نوار مکالمات خلبان هواپیمای سقوط کرده کاسپین پیدا شد

نوار مکالمات خلبان هواپیمای سقوط کرده کاسپین پیدا شد

سازمان هواپیمایی کشوری در ایران اعلام کرده است که مکالمات ضبط شده میان خلبان و خدمه پروازی هواپیمای توپولوف شرکت هواپیمایی کاسپین که اخیرا در نزدیکی قزوین سقوط کرد، به دست آمده است.

رضا جعفرزاده، سخنگوی این سازمان روز پنجشنبه اول مرداد (۲۳ ژوئیه) به خبرگزاری رسمی دولت ایران گفت: "با تلاش نیروهای تجسس و تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری نوار مکالمات خلبان پیدا شد".

او گفته است که این نوار به شدت صدمه دیده و اکنون به تهران منتقل شده و کار بازسازی آن آغاز شده است.

آقای جعفرزده اظهار امیدواری کرده است که این نوار به کمک چند عامل دیگر بتواند دلیل بروز سانحه را معلوم کند.

روز چهارشنبه ۲۴ تیر، تمام ۱۶۸ سرنشین هواپیمای توپولوف شرکت هواپیمایی کاسپین که از تهران به مقصد ایروان در پرواز بود، در اثر سقوط در نزدیکی قزوین کشته شدند

kesraelian - امریکا - شادوهیلز
با نهایت تاسف جند لحظه پیش از طریق س ن ن با خبر شدم که یکی دیگر از هواپیماهای زوار در رفته روسی در ایران دچار سانحه شده و 17 نفر کشته شده اند. نمیدانم تا کی باید شاهد ندانم کاریهای این رژیم ضد ایران و ایرانی باشیم .
جمعه 2 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
محتویات نوار بازسازی شده خلبان از صدا و سیما پخش شد
اینجانب خلبان هواپیمای توپولوف جاسوس اسراییل و آمریکا اعتراف می کنم هواپیما هیچ نقص فنی نداشت و من فقط برای بدنام کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی هواپیما رو به زمین کوبیدم البته ماموران موساد به من گفته بودند برای اینکه فیلم تاثیر گذار تر بشه در لحظه آخر سقوط به دوربین نگاه کنم ...
جمعه 2 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
منظور از بازسازی یعنی چی اوقت؟
یعنی اونطوری که خودشون میخواهند باشه منتظر یک دروغ دیگه باشید .
جمعه 2 مرداد 1388

sourena1b - ایران - ایران
مثل جریان حسین فهمیده که در آخرین لحظات گفته حاجی هلم نده خودم میرم
جمعه 2 مرداد 1388

iranesabz - هلند - هلند
همبستگی مردم هلند ساکن شهر امرسفورت با مردم ایران.

https://www.youtube.com/watch?v=gvQYuZFNVZ4
شنبه 3 مرداد 1388

daneshjooye mobarez - ایران - تهران
تو 2 هفته 2 تا هواپیمای سقوطی و 2 تا نقص فنی .
چه مملکت گل و بلبلی .
اینطور که داره پیش می ره بعید نیست یه جنگ داخای را بیفته.
شنبه 3 مرداد 1388

MEHRIA - هلند - امسرردام
iran-azad - ایران - تهران

جدی میگی یا طنز بود
شنبه 3 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
خداوکیلی یکی نیست تو مملکت که به این ...زاده ها بگه کم برید این اشغالهای روسی را بخرید . ( مرگ بر این رژیم ادمکش و مرگ بر روسیه )
شنبه 3 مرداد 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
از آن لحظه ای که اول اعلام شد که نوار جعبه سیاه هواپیمای توپولف آسیب دیده حدس زدم که دارند بر علیه خلبان بدبخت که در آتش سوخت - جنایت کاران رژیم خامنه ای مدرک جمع میکنند که خلبان بیچاره را مقصر جلوه دهند – ملای کثافت و رژیم خود فروخته روسی وقتی که شاهدان عینی میگویند دم هواپیما در آتش میسوخته و بعد از آن هواپیما با نوک به زمین خورد و منفجر شد و خلبان سعی کرده فرود اجباری کند حق آن است آن خلبان بدبخت که نان آور خانواده ای بود و مجبور بود با یک هواپیمای کهنه روسی که 22 سال از عمرش می گذشت پرواز کند اینجور به لجن و تهمت کشیده شود؟
آیا روس ها این رو گفتند که به ایرانی ها بگوئید و یا آقازاده ها ی عمامه دارتون که صاحب سهام کارخانه هواپیما روسی هستند؟
اگر خلبان هواپیما مخصوصا میخواست به نفع آمریکا واسرائیل خود کشی انتهاری کند چرا هواپیما رو نبرد شهر قم و بکوبه به آن مسجد و آن لانه ارتجاع سیاه وریشه عمامه بسران رو بسوزاند و فقط
در زمین کشاورزی اطراف قزوین سقوط میکنه؟
ملاهای ارتجاع مثلیکه شراب نخورده مست شدید
اگر امکانش بود شاید میگفتید که علت سقوط هواپیما به خواب رفتن خلبان بوده؟
خامنه ای حیوان گوش کردی که خلبان روی نوار در جعبه سیاه توپولف به تو و خانوادت و اون احمدی نژاد حیون و بقیه عمامه داران ارتجاعی چی حواله کرد ؟
خلبان نگفت که جاسوس اسرائیل و امریکا است بلکه گفت به تو نامرد سیاه قلب ارتجاع پرست - مزدورانت مارا وادار به پرواز با هواپیمای معیوب کردند و باعث کشتنمانشان شدند – آتش دنیا و آخرت بر تو مزدورانت
شنبه 3 مرداد 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
بابا چقدر ساده اید شما مردم...فرق طنز و جدی رو نمیفهمید...
شنبه 3 مرداد 1388

kiya - آمریکا - نیویورک
روز مراسم سوگنددروغ احمدی نزاد (مراسم تحلیف )روز اعتصاب سراسری است .دراین روز ازاول صبح همگی درمیدان بهارستان تجمع خواهیم نمود واجازه سلطه را به کودتاچیان نخواهیم داد.
شنبه 3 مرداد 1388

amir19 - هلند - لاهه یا دنهاخ
با سلام
اوج وحشیگری، رذالت و ددمنشی رژیم اسلامی
روزنامه جروزالم پست گزارشی تکان دهنده از تجاوز به دختران زندانی در زندانهای رژیم را منتشر کرده که اوج وحشیگری، رذالت و ددمنشی رژیم اسلامی را نشان می دهد.
***
تجاوز به دختران قبل از اعدام
اورشلیم پست, ٢ امرداد ١٣٨٨
شهرزادنیوز: در مصاحبه‌ای شوک‌آور و غیر مترقبه که وحشی‌گری نظام مذهبی علی خامنه‌ای رهبر رژیم ایران را آشکار می‌سازد، یکی از اعضای بسیج به گزارشگر ما از نقش خود در سرکوب تظاهرات خیابانی مخالفان در هفته‌های اخیر صحبت کرد. او هم‌چنین جزئیات کارهای خود را در این نیرو، از جمله مشارکت اجباری در تجاوز به دختران جوان ایرانی در شب قبل از اعدام، فاش ساخت. این گفتگو، تلفنی و به صورت ناشناس انجام شده است. فرد رابط نیز منبع قابل موثقی است که هویت او را نمی‌توان فاش ساخت. نیروی داوطلبانه بسیج که در سال 1979 با نام "ارتش مردمی" توسط روح الله خمینی پایه گذاشته شد، تحت نظر سپاه پاسداران قرار دارد و به شدت به جانشین خمینی، خامنه‌ای، وفادار می‌باشد. این عضو بسیج که متأهل و دارای فرزند است، کمی پس از آزادی‌اش از زندان به مصاحبه پرداخت. او به "جرم" آزادی یک پسر 13 ساله و یک دختر 15 ساله که طی اعتراضات پس از انتخابات دستگیر شده بودند، بازداشت شده بود.
وی می‌گوید: "تعداد زیادی از اعضای پلیس و نیروهای امنیتی هم بازداشت شده بودند، زیرا با تظاهرکنندگان خیابانی با ملایمت برخورد کرده بودند یا بدون مشورت با مقام بالاتر، آن‌ها را آزاد کرده بودند."
او بخش زیادی از خشونت‌های اعمال شده توسط دستگاه امنیتی ایران علیه مخالفان را به گردن "نیروهای امنیتی وارداتی" – جوانان 14، 15 ساله‌ای – انداخت که از روستاهای کوچک به شهرهای بزرگ‌تر و محل تجمعات معترضان آورده شده‌اند.
او گفت: "به این جوانان 15 ساله چنان قدرتی داده می‌شود که متأسفانه باید بگویم از آن سوء استفاده می‌کنند. این بچه‌ها هر کاری که دوست دارند می‌کنند – مردم را مجبور می‌کنند کیف پولشان را خالی کنند، هر چه بخواهند از مغازه‌ها برمی‌دارند بی آن که پولش را بپردازند و دختران جوان را دستمالی می‌کنند. این دختران از ترس آرام می‌مانند و می‌گذارند هر کاری که بسیجی‌ها دلشان می‌خواهد با آن‌ها بکنند."
این نوجوانان و "لباس شخصی‌ها" هستند که به اسم رژیم، بیش‌تر این جنایت‌ها را مرتکب می شوند.
از او درباره نقش‌اش در سرکوب وحشیانه مخالفان پرسیده شد و این که آیا مردم را کتک زده است و آیا پشیمان است. او در پاسخ چنین طفره رفت: "من به تظاهرات‌کنندگان حمله نکرده ام – تازه اگر هم کرده باشم، دستورات را اجرا کرده ام. پشیمان نیستم." و ادامه داد: "به جز از دوران نوجوانی‌ام که زندانبان بودم." او می‌گوید مادرش او را به بسیج برده است. "در شانزده سالگی مادرم مرا به یکی از پایگاه‌های بسیج برد و التماس کرد تا مرا زیر بال و پر خودشان بگیرند، چون هیچ کس را نداشتم و آینده‌ای پیش رویم نبود. پدرم در جنگ عراق شهید شده بود و مادرم نمی‌خواست که معتاد یا لات خیابانی بشوم. چاره‌ای نداشتم." می‌گوید خیلی زود در بسیج به مقام بالایی رسیده است و "مافوق‌هایم چنان از من راضی بودند که در 18 سالگی به من این "افتخار" داده شد که با دختران اعدامی، پیش از اعدام ازدواج کنم." به گفته وی، در جمهوری اسلامی، اعدام دختران باکره، هر جرمی که مرتکب شده باشند، غیر قانونی است. بنابراین در شب پیش از اعدام، مراسم "ازدواج" انجام می‌گیرد؛ یعنی دختر باکره مجبور می‌شود تا با یکی از زندانبانان رابطه جنسی داشته باشد، در واقع "شوهرش" به او تجاوز می‌کند. او می‌گوید: "از این کار پشیمانم.، با آن که ازدواج قانونی بود."
پس اگر "قانونی" بود، چرا پشیمانی؟ "چون می‌دیدم که این دختران از شب "عروسی" بیش‌تر از اعدام صبح روز بعد، می‌ترسیدند. و همیشه مقاومت می‌کردند، به طوری که مجبور می‌شدیم در غذایشان قرص بریزیم. صبح که دختر بلند می‌شد، دیگر اثری از حیات در او دیده نمی‌شد، مثل این که آماده یا خواستار مرگ بود." "یادم می‌آید که پس از تجاوز صدای گریه و فریادشان را می‌شنیدم." او هیچ وقت فراموش نمی‌کند که چطور یکی از این دختران به صورتش و گردنش چنگ ‌انداخت. او تمام بدنش را زخمی کرده بود." دوباره به وقایع هفته‌های اخیر برمی‌گردیم و به تصمیم او مبنی بر آزادی دو نوجوان زندانی. او می‌گوید "صادقانه" نمی‌داند چرا آن‌ها را آزاد کرده است، تصمیمی که به دستگیری خودش منجر شد. "اما به گمانم چون خیلی جوان بودند. آن‌ها شبیه بچه‌ها بودند و می‌دانستم اگر آزاد نشوند، چه بر سرشان می‌آید." می‌گوید پسر در "13 سالگی و دختر در 9 سالگی بالغ و مسئول اعمالش است" و "آزادی دختر 15 ساله واقعا مرا به دردسر انداخت." می‌گوید موقع بازداشت شکنجه نشده و درست و حسابی هم بازجویی نشده است. "فقط در یک اتاق کوچک تنها زندانی بودم. تنهایی سخت است. بنابراین بیش‌تر اوقات دعا می‌کردم و به زن و بچه‌هایم فکر می‌کردم."
شنبه 3 مرداد 1388

zorba - استرالیا - سیدنی
بابا جدی نگیرید طنز بود هرچند که از این جنایتکاران هر کاری بر میاد
شنبه 3 مرداد 1388

amishka - اذربایجان - با کو
بعضی ها واقعا دوزاریشون کجه
شنبه 3 مرداد 1388

movafeg - ایران - زوریخ
این خلبانها چرا هدایت هواپیمای توپولوف رو برعهده می گیرند ؟
یکشنبه 4 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.