ضرب و شتم معترضان توسط نیروهای ضد شورش در تهران

ضرب و شتم معترضان توسط نیروهای ضد شورش در تهران

نیروهای ضد شورش در یکی از خیابان های تهران

نیروهای ضد شورش همراه با لباس شخصی ها روز سه شنبه با ضرب و شتم صدها معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در خیابان های مرکزی تهران، تلاش کردند مانع برگزاری تظاهرات آرام آنها شوند.

یک شاهد عینی به  رادیو فردا گفت: کسانی که که برای تجمع به میدان هفت تیر آمده بودند بیش از  چند هزار نفر   بودند، ولی نیروهای امنیتی آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

این شاهد عینی از حضور چشم گیر نیروهای ضد شورش و لباس شخصی ها در  میدان هفت تیر و خیابان های اطراف خبر داده و گفت این نیروهای اجازه نمی دادند که هیچ گونه تجمعی شکل بگیرد و به شدت مردم را  مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بنا بر دیگر گزارش های دریافتی، در محدوده میدان هفت تیر و خیابان کریمخان بین نیروهای ضد شورش  و معترضان درگیری هایی رخ داده است.

این در حالی است که رویترز،  گزارش داده است تظاهرات کنندگان شعار هایی مانند؛ «احمدی نژاد استعفاء، استعفاء» و «مرگ بر دیکتاتور» سر می دادند.

شاهدان عینی از بازداشت دهها نفر در  روز سه شنبه در میدان هفت تیر خبر داده اند.

در همین زمینه، یکی از اعضای جبهه ملی ایران به رادیو فردا گفته است: نیروهای امنیتی تعدادی از اعضای جبهه ملی ایران را  نیز در میدان هفت تیر بازداشت کرده اند.

به گفته این فعال سیاسی حسین عزت زاده و اصغر فنی پور اعضای شورای مرکزی، حسین مجتهدی، علی قادری، حمید مجتبایی، حسین ریاحی،  و آقای کمیلیان از اعضای جبهه ملی روز سه شنبه در میدان هفت تیر بازداشت شدند.

این عضو جبهه ملی تصریح می کند: حداقل بیست نفر دیگر از مردم  نیز دستگیر شدند اما چون تجمع به خبابان های اطراف کشیده شد احتمالا افراد دیگری نیز در این خیابان ها  بازداشت شده اند.

این نخستین تجمع اعتراضی پس از نماز جمعه به امامت اکبر هاشمی رفسنجانی است. در ۲۶ تیرماه نیز پس از پایان نماز جمعه دهها هزار نفر در خیابان های تهران دست به راهپیمایی اعتراضی زدند و نیروهای ضد شورش با ضرب و شتم و گاز اشک آور کوشید تا معترضان را متفرق کند.

تجمع  روز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت ۳۰ تیر ۱۳۳۱ برگزار شده است. جبهه ملی ایران دعوت کرده بود به مناسبت این روز  پس از تجمع در میدان هفت تیر ، با اتوبوس به قبرستان کشته شدگان تحولات ملی شدن نفت در ابن بابویه حرکت کنند.

در ۳۰ تیر ۱۳۳۱ پس از تظاهرات در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران ، محمد رضا شاه مجبور شد که شرایط محمد مصدق را بپذیرد و دولت قوام السلطنه سقوط کرد.

سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، روز سه شنبه پیشتر هشدار داده بود که با هرگونه تجمعی برخورد خواهد شد.

احمدرضا رادان در گفت وگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به شایعه برگزاری تجمع اعتراضی گفته بود: پلیس وظیفه دارد با این تجمعات غیر قانونی برخورد قاطعانه ای داشته باشد.

پس از آن که وزارت کشور ایران اعلام کرد محمود احمدی نژاد در انتخابات ۲۲ خردادماه به پیروزی رسیده است، تهران و برخی شهرهای ایران شاهد تظاهرات معترضان به انتخابات بوده است.

در حالی که مقامات دولتی ایران می گویند ۲۰ نفر در اعتراضات به نتیجه انتخابات کشته شده اند، گروههای طرفدار حقوق بشر می گویند تعداد کشته شدگان بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

MEHRIA - هلند - امستردام
این عکس نه مربوط به امروزه نه مربوط به ایران.لطفا اطلاعات درست بدین......
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

omidomid - هلند - امستردام
چرا تمام این فیلمهارو جمع نمیکنن و بعنوان اسناد وحشیگری رژیم به مراجع بین المللی ارائه نمیدن.؟ ما خودمون میدونیم. رهبران دنیا بدونن مخصوصا سرکوزی که هفته پیش گفت مجبوریم.!! احمدی نژاد رو بعنوان رئیس جمهور ایران بپذیریم... مطمئننا کشورهای دیگه اروپائی هم بمرور ازش پیروی خواهند کرد... اینها همیشه منتظرن یکیشون یه چیزی بگه تا بقیه شون عین.... بقیه سران اروپائی.!. دنباله روی کنن...
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
مرگ بر رژیم کثیف اسلامی مجتبی بمیری رهبری را نبینی
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

irani1 - المان - هامبورگ
https://www.zshare.net/audio/62882483cad37c3e/
این هم لینک مستقیم میتینگ مخفی وزارت اطلاعات ..زاده های اطلاعاتی
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

رفیق - روسیه - مسکو
این پتانسیلی بوده که در مردم وجود داشته وخیلی خوشحالم که الان داره خودش رو نشون میده و مردم طریقه اعتراض خیابانی رو یاد گرفتن فقط این حرکت یه لیدر خودساخته غیر وابسته به رژیم میخواد تا با خط دادن به مردم بتونه نظام رو عوض کنه
به امید سرنگونی نظام فاشیسم مذهبی در ایران
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

masooleh - ایران - تهران
سلام
امریکا وانگلیس خیلی خیلی نامرد.چون یواش تفنگ به مردم ایران میدهد به بسیج هآ ولباس شخصی و ... میکشد
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

mehditm - ایران - تهران
مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
موجودات جمهوری اسلامی یک از یک زشت تر و بدترکیب تر! مقایسه کنید سیاستمداران و نظامیان زمان پهلوی و جمهوری نکبت اسلامی! اینها روی شامپانزه های جنگلهای افریقا را سفید کرده اند! ریخت نکبتشان مثل زامبی ها میماند، هیکلهای بد ترکیب ، زنان ریش دار، مردان دماغ کج، دهانهای زشت، چشمان باباقوری، پیشانی قلمبه دار از مشخصات برجسته سیاستمدار(!!!) های جمهوری گندیده اسلامی است.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
من یک فکری به نظرم رسیده که از این طریق با هموطنانم در داخل ایران در میان میذارم.به نظرم میاد که مردم ما برای کمتر اسیب دیدن ,گمراه کردن این مذدوران و نفوذ در اجتماعات خیابانی باید سعی کنند تا جائی که امکان داره ظاهر خودشون رو شبیه لباس شخصیها کنند و از به همراه داشتن هر نماد سبزی پرهیز کنند در صورت امکان هم 2 نفری بر روی موتور در رفت و امد باشند که بتونند تلفنی شرایط رو به دیگران گزارش بدهند اگر امکان داشت حتی از یک شیئی شبیه بیسیم استفاده کنند اینها که همگی همدیگر رو نمیشناسند تا بیان تشخیص بدند کلی وقتشون گرفته شده و مردم بیشتر به اهدافشون میرسند.در مورد خانمها هم برای اینکه کمتر بهشون شک کنند در تجمعها در صورت امکان یا از چادر استفاده کنند یا اینکه با حجاب کامل بطوری که تصور بشه شما از خانواده های خودی هستید و همچنین هیچ نشانی از رنگ سبز با خود همراه نداشته باشید.باور کنید باید مثل خودشون از پشت بهشون خنجر زد.لطفا این موارد رو برای دوستان و اشنایانتون هم عنوان کنید.هر ایرانی خودش میتونه یک رهبر باشهوما نمیتونیم در حال حاضر دست از مبارزه برداریم و منتظر یک رهبر باشیم.فقط خواهش میکنم بهم نگید که بیرون گود نشستم.تمام خانوادم به جای من هستند.
به امید ازادی ایران و ایرانی
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - دبی - دبی
جنایت تا کی .نیروی انتظامی خجالت خجالت
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

tara555 - ایران - تهران
لطفا خبر رسانی کنید
من خودم تا آنجا که می تونم شعارهامو تو اماکن عمومی رو درودیوار می نویسم اما در این شرایط اختناق راههای بی خطر واسه کسانی که به هر دلیل نمی تونن مخالفتشون رو عملی نشون بدن هم وجود داره . یه راه خوب نوشتن شعار بر روی اسکناس . این طوری خطری شما رو تهدید نمی کنه و طرفداران این حکومت دیکاتوری هم هیچ غلطی نمی تونن بکنن.
مرگ بر دیکتاتور
مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
MEHRIA - هلند - امستردام
دوست عزیز
این عکس مال ایران است.لااقل سطل زباله ها را دیگه خوب میشناسیم
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

ashoor - ایران - تهران
MEHRIA - هلند - امستردام
روزش رو شاید نشه به راحتی ثابت کنیم ولی در مورد ایران و تهران بودنش هر کس که جزئی نگاه به عکس بندازه و در تهران بوده باشه قطعا میتونه تائید کنه .
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

rastad - ایران - تهران
MEHRIA - هلند - امستردام . دوست عزیز حق باشماست این عکس که مربوط به ایران نیست بابا .
irani1 - المان - هامبورگ . دوست گرامی عجب ماجرایی بود خیلی عالی بود دست شما درد نکنه فقط نتونستم دانلود کنم اگه میشه به من بگی خیلی ممنون میشم . با آرزوی سربلندی ملت ایران و سرافرازی جوانان غیور و مبارز ایران .
مرگ بر ضحاک ایران مرگ بر خامنه ای آشغال مرگ بر تمساح یزدی . مرگ بر جیرجیرک ایران جنتی . و تف به ذات رادان دماغ گنده . مرتیکه کثافت آشغال
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

greenblood - ایران - تهران
سلام خدمت ملت سرفراز ایران. برخی از اعضای بسیج و سپاه هم این مطالب را مطالعه می کنند. روی اصلی سخن من با این افراد است. می دانم که برخی از شما تصور می کنید که مسیر شما صحیح است و به نفع منافع ملی است. عمده ایراد شما به مردم و رهبران این جنبش این است که چرا از مسیر قانونی اقدام نکردند. آیا امام حسین هم باید از طریق مسیر قانونی با یزید مذاکره می کرد. آیا انقلاب 57 از مسیر قانونی انجام شد؟ نه. این ها بهانه است ولی خدا از قلب انسانها آگاه است . پس به چند مورد از نقض قانون توسط همین مجریان قانون اشاره می کنم.
1- قبل از تایید شورای نگهبان تایید رهبری خلاف قانون است
2- برگزاری تجمعات اعتراض آمیز به شرط حمل نکردن سلاح و آسیب نرساندن به مبانی اسلام آزاد است طبق اصل 27 قانون اساسی ( لطفا سعی نکنید توجیه کنید چون خدا از قلب انسانها آگاه است)
3- اصل 37 قانون اساسی را بخوانید و بگویید اگر کسی در این ماجراها دستگیر شده باشد قبل از حکم دادگاه چگونه تا کنون با آنها بر خورد کرده اند
4- اصل 38 قانون اساسی را بخوانید و منصفانه قضاوت کنید
5- اصل 39 را بخوانید
و چندین مورد دیگر
آیا پیامبر هم با اسرای خود این گونه رفتار میکرد؟ اسرای پیامبر کسانی بودند که به قصد جان ایشان و نابودی دین الهی دست به شمشیر برده بودند. تاریخ سیره نبوی را بخوانید.
این سیل کثیر جمعیت خائن به کشور و دین خود نیستند.
به رگهای گردن بر آمده از خشم مردم نگاه کنید. خائن رگ گردنش برآمده نمی شود و موذیانه عمل میکند. ملت را در یابید.
برخی از شما نگران آینده ایران هستید ، میدانیم ، اما کمی بیشتر فکر کنید و لحظه ای تصور کنید بودن در محضر عدل الهی را ، اگر اشتباه کرده باشید چه توجیهی دارید .
خدایا مددی کن که جانب حق را بگیریم و از آزادگان جهان و سرور آنها به درستی پیروی کنیم.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اشتباه نکنید دولتهای خارجی در تهران سفیر و مامور دارند بهتر از من و شما می دانند در ایران چه می گذرد منتها وقتی جنبشی صورت می گیرد برای بهره برداری بناگهان طرفدار خیزش می شوند و هنگامیکه ابها از اسیاب افتاد همان اش و همان کاسه !!!!!مقصودم حکومتهاست نه مردم عادی.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

daneshjooye mobarez - ایران - تهران
niloochi - المان - دوسلدورف
دوست عزیز پیشنهادتون اصلا جالب نبود . برای اینکه اگه پسرامون خودشون رو شکل اونا درست کنن با توجه به جمعیتی که جمع می شه رژیم خیلی راحت می تونه ادعا کنه اینا ادم های مان و معترضا رو کم جلوه بده از طرف دیگه خیلی ها با دیدن این افراد بدون اینکه بدونن کدوم طرفین فکر می کنن اینا هم مزدورای رژیمن و به هراس میوفتن و بی خیال می شن .
اگه خانومها هم بخوان چادر سر کنن و یا محجبه بیان اولا برای کسی که کتک می زنه فرقی نداره داره کیو می زنه . ثانیا یکی از خواسته ها و حقوق طبیعی انسان ها انتخاب پوشش هست و دلیلی نداره کسی بخواد خودش رو طور دیگه نشون بده. بذار همه دنیا بدونن که ایران چادر و مقنعه نیست اکثریت این حجاب اجباری رو نمی خوان.
این سبک پیشنهادات پیشنهادهایی هست که رژیم از خداشه .و به نظر من اراپه دهنده هاش مشکوکن.

MEHRIA - هلند - امستردام
کاربر محترم اگه هنوز کاملا هلندی نشدی و می تونی فارسی بخونی ( ظاهرا شما شکل خیابون های ایرانم یادت رفته) یه گوشه ای از تابلو که از پشت درخت ها معلومه که نوشته گل .
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

hami10019 - ایران - تهران
niloochi - المان - دوسلدورف
ازت ممنونم که به فکر مایی اما چند نکته بهت بگم اونا اصلا لباس براشون مهم نیست و حتی اگر آخوند هم باشی به شدت میزننت - همدیگر رو کاملا میشناسن و با هم در ارتباطند و بسیار حرفه ای هستن - وقتی جایی شلوغه تو اون منطقه اول تلفنهای همراه قطع میشه - و اگر چیزی شبیه بیسیم دستت باشه وقتی گرفتنت به جرم جاسوسی برای بیگانه بابای ادم رو در میارن و تازه اگر با تیپ اونا باشه این خطر وجود داره که مردم پدرت رو در بیارن
تازه ما میریم که نشون بدیم شکل اونا نیستیم و با باورهامون ازشون نمیترسیم
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

بابک - ایران - سبزوار
عین گرگ های وحشی و درنده حمله می کنند
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.