فقط دو دقیقه کافی است تا باطری خود را شارژ کنید

فقط دو دقیقه کافی است تا باطری خود را شارژ کنید

طبق تحقیقات انجام شده در مورد شادی و خرمی ، وقایع و پیشامدهای زندگی تنها 10 % در ایجاد شادی موثر هستند. در حالی که نیمی از این احساس وابسته به ژنتیک (خواص ژنتیکی که به مرور بروز می کند) می باشد و 40% آن وابسته اعمالی است که برای ایجاد شادی خلق می کنیم.

بد نیست کمی به حال درونی خود توجه کنید. بد نیست کمی از دوندگی های روزمره ، آن هم با استرس و اضطراب دست بردارید و درست مثل اول صبح که شانه ای به موی آشفته خود می زنید، دست نوازشی نیز  به روح و روان خود بکشید. لطفا کمی تامل کنید. می دانم که تحمل درد  و غم و استرس این روزها مسئله ای پیش پا افتاده و اجتناب ناپذیر شده و اصلا بسیاری از ما توجهی به این دردها نداریم ، در حالی که قطعا نقطه فرسایش قوی برای ادامه حیات و سلامت جسم و جان است.  پس بد نیست که برای شارژ شدن باطری حیات، برای پاکسازی هوای آلوده ذهن و تنها به خاطر حفظ حرمت نعمت زندگی از نیروی معجزه آسای شادی استفاده کنیم و آن را هر کجا هست و در دست هر کسی به هر قیمتی شده خریداری کنیم.  
طبق تحقیقات انجام شده در مورد شادی و خرمی ، وقایع  و پیشامدهای زندگی تنها 10 % در ایجاد شادی موثر هستند. در حالی که نیمی از این احساس وابسته به ژنتیک  (خواص ژنتیکی که به مرور بروز می کند) می باشد و 40% آن وابسته اعمالی است که برای ایجاد شادی خلق می کنیم.
از جمله روشهای ایجاد شادی می توان به مواردی از قبیل موارد زیر اشاره کرد:
1-    به آلبوم خانوادگی خود نگاه کنیم. زمانی که احساس بدخلقی و ناراحتی به شما دست داد ، بد نیست که به آلبوم خود سری بزنید. این کار موثر تر از هر روش دیگری حتی گوش دادن به موزیک در احیای شادی و خرمی موثر است.
2-     یک مشت آجیل میل کنید. آجیل هایی مثل مغز گردو و یا موادی که حاوی چربی امگا 3 می باشند مانع از بروز افسردگی می شوند.
3-     رایحه های ارام بخش را امتحان کنید. بد نیست که در محل کار یا زندگی خود از مواد معطری مثل عود و یا سایر ترکیبات معطر استفاده کنید. مثلا استفاده از گیاه استوقدوس که دارای رایحه ای خوشایند می باشد.
4-     پرده هارا کنار بزنید ، پنجره را بگشایید.  به محض بیدار شدن از خواب اجازه دهید که تشعشع خورشید به منزل شما راه یابد. پس پرده را کنار بزنید. صبحانه را نیز کنار پنجره صرف کنید و حتی وسایل ورزشی خود را نیز همان نزدیکی قرار دهید جایی که نور کافی و طبیعی وجود داشته باشد.
5-    پیاده روی در اطراف منزل یا محل کار. اگر محل کار و فعالیت شما بدون پنجره است بهتر است که چند دقیقه ای در روز از محل کار خارج شده و کمی در اطراف ساختمان قدم بزنید.
6-    به  وسایل اطراف خود نظم دهید و آشغال ها را دور بریزید. بی نظمی در اطراف دید باعث ایجاد اضطراب می شود. خرت و پرت اطراف یادآور کارهای انجام نشده ای است که مثلا برای انسان تنش ایجاد می کند.
7-    سریع فکر کنید . برای مثال اگر تصور می کنید که از دست اعمال مادر شوهر خود به مرز دیوانگی در حال رسیدن به مرز دیوانگی هستید ، سریعا به این فکر کنید که چه قدر در گذشته به شما لطف داشته است.  محققان معتقدند که تفکر سریع باعث رها شدن مواد شیمیایی خاصی در مغز هستند که باعث ایجاد حس خوشایند و نه اضطراب و ناراحتی می شوند.
8-    از ته دل بخندید. می دانم که کار ساده ای نیست به خصوص اگر موضوعی نیز برای خنده نیابید. اما اگر از تاثیر شگفت انگیز این نوع خنده مطلع می شدید حتما به هر وسیله ای شده بود چنین فضایی را خلق می کردید.   شاید بد نباشید نگاه جدی خود را کمی تخفیف داده ، آنوقت می توانید روزانه در اطراف خود انواع سوژه ها را برای خنده  بی امان بیابید.
9-    کمی برای خوشحالی خود خرج کنید. این که تمام حقوق خود را صرف خرید انواع وسایل و پوشاک و خوراک کنید  چندان خوشحال کننده و رضایت بخش نیست. بد نیست که کمی نیز برای کسب تجربه جدید خرج کنید. مثلا برای رفتن به کنسرت موسیقی .
10-    کمی از فضای جدی خارج شوید. کمی از تمرکز بر بازی زندگی فاصله بگیرید. اندکی چشمان خود را ببیندید. بله درست وسط کار  بد نیست به صندلی خود تکیه دهید، چشمان خود را ببیندید و به موضوعی کاملا متفاوت از لحظه فکر کنید مثلا به تعطیلات آخر هفته.
11-    با همسایه خود کمی گفتگو کنید. داشتن رفتار اجتماعی و یا حفظ ارتباط با اطرفیان و دنیای خارج از خود فرصتی برای کسب شادی بیشتر است.
12-     به کمی به امور خانه داری مثلا آشپزی بپردازید. شاید باور نکنید اما خرد کردن سبزیجات تازه یکی از روش های موثر در ایجاد شادی عمیق درونی است. اگر باور ندارید امتحان کنید.
13-    داوطلب شوید. داوطلب چه چیز؟ داوطلب انجام کار و خدمتی بدون توقع و چشم داشت مالی. این امر باعث رها شدن حس همدردی می شود و شادی و رضایت خاطر عمیقی ایجاد می کند.

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
با این فضایی که جمهوری اسلامی ایجاد کرده مگر حالی به ادم میمونه
جمعه 2 مرداد 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
باطری ما ملت سالها میشد که از کار افتاده بود کارش از دو دقیقه و دو ساعت وهل دادن هم گذشته بود.اخیرا در حال تعویض این باطری هستیم ،شارژحاصل از به زیر کشیدن خامنه ای،شارژ حاصل از به بالای دار کشیدن مجتبی و شارژ انتقام خون شهیدان از اراذل بسیجی دیگه احتیاجی به البوم خانوادگی، باز کردن پنجره،اجیل وبقیه موارد رو نداره!
جمعه 2 مرداد 1388

darya_r - انگلستان - لیورپول
خیلی مفید بود ٫ممنونم .
14- اگر مایلید شاد باشید تلوزیون جمهوری اسلامی را خط بطلان کشیده ونگاه نکنید ٫زیرا به جز مرگ ومیر و نوحه خوانی چیزی نسیبتان نمی شود.
جمعه 2 مرداد 1388

amoon - انگلیس - لیولپول
مگر حالی به ادم میمونه
نه والا
احوالی به ادم میمونه نه والا
جمعه 2 مرداد 1388

MEHRIA - هلند - هلند
با شه حتما....
جمعه 2 مرداد 1388

irani1 - المان - هسن
حال حالگیری از رژیم ایران؟بله
مرگ بر خامنه ای منفور.خائن.جلاد.همجنس باز.مافنگی پوشک پوش.چلاق.ننه هرمله.
https://www.youtube.com/watch?v=fQ1Jo0hbUuo
جمعه 2 مرداد 1388

farhad_uk - انگلیس - - لندن
Larkiden - لوکزامبورگ دوست عزیز اقای با سواد یه خورده اطلاعاتت رو اپ تو دیت کن همین دیروز واه اولین بار از روی زمین تونستند عکس جایی که انسان در ماه فرود اومد رو با کل تجهیزات که و پرچم امریکا رو بگیرن عکساش توی سایت ناسا هست میتونی ببینی
شنبه 3 مرداد 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
اگر مایلید شاد باشید و شاد بمانید نکات زیر را رعایت نمایید:
1- انواع کتب مذهبی اعم از تازینامه ممد و انجیل و منجیل را کنار بگذارید که جز غم و اندوه و تهدید و ترس از مزخرفات من درآوری مشتی رند بنام پیامبر، چیز دیگری عایدتان نمیشود.
2- از مسجد و کلیسا و کنیسه دوری کنید که جز بیماری جسمی و روحی و افسردگی و ترس از مرگ و قیامت و نیش مار غاشیه و دریاچه مذاب و اینجور مهملات چیز دیگری نمی یابید!
3- وسایل شادی به راحتی قابل دسترسی است. تلفن به یک دوست، دیدن یک فیلم کمدی، خرید یا پختن یک غذای خوشمزه، بازی با دوستان و کمک به فقیر و صد البته فحش دادن به رهبر و عنترش و ختدیدن به ریش آخوند و متعصبان مذهبی موجب گشادگی خاطر میشود! بقیه وسایل شادی را هم خودتان بلدید اضافه کنید!
این که سخت نیست، هست؟!
شنبه 3 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.