ها و ... مرگ بر جلادان وبی دینهای نظام
شنبه 3 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر این رژیم در تمامیتش..اسلامش خدای قهارش که خل و چلها و بی سوادها مجوز کشتن می دهد همه مزدور پول نیستند تعدادی به عنوان دشمن دین کشتن را وظیفه ی دانند مثل تمام عملیات انتحاری و تروریستی اسلامی ..من دشمن ایرانی را عدم مطالعه و این دین میدانم.
درود به خانواده های قربانیان.
شنبه 3 مرداد 1388

karena112000 - امریکا - گلندل
در ضمن اقای بغل دستیش خیلی شبیه دبیر کشتی گیر معروف هست علیرضا دبیر ؟ کسی میدونه خودشه یا نه ؟ممنون
شنبه 3 مرداد 1388

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
اینقدر ناراحت هستم که نمی دانم چی بگویم ولی خورشید امیدان غروب نمیکند
شنبه 3 مرداد 1388

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
خدا بیامرزش روح تمام شهدای راه ازادی شاد
نابود باد مزدوران ادمکش
شنبه 3 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
حرومزادهای قاتل کوجا میخاهید فرار کنید
شنبه 3 مرداد 1388

young_boy - ایران - تهران
بچه ها من نمیتونم ویدیو ها رو ببینم . میشه کمکم کنید ؟
شنبه 3 مرداد 1388

darva - مالزی - سایبرجایا
karena112000 - امریکا - گلندل: با درود
آره علیرضا دبیر عضو شورا شهر تهران هست
شنبه 3 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
فقط برای مادر سهراب صبراز خداوند میخواهم و امیدوارم مسببان این مسئله هر چه زودتر به جزائی اعمالشون برسند.
شنبه 3 مرداد 1388

یه غریبه - انگلیس - لندن
خاک بر سر شورای شهری که حوصله شنیدن حرفهای یک مادر را ندارد
شنبه 3 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
مرگ بر حکومت اسلامی
مرک بر فاشیست اسلامی
مرگ بر گشتاپو اسلامی
مرگ بر الله و تازی و تازی پرست
شنبه 3 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
با درود به تمامی شهدای راه آزادی
مادر شجاع ودلیر سهراب واقعا قابل ستایش است باید تمام خانواده های شهدا ومفقودین و زندانیها بدنبال گرفتن حقشون باشند و بدونند مردم هم در کنارشان خواهند بود شاید اگر شهداشون وصیتنامه داشتن حتما به این موضوع اشاره میکردن که بعد از من حقمرا بگیرید درود فراوان بتو مادر که باعث شادی روح سهرابی موفق و پیروز باشی.
شنبه 3 مرداد 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیو یورک
مرگ بر خامنه اى جلاد.مرگ بر خامنه اى جلاد.مرگ بر خامنه اى جلاد.
مرگ بر ولایت فقیه. درود بر ایران دموکراتیک.
شنبه 3 مرداد 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
karena112000 - امریکا - گلندل

ایشون آقای دبیره الان چند ساله که عضو شورای شهره
شنبه 3 مرداد 1388

iran paydar - ایران - تبریز
مرگ بر خدایی که اگر وجود دارد و دم بر نمی آورد این همه اراجیف تو قرآن گفته که بر سر قوم لوط و ابرحه و.... چه آوردیم و آوردیم پس چه شد این همه ظلم را میبینی و ساکتی شاید مردی و ما خبر نداریم مرگ بر اسلامی که تحت لوای آن این همه ظلم میشه و صد مرگ دیگر نثار....................
شنبه 3 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
ببینید در زندان اوین به هموطنان ما چه میگذرد .
https://rastaakhiz.blogspot.com/2009/07/blog-post_5325.html
شنبه 3 مرداد 1388

zorba - استرالیا - ایران
young_boy - ایران - تهران
دوست عزیز متاسفانه شما نمیتونید از توی ایران این ویدوها رو ببینید. من قبلا هم به مسولان این سایت پیشنهاد دادم که این ویدیوها رو برای بچه های داخل ایران برای داونلود بگذارند اما انگار سرشون خیلی شلوغه. دوست من و بقیه دوستانی که میخوان این ویدیوها رو ببینن اگر امکان داونلود کردن حجم بالا رو دارید. من میتونم و با کمال میل اینکار رو انجام میدم که این ویدیوها رو براتون بگذارم توی یک سایت اشتراک تا بتونید داونلود کنید. فقط باید بدونم که واقعا میتونید حجم بالا رو داونلود کنید و آیا واقعا می خواهید که این کار رو بکنید یا نه؟ چون حقیقتش کار وقت گیری هست و اگر کسی نخواد یا نتونه بگیردشون فقط وقت هدر دادن میشه.
زنده باشید
شنبه 3 مرداد 1388

dokhteiran - دانمارگ - وایله
خیلی دلم می خواد ببینم شورای شهر تهران این اشغالهای دولتی و حکومتی که ابروی اسلام رو برن چه جوابی دارن به این مادر بدن به کدامین گناه؟؟؟؟ اگر اسلام و مسلمونی اینه من از هر کافری کافرترم و شرمم می اد اسم مسلمون رو خودم بذارم روحت شاد برادر پاک و بی گناهم تو شاید از همه ما به خدا نزدیک تری خدا رو بیدار کن بگو ناله های ما رو بشنوه و دعای ما رو برای سرنگونی ظالم مستجاب کنه
شنبه 3 مرداد 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
young_boy - ایران - تهران
اگه به جای تصاویر هیچ چیز دیده نمیشه یا به این علته که سایت یوتوب برای شما فیلتره یا باید adobe flash player رو دانلود و نثب کنی تا بتونب کلیپهارو ببینی .
شنبه 3 مرداد 1388

madrid - ایران - قزوین
karena112000 - امریکا - گلندل
خب علیرضا دبیر عضو شورای شهر تهرانه کم مونده بود دیگه زار بزنم سید مهدی و نیم رخ بیان حالا نظر بدن
شنبه 3 مرداد 1388

elektris - فرانسه - پا ر یس
اصابت تیر به سریکی از معترضان - شنبه 30 خرداد
کلیپ رو نگاه کنید

جنایت از این بدتر؟؟؟؟؟

با عرضه تسلیت به خانودهٔ این شهید
https://www.youtube.com/watch?v=jlBVD-yrErk
شنبه 3 مرداد 1388

مهرتابان - ایران - تهران
هیچ وقت خون به ناحق ریخته شده و ظلم بی جواب نمیمونه.
به امید پیروزی .
شنبه 3 مرداد 1388

elektris - فرانسه - پا ر یس
افشای بخشی از دزدی و فساد اخلاقی آخوندها (محمد یزدی)
از وبلاگ دوست عزیزم: 'من وبلاگ نویس نیستم'

آیت الشیطان یزدی، محمد به کمرت بزنه، ما هی‌ حیا میکنیم، که فسادهای اخلاقی‌ تو و خونوادت رو نگیم اما مجبورمون میکنی‌ که عنوان کنیم.تو دفتر بازرسی ویژه تو فردی بود به نام مشهدی که مستقیم برای تو کار میکرد و فرد شناخته شده‌ای هم هست الان هم در قوه قضایه حضور داره، پرونده فردی به نام آقای رنجبر که یکی‌ از کارخانه داران قم بود برای رسیدگی به تخلفات دادگاه به دستش رسید,‌ پیگیر کننده پرونده همسر آقای رنجبر بود، که در برجهای سامان سکونت داشت, خانمی فوق العاده زیبا با دو فرزند، چند بار که به دفتر جناب عالی‌ با هماهنگی‌ مشهدی مراجعه کرد شما به ایشان گفتین این مرد لایق تو نیست، که نوار مکالمات شما هنوز در وزارت اطلاعات موجود هست، اگر کسی‌ در اون وزارت شرف داشته باشه این نوارها رو افشا می‌کنه، و بالاخره زندانی رو مجبور به طلاق از همسرشون کردین که به صیغه شما در بیاد..روز‌های پنج شنبه بعد از ظهر پس از اقامه نمازتان در یکی‌ از مساجد شمیران به اتفاق راننده به منزل این خانوم تشریف میبردین و شوهر بی‌ نوا نیز در زندان دچار جنون شد، اون وقت شما دم از ولایت خدا میزنید؟ آیا میدانید رنجبر حالا در یکی‌ از بیمارستنهای روانی‌ تهران بستری هست، شما پس از یکی‌ دو سال رابطه با همسر ایشون بعد از این که فهمیدین وزارت پیگیر ماجرا هست با قول، دادن بخشی از سهام کارخانه لاستیک سازی دنا ایشون رو رها کردین ولی‌ نه از سهم دنا خبری شد نه از وعده شما، که بعد هم تهدیدش کردین و پسرتون حمید یزدی رو به سراغ خانوم فرستادین. اگر بخواهیم تمام کثافت کاری‌هایی‌ شما رو بنویسم، هزاران تن پرونده در جاهای مختلف از قوه قضایه، وزارت اطلاعات، حفاظت فلان و… از شما و فرزندتان موجود است که متاسفانه به خاطر این پرونده ها، دولت کودتا از شما در حال سؤاستفاده هست، مرد باش و اون لباس رو در بیار و بیا در حضور مردم اعلام کن که اشتباه کردی، یا اینکه منتظر بمان تا مردم ایران امثال تو رو محاکمه و به سزای عمل ننگینتون برسونند، تف به تو و وجدان کثیفت
ارسال شده توسط ما هستیم برای آزادی - دانشجویان دانشگاه تهران در 10:52
شنبه 3 مرداد 1388

bij - المان - المان
تقدسات ریشه کاستیها و بیچارگی جامعه است! پس با اگاهی، ازادگی را بیاموز!
درود بر تو ای زن اگاه و دور اندیش!
شنبه 3 مرداد 1388

neda85 - ایران - تهران
هر بلایی به سر مردم بیگناه ایران اومد فقط بابت این اسلام این دین توحش و آدم کشی بود. این دین مال عربهاست و اون آخوندهای مزدور نجس عرب تبار.به امید آزادی ایران از یوغ اسلام
شنبه 3 مرداد 1388

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
انتی اسلام خبری ازت نیست نگرانیم از برادرت چه خبر؟
شنبه 3 مرداد 1388

Mr.Honest - انگلستان - لندن
به هیچ وجه ما ایرانیان نباید گول سناریو جدید مشایی رو بخوریم ، این قطعا یک سناریو هست که ممکنه به هر محوی حتی تا حدودی به نغع ما هم تموم بشه ، اما دیگه حتی همه چی دوباره اروم تر بشه اما این نظام کمین کرده تا دیکتاتوری رویایی خودش رو بالاخره روزی عملی کنه
این سناریو ها همه مژده ترس شدید نظام رو میده
شنبه 3 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
مرگ بر این رژیم اخوندی . مجتبی خامنه ای کثافت روزش که بیاد مادر و زنت میان و تعریف میکنند که این ملت چطوری چوب نیم سوخت به ...میکردن . حالا تا میتونی مادرهای این جوانها را داغ کن . ( مرگ بر این خامنه ای کثافت و اون پسر حرامزادش ) مرگ بر کودتاه چیهای حرامزاده . ( مرگ بر احمدی نژاد و مرگ بر این لباس شخصیهای بی وطن )
شنبه 3 مرداد 1388

ریکا - ایران - قائم شهر
هر دو فیلمها رو از اینجا دانلود کنید.‏
https://www.speedyshare.com/263521597.html
شنبه 3 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
هموطن عزیز آرتمیس از سوئد
لطفا ننویسید قربانی اینها فرزندان وطن هستند که در راه آزادی شهید شدن .قربانی بدون آگاهی و یا به اجبار کشته میشه .
درود به شرف و غیرتشون
شنبه 3 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
زنده باشی شیر زن
شنبه 3 مرداد 1388

targol_9nor - نیوزیلند - اکلند
خدایا از ترس دارم میلرزم :(
شنبه 3 مرداد 1388

young_boy - ایران - تهران
zorba - استرالیا - ایران
دوست عزیز اگه زحمت بکشید ممنون میشم . بله من میتونم دان کنم با حجم بالا .
لطف میکنید برام بذارید .

ukguy4u - بریتانیا - لندن

من الان flashplayer 10رو سیستمم نصبه ولی نمیتونم ببینم .
شنبه 3 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر

https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=4183 خواهش میکنم بخوانید و برای دیگران بفرستید
شنبه 3 مرداد 1388

khashak - ایران - ایران
مرگ بر حکومت اسلامی
مرگ بر این رژیم اخوندی
مرگ بر ولایت کثیف
شنبه 3 مرداد 1388

fserish - انگلستان - لیدز
سهراب جان راهت ادامه دارد.این جنایتکاران باید به سزای اعمالشان برسند
شنبه 3 مرداد 1388

young_boy - ایران - تهران
zorba - استرالیا - ایران
لطف میکنین بهم . ممنون میشم .
شنبه 3 مرداد 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
مرگ بر این دولت مردم فریب..............مرگ بر ملت فریب دولت خور...............مرگ بر مال مردم خور
مرگ بر قاتل سهراب
یاران منشینید خموش
شنبه 3 مرداد 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت..
elektris - فرانسه - پا ر یس
رسال شده توسط ما هستیم برای آزادی - دانشجویان دانشگاه تهران در
دوست عزیزم لطفا حواستون باشه فریب شهرام همایون رو نخورید پلیز؟!!.
این مرد فقط بفکر زراندوزیه و هیچ علاقه ایی به منافع ملی نداره عزیزم.
شنبه 3 مرداد 1388

dora - هلند - اسن
خدا بیامرزش روح تمام شهدای راه ازادی شاد
نابود باد مزدوران ادمکش
مرگ بر خامنه اى جلاد.مرگ بر خامنه اى جلاد.مرگ بر خامنه اى جلاد.
مرگ بر ولایت فقیه. درود بر ایران دموکراتیک.
شنبه 3 مرداد 1388

poriyaye_vali - ق - دوحه
مادر سهراب رفته کجا درددل میکنه
پیش همونایی که کشتنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابا شورای شهریا که همون دسمالای سید علی گدا هستند
شنبه 3 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
به حکومت 1400 ساله خونخواران اسلام پایان می دهیم.
شنبه 3 مرداد 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
آقای احمدینژاد بفرمایین تحویل بگیرین
این یکی نه فتوشاپه.نه این تصاویر میکس شده.نه صدا گذاری شده و نه دستکاری شده.اعضای محترم شورای شهر تهران هم که حضور دارن
آقای رئیس جمهور بازی در نیارین.بسه دیگه. تا کی میخواین مظلوم نمایی کنین
آقای خامنه ایی هم صداش در اومده. بسه دیگه.....تا کی لجاجت آخه؟
چندتای دیگه از این مادران باید داغ ببینند که شما راضی بشین؟
شنبه 3 مرداد 1388

ahura - ژاپن - توکیو
karena112000 - امریکا - گلندل
آره عزیز . درست حدس زدی . علیرضا دبیر هستش . خودشه
شنبه 3 مرداد 1388

hamed_58 - سوئد - گوتنبرگ
مرگ بر جمهوری اسهالی و حامیانش
مرگ بر خامنه ای
مرگ بر بسیجی
لعنت و نفرین به روح خمینی دجال
هیچ حکومتی با ظلم پایدار نمیمونه.
شنبه 3 مرداد 1388

LiliRose - کانادا - تورنتو
علیرضا دادا - امارات - دبی
آقای احمدینژاد بفرمایین تحویل بگیرین
-----------------------------------
واقعا احمدی نژاد لیاقت عنوان آقا و بفرمایین رو داره؟؟؟؟
شنبه 3 مرداد 1388

hamed_58 - سوئد - گوتنبرگ
بخوانید و بدانید که این اشغالها به خودشون هم رحم نمی کنند.
مرگ بر جمهوری اسهالی و حامیانش
مرگ بر خامنه ای
مرگ بر بسیجی
لعنت و نفرین به روح خمینی دجال
هیچ حکومتی با ظلم پایدار نمیمونه.
https://zamaaneh.com/humanrights/2009/07/post_386.html
شنبه 3 مرداد 1388

gorgi - المان - اسن
سالام بار سبز دوستان
یکشنبه 4 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
هم میهن گرامی من از واژه ی شهید استفاده نمی کنم بدلیل بار مذهبی ان و اینکه ملایان ادم خوار این واژه را بگند کشیده و هر قاتلی را شهید نامیدند ارزش معنوی نداها و دیگر جانباختگان برای من خارج از این کلمه است روزگار نیکو.
یکشنبه 4 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
شهدای ما با تکیه بر آموزه های آزادیخواهانه مذهبی به شهادت رسیدند
زنده و جاوید باد نام شهیدان ما
یکشنبه 4 مرداد 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیو یورک
رهبر ما قاتله، ولایتش باطله
باید در ایران رفراندم برگزار بشه تا تکلیف این قاتلان مشخص بشه.
یکشنبه 4 مرداد 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
ای بابا حدود 10 سالی بود گریه نکرده بودم اما تویه این چند مدته بخاطر مرگ برادرام و خواهرام چندین بار گونه هام خیس شد. اما ناراحت این نیستم که قاتلینشون دارن ازادانه میچرخند چون دیر یا زود خداوند اونهارو به سزایه عملشون میرسونه. همه چیز جز ذاته بی پایانه پرورگار فانیست این دنیا به هیچ کس وفا نکرد پس نباید به چیزهایی که داریم دل ببندیم.
یکشنبه 4 مرداد 1388

dook - امارات - دبی
خدایا این جلادان را به جان هم بینداز!
بیایید همه با هم دعا کنیم که خداوند پرده سترش را از این جلادان خون آشام بر کنار کند و آنها را در همین دنیا روسیاه کرده عبرتی کند برای همه دین فروشان و بدعت پرستان…
خدایا اینها جان و مال و ناموس مردم را بتاراج برده اند بار الها این ظالمان را بجان همدیگر انداز و بلایی بجانشان ده که مردم از دستشان در امان گردند.
بار خدایا بأس و عذابت را بر این ظالمان دنیا پرست و قبر فروشان و کاسبان مذهب مسلط گردان!
الهی آمین.. الهی آمین..
یکشنبه 4 مرداد 1388

Epicoros - قرانسه - ب
ای داد بیداد.
یکشنبه 4 مرداد 1388

peace persian - انگلیس - بیر مینگها م
خدا به مادر سهراب وهمه اونهای که عزیزانشون از دست دادن صبر بده
یکشنبه 4 مرداد 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
bluestar - ایران - تهران. میشه دیگه دم از دین و مذهب نزنى. آدم لازم نیست دیندار باشه تا دنبال آزادى باشه. حتى یه بزمجه هم دوست داره آزاد باشه و به خاطرش تلاش میکنه. زنده باد آزادى. زنده باد دموکراسى. مرگ بر خایمنى جلاد. مرگ بر هر چى سگ کثیف متحجر که میخاد عقاید احمقانشو به بقیه تحمیل کنه.
یکشنبه 4 مرداد 1388

saeid dollar - قبرس - لیماسول
من به عنوان یکی از دوستداران علیرضا دبیر بعنوان یک قهرمان ملی حالا از شما یک سپوال دارم جه دارید جواب این مادران را بدهید؟ شما که از دوران اقای خاتمی به عضویت شورای شهر تهران درامده اید امیدوارم هنوز غیرت یک ورزشکار ملی را داشته و به حمایت از این مردم به پا خیزید.
یکشنبه 4 مرداد 1388

zorba - استرالیا - سیدنی
دوست من. young_boy - ایران - تهران . لینک فایلها رو در آخر میگذارم میتونی بگیریشون هر کدوم از ویدیوهایی رو که خواستی بگو تا برات آپلود کنم. امیدوارم بتونی بگیری و ببینی. در ضمن برای دیدنشون از برنامه QuickTime Player باید استفاده کنی که میدونم در دسترستون هست چون برای مدیا پلیر حجمش خیلی خیلی زیاد میشد. برام بگو که آیا تونستی بگیریشون و آیا اجرا شد یا نه. مخلص همه بچه های بامرام ایران هستم. (همه لینکها و ویدیوها را قبلا چک کردم کار میکنن خیالت راحت باشه فقط اسکرول داون وکلیک روی Download Link). https://www.sendspace.com/file/sl91r2. https://www.sendspace.com/file/5l8xxj
یکشنبه 4 مرداد 1388

new2 - ایران - ایران
من موندم درد دلمو به کی بگم. به خدا اینا مسلمون نیستن از اون علی شیره ای گرفته تا این یزدی نجس و این میمون قرن 21(احمقی گشاد). اینا آبروی اسلام رو هم بردن. به قرآن این آخوندا هیچکدومشون مسلمان نیستن و حد اقل 90 در صدشون ...زاده هستن و برای پول چیزشونم میدن. در جنوب ایران 100 نفر رو علنا کشتن اینا فقط گفتن کار استکبار جهانیه و هیچ کاری نکردن اما اگه یک بچه تو لبنان بشاشه صد بار اخبار سراسری پخشش میکنه . باور کنین اسلام یک دین منطقیه و اونجورایی که شما فکر میکنین نیست . به امید پیروزی .
یکشنبه 4 مرداد 1388

superman_iran - ایران - تهران
عکس خامنه ای پدر سوخته رو هنوز از پایین نیاوردن
دوشنبه 5 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
bluestar - ایران - تهران . وقتی می گوئید شهید مطهری ..شهید لاجوردی و اشغالهای دیگر چگونه ندا سهراب اشکان و بقیه را که نام انها را نمی دانم را در ردیف انها بدانم؟در ضمن عکس این جوانان جان باخته به شیفتگان اسلام ربطی دارد خیر ..جوانان به دنبال ازادی بودند نه اسلام مطمئن باش.
دوشنبه 5 مرداد 1388

young_boy - ایران - تهران
zorba - استرالیا - سیدنی ممنونم ازت. بله لینکش سالمه . الانم دارم میگیرم . من ویدیوهایی رو که نمیبینم میگم .اگه زحمت آپلود بکشین شرمندم میکنیم . واسه آپلود این ویدیو هم یک دنیا ممنون
دوشنبه 5 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
راه مبارزه با موتور سوارهای مزدور بسیجی با پنچر کردن چرخهای موتورها بوسیله پخش میخ و اشیاع میخ دار واشیاع پیش ساخته با میخ در خیابانها در روزهای اعتراض مردمی میتوآند سیستم کاری انها را فلج کند.لطفا از کسانی که راه کارهای مبارزاتی خوبی میدانند کمک کنند تا به ا ین جنبش کمک شود.
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
بکشید پایین این پرچم ننگین جمهوری کثیف اسلامی رو.......
چهار‌شنبه 7 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.