سیستم ارسال پیامک مجددا وصل شده است

سیستم ارسال پیامک مجددا وصل شده است

شرکت مخابرات در مورد علت قطع سیستم ارسال پیامک توضیح نداده است

شرکت مخابرات ایران سیستم ارسال پیامک را مجددا وصل کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - چهل روز پس از قطع سیستم ارسال پیام های کوتاه (پیامک)، شرکت مخابرات ایران گفته است که این سیستم از ساعت یک بامداد روز پنجشنبه، 23 ژوئیه (اول مرداد)، مجددا در تهران برقرار شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

به گفته مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات، از روز پنجشنبه، امکان ارسال پیامک از سه شبکه همراه اول، ایرانسل و تالیا وجود دارد.

وی احتمال بروز اختلالاتی در این شبکه را منتفی ندانسته و آن را به قطع و وصل مجدد سیستم نسبت داده اما افزوده است که این مشکلات به زودی مرتفع خواهد شد.

این مقام شرکت مخابرات گفته است که سیستم GPRS فعال است اما هنوز امکان ارسال MMS وجود ندارد اما این شرکت تلاش دارد تا این نقیصه را هم برطرف سازد.

سرویس مبادله پیامک از نیمه شب 21 خرداد و ساعاتی قبل از آغاز رای گیری در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری قطع شد که انتقاد نامزدهای معترض انتخابات را به دنبال آورد اما شرکت مخابرات در مورد علت توقف این سرویس توضیح دقیقی نداد.

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، هنگام دادن رای در صبح 22 خرداد گفت که در ساعات شب، پیامکی حاوی خبر مربوط به نامه ای از سوی او ارسال شده که صحت ندارد.

ادامه قطع سیستم مبادله پیامک

مخالفان دولت دلیل قطع شبکه ارتباطی راجلوگیری از انتشار اخبار تظاهرات می دانند

اگرچه وی محتوای این پیامک را شرح نداد، اما برخی سایت های خبری گفتند که ظاهرا در آن پیامک آمده بود که آیت الله خامنه ای به نامه اعتراضی اکبر هاشمی رفسنجانی در مورد اتهامات مطرح شده در مناظره تلویزیونی محمود احمدی نژاد پاسخ داده و از آقای رفسنجانی دلجویی کرده است.

در آن زمان، این نظر مطرح شد که ممکن است به شرکت مخابرات دستور داده شده است تا به منظور جلوگیری از ارسال پیام های مغایر با منع تبلیغات در زمان رای گیری به قطع این سرویس مبادرت ورزد.

نامزدهای معترض گفتند که قطع شبکه مبادله پیامک مانع از آن شد که برنامه آنان برای آگاهی از چگونگی اخذ و شمارش آرا در حوزه های مختلف رای گیری قابل اجرا نباشد.

سرویس مبادله پیامک پس از خاتمه رای گیری نیز برقرار نشد و معترضان به نتیجه انتخابات مقامات دولتی را متهم کردند که به منظور جلوگیری از برقراری ارتباط بین معترضان و انتشار اخبار مربوط به تجمع های اعتراضی از برقراری ارتباط از این طریق خودداری ورزیده اند.

همزمان، سرویس تلفن همراه نیز در تهران قطع شد و در خلال هفته های بعد هم، در مواردی از جمله هنگام برگزاری گردهمایی های اعتراضی در نقاطی از شهر مختل شده است.

در زمان قطع ارتباط پیامک، یکی از نمایندگان مجلس ضمن انتقاد از این اقدام، خواستار پاسخگویی وزیر اطلاعات در این زمینه شد و خاطر نشان ساخت که قانون اساسی خودداری از رساندن نامه ها و پیام های مردم به مقصد را جرم دانسته است.

مقامات دولتی رسما در مورد علت قطع شبکه های ارتباطی کشور در هفته های بعد از انتخابات توضیحی نداده اند اما خبرگزاری ایسنا به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گزارش کرده که این وضعیت باعث کاهش درآمدهای شرکت شده است.

niloochi - المان - دوسلدورف
وبلاگ؛ فحش دادن به "مقام معظم انقلاب" آزاد شد!
وبلاگ ستاره
مژده: فحش دادن به "مقام معظم انقلاب" آزاد شد!
با عنایت به فرمایشات ایشان، مبنی بر اینکه: «نگفتن مسائلی که باید گفت، عمل نکردن به وظیفه است»، کسانی‌ که تا کنون از ترس لب فرو بسته بودند و چیزی نمی گفتند، می‌‌توانند با خیال راحت به "وظیفه" عمل نموده، فحش‌های آبدار خود را نثار آن "مقام عظمی" کنند.
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

davoud21 - ولز - کاردیف
ازاد سازی پیامک مبارک
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

پیامبر عشق - ایران - تهران
بهترین کار عدم استفاده از پیامک است که این شرکت زیان بزرگی را متحمل شود.
چه ارزشی دارد که از این امکان استفاده کنیم زمانی که ما را بازیچه خود قرار می دهند و در زمان مورد نیاز آنرا قطع می کنند؟ باید با تحریم این سیستم خود را از بازیچه شدن توسط شرکت ارتباطات محفوظ بداریم و ناچارشان کنیم دست از این کار کثیف بردارند
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

Bamdad_KH - آمریکا - شیکاگو
دوستان عزیز٬
همانطور که اطلاع دارید روز 25 جولای٬ مصادف با روز چهلم همرزم عزیزمان ندا آقا سلطان٬ به عنوان:
Global Day of Action for Human Rights in Iran
اعلام شده است. به همین مناسبت و برای ابراز همبستگی و پشتیبانی از مبارزات مردم ایران و ابراز تنفر از سرکوب وحشیانه رژیم جمهوری اسلامی ، تظاهراتی توسط ایرانیان مدافع صلح و حقوق بشر در شهر شیکاگو سازمان دهی شده است. برای برگزاری هر چه با شکوه تر این تظاهرات٬ دوستان مقیم شیکاگو و ایالت ایلینوی میتوانند به آدرس زیر به هموطنان ایرانی خود ملحق شوند:

SAT. JULY 25, 12:00 noon
Federal Plaza
Dearborn and Adams

به امید ایرانی آزاد و سربلند.
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
مبارکه
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

سید مهدی - ایران - تهران
بسیار کار خوبی کردند قطع کردند کاشکی بازم قطع بمونه هر سوسولی یه موبایل دستشه داره اس ام اس بازی میکنه دم این بچه های اطلاعات گرم ... خوبه بازم قطع کنند بره پی کارش ... تو 7 تیر جاتون خالی چه کتکی خوردند این خسو خاشاکها واقعا حال کردم ... خودم دوتا رو جوری زدم که به گربه میگفتند زن دایی ... چه حالی داره ... گوارای وجودشان
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

MEHRIA - هلند - امستردام
جو گیر نشید لطفا....
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
در شهرستانها پیام کوتاه رو تحریم کرده اند / امیدوارم که دوستان در تهران نیز همین کار رو بکنند.
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

mehditm - ایران - تهران
هر کسی پیامک بزنه بجز در مواقع ضروری سیاسی خاین است
تحریم همه جانبه دولت کثیف ایران
مرگ بر خامنه ای و بسیج ادمخوارش
جمعه 2 مرداد 1388

khooroos - امارات - دبى
سید مهدى -مى دونستیم که عقده اى هستى
جشمات کور بشه الهىىىىىىى جلاقققق
جمعه 2 مرداد 1388

aghozdar - ایران - تهران
ملت اعتراض میکنن کسی جواب درست و حسابی نمیده و تازه نگران کم شدن درامد شان هستند .
جمعه 2 مرداد 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
این سید ها و نیم رخها و بیرخها مثل علف هرز از زیر هر سنگى سر در مى آورند و تفاله هاى مخ از کار افتاده خوشانرا بحساب اراجیف روى اینترنت در سایتهاى آزاد و ضد حکومت سعى در پخش کردن دارند خوب اجازه بدید نتیجه این تلاششونرو براشون توضیح بدیم:
1- با این کارشون تصمیم مردمرو در مخالفت با نظام مصممتر میکنند.
2- آنهایى هم که تا بحال بیطرفانه مسایل را دیده اند با خواندن اراجیف آنها به پوچ و مفت بودن حرفهاى ( دروغها ) این عقب افتاده هاى ذهنى پى مى برند و آرام آرام به صف مردم مى پیوندند و این ح...ها ( با پوزش از انجمن ح...ن دوستان ) را به حال و عاقبت اسفناک خودشان رها میکنند
3- آنها نشان میدهند که در سایتهاى خودشان اراجیف و محملات هیچ و پوچشان خریدار چندانى ندارد ( از آنجایى که 10 تا خالیبند زیر یک سقف دوام چندانى ندارند ) و براى ارضا نفس بیمارشان مجبورند به سایتهاى آزادتر و جمع انسانیتر و آدم ها روى بیاورند.
4- با نوشته هاى مبتذل و بى کلاس تنها عقب افتادگى فکرى و اجتماعى خود را نشان میدهند، بخیالشان که خیلى حرف بجا و درستى زده اند، غافل از اینکه آب در آسیاب ما میریزند ( خوب چه انتظاره دیگرى میشود از این دسته جانوران داشت بجز این و دیگر آن که جوانان وطن را پر پر کنند و کشور را به غارت بکشند).قدرت مردم ساختار پوچ این غارتگران آدمکش را در هم خواهد شکست
جمعه 2 مرداد 1388

daneshjooye mobarez - ایران - تهران
سید مهدی - ایران - تهران به جای اینکه پول تلفن و کارتاینترنت بدی پول هات رو جمع کن و به یه روانپزشک مراجعه کن تو واقعا مریضی که هر شب میای اینجا.. شعر می نویسی که همه فحش کشت کنن .
شنبه 3 مرداد 1388

mehditm - ایران - تهران
سید مهدی - ایران - تهران
از کی تا حالا زن دایی شده ای؟تو هم ارررره؟
شنبه 3 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.