محسن روح الامینی فرزند ریاست انستیتو پاستور و مشاور محسن رضایی در زندان به شهادت رسید

محسن روح‌الامینی (پسر مشاور محسن رضایی)

 یکی دیگر از کشته‌شدگان بعد از انتخابات

محسن روح الامینی، فرزند دکتر عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی که در انتخابات اخیر از اعضای ارشد ستاد محسن رضایی بود، در زندان اوین به شهادت رسید.

خانواده محسن روح‌الامینی خبر شهادت فرزند خود را دو شب قبل در یک تماس تلفنی دریافت کرده‌اند و به آنها اعلام شده که برای تحویل جسد مراجعه کنند.

دکتر روح الامینی پس از آغاز کار دولت احمدی‌نژاد به ریاست انستیتور پاستور رسید و در انتخابات اخیر نیز از اعضای حلقه اصلی مشاوران محسن رضایی بود.

فرزند او، محسن، در تجمعات روز 18 تیر دستگیر می‌شود و با آنکه به خانواده او اعلام شده بود فرزندشان به زودی آزاد می‌شود، آنها شب گذشته خبر درگذشت او را دریافت کردند.

مراسم تشییع پیکر این شهید جنبش سبز، فردا جمعه ۲ مرداد رأس ساعت ۹:۳۰ از مقابل منزل خانواده وی در خیابان نصرت تشییع می‌شود.


محسن روح الامینی فرزند ریاست انستیتو پاستور

 و مشاور محسن رضایی در زندان به شهادت رسید

دکتر عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی رئیس انستیتو پاستور و مشاور محسن رضایی

 در «بالاترین» خبری تکان‌دهنده دیدم. باورم نشد. به پدرش تلفن کردم. پاسخ نمی‌داد. به برادر بزرگش، محمد، تلفن کردم. جواب نمی‌داد. به عمویش، اسماعیل، تلفن کردم. بغض‌آلود گفت: خبر صحت دارد. من نیز بغض کردم و گریستم.

خبر شهادت محسن روح الامینی در زندان اوین مرا تکان داد. سخت گریستم. می‌دانم که خون محسن از خون ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی و مسعود هاشم زاده و کیانوش آسا و دیگران رنگین‌تر نیست؛ ولی چون می‌شناختمش طبعاً بیش‌تر متأثر شدم. دکتر روح الامینی، که دکتر داروساز و هم اکنون رئیس انستیتو پاستور است، و همسرش، خانم دکتر زهره حقیقی، از مفاخر علمی کشورند. محمد، برادر محسن که سه چهار سالی از محسن بزرگ‌تر است، سال‌ها مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بود. نمی‌دانم در این ساعت چهره همیشه خندان دکتر روح الامینی و محمد روح‌الامینی چگونه است.

فراموش نمی‌کنم آن روز را، در کوران نهمین انتخابات ریاست‌جمهوری، که دکتر محسن رضایی، دوست و یار قدیمی دکتر روح‌الامینی، از نامزدی ریاست‌جمهوری منصرف شد. دکتر روح‌الامینی در شیراز میهمان ما بود. احمدی‌نژاد به دکتر روح الامینی تلفن کرد و شنیدم که خواهش و تمنا می‌کرد رضایی اطلاعیه بدهد که به سود احمدی‌نژاد انصراف می‌دهد. البته محسن رضایی نپذیرفت. آن زمان، چه کسی می‌توانست تصوّر کند روزی را که محسن، پسر دکتر روح‌الامینی، قربانی صعود شوم احمدی‌نژاد شود. چه کسی باور می‌کرد روزی محسن روح‌الامینی را در اوین خواهند کشت؟ چه کسی باور می‌کند محسن، و ده‌ها مانند محسن، به این سادگی قربانی موج جهل و جنونی شوند که گروهی مجهول‌الهویه ایجاد کرده‌اند.

شهادت محسن روح‌الامینی، و همه شهدای راه جنبش نوزایی ایران اسلامی، را به جناب آقای دکتر عبدالحسین روح‌الامینی، سرکار خانم دکتر زهره حقیقی، مهندس محمد روح‌الامینی و خاندان محترم ایشان تسلیت می‌گویم.

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند
روبه صفتان زشت خو را نکشند
گر عاشق صادقی ز مردن نهراس
مردار شود هر آن که او را نکشند


پسر مشاور محسن رضایی در بازداشت درگذشت

جسد محسن روح الامینی، فرزند عبدالحسین روح الامینی به خانواده او تحویل داده شد.

عبدالحسین روح الامینی در دوران انتخابات ریاست جمهوری ایران از مشاوران محسن رضایی بود.

محسن روح الامینی 25 سال سن داشت، و بنا به گزارش ها در تجمعات روز هجدهم تیر در حوالی منزل خود در خیابان نصرت تهران بازداشت شده بود.

اما با وجود آنکه خبر آزادی قریب الوقوع او به خانواده اش اطلاع داده شده بود، جسد او به خانواده تحویل داده شد.

مشخص نیست که محسن روح الامینی در کدام زمان و مکان، و در اثر چه مسئله ای جان خود را از دست داده است.

عبدالحسین روح الامینی مدیریت انستیتو پاستور ایران را نیز بعهده دارد و عزت الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیمای ایران از جمله افرادی است که در گذشت فرزند او را در رسانه ها تسلیت گفته است.


Democratic-Iran - آمریکا - نیویورک
من نمى فهمم این بابا که خودش بسیجى بوده را چرا کشتند؟ آیا واقعا تو تظاهرات طرف مردم بوده؟
جمعه 2 مرداد 1388

Democratic-Iran - آمریکا - نیویورک
ننخشید مثل اینکه اشتباه فهمیدم، برادرش مسوول بسیج دنشجویى بوده! بد نیست بلاهایى که سر مردم میارن سر خودشونم بیاد تا بفهمن.
جمعه 2 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
توجه
شنبه سوم مردادماه ساعت چهار بعدازظهر میدان ونک همگام با مردم جهان برای آزادی ایران اجتماع میکنیم. همه باید بمیدان ونک بیایند. فرج و آزادی نزدیک است. خونها بزمین میریزد، اما نسلهای آینده خواهند فهمید که چه خائنینی در این سرزمین تاخت و تاز میکردند.

مردم بلند شوید حماسه دیگری بیافرینیم
فریاد میزنیم ، دیکتاتور خانه ات ویران باد

در انتظار حضور سبزتان هستیم
فقط اطلاع رسانی کنید
جمعه 2 مرداد 1388

darya_r - انگلستان - لیورپول
خدای من ٫ تا کی می خوای صبر کنی و ببینی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 2 مرداد 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیو یورک
ضرغامى کثیف، لازم نیست تو رزنامه تسلیت بگى. ببینیم تو رسانه ملى که زیر دستهاى کثیفت اداره میشه این مساله را اونطور که باید مطرح مى کنى یا اینکه شربینى باز هم خبر اولتون مى مونه؟
جمعه 2 مرداد 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
قیافش خیلی هنری بچه بسیجی
جمعه 2 مرداد 1388

mahmood20052005 - ایران - یزد
این سید مهدی و نیم رخ(قوزفیش) .... کدوم گوری هستند؟؟چرا خ..ه شدین؟؟؟ ببینییددولت مهرورز با جون مردم چطوری بازی میکنه.
جمعه 2 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
ساده نباشید دوستان.این قضیه مشکوک است. ممکن است پسرش یهو از آمریکا سردربیاره یا برای جاسوسی و ... به خدا من به این حکومت هیچ اعتمادی ندارم....
جمعه 2 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
دوستان الان واقعا موضوع اینقدر پیچیده شده و شیرتو شیر که واقعا معلوم نیست کی پشت قضیه است . و خیلیها الان دارن از اب گل الود به نفع خودشون ماهی می گیرن . مواظب باشید طعمه نشید .
جمعه 2 مرداد 1388

fanta - فرانسه - استراسبورگ
عاقبت همکاری با این رژیم همینه. همه رو به چشم دشمن می‌بینه. غیر از دستمال به دستهایی مثل نیم... (بقیه‌شو عارم اومد بنویسم. حالت تهوع بهم دست داد.)
جمعه 2 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
( مرگ بر این رژیم ادمکش و مرگ بر روسیه )
( مرگ بر این رژیم ادمکش و مرگ بر روسیه )
( مرگ بر این رژیم ادمکش و مرگ بر روسیه )
جمعه 2 مرداد 1388

amidjan - ایران - تهران
درود
من نمی فهمم یعنی چی اینها که میگن اینهایی که کشته می شن اراذل و اوباش هستند پس چرا آقای ضرغامی تسلیت می گه و می نویسه عروج جانسوز اگه اراذل واوباش هستند پس چرا تسلیت می گی اگه اراذل نیستند پس چرا صبح تا شب توی اون صداو سیمای ننگینت اعلام می کنی اینها اراذل و اوباش هستند؟
جمعه 2 مرداد 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
درست زجه مادر سهراب توسط خانواده شهید راه ا زادی محس بمغز انسان خطور میکند.مادر سهراب گفت سهراب بکدام کناه وچطور کشته شد.دیگر ضربالمثل چاقو دست خودش رانمی برد توسط این شیاطین مزدور ازارزش افتاده.امیدوارم خانواده محسن طرف مردم وبرای ازادی کوشاتر باشندوکمک کنن رنسانس اسلامی اتفاق بیفتدوازخون ریزی بیشتر جلوگیری شود.وانتقادی نیز به رکلام محسن دارم.محسن مرحوم نشده.محسن شهید راه ازادی قرن 21 درمقابل ارتجاع قرون وسطائی اسلامی شده.نابود شید شما مرتجعین که خودی راهم فدای ارتجاع سرمایداری میکنید نه اسلام.
جمعه 2 مرداد 1388

ایران جاوید - ایران - تهران
خدا رحمتش کنه. روحش شاد.
شنبه 3 مرداد 1388

SIMIN61 - ایران - تهران
فردا میگن مردم یا اراذل واوباش کشتنش
شنبه 3 مرداد 1388

سنجاقک - امریکا - ا......
اینها که با بچه های دار و دسته خودشان این کار را میکنند
با بچه های بدبخت مردم چیکار خواهند کرد
مرگ بر پدری اینچنین ((دکتر عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی رئیس انستیتو پاستور و مشاورررررررررررررررررررر محسن رضایی))
خاک تو سرت کنند که با این رژیم همکاری میکردی
حالا ببین پدر و مادر ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی و مسعود هاشم زاده و کیانوش آسا چه میکشند
شنبه 3 مرداد 1388

n.shina - المان - المان
دلم واقعا برای جوونیش سوخت روحش قرین ارامش باشه.ولی پدر کله گنده اش و برادر بسیجیش حالا عمق درد وغم خانواده های سهراب و ندا و اشکان و ترانه و مسعود وده هاشهید دیگه ازادی را میفهمند.
بقیه اجازه ندارند برای پاره تنشون حتی پارچه سیاه بزنند اما اینها میتونند ختم بگیرند.بیشرفهای کثیف.
درضمن فکر نمیکنم محسن رضایی غلطی بکنه اون برای رسیدن به قدرت ننه خودش را هم قربونی میکنه.
شنبه 3 مرداد 1388

سنجاقک - امریکا - ا......
اینها که با بچه های دار و دسته خودشان این کار را میکنند
با بچه های بدبخت مردم چیکار خواهند کرد
مرگ بر پدری اینچنین ((دکتر عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی رئیس انستیتو پاستور و مشاورررررررررررررررررررر محسن رضایی))
خاک تو سرت کنند که با این رژیم همکاری میکردی
حالا ببین پدر و مادر ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی و مسعود هاشم زاده و کیانوش آسا چه میکشند
شنبه 3 مرداد 1388

gole sorkh - ایران - تهران
خدا بیامرزد هر انسانی که در راه عدالت و انسانیت از بین می رود.
امیدوارم که پدر این شهید با قاتلان فرزندش دست دوستی ندهد و از برگزاری مراسم در مسجد صدا و سیمای ملعون خودداری کرده مراسم را در مسجد دیگری برگزار کند این شاید یکی از آخرین کارهایی است که می تواند برای فرزندش انجام دهد.
این ضرغامی کثافت واقعا چه وقیح است انگار نه انگار که هی مرکب ظالمان حکومت را پر می کند.
روایت است که در روز قیامت خداوند ظالمان را به همراه تمام یارانشان حتی کسی که جوهر مرکب ایشان را پر کرده راهی آتش خواهد کرد انشااله
شنبه 3 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
امکان داره خودش را معرفی نکرده باشه یا همه که زندانی انفرادی نمیش و تو جماعت هم نمیشه خودش معرفی کنه و شاید هم خودش این راه حق و راه ازادی را انتخاب کرده .بخدا خیلیها بیدار شدن.خیلی از سپاهیا و بسیجیها و حتی روحانیون و بچه هاشون دیگه حسابشون را با جمهوری جهل و منفور اسهال و دیکتاتوری دکی احمق و مزدورانیکه دستشون بخون ملت ازادیخواه الوده شده جدا کردن.بابا اینها هم جوانند و میخاان طعم ازادی و دموکراسی و مثل ادم زندگی کردن را بچشن.شاید هم قبل از رای گیری طعم ازادی و زندگی را تجربه کرده و جان عزیزش را مثل هزاران شهید در راه ازادی برای کشور و ملتدبا افتخار تقدیم کرده.بهر حال انچه مهم است شهید شدن ایشان در ازادی و موج سبز ازادیست .روحش شاد و به بازماناانش تسلیت عرض میکنیم.
شنبه 3 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من هم دیگر نمیدانم چه خبر هست. کاملا معلوم هست که از دست همه خارج شده. تا آنجا که من میدانم آقای روح الامینی خودش از سپاهی‌ها بوده. بعد پسرش توی زندان شهید شده است. دیگر پسر چنین شخصی‌ که نمیتواند اغتشاشگر باشد. حالا آقای ضرغامی که خودش هم سپاهی بوده تسلیت گفته. البته ندیده‌ام فعلا هیچ کدام دقیقا به نحوه فوت یا کلمه شهادت اشاره کنند.
خداوند این شهید راه آزادی را قرین رحمت کند.
شنبه 3 مرداد 1388

HASTI40 - ایران - تهران
حالا می فهمند وقتی جوونهای مردم رو می کشند چه زجری ان پدر و مادر بدبخت می کشند بذارید برای خودشون اتفاق بیفته تا بفهمند مردم فقط از حق حرف میزنند امروز همه با هم به جنبش سبز بپیوندیم.
شنبه 3 مرداد 1388

setayesh_azadi - ایران - تهران
امیدوارم روح این شهید مظلوم و تمام شهیدان راه ازادی که بدست این جلادهای صفوی خونشون پایمال شده ، در ارامش و رحمت باشه.
به یاد ندا و سهراب و اشکان و مسعود و حسین و ترانه و ........................
شنبه 3 مرداد 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
اگر از خوشون بوده است که هیچ ( یعنی مهره سوخته و کارش باید تمام میشد که شد )
و اما اگر از خودشون نبوده و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون
شنبه 3 مرداد 1388

shiva_v - ایران - شیراز
با سلام
اگر ژدر و مادر این شهید عزیز برای احقاق حق ژسر متوفای خودهیچ کاری انجام ندن نهایت بی عاطفه ای و خود فروختگی هست .این جوان رو در زندان اوین در اثر شدت شکنجه کشتن.حالا بایدکم کم بفهمن که چه بلایی داره به سر بقیه تو این زندان جهنمیشون میاد این برادر تازه بسر یکی از گردن کلفتای روزگار بوده خدا میدونه بقیه بازداشتی ها چه وضعیتی دارن؟؟
پپپپ
شنبه 3 مرداد 1388

گزنه - انگلستان - لندن
روحش شاد حالا بچه هر کسی باشه مگر خمینی ملعون نگفته پدران ما خواستند ما که نخواستسم حالا بچه عبدالحسین روح الا مینی باشه .یا بچه یک سپاهی .ببینید بچه هایشان چگونه فکر میکنند
راستی این ضرغامی کثافت دیگه برای چی تسلیت گفته این مرتیکه که همه چیز زا سانسور خبری کرده است
شنبه 3 مرداد 1388

reza_manchester - بریتانیا - منچستر
از کشته شدنش نارحت شدم.ولی اگه هزینه های ازادی از خودشون باشه تاثیر بیشتری داره.
شنبه 3 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.