جهیزیه کمیته امداد برای دختران دم بخت کشورهای خارجی

جهیزیه کمیته امداد برای دختران دم بخت کشورهای خارجی

به گفته آقای انواری، کمک های کمیته امداد، تهدیدهای علیه نظام را خنثی می کند

حسین انواری سرپرست کمیته امداد، در باره کمک کمیته امداد به دختران دم بخت در کشورهای خارجی گفته است:"جهیزیه دادن کمیته امداد به دختران دم بخت برخی از کشورها نه تنها هزینه نیست بلکه یک نوع سرمایه گذاری برای ایران به حساب می آید."

سرپرست کمیته امداد در گفتگو با خبرگزاری کار ایران، هدف این کمیته را جلوگیری از ایجاد مفاسد اجتماعی در این کشورها دانسته و می گوید برای همین کمیته امداد، فرهنگ ازدواج را ترویج می کند و بخشی از جهیزیه دختران آن کشورها را تامین می کند.

از نظر آقای انواری، کمک های کمیته امداد انتقال فرهنگ و الگوی جمهوری اسلامی است و "جمهوری اسلامی ایران از دیپلماسی کمیته امداد که در واقع نوعی دیپلماسی حمایتی است بسیار بهره می برد."

کمیته امداد از نهادهای حمایتی و بنیاد های خیریه در ایران است که سی سال پیش بعد از انقلاب به دستور آیت الله خمینی بنیاد گذار جمهوری اسلامی در اسفند ماه سال 1357 با هدف حمایت از محرومان و مستضعفان تشکیل شد.

این نهاد هم اکنون زیر نظر آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران اداره می شود و رئیس آن نیز از سوی وی تعیین می شود. بخش عمده ای از بودجه این نهاد از طریق دولت و بخشی نیز طریق کمک های مردمی و وجوه شرعی تامین می شود.

بنابر گزارشهای رسمی، این نهاد حمایتی هم کانون چهار میلیون 600 هزار نفر را در ایران تحت پوشش دارد و علاوه بر این نیز بیشتر از پنج میلیون نفر از کمک های موردی آن استفاده می کنند.

گروهی که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند ماهانه مبالغی دریافت می کنند. علاوه بر کمک های نقدی، کمیته امداد بخشی از کالاهای مصرفی خانوارها را نیز تامین می کند.

به عنوان نمونه در سال 1386 این نهاد ماهانه به خانوارهای یک نفره 25 هزارتومان، دو نفره 30 هزار تومان، سه نفره 35 هزارتومان، چهار نفره 40 هزارتومان و پنج نفره و بیشتر 50 هزارتومان پرداخت کرده است.

کمیته امداد در سالهای اخیر در کشورهای لبنان، سوریه، تاجیکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، عراق بسیار فعال بوده است

بخشی از فعالیت های کمیته امداد به کمک هایی مربوط می شود که هدف آن خارج شدن از فقر است. روش کار کمیته امداد به این شکل است که از طریق کمک های مالی و آموزشی، خانواده های فقیر به مرحله ای برسند که نیازی به کمک های دیگران نداشته باشند.

فعالیت های خارجی کمیته امداد

کمک های کمیته امداد منحصر به داخل ایران نبوده و در کشورهای دیگر نیز فعالیت دارد. هیچگاه گزارش دقیقی از این فعالیت ها منتشر نشده اما گزارشهای موردی نشان می دهد که کمیته امداد در طول سی سال فعالیت خود در کشورهای لبنان، سوریه، تاجیکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، عراق بسیار فعال بوده است و در برخی کشورها از جمله کومور نیز سیرالئون فعالیت داشته است. این نهاد در کمک به فلسطینی ها نیز فعال بوده است.

بنابر گزارش کمیته امداد، که در سایت این نهاد منتشر شده است، این کمیته در لبنان بیشتر از دیگر کشورها فعال بوده است . این نهاد در لبنان بیشتر از 16 هزار نفر را تحت پوشش دارد و در سال 1385 این نهاد در لبنان بیشتر از 14 میلیارد تومان (15 میلیون و 364 هزار دلار) در آن کشور هزینه کرده است. این هزینه ها علاوه بر مستمری ماهانه به فقرا، هزینه های درمانی، ازدواج و کالاهای غیر نقدی در بر می گیرد.

کمیته امداد وام هایی را نیز به صورت قرض الحسنه به شهروندان لبنانی پرداخت می کند.

در سال 1385 خورشیدی بیشتر از چهار هزار دانش آموز، دانشجو و طلبه لبنانی تحت پوشش کمیته امداد بوده اند.

بعد از لبنان، کشور همسایه اش سوریه یکی از پایگاه های کمیته امداد به حساب می آید. بنابر گزارش کمیته امداد، این نهاد در سال 1385 حدود 880 میلیون تومان (957 هزار و 242 دلار) در سوریه هزینه کرده است. این هزینه ها علاوه بر مستمری ماهانه به فقرا، هزینه های درمانی، ازدواج و کالاهای غیر نقدی در بر می گیرد.

کمک به ساخت و تعمیر مسکن، پرداخت وام قرض الحسنه، کمک به ازدواج، کمک های درمانی و آموزشی از جمله فعالیت های کمیته امداد در سوریه است.

کشورهای همسایه

کمیته امداد زیر نظر آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران اداره می شود و رئیس آن از سوی وی تعیین می شود.

تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد در جمهوری آذربایجان 27 هزار 800 نفر اعلام شده و این نهاد در سال 1386 کمک های موردی نیز در اختیار بیشتر از 15 هزار نفر قرار داده است. هزینه سال 1386 این نهاد در جمهوری آذربایجان، بیشتر از دو میلیارد تومان (2 میلیون و 211 هزار دلار) بوده است.

این نهاد علاوه بر کمک های نقدی، مقادیر زیادی روغن، ماکارونی، برنج، قند و شکر، پودر رختشویی، انواع زیر انداز(فرش و موکت)، یخچال، اجاق گاز بین نیازمندان توزیع کرده است.

افراد تحت پوشش کمیته امداد در تاجیکستان هم اندازه جمهوری آذربایجان است و در این کشور نیز نزدیک به 28 هزار نفر را زیر پوشش دارد. این نهاد در سال 1386 بیشتر از یک میلیارد و 200 میلیون تومان ( یک میلیون و 341 هزار دلار) در این کشور هزینه کرده است.

فعالیت کمیته امداد در افغانستان با فراز و نشیب هایی همراه بوده و فعالیت این نهاد در دوره ای به دلیل افزایش درگیری های داخلی متوقف شده و بعد دوباره از سر گرفته شده است.

بنابر گزارش سال1386، این نهاد 21 هزار 700 نفر را در افغانستان تحت پوشش داشته که بیشتر شامل بی سرپرست ها، معلولان، از کارافتادگان و سالمندان بوده اند اما غیر از این نیز نزدیک به 3500 نفر به صورت مورد کمک های نقدی دریافت کرده اند و هزینه های درمانی و فرهنگی و غذایی و ازدواج آنها تامین شده است.

آمار رسمی کمیته امداد نشان می دهد که در سال 1386 این نهاد یک میلیارد و 100 میلیون تومان ( یک میلیون و 232 هزار دلار) در افغانستان هزینه کرده است.

هزینه های کمیته امداد در چند کشور در طی یک سال

  • لبنان:                   15 میلیون و 364 هزار دلار
  • سوریه:                                 957 هزار و 242 دلار
  • جمهوری آذربایجان: 2 میلیون و 211 هزار دلار
  • تاجیکستان:           1 میلیون و 341 هزار دلار
  • افغانستان:            1 میلیون و 232 هزار دلار
  • عراق:                 1 میلیون و 560 هزار دلار

عمده فعالیت های این نهاد در کابل و مزار شریف، هرات و زرنج متمرکز بوده و علاوه بر کمک های نقدی، به نیازمندان اجاق گاز، فرش و زود پز نیز داده شده است.

کمیته امداد در اکثر کشورها وام نیز پرداخت می کند و اکثر این وامها قرض الحسنه است و در افغانستان نیز مبالغی برای ایجاد واحدهای دامداری و کشاورزی پرداخت شده است. این نهاد حمایتی در این کشور چند کارگاه آموزشی نیز برای خودکفایی نیازمندان در زمینه خیاطی، گلدوزی، رایانه، لوله کشی، برق مکانیک نیز برگزار کرده است.

بنابر گزارش کمیته امداد، در سال 1386 در افعانستان بیشتر از 8 هزار دانش آموز و 189 دانشجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

این نهاد در سال 1386 بیشتر از 34 میلیون افغانی، (نزدیک به 682 هزار دلار) از محل کمک های مردمی و وجوه شرعی در افغانستان درآمد داشته و آن را در اختیار نیازمندان قرار داده است.

بازسازی حرم امامان شیعه

فعالیت این نهاد حمایتی در عراق در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین، کوت، بصره و میسان متمرکز بوده است. بنابر گزارشها، این نهاد بیشتر از 19 هزار نفر را در این کشور تحت پوشش دارد.

در این کشور علاوه بر کمک های غیر نقدی نظیر روغن، پودر رختشویی، چرخ خیاطی، موکت، لباس، کمک های درمانی و جهیزیه و ازدواج در اختیار نیازمندان قرار داده است.

بنابر گزارش سال 1385، کمیته امداد علاوه بر کمک های غیر نقدی بیشتر از یک میلیون و 560 هزار دلار در عراق هزینه کرده است.

این نهاد همچنین برای بازسازی حرم امامان شیعه که در بمب گذاری ها آسیب دید بیشتر از یک میلیارد و 100 میلیون تومان کمک در داخل ایران جمع آوری کرد تا آن را صرف بازسازی حرم امامان شیعه کند.

انتقادهایی نیز نسبت به فعالیت های کمیته امداد در خارج مطرح بوده است زیرا برخی بر این باورند که کمیته امداد به جای دادن کمک نقدی و غیر نقدی به دیگر کشورها، بهتر است آن را صرف خانوارهای ایرانی کند و چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

اما آقای انواری می گوید:"اگر چنین شعاری سر داده شود همه دستگاه های کارگزاری خارج باید تعطیل شوند."

به گفته سرپرست کمیته امداد، بسیاری از دستگاه های کشور نظیر وزارت خارجه و سازمان ارتباطات اسلامی هزینه های بسیار زیادی صرف سیاست های جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی می کنند و با این نگاه باید همه این فعالیت ها تعطیل شود.

از نظر آقای انواری که از سوی آیت الله خامنه ای به عنوان سرپرست کمیته امداد انتخاب شده، می گوید کمیته امداد "اگر هزینه ای می کند برای کار فرهنگی است، برای این که تهدیدات نسبت به نظام جمهوری اسلامی را خنثی کند."

amirzghashamsham - جزایرسولومون - سالی
درود بر شرف چنین مردان باخدایی که به فکر مظلومان در همه جا هستند ...
سه‌شنبه 30 تیر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
آی دزد های بی همه چیز
چراغی که به خانه رواست،،،،، به مسجد حرام است
پولها رو یا خرج همون تروریست بازیتون میکنید یا تو جیب خودتون میره که سر از بانکهای غربی در میاره

و اما رژیم اسلامی و تا دندان مسلح به آئین محمدی همان کاری را که خلفشان در عالم بی دینی یا کم توجهی به دین می کردند، اکنون خود در عالم دین داری و هر روزه در انتظار ظهور صاحب زمان نشتن و شیره بر سر مردم مالیدن، می کنند. اخیرا لیستی بیرون داده شده با استناد بشماره حساب بانکی و کشور خارجی و غیره که سران جمهوری اسلامی بانام، دلارهای خودرا برای روز مبادا ذخیره کرده اند، دراینجا برخی ازاین نامها بامبالغ سپرده شده به بانکهای خارجی، برای اطلاع هموطنان می آوریم و خود ببینند که چرا مردم جان برلبشان رسیده و بد بهتراز بدتررا آرزو می کنند؟
1- رهبر جمهوری اسلامی (ولی فقیه) سید علی خامنه ای، در بانک "اشپار کاسه" در فرانکفورت آلمان، بشماره حساب بانکی 234075617، مبلغ 112 میلیون و صد هزار مارک ازسال 1997 تاکنون. در کرنر بانک ژنو درسویس بشماره حساب بانکی 217824، مبلغ 97 میلیون دلار آمریکائی و در کانتوناله بانک لوزان در سویس بشماره حساب بانکی 71713، مبلغ 73 میلیون و دویست هزار دلار آمریکائی.
2- علی اکبر هاشمی رفسنجانی، در یونیون بانک سویس، در ژنو، بشماره حساب 223870390، مبلغ 532 و نیم میلیون فرانک سویسی و در بانک سوسایتی جنرال زوریخ در سویس بشماره حساب بانکی 30064183 مبلغ 477 میلیون و دویست هزار مارک از سال 1997 و در بانک اشپارکاسه سیبورگ آلمان بشماره حساب 2957132 مبلغ 238 میلیون و دویست هزار مارک از سال 1997 میلادی ببعد.
3- محمد علی تسخیری در بانک سوسایتی جنرال در ژنو (زوریخ) سویس بشماره حساب بانکی 500032654، مبلغ 280 میلون و هفتصد هزار مارک آلمانی از 1997 و در بانک میدلند لندن در انگلیس بشماره حساب بانکی 150270- 832، مبلغ 12 میلیون ودویست هزار پوند انگلیسی و در بانک درسدنر دوسلدورف آلمان بشماره حساب بانکی 8354783، مبلغ 48 میلیون و سیصد هزار مارک آلمانی از سال 1997
4- محمد گلپایگانی، کریدیت بانک سویس در ژنو بشماره حساب بانکی "سی ای او 7680"، مبلغ 85 میلیون و هفتصدهزار فرانک سویسی.
5- بیژن نامدار زنگنه، یونیون بانک سویس در ژنو بشماره حساب بانکی 314380320، مبلغ 141 میلیون و صدهزار دلار آمریکائی.
6- حبیب الله عسکر اولادی، کرنر بانک ژنو در سویس بشماره حساب بانکی "3983 بی اچ کا"، مبلغ 180 میلیون دلار آمریکائی.
7- احمد جنتی، میدلند بانک لندن در انگلستان بشماره حساب بانکی 92114016، مبلغ 54 میلیون ودویست هزار پوند انگلیسی.
8- عبدالله ناطق نوری، یونیون بانک سویس، ژنو، بشماره حساب بانکی"210212032 ای ان دی"، مبلغ 123 میلیون و نهصد هزار دلار آمریکائی و در دویچه بانک هامبورگ درآلمان، بشماره حساب بانکی 03223486، مبلغ 64 میلیون و صدهزار مارک آنمانی.
9- محسن رفیق دوست، یونیون بانک سویس، ژنو بشماره حساب بانکی 2183130687، مبلغ 122 میلیون و هفتصد هزار دلار آمریکائی.
10- محسن هاشمی بهرمانی (بحرمانی)، دویچه بانک مونیخ 3/ در آلمان به شماره حساب بانکی 1732736، مبلغ 370 میلیون و هفتصد هزار مارک آلمانی از سال1997 و درکریدیت بانک ژنو سویس، بشماره حساب بانکی"اف سی 928530"، مبلغ 178 میلیون و دویست هزار دلار آمریکائی.
11- عباس واعظ-طبسی، کرنر بانک ژنو در سویس بشماره حساب بانکی اف آ اچ 7272، مبلغ 97 میلیون و دویست هزار فرانک سویس و دربانک اشپارکاسه هامبورگ آلمان بشماره حساب بانکی "72251660دی اف اچ"، مبلغ 216 میلیون وهفتصد هزار دلار آمریکائی.
12- حسین شریعتمداری، میدلند بانک لندن، انگلستان، بشماره حساب بانکی 34414011، 37 میلیون و هشتصدهزار پوند انگلیسی.
13- محسن رضائی، یونیون بانک سویس، ژنو بشماره حساب بانکی 442760430، مبلغ 78 میلیون و دویست هزار دلار آمریکائی و در کریت بانک ژنو در سویس بشماره حساب بانکی "7967 اف آ اچ" 52 میلیون و هفتصد هزار فرانک سویس.
14- مسعود موحدیان، کامرس بانک کلن در آلمان، بشماره حساب 3528817، مبلغ 287 میلیون و هشتصد هزار مارک آلمانی از 1997میلادی.
15- کمال خرازی، کرنر بانک ژنو درسویس، بشماره حساب بانکی "4567 آ ام اف"، مبلغ 18 میلیون و دویست هزار دلار آمریکائی.
16- علی رضا معییری، در بانک سوسایتی جنرال ژنو در سویس بشماره حساب بانکی 50024814، مبلغ 12 میلیون و ششصد هزار دلار آمریکائی.
17- حسین کردی، کرنر بانک ژنو در سویس، بشماره حساب بانکی 14710025، مبلغ 14 میلیون و هفتصد هزار دلار آمریکائی.
18- عباسعلی فروغی در کرنر بانک ژنو در سویس، بشماره حساب بانکی 12930034، 10 میلیون و هفتصد هزار دلار آمریکائی.
19- محمد هاشمی بهرمانی (بحرمانی)، دویچه بانک مونیخ در آلمان، بشماره حساب بانکی 1734726، مبلغ 177 میلیون و دویست هزار مارک آلمانی از 1997.

همانگونه که در پیش ذکر شد، این ارقام اگر به تومان بی ارزش (یعنی 1300 تومان برابر یک یورو اروپانی) هم باشد برای من و میلیونها ایرانی ارقام نجومی هستند.
https://www.giareng.com/ku/modules.php?name=Newsfile=articlesid=2320
سه‌شنبه 30 تیر 1388

fanta - فرانسه - استراسبورگ
هر دم از این باغ بری می رسد!
سه‌شنبه 30 تیر 1388

bluestar - ایران - تهران
گول این آمارها رو نخورید. هزینه های کمیته امداد در خارج کشور سرپوشی است برای پنهان کردن چپاولگری روسای کمیته امداد.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.
لعنت به هر چی دزده خود شیرینه
سه‌شنبه 30 تیر 1388

aghozdar - ایران - تهران
از قدیم گفتند ؛چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ؛
ما که به اون شکل توی این صندوق ها پول نمی ریختیم همان مختصر را هم دیگر نخواهیم ریخت.
جایی که برای حفظ ابرو در خفا تن فروشی میکنن کمک به کشور های دیگر مسخره است .دولتی که به خاطر کمبود بودجه بدهی های معوقه خودش را نمی پردازه میلیارد ها تومان پول زبان بسته را در کشور هایی که فردا پاش بیفته سرمون را هم از قفا میبرن خرج کردن میتونه فقط و فقط سرمایه گذاری برای عده ای خاص باشه .
از مردم ایران راجع به این کمک کردن ها بپرسین ببینید چند در صد موافق هستند ؟ گرچه برای شما که خواست مردم ارزشی نداره
سه‌شنبه 30 تیر 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
مردم ما نون ندازن بخورن اونوقت اینها فکر لبنان و... هستن تا موقع درگیری ازشون استفاده کنن تا مردم رو به حد مرگ بزنن. خداوندا ظالمین رو هر چه زودتر نابود کن الهی امین .
سه‌شنبه 30 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
این مرتیکه دیده سران مملکتی در بانکهای خارج پول گذاشتن گفته جانمونم با این ترفند این عوضی ماهانه چند میلیون دلار خارج میکنه میفرسته خارج بعنوان کمک به مستضعفان آخر به ماچه ما در ایران کلی بدبخت داریم عوضی ها
سه‌شنبه 30 تیر 1388

سنجاقک - امریکا - desoto
همش دروغ ...کلک ...دزدی.....دیگه اینها کتابش را نوشتند ..خجالت نمیکشید این چرت و پرت ها را میگید بسه دیگه آخه چرا اینقدر عقل و شعور مردم را زیر سوال میبرید
بسه دیگه آشغالهای دزد باز میخواهید بدزید میخواهید راهش را پیدا کنید شما ها خجالت نمکشید دختر و پسرها توی ایران نه شغل دارند نه چیزی بیچاره ها حتی نمی تونند ازدواج کنند اونوقت شما احمق های سر قبرنشین
هی میایید چرت و پرت میگید
سه‌شنبه 30 تیر 1388

Nahid-Haghi - ایران - تهران
لعنت به جد و آبادتان با این سیاستهای مسخره و احمقانه ای که دارید . با وجود اینهمه آدم مضطر و محتاج در کشور خود ما آقایان به فکر اداره و کمک به جهان هستند .
سه‌شنبه 30 تیر 1388

kafar - المان - اخن
ای لعنت تو روح و روان تو و اون امام دجال و بقیه حرامیان دورو بر -
اخه حروم زاده تو این مملکت کلی فقیر و مستحق اثاث زندگی است .
مرگ بر کل نظام اسلامیتان باد .
سه‌شنبه 30 تیر 1388

Moryxp - ایران - تهران
خدا را شکر میکنیم که دیگه در ایران مشکل فقر نداریم.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

punisher - ایران - شیراز
نیم رخ / سید مهدی / سید اکبر / و همه ی اونایی که چشم و گوش بسته / دنباله رو این خیانت کارا هستید / تحویل بگیرید / مزدوران ........
سه‌شنبه 30 تیر 1388

artosh - ایران - تهران
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. امیدوارم نسل شما و رهبر معلولتان برای همیشه از روی زمین برداشته شود تا دنیا روی خوش صلح را ببیند.
دوستان امشب 30 تیر/ ساعت 9 شب به نشانهء اعتراض به برنامه های صدا و سیما.. اتو/جاروبرقی/سشوارها رو به برق میزنیم. لطفاْ خبر رسانی کنید.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
خاک خاک خاک
سه‌شنبه 30 تیر 1388

punisher - ایران - شیراز
سرمایه گذاری ..........! آنهم از نوع صیغه برای روسای مملکت ...!!!!
پاچه خارا / تحویل بگیرید. مرده شور هر چی خاءن ه
سه‌شنبه 30 تیر 1388

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
جناب bij- آلمان- کلن
عمده افرادی که در این سایت از در مخالف بر می آیند مخالفت با دولت و نظام است و لی مشکل شما مشکل دین اسلام و شاید اصولا ایدوئولژی دینی باشد که امکان گفتگو در این بابت وقت، حوصله و شرایط خاص خود را می طلبد
اگر نگوئیم ا کثر مردم ایران دین اسلام را دوست دارند اما مطمئنا اکثریت قابل توجه ای از آنها اعتقاد به این دین تا عمق وجودشان نفوذ کرده است و اگر تلاش شما و دوستانتان زودن آثار و اعتقادات این دین از باطن این مردم است مطمئن باشید که ره به ترکستان می برید. چه قبل از شما 14 قرن است که در این زمینه چه از جانب بعضی افراد در داخل و تحت عنوان بازگشت به امپراتوری با شکوه قبل از اسلام و دهها دلیل دیگر و چه توسط قدرتهای جهان از استعمارگران قرون قبلی تا استعمارگران جدید با تمام ابزار و امکاناتشان تلاشهای زیادی در این زمینه صورت گرفته است ولی موفقیتی عاید آنها نگردیده است. بر عکس هر وقت که این ملت خواسته اند حرف خود را به کرسی برسانند و بین آنها اتحاد ایجاد شود این دین اسلام بوده است که که عامل وحدت بین آنها گردیده.
اما در خصوص شبهاتی که در مورد رسول گرامی اسلام داشتید چند نکته حائز اهمیت است:
1- اولا نوع برخورد با زنان را باید در هر برهه ای از تاریخ و در شرایط خاص آن زمان باید مورد تحلیل قرار دهید. در روزگاری که زن در عربستان اصولا بصورت کالا و مایملک مرد حساب می آمد و داشتن دختر عار و ننگ به حساب می آمد آیا این اسلام نبود که قرب وعزت زنان را در جامعه صد چندان نمود. در اکثر کتب تاریخی می خوانیم که پیامبر در مسجد به سوالات مردم جواب میداد و در این زمان هم مردان و هم زنان وارد مسجد می شدند و سوالات خود را از پیامبر می پرسیدند تا مدتی که بعد بعلت یک سری تداخلات ایشان فرمودند کاش برای زنان در جداگانه ای درست کنیم و از آن زمان باب النساء را برای مسجد مدینه درست کردند. منطق اسلام یک منطق معتدل است.البته بعضی از به اصطلاح عالمان روایاتی از پیامبر در خصوص زنان گفته اند که باطل کذب محض بودن آنها بر هر کسی مشخص است و نباید ملک سنجش قرار گیرند
2- در مورد خود قرآن عادلانه ترین دستورات در مورد زن و مرد در آیات قرانی به وفور یافت می شود. اصولا قران هر جا از مرد سخنی گفته فی الفور زنان را نیز مورد خطاب قرارداده است. هر جا سخن از مومنین، مسلمین، و ... آمده بعد سخن از مومنات، مسلمات و ... ذکر گردیده
3- یک فکر بسار غلط را مسیحیان در تاریخ مذهبی جهان وارد کردند که خیانت به زن بود. در مسئله زن نداشتن حضرت عیسی و ترک ازدواج و مجرد زیستن کشیش ها و کاردینالها، کم کم این فکر پیدا شد که اساسا زن عنصر گنا و فریب یعنی شیطان کوجک است. و داستان آدم و حوا را که ابتدا شیطان هوا را و او آدم را فریب داد درست کردند. در حالیکه قرآن وقتی داستان آدم و حوا و شیطان را ذکر می کند برای آدم اصالت و برای حوا تبعیت قایل نمی شود. و در تمام گفته های خود ضمیر مثنی را بکار می برد: لا تقربا هذه الشجره- فوسوس لهما الشیطان – فدلیهما بغرور- و قاسمها انی لکما لمن الناصحین – که در تمامی عبارات فوق فعل عبارات بصورت مثنی و خطاب به هر دو نفر بوده است. اسلام این فکر دروغی را که به تاریخ مذهبها بسته بودند زدود و به همین خاطر است که قران در کنار قدیسین از قدیسات بزرگ یاد می کند که تمامشان در مواردی، برآن قدیسیسن برتری داشته اند. قدیسینی از قبیل مریم و زن فرعون.
4- اگر منظور شما مواردی مثل ارث بردن و تعدد زوجات است که خود بخث و تفاصیل بیشتری می طلبد که در کتب تفسیر ما به روشنی در خصوص آنها توضیح داده شده است. اما آنچه از بیان این آیات می توان دریافت این است ه زن و مرد، دو انسانند و در انسانیت، متساوی و متشابه، ولی درعین حال، مرد انسان مذکر است و زن انسان مونث در خود طبیعت، میان زن و مرد تفاوتهایی هست. زن خصوصیاتی از احساسات، عواطف، طرز تفکر و برداشتها، توانایی ها و استعدادهای بدنی دارد که مرد ندارد و مرد خصوصیاتی دارد که زن ندارد، در عین حال که در انسانیت با یکدیگر متشابه ومتساوی هستند این جهت را هم نباید فراموش کنیم که در متن خلقت و قطرت ،بین آنها تفاوتهایی وجود دارد. ما نباید تحت تاثیر غربی ها، اختلافات و تفاوت هایی را که میان زن و مرد هست – که دست خلقت و دست خدا گذاشته شده است- که برای این که مکمل هم باشند، نادیده بگیریم
این پیغام را چند بار ذکر می کنم تا شاید موفق شوی آن را بخوانی.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

Kaweh - آلمان - فرانکفورت
خیلی کوتاه و حلاصه بنویسم زرشک
سه‌شنبه 30 تیر 1388

bensmith - ایران - مشهد
آره دیگه . بد بخت ها اگه این کارا رو نکنید که کشور های عقب مونده ی دنیا مثل عراق هوا تونو نداشتن.اونوقت آمریکا تو 3 سوت با خاک کوچه یکیتون می کرد. این ها دست و پا زدن واسه حفظ قدرته . نه دلسوزی و اسلام
سه‌شنبه 30 تیر 1388

shahramareia - ایران - تهران
ایرانیان عزیز برای اعلام اعتراض به این کار و اعتراض به اینکه ما ایرانیان رضایت نداریم صدقاتی که به این کمیته برای کمک به هموطنانمان پرداخت میکنیم در خارج هزینه شود از این به بعد صدقه یا کمکی به این کمیته نخواهیم کرد و صدقات و ذکات و خمس خود را به افراد مستمند مستقیماً عرضه می نماییم لطفا به اطلاع دیگران رسانده شود.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

mm1_dk - ایران - تهران
dkdk _ دانمارک
بر عکس از دیدگاه این دولت کودتا نوه و خاندان امام خمینی بدشدند کروبی که نماینده امام در بنیاد شهیده دزده رفسنجانی که یار امام بوده و مبارزات زیادی انجام داده و شکنجه طاغوتو کشیده دزده موسوی کهنخست وزیر محبوب امام بوده خائنه علماء و مراجع هم که نمیفهمند و اصولا مهم هیستند
پسر شهید بهشتی ( از اعضای ستاد موسوی ) و خانواده رجایی و دختر طالقانی هم تربیت خانوادگی خوبی نداشتند و به بیراهه رفتند .
مردم هم که همه غیر خودی و منافقند حتی اگه به قول شما 14 میلیون باشند .
پس نتیجه میگریم توی این انقلابی که صورت گرفت همه ارازل و اوباشند و همه به شرق و غرب وابسطه فقط و فقط خامنهای خوبه چون شجاعتش زیاده و یه شبه ایت الله شده قدرتش هم زیاده چون میتونه با کمک این دولت بزنه تو دهن این ملت عدالتش هم زباده چون مردم گشنه نگه میداره بعد به اونا از حق خودشون صدقه مبده تا براش دعاکنند فقیه هم هست چون حکمش را از خدا گرفته اسنادسش هم موجوده فقط من موندم وقتی این ادم پاک و مقدس اگه از دنیا رفت (البته اگه نگید عمر ابدی داره ) جانشینش هم حکم خدایی داره اگه داره این طرفداراش رو کنند در ضمن این احتمال حتی در حد یک در صد وجود داره که رفسنجانی رهبر باشه که به گفته خود اینها با رهبر کنونی کلی اختلاف نظر داره ؟!!!
سه‌شنبه 30 تیر 1388

کاسپین - ایران - رشت
کلیه عزیزان جنبش سبز در نظر داشته باشید از پرداخت هرگونه نذورات وصدقه به صندوقهای گداپی رژیم که در همه جای شهرها میباشند وتعداد آنها از جمعیت کشور بیشتر است خودداری کنید.حتی از دادن نذورات به امام زاده هاوامکان گدایی رژیم خودداری کنید وکلیه افراد را از انجام این کار منع کنید.چون آنها با همین پولهای شما از کشورهای چین وروسیه باتوم.گازاشک آور.و...میخرند وبر سر جوانان جنبش سبز میزنند وبه مفت خورهای لباس شخصی حقوق میدند.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

green country - لوس انجلس - کالیفرنیا
نیم رخ / سید مهدی / سید اکبر اینجا جوابی ندارند بدهند اینها خودشون یک مشت بسیجی گدا و گرسنه هستند که برای جاسوسی خبر جدید در این سایت به ..را مشغولند
سه‌شنبه 30 تیر 1388

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
این هم یک نوع کلاه برداری برای خارج کردن پول این مردم به خارج دختران
داخل کشور چه نصیبشان شده که حالا نوبت خارج از کشور هست
سه‌شنبه 30 تیر 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
این هرزه ها باید توسط مردم ما در سراسر دنیا رسوا بشوند تا نتونند پولها و سرمایه ملی مردم رو به اسم خیرات به غارت ببرند. ننگ بر شما فاسدان.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

mahnadi - هلند - هارلم
آشغالها پول بی زبون مردم ما توجیب اجنبی آخه من نمیتونم درک کنم 30یا 40هزار تومن به چه دردمیخوره بااین پول چه کنن ؟؟؟؟؟؟اونوقت کسری اون رو میبخشن به بیگانه بابا مگه حضرت علی خودتون بهش معتقدید نگفتن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است شما در مملکت اینهمه نیازمند رو ول کردید رفتیدوای خدا...........آدم از عصبانیت نمیدونه چه کنه ؟؟؟؟؟؟
خدا ریشه شما عرب پرستان غاصب رو هرچه زودتر خشک کنه خسته شدیم از دستتون ننگ بر شما حکومت مستبد دروغگوتون
نافرمانی مدنی -اعتصابات سراسری -تحریم صداوسیمای ابلیس وکالاهای چینی وتحریم دولت روسیه
ما پیروزیم چون حق با ماست
سه‌شنبه 30 تیر 1388

ayate_sheitani_hamburg - المان - هامبورگ
جناب اقای کرد اینهمه خودتو جر دادی که این شر ورها رو بنویسی
اینا رو تو تاریخ اول راهنمایی هم نوشتن ولی حقیقت کجا وحرفایی که مسلمونا میزنن کجا.
بجای وب گردی برو صلواتتو بفرست
سه‌شنبه 30 تیر 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
90 درصد حرفهاتو قبول دارم ولی این حکومت هست که چهره اسلامه واقعی رو خراب کرده.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

delmorde - سوپد - یوتوبوری
این اقای انواری که از هیکل منحوسش بجای نور تارگی و عفونت میبارد. اخه پفیوز چراغی ک به منزل رواست به مسجد حرام است .این همه دختران دم بخت ا خانواده های فقیر در ایران خیک پر ..ه می بینی انوقت تو خیک پر ...ه پول مردم ایران را در کشورهای دیگر نفله می کنی نفله.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

masoud_shastchy - ایران - تهران
ای تف به این مسئولای دزد و سارق و جانی و لجن کشور بیچارم که حق و سهم و پول من نوعی ایرانی رو هر طور که نفس پلیدشون میخواد بذل و بخشش میکنه و یا به شکم مفت خور خودشون و اطرافیانشون میریزه. لعنت خدا بر امثال این کثافت های مفت خور و جیره خور .
سه‌شنبه 30 تیر 1388

kooye daneshgah - ایران - تهران
همسایه ما راننده کمیته امداد است. بعد از رلزله بم دو روز اول ماشین را به جای بم به کوجه ما می آورد و وسایل بدردبخور را جدا میکرد و می برد داخل خونه اش. 6 ماه بعد بزرگترین خونه محله و 1 ماه بعدش ماشین و یه مغازه بزرگ برای پسرش خرید.
کمک به مظلومین جهان ؟؟؟؟!!!! آیا آفریقایی ها که تعداد قابل توجهی هم مسلمان دارند جزو مظلومین نیستند ؟ وقتی لبنانی ها و سوریها در کاباره ها و کنار دریا مشغول خوش گذرانی هستند ، سوری ها زنان آواره عراقی را برای یک ساعت کرایه می کنند و با هواپیما به سوریه برده پس از یک شب برمی گردانند ، همان وقت در یک شب 11 نفر کارتن خواب در تهران از سرما می میرند و در سودان در هر روز 13 بچه از گرسنگی تلف می شوند.
در مورد دوستی هم که از دین اسلام دفاع کرده بگویم که من هم انجیل را خوانده ام هم عهد عتیق و تورات را و هم گاتهای زرتشت را و هم افسانه های یونان را . هم قران ونهج البلاغه را. همه دینها از جهت استدلال و روش و ادعا تقریبا شبیه هم هستند. من فلسفه هم خوانده ام تا این لحظه هیچ فیلسوفی نتوانسته خدا را اثبات کند. بهتر است تبصره ای که اسپینوزا در کتاب اخلاق زیر برهان دوم در اثبات خدا آورده را بخوانید ، متوجه می شوید که اثبات کردن خدا وجود خدا رو نقض می کنه ! دین یک ابزار و عقیده شخصی است. شما برو خونه ات یک ماه کامل روزه بگیر این به فرد دیگری ربط ندارد و وجود چنین ایده ای برای جامعه بی ضرر به نطر می رسد اما وقتی بیایی بگویی که چون من معتقدم زن شهوت انگیز است و باید در جامعه با پوشش باشد ، این همان است که من می گویم فاجعه ! چون استدلالی در پی ندارد. این همه کشور بدون این اعتقاد زندگی می کنند و مردمانش خوشبختند فقط در شهرهای مذهبی عربستان و کل کشور ایران دیسکو و خواننده زن و ... نداریم و کسی ناراضی نیست. م دوست عرب هم دارم اسلام آنها با اسلام ما متفاوت است. تاریخ صفویه رو بخون ببین چه فاجعه ای ساختند. همون کتابهای نوشته شده توسط تاریخ نویسهای دربار صفوی رو بدون سانسور بخون. اسلام در ایران ارزش زن را زیاد نکرد. و کلا خدمتی که ایرانی به اسلام کرد به مراتب فراتر از آن ادعایی است که اسلام به ایران کرد. دلیل این را از تاریخ دانهای بی طرف بپرسید می گویند ولی برای آشنایی با عقایدی متضاد با اون چیزی که در ذهن شماست یه سر به این سایت بزنید:
https://www.irantarikh.com/
کتابها رو دانلود کنید و بخونید. ارزشش رو داره. مخصوصا تاریخ ساسانی و صفوی
مثلا وقتی نواب صفوی ( از مبارزین ضد شاه ) از احمد کسیری در بحث اثبات وجود خدا در انظار عمومی که خود نواب تقاضاش رو کرده بود ، شکست می خوره ، به فتوای یکی از علما که اسمش یادم نیست اسلحه می خره و تصمیم می گیره این کافر رو بکشه ! این در زندگی نامه خودش هست و من توی یکی از همین کتابهایی که تو اتوبوسهای تهران خود شهرداری گذاشته اینو خوندم ! این اعتقاد خطرناک ترین چیزی است که بشر خلق کرده. حزب ا... بنام خدا می کشه ، صهیونیزم به نام خدا به وجود اومده ، در جنگهای صلیبی دو طرف برای خدا جنگیدند و همدیگر را کشتند ، انصاری که صبح دوشنبه به کوی حمله کردند بعد از قلع و قمع دانشجوها در مسجد کوی بنام خدا نماز خوندند ! و ... ممکن است بگین که بعضی وقتها بعضی ها از دین سو استفاده می کنن و دین واقعی فرق داره و پاکه ، من هم قبلا همین فکر رو می کردم ولی کمی هم رو این فکر کنید که طی این همه سال هیچ دینی نتونسته خودش رو از این نقطه ضعف اساسی خلاص کنه و این نقطه ضعف خیلی مهلک و فاجعه باره و به نظر من تنها راه چاره اش شخصی کردن دینه. شاید مفید هم باشه ولی فاجعه ای که خلق می کنه فراتر از تصوره.
یکی از تمدنهای باستان معتقد بود اگه قربانی نده خورشید از کار می افته ! یک بار سه صف چهار کیلومتری از دشمنان رو برای خورشید قربانی کردند ! سالها تمدنهای مختلف این کار رو کردند ، و مقایسه کن با بمب اتم که در هیروشیما در لحظه برخورد 70000 نفر رو در جا کشت ! کدوم مرگبارتره؟ این اعتقاد اقوام باستان برای من دقیقا مثل اعتقاد به اینه که دشمنان می خواند اسلام رو نابود کنن و ما باید با فداکاری ، که گاهی در قالب کشتن یه انسان دیگه که برچسب دشمن رو روش چسبوندن بروز می کنه این نجاتبخش رو نجات بدیم ! دین ساخته ذهن ماست ! خدا هنوز اثبات نشده ! برهان نظم در قرن هفتم توسط خود مسلمونها نقض شد و برهان علیت در قرون وسطی توسط مسیحیها !
دین اومده من رو به سعادت برسونه و نجات بده نه اینکه منو فدا کنه تا خودش نجات پیدا کنه.
می گویید مسیحیت آنطور به زن خیانت کرده ، اول سوره نسا را بخونید زنان رو بگیرین سه تا سه تا و چهار تا چهار تا بعد هم اسلامی برخورد کنید و پولشون رو بهشون بدین و بفرستین برن خونه شون ! تو همین کشورهای اسلامی زنها شناسنامه ندارن ! تفاوت زن و مرد رو شما چجوری بهش ارتفاع می دی و مردها رو بالاتر می بری ؟ همین نهج البلاغه نوشته عقل زنها کمتر از مردهاست و جالبه که هفت هشت سال پیش نتیجه این بررسیها چاپ شد و خوب این طور نبود فقط نوع هوش و مند فرق می کنه نه مقدار. این اصطلاح غربی های شما منو یاد دشمن گفتن خامنه ای می اندازه ! اروپا و آمریکا هر چه که هستند قرون وسطی ای را چند قرن قبل پشت سر گذاشتند که من و نو هنوز در کشورمان گرفتارش هستیم.
این که میگید ایرانیها مذهبی هستند و مذهبی فکر می کنند رو قبول دارم ، ولی در آینده چنین نخواهد بود و این حرکت نتیجه طبیعی بلوغ فکری هستش و جنایات حکومتهای اسلامی هم اینو تسریع می کنه. شما به خاطر اینکه خدا رو قبول دارید نباید کسی رو که قبول نداره رو خفه کنید و اون رو نجس بنامید ولی قبول کنید یک حکومت اسلامی این خفه کردن رو رسالت خودش می دونه.
سه‌شنبه 30 تیر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
برام جالبه که چرا خیلی‌ از دوستان ناراحت شدن از این خبر مگه خبر بدی بود؟ به نظر من نه.یک خبر کاملا عادی بود.چون همه ما همیشه شاهد این دزدی‌های جمهوری اسلامی بودیم همه ما باید بدونیم که زن عرب توئ ایران ارزشش واسه سران مملکت مون بیشتر از زن ایرانی‌ بوده و هست.
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
خواهشا این آیدیتو عوض کن.بی‌ خودی خودتو به کردا نچسبون .بهتره به اسم پسر کرد نیای به این سا یت با آیدی بسیجی‌ جیره خور بیا چون خیلی‌ بهت میاد
سه‌شنبه 30 تیر 1388

Nazar sang - هلند - امستردام
پسر کرد ایران زمین ـ ایران ـ تهران
اهای مردک عرب!!!!!!!!!!!
این مسئله را تو هیچ وقت نخواهی فهمید!! چونکه این یک مسئله ژنتیکیه و در خون ایرانیان اسیل است!!! تاریخ ما. تمدن ما. دانش ما و از همه مهمتر دین ما چیزیه که فقط ما می شناسیم واحساسش میکنیم....
تو عرب تجاوزگر وقتشه کوچ کنی!!!!
سه‌شنبه 30 تیر 1388

babak515 - عراق - اربیل
به وه لاه اگه تو کورد باشی .. این شر و ورا چیه نوشتی جاش: (خودفروش) اخوندها...
سه‌شنبه 30 تیر 1388

abadan147 - ان - بیرمینگهام
ایران اهواز .سلام دوست عزیز
اطلاعات خوبی داری .اما معمولا در کشورهای اروبایی بانکها حساب شخصی کسی را به افراد درجه یک خانواده اش هم نمی گویند تا برسد به شما
البته منکر این نیستم که این پدرسوخته ها حساب بانکی ندارند.
بیشتر از اینهاست که من و تو فکرش را می کنیم.
اکر اطلاعاتی را که داری واقعا درسته.با مدارک و اسناد بیشتر به ملت عزیزمان
توضیح بده تا بیشتر پی به رژیم کثیف اخوندی ببرند.
لطفا بگویید کدام لیست یا کدام منبع خبری. متشکرم
سه‌شنبه 30 تیر 1388

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
اینا جهیزیرو تهیه میکنن و سپس خودشونم دختررو عقد میکنن.....
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

SOHRAB-IRANZAMIN - دبی - دبی
پسر کرد ایران زمین.
شما کرد نیستید وغیرت کرد را ندارید.جمهوری اسهالی واسلام هیچ وفت در دل مردم ایران زمین جا نداشته وندارد.به قیام هایی که در طول تاریخ بر ضد اسلام در ایران انجام شده است توجه کنید.ابومسلم وبابک مثالهای خوبی هستند
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
تحت عنوان کمیته امداد- رژیم ضحاک ماردوش اسلامی باید عنوانی برای گروهای جیره خورش در کشورهای خارج بیابد - دول غرب هم با چشمانی باز و آگاهانه تا زمانیکه به منافعشان آسیبی نرسد به این اعمال می نگرند و چیزی هم نمی گویند- واین عمل که جمهوری اسلامی مارهای گزنده در لبنان و سوریه و عراق و دیگر کشورهای اسلامی را درقفسی دور هم جمع کرده و کنترل میکند و به آن ها نان و آب میدهد حتی مورد تشویق و تشکر و قدردانی کشورهای غربی است که آن ها در این مورد خیلی خیلی کمترباید به خود زحمتی بدهند و بودجه و پول لازمه برای پیشرفتشان کشورشان را برای کنترل اراذل زهری اسلامی عربی اختصاص دهند – رژیم ضحاک مادوش اسلامی ایران عنوان های دیگری هم برای قفس های دیگرش دارد از نظیر اتاق فرهنگی و اتاق بازرگانی و دیگر عناوین گول زننده و آنکه بتواند به این دلیل حقوق بگیرانش تحت عنوان کارمند به کشورهای خارج برای ماموریت های ویژه بفرستد-- آمار داده شده بسیار بسیار کمتر از آمار مخارج واقعی کمیته امداد در خارج از کشور است و این هم از طرف رئیس حکومت ارتجاع و کودتا خامنه ای در جهت فقط اطلاع عمومی و به لحاظ مصلحت نظام به رقم بسیار کمتری به اطلاع ملت ایران میرسد - فقط به نگاه به قیافه و طریقه نشستن آقای انواری بنده را به یاد خیلی از مسافران در هواپیمای ایران ایر با بوی گلاب ایرانی می اندازد که به مقصد کشور آلمان پرواز میکنند و این آقا از اوضاع خانواده های فقیر ایرانی که بطور مثال هفت نفر دردو اتاق و در زیر زمبن ساختمانی در کرج زندگی میکنند بی خبر هستند و دختران دم بختی که بعلت ناداری والدین در کنار خیابان های کرج خودفروشی میکنند - خیلی از ملایان و دوستانشان بطور مثال در اسپانیا و مکزیک و پرتقال و کانادا صاحب ویلا و هتل و کارخانه شده اند که اداره این اموال را شرکت های خارجی بعهده دارند- شیر و پلنک شکار خود را در محل شکار می خورند و ابائی هم ندارند که شکار را دیگران حیوانات ببینند و حتی تکه ای از آن را ببلعند ولی روباه و شغال شکار خود را پشت درختی پنهان و دور از دید دیگر حیوانات میخورند و این تفاوت بین رژیم پهلوی و اسلامی وجود دارد.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.