شاهدان عینی از تظاهرات در تهران خبر دادند , در گیری در میدان هفت تیر ‏تهران

شاهدان عینی از تظاهرات در تهران خبر دادند

پس از اظهارات سردار احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، در مورد برخورد شدید پلیس با هرگونه «تجمع غیرقانونی»، خبرگزاری رویترز از حمله‌ی پلیس ضدشورش تهران به تظاهرکنندگان و بازداشت تعدادی از آنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی، در روز سه‌شنبه (۳۰ تیر) پلیس ضدشورش تهران به شرکت‌کنندگان در تظاهراتی در مرکز شهر تهران حمله برد و چندین نفر را دستگیر کرد.

 

یکی از شاهدان عینی گفته است: «صدها پلیس ضدشورش و ماموران لباس شخصی، مردمی را که برای حمایت از میرحسین موسوی جمع شده بودند، مورد ضرب و شتم قرار دادند.»

 

این شاهد عینی افزوده است که صدها تن از معترضان به نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری در میدان هفت تیر گرد آمده و به سر دادن شعار پرداخته‌اند. طبق این گزارش، از جمله شعارهای معترضان "مرگ بر دیکتاتور" و "احمدی‌نژاد، استعفا، استعفا" بوده است.

 

خبرگزاری فرانسه نیز خبر حضور گسترده‌ی نیروهای پلیس برای مقابله با حرکت‌های اعتراضی در میدان هفت تیر را مخابره کرده است.

 

سردار رادان: با تجمعات غیرقانونی قاطعانه برخورد می‌شود

 

احمدرضا رادان: پلیس وظیفه دارد با این تجمعات غیرقانونی برخورد قاطعانه‌ای داشته باشد

سردار احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی امروز (۲۱ ژوئیه، ۳۰ تیر)  به خبرگزاری نیمه‌رسمی "فارس" گفته بود که پلیس با هرگونه «تجمع غیرقانونی» به شدت برخورد خواهد کرد.

 

خبرگزاری "فارس" همچنین از قول سردار رادان خبر داده بود: «شایعاتی مبنی بر برگزاری تجمع غیرقانونی در تهران طی امروز شنیده می‌شود که با این تجمعات غیرقانونی برخورد خواهیم کرد.»

 

سردار احمدی مقدم: ناجا باید در وسط میدان باشد

 

سردار رادان تحت امر سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم است. به گزارش ایرنا، این فرمانده‌ی نظامی امروز در مراسم صبحگاه پلیس خراسان رضوی در مشهد گفته است که نیروی انتظامی باید در وسط میدان باشد.

 

فرمانده‌ی نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) وضعیت را این‌گونه تحلیل کرده است: «برخی اشخاص که در انتخابات به اهداف خود نرسیدند، به عناوین مختلف ابهام تردیدافکنی می‌کنند و بعد این تردیدافکنی را تبدیل به فتنه کرده و بعد می‌گویند تردید بین مردم در زمینه انتخابات ریاست جمهوری گسترش یافته است.»

 

او برای مقابله با آنچه آن را «فتنه» می‌نامد، پلیس را فراخوانده است که کنار نایستد، زیرا در غیر این صورت «آتش فتنه همه را می سوزاند». احمدی مقدم در ادامه تأکید کرده است: «ناجا باید در وسط میدان باشد و به طور قاطع از مردم و قانون اساسی و ولایت فقیه دفاع کند».

 

سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، شرط پیشرفت را «برقراری امنیت مطلوب» می‌داند. به گفته‌ی او «در کشورهایی که امنیت و آرامش در آنها به نحو مطلوب برقرار نیست، عقب ماندگی‌هایی در بخشهایی مختلف در آنها وجود دارد».


در گیری در میدان هفت تیر ‏تهران

بگزارش خبر گزاری فرانسه عصر امروز نیروهای پلیس و لباس ‏شخصی ها به صدها تظاهر کننده ای که در میدان هفت تیر ‏بنفع موسوی شعار میدادند حمله کرده و تعدادی از آنها را ‏دستگیر کردند.

 ‏خبرگزاری فرانسه از قول ناظران عینی نقل می کند که صدها ‏نفر از مردم که در میدان جمع شده بودند در محاصره صدها ‏پلیس که به لباس ضد شورش مسلح بودند، در آمدند.

‏ آژانس خبری فارس صبح امروز از قول جانشین فرمانده نیروی ‏انتظامی سرتیپ احمد رادان نقل می کند که " شایعاتی مبنی ‏بر برگزاری تجمعی غیر قانونی در تهران " شنیده شده است. ‏او اعلام کرد که پلیس وظیفه دارد با این تجمعات غیر قانونی ‏برخورد قاطعانه ای داشته باشد.

‏ در روز های گذشته " ای میل "های فراوانی خبر از تظاهرات ‏سی تیر می دادند. با این حال صبح امروز شهر های کشور ‏آرام بودند و تظاهرات عصر امروز، سه شنبه اولین گزارش در این زمینه ‏است.‏

mahnadi - هلند - هارلم
فیلم؛ حضور چماق بدستان رژیم در میدان هفت تیر
صحنه هایی از چماق کشی و اسلحه کشی مزدوران لباس شخصی و بازداشت تظاهرکنندگان در میدان هفت تیر تهران. در جایی از فیلم (ثانیه 10 تا 16 سمت راست صفحه) یکی از مزدوران رژیم با بیرون آوردن سلاح کمری خود رانندگان اتوموبیل ها را تهدید می کند که نایستند.
https://www.youtube.com/watch?v=4D0iJVSRaE8
سه‌شنبه 30 تیر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
این دماغ رادان هم با دماغ انتری مسابقه رشد گذاشته. عقلشون که رشد نمیکنه بدبخت مردم ایران.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

MEHRIA - هلند - امستردام
زشت به معنای واقعی.درون و بیرون.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

iranesabz - هلند - هلند
درود بر مردم قهرمان ایران. روزی میرسد که همین رادان را مثل حیوان به زنجیر کشند و در قفس کنار احمدی نژاد و دیگر جانیان نگاه دارند. لعنت بر مصباح یزدی و علی‌ چلاق اربابان بی‌ شرف انتری نژاد.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
احمدی نژاد بدبخت گور خودت را به دست خودت کندی
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

masooleh - ایران - تهران
سلام
امریکا وانگلیس خیلی خیلی نامرد.چون یواش تفنگ به مردم ایران میدهد به بسیج هآ ولباس شخصی و ... میکشد
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

chkavak - ایران - تهران
آیا پدر این نامرد مزدور رادان گوریل یا میمون بوده که این کثافت اینقدر به گوریل ها شباهت دارد؟
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

abadan147 - انگلستان - بیرمینگهام
پاسخ هاشمی رفسنجانی به خامنه ای: واژه ترس برای ما معنایی ندارد.
" از هیچ چیز در دنیا نباید ترسید، هر گاه مسئله امتحانی در پیش آید داشتن نیت خوب و ادعاهای پوچ و خالی قابل قبول نیست، برای هر نسل یک نوع امتحان پیش می‌آید ولی چه امتحانی بالاتر از آن که در مسائل اجتماع و مرتبط با مردم از زن و فرزند و پول به خاطر علاقه به خدا در گذریم، فداکاری قلبی سودی ندارد، قدری شجاع باشید
درود بر تو هاشمی با این حرکت ابروی نداشته ات را خریدی.حالا شاید مردم
تو را به خاطر بولهایی که بالا کشیدی ببخشند بس ادامه بده.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
مراسم چهلم ندا آقاسلطان بر سر مزار وی در بهشت زهرا برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار نوروز، پسر عموی ندا آقا سلطان به همراه همسرش در روز عید مبعث به دیدن خانواده سهراب اعرابی رفتند. آنها اعلام کردند که قرار است روز پنج شنبه، هشتم مرداد به مناسبت چهلم ندا بر سر مزار او حاضر شوند. خانواده ندا گفتند که برای این مراسم اعلام عمومی نخواهند داشت، اما از حضور مردم استقبال می‌کنند. این مراسم با مراسم برخی دیگر از کشته شدگان وقایع اخیر که چهلمین روز شهادت آنها منتهی به هفته اول مرداد ماه خواهد بود در یک روز برگزار می‌شود. پیش‌بینی میشود به همین مناسبت جمعیت قابل ملاحظه ای در قطعه 257 گرد هم آیند. خانواده آقا سلطان پس از پایان مراسم در بهشت زهرا پذیرای دوستداران ندا در منزل خود خواهند بود. ساعت دقیق مراسم چهلم ندا از سوی خانواده آقاسلطان اعلام نشد. پسرعموی ندا در این دیدار از فشارهایی که پس از شهادت ندا بر خانواده او وارد شده سخن گفت. به گفته وی در روز مراسم خاکسپاری ندا آقاسلطان، ماموران امنیتی پیش از خانواده ندا در بهشت زهرا حضور داشته و پس از پایان مراسم اجازه ندادند خانواده ندا حتی برای مدت کوتاهی بر سر مزار او حضور یابند. آنها به مادر ندا که در سر مزار دخترش گریه می‌کرده، گفتند که " فاتحه‌ات را که خوانده ای، بلند شو برو " !. با این حال خانواده ندا به مادر سهراب گفتند که دیگر حاضر نیستند " باب میل آنها " رفتار کنند.
به گفته پسرعموی ندا، اغلب دوستان ندا نیز مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
اگه شهرهای دیگه هم با پیروی از مردم تهران هماهنگ بشن و اعتراض خودشون را هم نشون بدن اینطور نمیشه الان اکثر نیروهای ضد مردم از شهرهای دیگه به تهران اورده شده اند این را همه ما میدونیم شهدا فقط برای تهران نیستند یا این مبارزه مردمی نباید فقط در چند شهر باشه شهر کوچک نیروی سرکوب کمتری هم داره این ملاک نیست باید همه ایران یک پارچه بشوند تا نتیجه مطلوب گرفته شود.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

niloochi - آلمان - دوسلدورف
من یک فکری به نظرم رسیده که از این طریق با هموطنانم در داخل ایران در میان میذارم.به نظرم میاد که مردم ما برای کمتر اسیب دیدن ,گمراه کردن این مذدوران و نفوذ در اجتماعات خیابانی باید سعی کنند تا جائی که امکان داره ظاهر خودشون رو شبیه لباس شخصیها کنند و از به همراه داشتن هر نماد سبزی پرهیز کنند در صورت امکان هم 2 نفری بر روی موتور در رفت و امد باشند که بتونند تلفنی شرایط رو به دیگران گزارش بدهند اگر امکان داشت حتی از یک شیئی شبیه بیسیم استفاده کنند اینها که همگی همدیگر رو نمیشناسند تا بیان تشخیص بدند کلی وقتشون گرفته شده و مردم بیشتر به اهدافشون میرسند.در مورد خانمها هم برای اینکه کمتر بهشون شک کنند در تجمعها در صورت امکان یا از چادر استفاده کنند یا اینکه با حجاب کامل بطوری که تصور بشه شما از خانواده های خودی هستید و همچنین هیچ نشانی از رنگ سبز با خود همراه نداشته باشید.باور کنید باید مثل خودشون از پشت بهشون خنجر زد.لطفا این موارد رو برای دوستان و اشنایانتون هم عنوان کنید.هر ایرانی خودش میتونه یک رهبر باشهوما نمیتونیم در حال حاضر دست از مبارزه برداریم و منتظر یک رهبر باشیم.فقط خواهش میکنم بهم نگید که بیرون گود نشستم.تمام خانوادم به جای من هستند.
به امید ازادی ایران و ایرانی
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر ملایان کثیف مرگ بر دینش که ایران را قتلگاه کرده.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

armani.armanian - آلمان - هامبورگ
اصلا لطفا به قیافه کله ...ی این رادان چند لحظه نگاه کنید! این یارو عقب افتادگی از صورت کریهش داد میزنه.
چه ملت بدبخت شده که این ازگل شده رییس پلیسش!
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
سردار نادان و احمقی مقدم شلوارشون خیس شده، دیگه ابرویی براشون نمونده برای همین زرت و پرت زیادی میکنند
روز مرگتون فرا رسیده بدبختهای تازی. به زودی خود رو بالای دار خاهید دید ملعونهای اسلامی
مرگ بر آخوند و آخوند زاده
مرگ بر بسیجی و ۴پا.. دار مردم کش
مجتبی بمیری، رهبری رو نبینی
مجتبی ببین کدوم تازی تخم تورو گزاشته، خامنه ای که میگه پدرت هست خودش تخم تازی هست و تریاکی
مجتبی پدر تو باید لبنانی باشه، قیافت به لبنانی بیشتر میخوره منفور ..زاده
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

iranesabz - هلند - هلند
برادر زهرا رهنورد همسر میر حسین موسوی هم جزو دستگیر شدگان است و از یک ماه پیش در زندان بسر میبرد. خبر را اینجا بخوانید. درود بر صداقت موسوی که مردم را تنها نگذاشته است.....
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

سارا-دوبلین ایرلند - ایرلند - دوبلین
روی حرفم این بار به تمام این پلیس ها و ضد شورش ها و بسیجی ها ولباس شخصی هاستِ میخوام اینو بهتون یادآوری کنم که شما ازهمین مردم بودیدُ داخل همین مردم دارید زندگی می کنید و آخرشم به همین مردم بر میگردید و ازین دنیا می رید ولی نکته ی من اینجاست که واسه ی همه ی ما پیش اومده که به خاطر اشتباهات مون با خودمون خلوت کردیم و زار زدیم اما مطمئن نبودیم که گناهمون پاک شده یا میشه یا نه. چه بخواید قبول کنید چه قبول نکنید روزی هم می رسه شما ها هم با این اسلحه و چوب و چماق ها خدا حافظی کنید و از جو گرفتگی وهیجان های مربوط به در دست گرفتن سلاح و شلیک دور بشید و اون وقته که چیزی که میاد سراغتون و جای این احساسات و خوی حیوانی رومی گیره وجدانه که با هیچ سلاحی حتی با بمب اتمی هم نمی تونید بزنین توی سرش و از بینش ببرید خواهش می کنم خوب به این حرفم فکر کنید
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

basijy_rahbar - ایران - تهران
zorro.ir - ایران - تهران
زورو جان سلام
فرمایشت کاملا صحیح است ولی متاسفانه بقیه ی شهرها(خصوصا شهرهای کوچک)از جنبش مردم دلیرمان در تهران اصلا خبر ندارند چون اطلاع رسانی نمیشود.بزرگترین و مهمترین شرط پیروزی ما فقط اگاه کردن مردم در تمام گوشه و کنار کشور میباشد.مردم باید از هر طریقی و به هر قیمتی از اوضاع وخیم جمهور ننگین اخوندی اگاه شوند و این مهم وظیفه ی هر ایرانی ازاده است.مرگ کل کشور نمیدانند که مرگ رژیم فرا رسیده است. مرگ بر دیکتاتور و زنده باد ایرانی
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
تجمع غیر قانونی یعنی چی؟ طبق اصل 27 قانون اساسی تجمعات بدون حمل سلاح آزاد است به شرطی که مخالف اسلام نباشد !
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

tara555 - ایران - تهران
لطفا خبر رسانی کنید
من خودم تا آنجا که می تونم شعارهامو تو اماکن عمومی رو درودیوار می نویسم اما در این شرایط اختناق راههای بی خطر واسه کسانی که به هر دلیل نمی تونن مخالفتشون رو عملی نشون بدن هم وجود داره . یه راه خوب نوشتن شعار بر روی اسکناس . این طوری خطری شما رو تهدید نمی کنه و طرفداران این حکومت دیکاتوری هم هیچ غلطی نمی تونن بکنن.
مرگ بر دیکتاتور
مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.