سخنرانی گوگوش در مقابل سازمان ملل در دفاع از زندانیان سیاسی + ویدیو

سخنرانی گوگوش در مقابل سازمان ملل در دفاع از زندانیان سیاسی

در نخستین روز اعتصاب غذا و تظاهراتی که توسط ده ها تن از روشنفکران ، هنرمندان ، فعالان سیاسی و حقوق بشری و شخصیت های آکادمیک در مقابل ساختمان سازمان ملل متحد درنیویورک برگزار شد، گوگوش به عنوان یک ابرستاره موسیقی پاپ و اکبر گنجی به عنوان یک زندانی پیشین و فعال سیاسی مورد توجه خاص خبرنگاران بین المللی و شبکه های خبری گوناگون قرار گرفتند.

در هفته های اخیر، در شهرهای مختلف ایران تظاهرات گسترده مردم به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد با حمله نیروهای انتظامی، امنیتی ولباس شخصی روبرو شد و بنا بر آمار به دست آمده علاوه بر بیش از ۲۰ نفر کشته، تعداد نزدیک به پنجاه نفر مفقودالاثر و تعدادی بالغ بر دوهزارنفر در نتیجه این وقایع دستگیر و زندانی شده اند. معترضان در این تظاهرات در داخل ایران با نتایج رسمی اعلام شده مخالفت کرده و آن را غیر واقعی خواندند و سپس خواستار ابطال نتایج این انتخابات و انجام انتخابات تازه ای شدند.

بازتاب این وقایع انعکاسی جهانی داشته است و ایرانیان از سراسر جهان در هفته های اخیر با اعلام همبستگی و برگزاری تظاهرات در شهرها و کشورهای مختلف کوشیده اند تا صدای اعتراض آمیز مردم داخل ایران را به گوش جهانیان برسانند.

بیش از۲۶ تن از روشنفکران، فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشری به نشانه همبستگی با معترضان و به منظور درخواست آزادی فوری و بلاشرط بازداشت شدگان وقایع اخیر در داخل مملکت دست به یک اعتصااب غذا در مقابل ساختمان سازمان ملل متحد در نیویورک زدند. این تظاهرات از روز چهارشنبه ۲۲ ژوئیه آغاز شد و تا روز جمعه ۲۴ ژوئیه ادامه خواهد داشت.

شماری از هنرمندان و نویسندگان ایرانی از جمله گوگوش، منیرو روانی پور، شهیار قنبری و رضا براهنی در نخستین روز این اعتصاب غذا به جمع تظاهر کنندگان در مقابل ساختمان سازمان ملل متحد در شهر نیویورک پیوستند. بنا بر گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در این تظاهرات، گوگوش و اکبر گنجی خواستار آزادی فوری زندانیان سیاسی توسط رژیم اسلامی ایران شدند.

دراین اعتصاب غذا که اکثریت جمعیت حاضر در آن پرچم های سبز که رنگ گزیده میرحسین موسوی، نامزد اصلاح طلب انتخابات اخیر به شمار می رود را در دست داشتند، اکبر گنجی زندانی سابق رژیم اسلامی و فعال حقوق بشری ساکن آمریکا در استدلال وتوضیح درباره این عمل به نیل مک فارکار، خبرنگار نیویورک تایمز گفت:« این برنامه برای دفاع از حقوق بشر است و منظور ما پشتیبانی و حمایت از هیچ گروه خاص سیاسی نیست.»


گنجی که مدت ۶ سال برای افشاگری در رابطه با قتل های زنجیره ای در زندان های جمهوری اسلامی به سر برده است می گوید:« جامعه مدنی به خوبی می تواند دولت ها را تحت فشار قرار دهد. ما امروز نمی توانیم تعرض های رژیم جمهوری اسلامی را نسبت به حقوق بشر نادیده بگیریم.»


گنجی که آغازگر این اعتصاب غذا و تظاهراتی که چند صد نفر را از اطراف ایالات متحده از جمله لس آنجلس و سن فرانسیسکو به نیویورک کشاند بوده است بنا برگزارش خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز از شرکت کنندگانی که پرچم ملی سه رنگ شیرو خورشید ایران که برای برخی مظهر رژیم شاهنشاهی و سلسله پهلوی است را در دست دارند خواسته بود تا« از ورود به محوطه تظاهرات خودداری کنند.»


گوگوش، خواننده معروفی که در میان ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است بنا بر گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در یک سخنرانی پرشور به حاضران گفت که « نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران و دزدیده شدن آرای مردم توسط محمود احمدی نژاد که حرف اصلی تظاهرکنندگان داخل ایران است او را چنان برانگیخت که برای نخستین بار تصمیم گرفت وارد جریان های سیاسی شود.»


گوگوش و دیگر شرکت کنندگان در این تظاهرات در مقابل بیرقی که نام ۶۰۰ تن از زندانیان سیاسی وقایع اخیر روی آن به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشته شده بود ایستادند. بر روی این بیرق نام کشته شدگان در میان آن به رنگ قرمز خودنمایی می کرد.

بنا برگزارش روزنامه نیویورک تایمز« فائقه آتشین معروف به گوگوش که از کودکی به عنوان یکی از محبوب ترین چهره های هنری در میان ایرانیان شناخته شده است گفت:« من به اینجا آمده ام تاصدایی باشم برای مادران غم زده ای که فرزندان خود را در تظاهرات اعتراض آمیز اخیر درداخل ایران از دست داده اند. من به اینجا آمده ام تا صدای همبستگی باشم با معترضان جنبش خودجوشی که در داخل ایران جریان پیدا کرده است. من به اینجا آمده ام تا از هموطنانم در داخل ایران حمایت کنم.» 


گوگوش پیش از از طریق یک اعلامیه رسمی حضور خود در این اعتصاب و تحصن در مقر سازمان ملل را اعلام کرده بود: «در یکماه اخیر به دقت اخبار و رویدادهای ایران را تعقیب کرده و می‌کنم. با دیدن تصاویر مردمی که زخمی و کشته می‌شدند، گریستم و می‌گریم. همچون همه ی ایرانیان مقیم خارج، دل من در شهرهای ایران است. در تمامی لحظات کوشش می‌کنم تا در عالم خیال به سلول های انفرادی زندانها بروم و از نزدیک شاهد آنچه بر آنها می‌رود باشم. این تجربه ی دردناکی است که از سر می‌گذرانم. با خود می‌اندیشم وقتی تجربه ی خیالین سلول های انفرادی این همه دردناک است، فرزندان دلیر ایران چگونه این تجربه ی عینی را از سر می‌گذرانند. یک سو زندانیان چشم بسته و بی خبر از دنیا قرار دارند، و در سوی دیگر،بازجویانی که از هر وسیله ای برای خورد کردن فرزندان دلیر ایران زمین استفاده می‌کنند. باید برای آزادی آنها کاری کرد.

من ضمن اعلام حمایت از اعتصاب غذای اکبر گنجی و دیگر روشنفکران ایران در برابر مقر سازمان ملل در نیویورک، از همه ی ایرانیان مقیم آمریکا دعوت می‌کنم تا در این تحصن شرکت کنند و صدای اعتراض مردم ایران را به گوش جهانیان برسانید. من هم به عنوان یک ایرانی ، که دل در گرو آبادی و آزادی و سربلندی ایران دارد،در اولین روز این برنامه (31 تیر- 22 جولای) در کنار شما در این تحصن شرکت خواهم کرد تا بتوانیم برای آزادی کلیه ی زندانیان سیاسی- عقیدتی گامی به پیش برداریم. 

تظاهر کنندگان در مقابل ساختمان سازمان ملل متحد از بن کی مون، دبیرکل سازمان خواستند تا هرچه زودتر در امور مربوط به نقض مداوم حقوق بشر در داخل ایران و در رابطه با این زندانیان سیاسی مداخله کند.

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
زنده باد انسانهایی که بر علیه ظلم و ستم مبارزه می کنند. درود بر گوگوش
جمعه 2 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
دورود به تمام ایرانیهای ازاده که خاستار ازادی وطن از دست این دژخیمان هستند.
جمعه 2 مرداد 1388

delmorde - سوپد - یوتوبوری
من کاری به سوابق گوش گوش دیگر ندارم و برام مهم این است که گوش گوش بخود امده و در کنار مردم قرار گرفته مردمی که همواره دوستش دایم و از او چنین انتظاری داشتیم . پس زنده باشی گوش گوش عزیز ما ترا با اغوش باز می طلبیم زیرا تو همیشه از ما بودی و باید همواره در کنار ما بمانی. مرگ بر جمهوری اسامی پاینه ایران عزیز و زنده باد ازدی و ازادیخواهان.
جمعه 2 مرداد 1388

nilay - ایران - انزلی
خدایا تا کی......گوگوش عزیزم عاشقانه دوست دارم .
جمعه 2 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
خدا وکیلی اینها را میگن وطنپرست . من که این سه روز در لندن میرم و از تمام ایرانیان مقیم لندن خواهش میکنم که بیان به این تحسن در لندن ملحق بشن . ( زنده با ایران و ایرانیان وطنپرست ) و مرگ بر خامنه ای و احمدی نژاد
جمعه 2 مرداد 1388

saeid dollar - قبرس - لیماسول
با سلام و درود به خانم گوگوش. حالا من یک سپوال دارم از اقای شهرام همایون و خانم شهره که چندی پیش صحبتهای خیلی تندی علیه خانم گوگوش از روی حسادت کردند جیزی برای گفتن دارید.
جمعه 2 مرداد 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
درود بر تو بانوی ایران زمین
مرگ بر سران و طرفداران این حکومت فاشیستی
جمعه 2 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
پیام خوانندگان؛ پیام به آقای اکبر گنجی !
پیام به آقای اکبر گنجی !
مبارز بی پرچم هم همان سیاست شتر گاو پلنگ است !!!
شما می توانستید از پرچم سبز یا همان پرچم جنبش سبز استفاده کنید و از پرچم سفید که نشان آزادگی و صلح دوستی ما ایرانیان است استفاده کنید و تنها از سه رنگ پرچم ملی و پر افتخار رنگ قرمز می ماند که این پرچم در دست جوانان غیور وطن در داخل ایران است و تنها شیر آن است که مردم در صحنه هستند و خورشید آن هم در همه ی جهان پرتو افکن است.
زنده باد آزادی پاینده ایران

والبته که پرچم ایران سه رنگ شیر وخورشید نشان که نشان ملی دارد
نه عربی واینکه از سالیان سال پرچم ملی ایران بوده وربطی به هیچ سلسله ویاگروه خاصی ندارد که نشان ملــــــــــــــــی است
جمعه 2 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
https://www.youtube.com/watch?v=jlBVD-yrErk
جنایت خامنه ای وسگهایش
متاسفم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
زنده باد ایرانی آزاده ومیهن دوست
جمعه 2 مرداد 1388

haghighate - نروژ - اسلو
برو گمشو بخاطر تو 2000 ایرانی از هلند دیبورت شدند خائن
جمعه 2 مرداد 1388

TAAT - ایران - اردبیل
با هررنگ و نژاد و آئینی به آبادی و آزادی سرزمینمان بیاندیشیم.در این راه نه فقط دلسوز بلکه فعّال باشیم.رنگین کمان ایران را با مردمانی با افکار رنگارنگش آنگونه که هستند نه آنگونه که دوست داریم باشند بپذیریم.پرچم های رنگارنگمان دست خودمان باشد و قلبهایمان دست ایران .در برابر هم میهنانمان بردبار و شکیبا باشیم و موقع سخن گفتن نه خود را نماینده خدایان بدانیم نه نماینده مردمان. از طرف نفس خود سخن گوئیم و خدا را به خاطر بیان عقایدمان پیشگاه ملّت ایران شُکر گوئیم و در همه حال یادمان نرود، اگر قلب تپنده درون سینه مان بی یاد ایران بتپد دیگر مام میهن ما را نخواهد بخشید.آغوش او باز است برای فرزندانش و یادمان نرودکه ایران کماکان سرزمین آفتاب تابان خواهد ماند و کماکان نور خواهد بود و روشنی.
جمعه 2 مرداد 1388

setare_shab - ایران - تهران
گوگوش دوست داریم
زنده باد ایرانیان وطن پرست
جمعه 2 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
یه کلوم میگفتی : من آمده ام وای وای !!
جمعه 2 مرداد 1388

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
ایران و گوگوش دوستون دا رم
جمعه 2 مرداد 1388

caspian_shore - انگلیس - لندن
گوگوش هم مثل کنجی, سازگارا و مخملباف خواستار آزادی دوستان در بند هست. و تلاش در جهت حفظ نظام و انحراف جنبش, نه در جهت سرنگونی رژیم ددمنش. مرگ بر شما باد, ننگ بر شما باد که احمقانه این خائن را تشویق میکنید. پیشنهاد میکنم یک بار دیگر ترانه ی شاهرخ را گوش فرا دهید که چه قاطع دو سه رور پس از آغاز جنبش آنرا سروده است: https://www.youtube.com/watch?v=s2iObmCbBPY
جمعه 2 مرداد 1388

kave25 - ایران - کردستان
زنده باد ازادی
جمعه 2 مرداد 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی - ‌‌‌‌‌‌‌‌دبی
سرنگون باد جمهوری کثیف اسلامی
گوگوش دوست داریم
جمعه 2 مرداد 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
با من اکنون چه نشستن ها ، خاموشی ها ،
با تو اکنون چه فراموشی هاست.
چه کسی میخواهد من و تو ما نشویم ؟!
خانه اش ویران باد
من اگر ما نشوم تنهایم
تو اگر ما نشوی خویشتنی
از کجا که من و تو
شور یکپارچگی را در شرق
باز برپا نکنیم
از کجا که من و تو
مشت رسوایان را وا نکنیم
من اگر برخیزم
تو اگر برخیزی
همه برمیخیزند
من اگر بنشینم
تو اگر بنشینی
چه کسی برخیزد ؟
چه کسی با دشمن بستیزد ؟
چه کسی پنجه در پنجه هر دشمن دون آویزد ؟؟
جمعه 2 مرداد 1388

fanta - فرانسه - استراسبورگ
آخوندو فقط با کتک می‌شه سر جاش نشوند.
جمعه 2 مرداد 1388

amoon - انگلیس - لیولپول
دوست دارم گوگوش جان
جمعه 2 مرداد 1388

dosti - ایران - تهران
من اگه جاش بودم بخاطر اون شهره جز جیگر زده هم که شده نمیومدم تا دوباره نیاد رو خط ضرضر کنه!!
جمعه 2 مرداد 1388

dokhteiran - دانمارگ - وایله
امیدوارم هنرمند عزیز شهره و جناب اقای شهرام همایون برای هنرمند عزیز و مردمی ما این حق رو قائل بشن که روش مبارزه شون رو خودشون انتخاب کنند. واقعا حرکت گوگوش عزیز جواب دندان شکنی بود برای کسانی که حق انتخاب رو از ما می گیرند چه اخوند چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 2 مرداد 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
درود به گوگوش .امیدوارم اشتباه نکرده باشم کسانیکه این اعتصاب غذارا رهبری میکنن منظورم گنجی ودیگران روز پایگزار وشکنجه کننده رژیم ظلم وجنایت بودنوبه اطلاعیه رئیسشان که به ایرانیان خارج خطاب میکنن.موسوی میگوید ما به ویلایت وقیح اعتقاد داریم یعنی رژیم اسلامی را میخواهیم.ایرانیان خارج باید صفشانرا ازکسانیکه به ویلایت وقیح اعتقاد ندارند جدا کنن.اینها سنگ خودشانرا بسینه میزنن ودارن برای دزدان پول پرست اسلامی خودشانرا جر میدهند.وباعتقاد هر کس با اینهاست درسی سال ظلم وجنایتشان شریک است.امروز مردم داخل شعاره مرگ بردیکتاتور میدهند وازموسوی گذشته اند.ترا به انکه میپرستید جبهیه واحدی تشکیل بدید ضمن افشای این جنایتکاران به مقامات جهانی با مردم داخل همصدا شده وهرانچه انها میخواهند انجام بدهیم.سرمایداری جهانی 4میلیارددلار تابحال خرج این حامیان جنایتکار کرده.بیخود ننشینید وبه این شیادان به به چهچه بگوئید.اینها ریا وکلک توی کارشان است واز ملاها واربابشان کفتار پیر انگلیس دستور میگیرند.ما منظورم ایرانیان داخل وخارج تا حالا موفق بودیم وباید باتصمیمات رهبران جنبش هم صدا شویم.دراخر ازهمه سئوالی دارم درشهر ماتوده ایها برنامه تظاهرات رابعهده دارندوخود من در چند سازمان خیریه همکاری دارم چرا وکی از اینها که منفور شهرند برای کاری ملی وبزرگ همکاری خواستند.تمام مدت ارام بودم وفقط به احترام جنبش.همانقدر گنجی ها وموسویها وسازگاران منفورند که توده ایهای بی وطن وخائین منفورند.مرگ براستبداد وارتجاع سرمایه داری بسرکردگی امریکا وروس وانگلیس وچین.
جمعه 2 مرداد 1388

iranesabz - هلند - هلند
caspian_shore - انگلیس - لندن

برو توی آینه نگاه کن تا خائن و احمق را بهتر ببینی‌.
جمعه 2 مرداد 1388

sattia - ایران - همدان
satia
سلام به بروبچ سایت: یه مطلب دارم کرکر خندست. و البته این مطلب از روزنامه اعتماد ملی است و فوق العاده جالب است: به کسانی که به مکالمات ما گوش میدهند چه بگوییم؟ با توجه به تایید خرید دستگاههای شنود از شرکت ها نوکیا و زیمنس و استراق سمع مکالمات تلفنی تان این جملات را می توانید استفاده کنید. این مطلب از روزنامه اعتماد ملی است و فوق العاده جالب است: پیشنهاد می شود بین مکالمات تلفنی تان این جملات را بگویید:
- برادرا خسته نباشن! -آقایون یه لحظه گوشی! من میرم آب بخورم و بیام! -برادرا ببخشین الان ساعت چنده؟ - داداش ما حرفمون طول میکشه یه وقت مزاحم شما نباشیم! - برادرا یه لحظه گوش نکنن مسئله ناموسیه! -آقایون شما قضاوت کنین، من درست میگم یا رفیقم! - برادرا دقت کنین! ما الان میخوایم مسیر جنبش رو بگیم!
- داداشا شما که قبض تلفن براتون نمیاد! یه زنگ به آقا نتانیاهو بزنین، بگین برنامه فردا چیه! -برادرا من میرم بخوابم، موبایلم رو برای صبح زود روی زنگ میذارم یه وقت از خواب نپرین! - داداش من ساعت 12 باید قرص بخورم، بین مکالمات و من و رفقا، یادآوری کن!
- داداش ها سرفه میکنن جلوی دهنشونو بگیرن! - برادرا خیلی خوشحال شدم. تا فردا...
جمعه 2 مرداد 1388

mahtab999 - کانادا - تورنتو
این ننه فایقه هم یک خائنه .. ونون رو به نرخ روز میخره...اون اهنگ رو که دروصف اقای من...اقای خوب و مهربون رو اگه نشنیدین برین گوش کنین.....
جمعه 2 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
گوگوش عزیز که برای ما یاد اور دوران خوش گذشته هستی ارزوی بهترین ها برای تو نازنین.-------caspian_shore - انگلیس - لندن


شما هم ساکت دیواری کوتاهتر از گوگوش پیدا نکردید مگر گروههای سیاسی که این بلا را بر سر ملت اوردند در این پروسه ی 30 ساله جز شعارهای تو خالی چه غلطی کردند؟؟؟مگر گوگوش چون من در انقلاب خونین 57 شرکت داشت که تاوان بدهد؟!!!
جمعه 2 مرداد 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
تو اگه ایران رو دوست داشتی همنجا میمندی فرار نمیکردی
جمعه 2 مرداد 1388

forouhar - ایران - تهران
بلا خره حق هر ایرانی وطن دوسته که در این دوران تاریخی مملکتمون تا حد امکان پیام ازادی خواهی مردم ایران را به گوش جهانیان برسونه که در این رابطه گوگوش هم مستثنا نیست.مرسی .//
جمعه 2 مرداد 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
با بهترین درودها به گوگوش و شاهرخ . جای هنرمندان گرامی دیگر خالیست مرضیه . عارف و ...
جمعه 2 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
mahtab999 - کانادا - تورنتو
حال که بعنوان یک ایرانی همه چیز را از دست داده ایم لجن پراکنی در مورد هنرمندان ؟؟؟ان اهنگ هم مربوط به خمینی کثافت نبود بلکه شاعر شعر یک درویش بود و گرچه من با این خل و چل بازیها کاری ندارم ولی اگر می خواهی گوگوش را محاکمه کنی نیمی از ملت 57 را باید محاکمه کنی در ضمن وقتی شما در دموکراسی غرب از ازادی لذت می بردید گوگوش بدبخت 20 سال در جهنم ملایان زجر کشید.نوش جانش ثروت و موفقیت امروزش.
جمعه 2 مرداد 1388

borj - ایران - بوشهر
امروز ساعت 18 یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت اریا مهر تو مشهد سقوط کرد.16 نفر کشته و دهها تن زخمی.
جمعه 2 مرداد 1388

ufo - دانمارک - وایله
بعضیها واقعا میان تو سایت الکی نظر میدن واقعا که.اخه اقای محترم ویا خانم گرامی خواندن شعر که سیوپنج سال ازش میگذرد ونماندن توی وحشت خانه که نامش ایران است چه دخلی داره با دل این بانو که داره به اینطریق مبارزه میکنه.تو که مبارزه گر نیستی لطفا سکوت کن دو دستگی نکن واقعا بعضی ها خیلی بی معرفت هستند.ویافکرمیکنند خیلی هالیشونه .برای ایران عزیز این مهمه با هر عقیده ای که داری برای گریز از چنگال اخوند که دشمن ایرانوایرانی به حساب میاد باید مبارزه کرد به امید انروز .
جمعه 2 مرداد 1388

fanta - فرانسه - استراسبورگ
فیلم سخنرانی مک کاتر سناتور جمهوریخواه در سنای آمریکا درباره ربودن، تجاوز و سوزاندن ترانه موسوی توسط نیروهای خونخوار رژیم اسلامی و لباس شخصی‌های بی‌ناموس.
https://www.youtube.com/watch?v=ykuTce6z8lU
جمعه 2 مرداد 1388

LARA_87 - امریکا - کالیفرنیا
درود بر گوگوش
شنبه 3 مرداد 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
اگر گوگوش طرفدار براندازی نظامه ...گلاب به روش...وگرنه تف تو روش...
شنبه 3 مرداد 1388

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
dokhteiran - دانمارگ - وایله
ایدی منو پس بده!
شنبه 3 مرداد 1388

mehraeen - ایران - تهران
peran33_mar - انگلیس - لستر
پس شما برای همین به انگلیس رفته ای !؟
شنبه 3 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
راستی چی شد این زنک شهره که داشت خودشو پاره پوره میکرد واسه مردم تو تلویزیون همایون ابله خبری ازش نیست .
شنبه 3 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر

https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=4183 خواهش میکنم بخوانید و برای دیگران بفرستید
شنبه 3 مرداد 1388

omidomid - هلند - امستردام
دوستان عزیز ترانه اقاجون ساخته محمد صالح علا قبل از انقلاب ساخته شده. خود گوگوش و صالح علا(با اینکه در ایران و الان مجری برنامه دو قدم مانده به صبح تلویزیون ایران است)بارها و بارها اعلام کردند که این ترانه بر اساس یک لالایی محلی ساخته شده و هیچ ارتباطی با خمینی ندارد.اما سالهاست که شاهد این حرفهای خاله زنکی اینچنینی هستیم. لااقل به شعور خودتان احترام گذاشته و به صرف شنیدن کلمه اقاجون یا هر شایعه ای وحی منزل قلمدادش نکنید..این روزها با کمی گشت و گذار در مطبوعات و اینترنت به حقیقت هر خبری میرسیم. پیروز و با انصاف باشید.
https://www.youtube.com/watch?v=iHST6bvT68o
https://www.ghadimiha.blogfa.com/post-194.aspx
در لینک اول حرفهای گوگوش و در دومی پاسخ پنجمین سوال جواب صالح علا را بشنوید و بخوانید.
شنبه 3 مرداد 1388

pouriya - ایران - رودسر
این که همش شد (من!!!!!)
به هر روی پاینده ایران
شنبه 3 مرداد 1388

98-1414 - انگلیس - لندن
حالا چرا از رنگ های زرد و سبز استفاده کردن؟
رنگهای پرچم حزب اله
شنبه 3 مرداد 1388

motekhasese asab - المان - هامبورگ
درود فراوان بر همه مبارزان ازادی چه عجب بلا خره گوگوش پیداش شد شاید فکر کرده پولی گیرش میاید .اقای ابی که در دبی دل عربهای خلیج را بدست میاورد و خلیج عربی میخاند و ما متا سفانه نه هنرمند واقعی داریم ونه روشنفکر . با سپاس
سه‌شنبه 6 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.