یزدی: خطری از سر انقلاب گذشت

یزدی: خطری از سر انقلاب گذشت

آقای یزدی انتقادات تند خود از آقای رفسنجانی را ادامه داده است

محمد یزدی از اعضای شورای نگهبان ایران بار دیگر به انتقاد از موضع گیری هاشمی رفسنجانی در مراسم نماز جمعه اخیر پرداخته و همچنین در مورد اعتراضات اخیر گفته است که "خطری از سر انقلاب گذشت."

آیت الله یزدی که همچنین ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را به عهده دارد در دیدار با مدیران ارشد خبرگزاری فارس که به محافظه کاران نزدیک است سخن می گفت.

وی اظهار نظر کرده است که نامه پیش از انتخابات آقای رفسنجانی به رهبر جمهوری اسلامی از نشانه هایی بود که او را نسبت به آنچه تلاش برای "انقلاب مخملی" خواند نگران کرده بود.

بسیاری از معترضان به نتایج انتخابات سخنان علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری در نماز جمعه اخیر را که در آن از جمله خواستار رفع ابهام در مورد نتایج انتخابات و آزادی بازداشتی های پس از انتخابات شد، به نفع خود تعبیر کرده اند.

آقای یزدی در سخنان تازه اش در خبرگزاری فارس، پس از انتقاد از سیاست های داخلی و خارجی دولت در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی که به گفته وی "نظام" را در حالت تدافعی قرار داده بود گفت که این وضعیت در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد "به سرعت برگشت."

او سپس در اشاره ای غیرمستقیم به میرحسین موسوی نامزد اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: "عملکرد این آقایان در دوره انتخابات و پس از انتخابات میدان را برای غربی ها باز کرد و مجدد زبانشان علیه حکومت ایران باز شد."

او افزود: "واقعا قبل از انتخابات برنامه ریزی شده بود که از فرصت انتخابات استفاده شود و به قول خودشان انقلاب مخملی رنگی و نرم، انقلابی که واقعا نظام را واژگون کنند به راه بیندازند و فرصت انتخابات را فرصتی برای شروع این کار تشخیص داده بودند و بنابراین شاید نخستین جمله ای که خود من وقتی شنیدم بیشتر به همین مساله متوجه شدم همان جملاتی بود که آقای هاشمی در همان نامه شان نسبت به امام داشتند."

این درحالی است که رهبران معترضان به نتایج انتخابات از جمله میرحسین موسوی و محمد خاتمی، توصیف جنبش اعتراضی به عنوان "انقلاب مخملی و رنگی" را رد کرده اند.

از جمله محمد خاتمی یک بار در اعتراض به این اتهامات چنین گفته است: "اعتراض مردم سرکوب شده، کسانی که باید مدافع حقوق مردم باشند آن ها را تحقیر می کنند و در فضایی تبلیغاتی که مدام از آن سم به جامعه تزریق می شود حرکت مترقی و آرام مردم به اغتشاش و انقلاب رنگی با منشا بیگانه تعبیر می شود و چهره هایی که همگی سابقه ای روشن دارند هدف پروژه نخ نمای تواب سازی و گرفتن اعترافات بی اساس و نمایشهای تلویزیونی قرار می گیرند و آنگاه دم از آشتی ملی و فضای آرام زده می شود."

علی اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از انتخابات در نامه ای به آیت الله خامنه ای از رفتار دولت احمدی نژاد در وارد کردن اتهامات به او شکایت کرده و نوشته بود: "از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیتتان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام موثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید."

محمد یزدی در سخنان تازه خود گفت که رهبر ایران آقای هاشمی را "حفظ کرده" است: "از مثل ایشان با این همه توصیه هایی که انجام شد با این همه سرمایه ای که مقام رهبری برای حفظ ایشان گذاشت و به عبارت برخی دوستان ایشان را از زیر آوار درآورد چنین نوع صحبتی توقع نبود. همه مطمئن هستیم که اگر ایشان بعد از انتخابات می خواست نماز جمعه بیاید اصلا نمی توانست و شرایط به گونه ای بود که اصلاح برایش امکان نداشت که نماز جمعه بیاید."

او همچنین سکوت آقای رفسنجانی پس از انتخابات برای چند هفته را "فریاد حمایت و دفاع از مخالفین" تعبیر کرد.

او جای دیگری گفت: "وقتی قرار شد آقای هاشمی در نماز جمعه حاضر شوند همه ما نگران بودیم و همین آخرین جلسه ای که اشاره کردم نیز به هرحال دوستان خود ما هم نگران بودند."

آقای یزدی همچنین در مورد اعتراضات به نتیجه انتخابات چنین اظهار نظر کرد که "فتنه ای خاموش شد و خطری از سر انقلاب گذشت" اما افزود: "البته ترکش ها و عوارض این مسائل هنوز هم هست و همه ما موظف هستیم مراقبت بیشتری داشته باشیم و این ضربه ای که بر اثر این جریان به موقعیت نظام در دنیای امروز وارد شد و لحن و زبان دنیا را کم و بیش عوض کرد بتوانیم ان شاالله به جای اصلی خودش برگردانیم."

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
حالا کی گفته گذشته نه داداش تازه شروع شده و تو یکی جزو اولین تقاس پس بدههاشی حالا میگی نه یو واچ.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

m_r - استرالپا - سیدنی
با درود و سلام به امئد ائنکه هر جه زودتر رئشه تو و امثال تو و دارو دسته شماها ئ قارتگر و ارتجائئ و قرون وسطا کنده و همه شماها هلاک بشوئد که واقعانا کشور عزت و ابرو دئن و مسلک را به باد فنا دادئد خدا رئشه شماها را بکنه و انشاالاه ائن کار انجام خواهد شد چون ظلم و ستم ان هم
به نام و لباس دئن از بزرگترئن گناهاست مرگ بر ارتجاع سئاه
سه‌شنبه 30 تیر 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
فتنه خود شما ها هستید و به زودی از روی زمین محو خواهید شد٫ هنوز ملت ایران رو نشناختید بدبختهای منفور.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

anikalak - ایران - تهران
حالا یه زری زده زیادی امیدواره. حق مون توی گلوش گیر کرده از حلقومش میکشیم بیرون. خون جوانونا نباید پایمال بشه.اندکی صبر سحر نزدیک است.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

artosh - ایران - تهران
دوستانی که سنگ دین به سینه میزنن.. توجه داشته باشند که این علمای دینی تا انتهای دین رفته اند و آخرش رو دیدن و خوب میدونن که ماهیت دین چیه و دین اصولاْ وسیله است یا راهی برای رسیدن به خدا!!!!!! هر چه زودتر مردم خودشون رو از تعصبات دینی برهانند.. رسیدن به دموکراسی نزدیکتر خواهد بود. این بی دینان افسار مردم رو به دست گرفته اند و با وسیله ای به نام دین هر چه میخواهند با مردم میکنند.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
ارواح مادرت هنوز نه تنها نگذشته بلکه تازه خطر آغاز شده و رو به اتمام عنقریب است . تو شیخ پاکوتاه و ارباب چلاقت باید در انتظار عقوبتی باشید که برای مردم مهیا کردید . میلیاردها ثروت مردمو بالا کشیدی خیال کردی در همیشه رد یک پاشنه میچرخه ؟ اون عذاب الیمی که باهاش مردمو میترسوندید و سرکیسه شون میکردین در انتظارتونه منتها نه اون عذاب قلابی که شما ازش اسم میبردین ..راس راسکیش و از نوع بسیار الیمش .مفتخور تنه لش بی همه چیز .
سه‌شنبه 30 تیر 1388

مانفرد - ایران - ایران
قصد جسارت به مردم خوب یزد رو ندارم ولی این یزدیهایی که دستی تو دولت دارن مثل مصباح یزدی و مرتضوی و یزدی دارند دمار از مردم ایران در میارند.نه اون فرخی یزدی با اون تفکراتش و نه اینها
سه‌شنبه 30 تیر 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
کثافت لعنتی خفه شو مرگ بر اسلام و آخوند و جمهوری اسهالی
سه‌شنبه 30 تیر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
نه جونی هنوز داره اون بالا دور سرت می چرخه.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
این ابلهان که مثل کبک سرشون رو کردند زیر خاک ( برف ) خبر ندارند که ملت و جونهای ما کا ملا با بقیه بقیه از نظر رشد فکری و عقلی متفاوتند.یک ایرانی هرچند جوان و بی تجربه میتونه در شرایط حساس در عرض 24 ساعت به سیاست مداری شجاع تبدیل شوند.کور خوندید منتظر روزهای اسفبار خود باشید.اا
سه‌شنبه 30 تیر 1388

setayesh_azadi - ایران - تهران
من واقعا نمی دونم که اینا انقد احمقن یا خودشونو زدن به حماقت.
کی رو میخان گول بزن؟
ولی به قول khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ تازه این اولشه.
بذار دست ملت بیفتن دیگه می فهمن خطر یعنی چی
سه‌شنبه 30 تیر 1388

خرم - ایران - تهران
کلا یزدی جمعات انساهایی پر مدعاهستند ومی گویند که شهر واستان ما مومن ومردمانی پاک هستند در صورتی که اخیرا وچند سال تقریبا درازی است که شهر دارلمومنین به شهر واستان دارلفساد وفساد درشهر واستانش بیداد می کند. وبسیار مردمانی خرافه واستانی وشهری پراز مواد مخدر که دراستان ویزد بیداد میکند وپراز ملاهای رنگارنگ وجوروجور با عقاید پوسیده وخرافه که هیچ وقت به راه مستقیم هدایت نمی شوند .یزیدیها........
سه‌شنبه 30 تیر 1388

$persian$ - ایران - تهران
مردیکه شبیه کرکسه
سه‌شنبه 30 تیر 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
$persian$ - ایران - تهران
کاملا باهات موافقم.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

khorzookhan - ایران - تهران
persian$ - ایران - تهران
بیچاره کرکس!!!
سه‌شنبه 30 تیر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
کجایش را دیده اید.تازه اول کار است.شما ها رفتنی هستید.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

puneindia - هندوستان - دهلی نو
ا؟از سرتون نگذشته که دارین بال بال میزنین و به همه پیله میکنین.این از سر گذشتن رو دکتر!!!!!!کردانتون تحلیل کرده یا هاله خانوم ا.ن.خبرداده؟بشین و تماشا کن.تاز ه اول کاره عمو.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

abiabi - انگلستان - لندن
دوستان عزیز میدانید این مرتیکه ی پست چقدر جنایت تو این مملکت کرد با یه مشتی رزل امثال احمدی نژاد و همین یارو که بعضی وقتها کامنت میگذارد سید مهدی . بهرصورت خدا ریشه ی اینها را بخشکاند
سه‌شنبه 30 تیر 1388

hany - ایران - یزد
مانفرد - ایران - ایران
خب من از یزدی بودن مرتضوی مطمئنم.ایشون تفتی هستند.ولی نمیدونم که مصباح و محمد یزدی حتماً یزدی باشن.یه جا خوندم که مصباح فامیلش قبلاً یه چیز دیگه بوده.
خرم - ایران - تهران
به هر حال درست نیست که اینجوری صحبت کنید.همه جا انسان خوب بد داره چونکه اینجا فوقش 10 نفر مزخرف در اومدن دلیل نمیشه که شما به همه توهین کنید.اینجا هم مثل جاهای دیگه هم انسان خوب داره هم بد.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

chkavak - ایران - تهران
نه درد و بلا هنوز مانده. رژیم سرطانی تان تازه از این به بعد است که دچار هزار و یک بحران اجتماعی و سیاسی بشود. ما مردم دیگر کوتاه نخواهیم و آمد و گریبان شما بی شرافتهای عمامه دار و مزدوران آدمکشتان را خواهیم گرفت.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

sydney57 - ایران - تهران
تو به یه جای ننت خندیدی....
سه‌شنبه 30 تیر 1388

ayate_sheitani_hamburg - المان - هامبورگ
طوری زر میزنن انگار انقلاب یه شخص یا یه موجود زندس
...تو سر انقلاب و اون مردم احمقی که دو زار سواد تو هر یک میلیونشون یافت نمیشد و رفتند در راه خدا جهاد کردند
منتها تو راه جهاد گم شدند و هنوزم تو جاده خاکی بسر میبرند
سه‌شنبه 30 تیر 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
آخوند جانوریست دوپا که مغزش خالیست ولى زیاد ور میزند و اصولا تنها مورد استفاده اش در مجالس عزاداریست زیرا به آسانى اشک انسان را در میاورد. دانشمندان انگلیسى ثابت کرده اند که نوع ایرانى اش از بدخیم ترین انواع موجود آن در دنیاست که تا به حال شناسایى شده است. لطفا تا حد امکان از نزدیکى به آن امتناع ورزید چون در صورت نزدیکى به آن خطر جدى آنفولانزاى آخوندى شما را تحدید میکند. ولى خوشبختانه مردم شریف و آگاه ایران میکروب ناقل آن را که در علم پزشکى خامنه اى و در علم غیر پزشکى احمدى نژاد نام دارد را کشف و در صدد مبارزه با آن اقدام نموده اند. از هموطنان عزیز خواهشمندم همیشه بعد از نامیدن اسامی این دو جانور دست و صورت و دهان خود را خوب با آب زلال و تمیز بشویند. امظاء : کاشف میکروب آنفولانزاى آخوندى
سه‌شنبه 30 تیر 1388

irani1 - المان - هامبورگ
پیر سگ کفتار .این انقلاب سبز تا پیروزی ادمه خواهد داشت.
شما وسیله دست شیاطین (محمد ....) به انتری خامنه ای را به زباله دان تاریخ میریزیم.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
اخوتدجماعت=ملای سر قبری یزدی واباواجدادشم یکی ازین ملاهای مفت خور سرقبری هستند
سه‌شنبه 30 تیر 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - دبی - دبی
کفتار پیر تازه اول کاره تا مثل خمینی جام زهر را نخوری ولت نمی کنیم .تو باید در دادگاه مردم ایران محاکمه وتیر باران بشی.ایت الله=شیطان
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
به همه دوستان توصیه میکنم کتاب خاطرات منتظری رو بخونید تا بفهمید اینها از چه نکبت و گدایی به اینجا رسیدند. حالا هم حق دارن که به هر قیمتی که شده به این موقعیت بچسبند چون میدونن اگر ورق برگرده اینها حتی به اون زندگی فلاکت بار قبلی نمیتونن برگردند بلکه تنها جایی که آغوشش رو برای این شیاطین باز خواهد کرد جهنمه و بس. بنابراین کوچکترین امیدی به این مساله نداشته باشید که اینها کوتاه بیان بلکه باید اینها رو مجبور کرد که دست از این مملکت بردارن اون هم به این سادگیها میسر نمیشه..
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

بابک - ایران - سبزوار
این اشغال چه می گوید برو توبه کن کثافت
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
تورا به خدا ببینید آقا کلی پول از دولت بالا کشیده .حالا شده مسلمان بعد در جایی که انتری نژاد اعلام میکنه مفاسد اجتماعی را نابود میکنم پس چرا بخاطر جمع آوری رای از علما با یزدی کنار آمدی خود انتری نژادبه اسمای دیگر داردایران را میچاپد
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.