اعتصاب غذا به ایتالیا هم رسید

اعتصاب غذا به ایتالیا هم رسید

اعتصاب غذا به ایتالیا هم رسید

دانشجویان و ایرانیان مقیم ایتالیا از روز دوشنبه 23 ژوئیه اعتصاب غذای دو روزه ای را در حمایت از آنچه اعتراضات مردم ایران، محکوم کردن تقلب گسترده درانتخابات، سرکوب اعتراضات مردمی، و بازداشت غیرقانونی صدها شهروند و فعال سیاسی و اجتماعی در ایران توصیف شده آغاز کردند.

این اعتصاب غذا همچنین اعلام همراهی با اعتصاب کنندگان ایرانی در آمریکا است که تا شب 24 ژوئیه ادامه خواهد داشت.

مصاحبه کوتاهی با یکی از دانشجویان ایرانی مقیم رم که نخواست نامش فاش شود و در این اعتصاب غذا شرکت داشته است انجام داده ایم.

هدف از برگزاری اعتصاب غذا در رم چه بود؟

این اعتصاب غذا از نیویورک شروع شده و در بعضی از کشورها از جمله ایتالیا هم ادامه دارد. در واقع ما در ایتالیا با این حرکت خواستار آزادی زندانیان و آزادی دانشجویانی که بعد از انتخابات دستگیر شدند هستیم و همچنین این اعتصاب غذا اعتراضی به کشته شدن کسانی است که در این روزها جان خود را از دست داده اند.

محل برگزاری این اعتصاب غذا در کجاست؟

در مرکز رم توانستیم یک دفتر فرهنگی بگیریم. باید از قبل از لحاظ حضور یک پزشک هماهنگ می کردیم. نتوانستیم این مجوز را در مقابل دفتر سازمان ملل متحد بگیریم. چون چادر نداشتیم و در ضمن آنجا باید آمبولانس حاضر باشد و به ما این مجوز را ندادند. به همین دلیل توانستیم یک دفتر فرهنگی بگیریم که تمام امکانات در آن وجود دارد. در اینجا پزشک برای کنترل اعتصاب کنندگان داریم. این اعتصاب تا فردا شب ادامه دارد. مانند بقیه کشورها.

چند نفر در این اعتصاب غذا شرکت کرده اند؟

تا این لحظه در حدود بیست نفر هستیم ولی از امشب قرار است گروه های ایتالیایی از احزاب مختلفی که دعوت کردیم به اینجا بیایند. ایرانیانی از بلونیا، فلورانس، پادوا و شهرهای دیگر هم برای شرکت در اعتصاب غذا به رم آمده اند. فردا شب برنامه ای داریم که بسیاری از ایرانیان مقیم رم به اینجا می آیند تا با ما همراه شوند.

آیا این اقدام فقط از جانب دانشجویان ایرانی مقیم ایتالیا صورت گرفته یا بقیه ایرانیان مقیم ایتالیا هم با آن اعلام همبستگی کرده اند؟

این اعتصاب از جانب دانشجویان شروع شد ولی ما از ایرانیانی که از قدیم هم در ایتالیا بودند دعوت کردیم و آنها هم آمده اند و با ما هستند. به ویژه از شهر بلونیا هم دانشجویان و هم دیگر ایرانیان قدیمی به رم آمده اند.

این روزها خبرهای زیادی از ایتالیا می رسد مبنی بر اینکه سازمان های دولتی و رسمی این کشور به نوعی حمایت خودشان را از معترضان در ایران نشان داده اند. از جمله اینکه تا کنون 120 فرمانداری و شهرداری در سراسر این کشور پرچم سبزی به نشانه همبستگی با معترضان آویزان کرده اند. آیا خبرهای دیگری از رم و شهرهای دیگر در این زمینه دارید؟

همان طور که اشاره کردید خیلی از شهرداری ها و از جمله شهرداری فلورانس در همان روزهای اول پرچم سبزی آویزان کردند. دو شب پیش، شب سبز در فلورانس برگزار شد. اکثر ساختمان های مهم دولتی و مجسمه های معروف از جمله مجسمه داوود را با نور سبز رنگی، نورپردازی کردند. شهرداری فلورانس هم کنسرت اپرای بزرگی برگزار کرد و در حدود چهار هزار کارت دعوت برای مردم شهر توسط شهرداری ارسال شده بود.

در میلان هم دو هفته گذشته روزی را به عنوان روز سبز اعلام کردند که روز درختکاری بود و شهردار میلان به یاد شهیدانی که در ایران در این جنبش کشته شده بودند، نهال کاری کرد. امروز هم ما پارچه پرچم سبزمان را برای شهرداری رم فرستادیمو در همین روزها شهرداری رم هم پرچم را آویزان خواهد کرد. هفته گذشته هم در فیس بوک دعوتی از مردم ایتالیا شده بود که پارچه سبز را از خانه هایشان آویزان کنند.ممکن است در شهر زیاد دیده نشود ولی در کوچه پس کوچه های شهر رم که راه بروید پرچم های سبز آویخته از خانه ها را می بینید.

zakaria - هلند - امستردام
اگه کسی از اعتصاب غذا در هلند اطلائ داره لطفا بگه.
جمعه 2 مرداد 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
درود بر ازادی. مردم ارومیه نیز در مقابل پاسداران فاشیست حماسه افریدند و با دست خالی انان را وادار به عقب نشینی کردند انها در مقابل فاشیستان از خود دفاع کردند و اجازه ندادند که زیر مشت و لگد قرار گیرند.. درود بر کردهای غیور وترکان دلیر ما
جمعه 2 مرداد 1388

biston - امریکا - اورلاندو
درود به ایرانیان اصیل!
***********************
سید مهدی - ایران - تهران
********************
ببخشید دوستان....مرتیکه سید؟؟؟(کی محمد پا برهنه پسر داشت! که تو کره .. سید باشی)...اگر دشمنت هم یک مرده باشد. باید از نظر انسانی احترام او را نگه داری..تو که از نوشتنت معلوم هست .. یا بیسوادی و یا اینکه اصلا ایرانی نیستی.. خجالت بکش از این همه مغلته و لق لق کردن بیجا...
بیشعور خیلی ها عزا دارند .. چرا ؟.. بخاطر وطن فروشانی مثل تو (تازه اگر ایرانی باشی..شاید ..؟؟؟؟)
اینجا جای کسانی که فقط مغلته میکنند نیست... برو تو همان سایت های مزدور خودتان کومنت بگذار ..... شاید طرفدارهای بیشتری داشته باشی...
ایران جای کث..ت هائی مثل تو و خامنه ای (سید ؟؟؟ اسم پسر محمد چه بود)...و..(اسم و فامیلی دلقکی نژاد چیست؟)..نیست. مرگتان نزدیک است.
درود به تمام ایرانیان اصیل.. صبر و متانت برای خانواده های سوگوار....بامید هر چه زودتر ایرانی ازاد.... بدون تازیان و بدون اسلام کثیف!
جمعه 2 مرداد 1388

TAAT - ایران - اردبیل
دست در دست هم دهیم به مهر //میهن خویش را کنیم آباد
یار و غمخوار یکدگر باشیم//تا بمانیم خرم و آزاد
جمعه 2 مرداد 1388

soksok - ترکیه - استانبول
ای انسان ھای آزاده!
شما که عش قتان زندگیست،
شما که خشم تان مرگ است!
مردم ایران، علیه قھر و سرکوب وحشیانه سی ساله رژیم به پا خاسته اند. ما نیز سھم خود را در این مبارزه ادا
کنیم. در تداوم مبازره مشتر کمان، صدا یمان را فریادی سازیم و آن را به گوش جھانیان برسانیم.
زمان: ٢۵ ژوئیه ٢٠٠٩ ، ساعت ١۶ تا ١٨:٣٠
فرانکفورت ،(Römerplatz) مکان: رومر پلاتس
کمیته ھماھنگی
جمعه 2 مرداد 1388

sara-j - سوید - استگهلم
اگر کسی از اعتصاب غذا در سوئد اطلاع داره لطفا بگه
جمعه 2 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
توجه
1)دوستان و آزاداندیشان هم میهن من یک پیشنهاد دارم .از این پس تا میتوانید از خطوط هوایی نا امن جمهوری اسهالی برای انجام سفرهای خود استفاده نکنید و دوم اینکه قرار شده در روز تحلیف ا.ن(انتری نژاد) مردم آزاده ایران در اعتراض به این تقلب در میدان بهارستان گردهمآییم.
جمعه 2 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
شنبه سوم مردادماه ساعت چهار بعدازظهر میدان ونک همگام با مردم جهان برای آزادی ایران اجتماع میکنیم. همه باید بمیدان ونک بیایند. فرج و آزادی نزدیک است. خونها بزمین میریزد، اما نسلهای آینده خواهند فهمید که چه خائنینی در این سرزمین تاخت و تاز میکردند.

مردم بلند شوید حماسه دیگری بیافرینیم
فریاد میزنیم ، دیکتاتور خانه ات ویران باد

در انتظار حضور سبزتان هستیم
فقط اطلاع رسانی کنید
جمعه 2 مرداد 1388

سید طاهر - ایران - تهران
great dariush - ایران - تهران

اجتماع کنید خیلی خوبه ما هم میاییم .... مدیر جان هر چند باهات قهرم ولی چکنم طاقت نمیارم چیزی نگم
جمعه 2 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.