ماه پیمایان: مردانی که دنیای دیگری را دیدند

ماه پیمایان: مردانی که دنیای دیگری را دیدند

افراد این گروه همگی پس زمینه قوی از تکنولوژی داشتند و همه بجز یکی فارغ التحصیل مهندسی هوانوردی یا فضانوردی بودند

12 عضو این مجموعه منحصر بفرد که برای نخستین بار پا بر روی کره ماه گذاشتند، مشترکات زیادی با هم داشتند.

تمامی آنها پس زمینه قوی از تکنولوژی داشتند و همه بجز یکی فارغ التحصیل مهندسی هوانوردی یا فضانوردی بودند. در دوران دانشجویی جزو فعالترین اشخاص در انجمن های مربوط به فضانوردی بوده و خطرات زیادی را در راه انتخاب شدن برای ناسا پیموده اند. با بعضی از اعضای این گروه بیشتر آشنا می شویم.


1- نیل آرمسترانگ، فرمانده آپولو 11
تعداد سفر به فضا: 2 بار با جمینی هشت و آپولو11
مدت زمان اقامت روی ماه: حدود 21 ساعت
دلیل شهرت: اولین انسانی که پا روی کره ماه گذاشت.


نیل آرمسترانگ متولد 1930 در اوهایوست. مسیر او به سمت ماه در سال 1949 زمان تحصیل در رشته مهندسی فضا آغاز شد و او به نیروی دریایی آمریکا فراخوانده شد. او 78 ماموریت جنگی در کره داشت و سپس به اتمام تحصیلش پرداخت.

سپس در سال 1955 خلبان آزمایشی شد و در سال 1962 به ناسا پیوست و جزو دومین دسته فضانوردان ناسا به حساب می آمد. او قبل از ماموریت ماه با آپولو11 تنها 10 ساعت را در فضا گذرانده بود.

در تابستان سال 1969 او اولین انسانی بود که پا بروی کره ماه گذاشت. او در سال 1971 از ناسا خارج شد و اعلام کرد دیگر قصد سفر فضایی ندارد و وارد امورتجاری شد و بعد از مدتی تدریس در دانشگاه به شرکت کرایسلر پیوست. زندگینامه او به نام «اولین مرد» در سال 2005 به چاپ رسید.

2- باز آلدرین، خلبان آپولو11
تعداد سفر به فضا: دو بار با آپولو8 و آپولو11
مدت زمان اقامت روی ماه: در حدود 21 ساعت
دلیل شهرت: اصلی ترین راوی اولین فرود انسان روی ماه


باز آلدرین در سال 1930 در نیوجرسی به دنیا آمد. پدرش مهندس هوانوردی بود و عشق پرواز را در او بوجود آورد. او به نیروی هوایی آمریکا پیوست و 66 ماموریت پروازی در کره داشت و در طول جنگ سرد سلاح های هسته ای را با هواپیمایش جابجا میکرد.

او خلبان آزمایشی نبود و از طریق تحصیل به ناسا راه یافت و جزو سومین دسته فضانوردان ناسا بود. در سال 1963 وارد ناسا شد و با یک چرخش سرنوشت و استعدادش در حل مشکلات توانست وارد آپولو11 شود و کمک خلبان اولین فرود بر روی ماه نام گیرد.

او از فضانوردی لذت نبرد و ترجیح داد که تحصیلاتش را درباره اوربیتال ها ادامه دهد. اما در 15 سال بعدی زندگیش مصرف شدید الکل و افسردگی او را دچار مشکل کرد ولی در نیمه دهه 80 به تحصیلاتش بازگشت و دستگاهی را اختراع کرد که اعتقاد داشت می توانست انسان را به مریخ ببرد. آدرین کماکان یکی از محققین برای بهبود اکتشافات فضایی باقی مانده است.
منبع : مجله اینترنتی فریا

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
ما هم یک همسایه فضانورد داشتیم . قدیما بهش می گفتند ممد بنگی ولی این اخری ها بهش می گفتن ممد شیشه . دراخرین سفرش به فضا دیگه برنگشت و ترجیح داد درفضا بمونه . هروقت یادش می افتم اشک تو چشام می یاد فضانورد بود ولی خیلی مهربون بود و هروقت هم ازفضا خوشحال برمی گشت برامون عمو سبزی فروش می خوند و می رقصید .
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
سومین فضا نورد . سید علی خام ننه ایی معروف به علی گدا و یا علی شیره ایی . با تحصیلات علمی در حوزه علمیه و با پشتوانه بشکه نوردی در ایالات متحده قم - نجف - شابدول العظیم.بعد از مصرف ده بست تریاک کهربایی باندرول پی پاکستان به فضا شوت میشود. واووو . ایشان مدتیست در کار تحقیقات و نوشتن رساله سکس با عمه فی الفضا میباشند.
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

irani1 - المان - هانوفر
با دستور خامنه ای جلاد جوانان ما را شکنجه میدهید.
خامنه ای جلاد محاکمه و اعدام باید گردد.
https://www.youtube.com/watch?v=GZNGDVrwg_I
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

Shamoosh - آلمان - دوسلدورف
مسلمانها هم هنوز توش ماندن که با کدام پا باید وارد توالت شد ! و از آخوندا مپرسند که چگونه طهارت بگیرند ! بعد ببین همنا که کافر نامیده میشن 50 سال پیش تا ماه رفتن !
بی پدرهای عرب سرنگون باد دربار ننگین اسلام !
اچین و مچین ... اسلام رو برچین !
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

Bamdad_KH - آمریکا - شیکاگو
man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
پسر مردم از خنده ... خیلی باحال بود.
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

KIMIA23 - ىؤب - ‌‌‌إآ»ىئک«ى
سلام.اگر از شرایط جوی کره ماه می نو شتیدبیشتر لذت می بردیم.در هر حال متشکرم.
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

lvlarkez - لبنان - بیروت
خیلی جالب نوشتید کلی خندیدم
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

setroos - اوکراین - کیف
سفر به فضا یه دروغه بزرگ آمریکا بود،من یک مقاله به زبان روسی،و یک مستند به همین زبان دیدم که سند هایی در دست هست که نشون میده این یک دروغه،باد‌های رادیو اکتیو انقدر در سطح ماه شدید هستند که هیچ جانداری نتونسته به اونجا بره،در ضمن در تصاویری که از این فضا نوردان در ماه منتشر شد دیده می‌شه که پرچم آمریکا توسط باد به شدت در حال تکان خوردن هست در صورتی‌ که یک دانش آموز ساده هم میدونه که تو ماه اتمسفر نداریم(اصلا باد نداریم)،و چن دلیل محکم در عکسها و فرم سایه ها،فرم جای پاها روی زمین،و چند اشکال از خود فیلمها که نشون میده مونتاژ شده هستند،حتی سازندهٔ دوربینها هم به این مسائل اطراف می‌کنه،و مرگ و میرهای بد از این قضیه
https://www.youtube.com/watch?v=pMaffiGyNg0
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

odin - بلژیک - انتورپن
setroos - اوکراین - کیف
عزیز جان در دوران جنگ سرد اقایان روسها وقتی از امریکا در فرستادن اولین راکت و بعد اولین ماهواره و موجود زنده (یک سگ بنام لایکا) و اولین انسان (یوری گاگارین) جلو افتادن در همه شیپورهای تبلیغاتیشون عربده میزدن و میگفتن «ما شما را از زمین تا ماه زده ایم» در صورتیکه دکتر فون براون در همان زمانیکه انها روی طرح های ساده کار میکردن،مشغول کار بر روی راکتهای 12 موتوره با سوخت قویتر بود تا راکتها کم وزنتر بشن و وزنه های سنگینتری را حمل کنن، هدف او کپسولی حامل انسان بود.در 61 کندی اعلام کرد که ما به ماه میریم در همان زمان روسها در فکر بردن ایستگاه به مدار بودن. و امریکا هم در حال ساخت اپولو. وقتی روسها یهو دیدن که از زمین تا ماه انهم بعد از یک سری پیروزی پشت سر هم از امریکا خوردن شیپورهاشون شروع کردن به لجن پراکنی و تخریب ناجوانمردانه، کاری که ما همه در این سالها نمونه انرا از رژیم اسلامی خودمون بارها دیدیم. وقتی خودشون عرضه کاری را ندارن دیگران را تخریب میکنن!امریکاییها بعد از اپولو 11 اپولو 12 را هم به ماه فرستادن، اپولو 13 هم رفت ولی بخاطر انفجار در یکی از بوسترها و از کار افتادن کامپیوتری که کار تنظیم محل فرود و پیدا کردن راه برگشت را بعهده داشت،مجبور شدن بدون فرود در ماه اخرین کپسولهای اکسیژن را صرف مسیر برگشت و پیدا کردن راه خانه بکنند، بعد از ان امریکا یکبار دیگه بماه رفت و حتا ماشین مهنورد هم به اونجا بردن و با سرعت 24 مایل در ساعت روی ماه گردش کردن و سنگ و خاک زیادی با خودشون اوردن.قبل از انقلاب در موزه برج ازادی مقداری از این خاک را که نیکسون به شاه هدیه کرده بود نگه میداشتن و همه مردم هم میرفتن و میدین. اما خوب دیگه وقتی پای سیاست و مخصوصآ دین سیاسی بمیون میاد اخلاقیات و واقعیت جایی ندارن و هر دروغی را راست، و هر راستی را دروغ جلوه میدن.تمام دنیا این شواهد و دلایل بچه گانه را که هیچ بویی از واقعییت درونش نیست را ندیدن! ولی جناب عالی و اخوندهای حوزه علمیه قم!!! و حزب کمونیست روسیه بریاست برژینوف دیدن!!!!!!
جمعه 2 مرداد 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
setroos - اوکراین - کیف
بنظر من خودت را بیک دکتر نشان بده تو خیلی از ... کیفی. البته نه دکتر روسی که حالت رو از این هم بد تر کنه.
جمعه 2 مرداد 1388

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
آپولو 11 هیچوقت مسافری در ماه پیاده نکرد.
این دیگه ثابت شده که بخاطر جنگ سرد آمریکا مجبور بود که این فیلم رو درست بکنه... آمریکا هیجوقت نتونست از نظر فضایی از روسیه پیش بیافته.
اما خوب پس از این داستان بود که هالیوود مرکز ثقل تبلیغاتی آمریکا شد.
کسانی که هنوز به این باورند که آرمسترانگ به ماه قدم گذاشته ازشون میخوام بجای نظرات کورکورانه و بی دانش.. یه کمی در همین انترنت بگردند. اگه واقعا بخوان بدونند کار 45 دقیقه مطالعه هستش که نظرشون برگرده.
جمعه 2 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.