آمریکایی ها راضی اند بکهام زودتر برود

آمریکایی ها راضی اند بکهام زودتر برود

از جمله تماشاچیان بازی گالاکسی و آث میلان که در جریان آن بکهام مورد خشم هواداران گالاکسی قرار گرفت،همسرش ویکتوریا بکهام و تام کروز بودند.

موفقیت مالی دیوید بکهام به خاطر پیوستنش به یک باشگاه فوتبال در آمریکا شاید بسیار چشمگیر بوده است اما هواداران این باشگاه از او دل خوشی ندارند.

دیوید بکهام، که گرانترین بازیکن فوتبال در آمریکا محسوب می شود، در بازگشت به این کشور با استقبال خصمانه ای روبرو شد.

او در اولین بازی که در برگشتش به آمریکا انجام داد، دائما از طرف هواداران باشگاه لس آنجلس گالاکسی هو شد؛ آنها خشمگین بودند چون این باشگاه در بازی دوستانه در مقابل باشگاه ایتالیایی آث میلان دو-دو مساوی کرد.

این بازیکن سی و سه ساله طبق توافقی که میان باشگاه های لس آنجلس گالاکسی و آث میلان منعقد شده بود، برای چند ماه به اروپا رفت و برای آث میلان بازی کرد.

آلکس کپ استیک، گزارشگر ورزشی بی بی سی می گوید برخی از هواداران گالاکسی، بکهام را به دلیل تمدید دوره اش با آث میلان و بازنگشتن به آمریکا در پایان قراردادی که بین باشگاه ها بسته شده بود، نبخشیده اند و این نارضایتی را در اولین بازی اش در آمریکا آشکارا ابراز کردند.

طرفداران باشگاه گالاکسی در بازی اخیری که با حضور بکهام انجام شد، پلاکاردی به دست گرفته بودند که روی آن نوشته شده بود "برگرد خونه ات متقلب."

گزارشگر ورزشی بی بی سی می گوید بکهام نیز از این واکنش ها عصبانی شده بود و حتی به سمت گروهی از تماشاچیان رفته بود تا خشم خود را نشان دهد که توسط نیروهای امنیتی حاضر در استادیوم ورزشی به عقب رانده شد.

اما او بعد از پایان بازی تاکید داشته که استقبال خصمانه هواداران گالاکسی او را ناراحت نکرده است: "همیشه باید انتظار واکنش هایی را داشت و خیلی ها این وضعیت را پیش بینی کرده بودند. اما اغلب هواداران آمده بودند تا بازیکنان خوب و یک بازی خوب فوتبال برای دو طرف رقیب را تماشا کنند. من فکر می کنم که آنها از تماشای بازی لذت بردند که از همه موضوع ها مهمتر است."

هواداران ناراضی گفته اند که به متعهد بودن دیوید بکهام به بازی در آمریکا مطمئن نیستند. هفته گذشته گفته شد که لندان دوناوان، از بازیکنان دیگر باشگاه لس آنجلس گالاکسی در کتاب "آزمایش بکهام" نظری مشابه را ابراز کرده و گفته است که میزان تلاش بکهام در بازی های فصل گذشته این باشگاه سوال برانگیز بوده است.

گالاکسی هر وقت بکهام بازی نکرده درصد بیشتری پیروزی داشته است تا زمانی که او بازی می کرده است. این وضعیت ممکن است به این دلیل باشد که بازیکنان گالاکسی برای کنار آمدن با سیرکی که بکهام به راه می اندازد و تمام اتفاقاتی که دور و بر او رخ می دهد، مشکل دارند.

گرانت وال، نویسنده کتاب آزمایش بکهام

گرانت وال، نویسنده این کتاب می گوید: "به نظر من آماری که از بازی های گالاکسی پس از پیوستن بکهام به این باشگاه در سال 2007 به دست آمده جالب توجه است. گالاکسی هر وقت بکهام بازی نکرده درصد بیشتری پیروزی داشته است تا زمانی که او بازی می کرده است. این وضعیت ممکن است به این دلیل باشد که بازیکنان گالاکسی برای کنار آمدن با سیرکی که بکهام به راه می اندازد و تمام اتفاقاتی که دور و بر او رخ می دهد، مشکل دارند. برخی از بازیکنان حتی این موضوع را به من شخصا گفته اند."

بکهام از قرارداد پنج ساله اش با لس آنجلس گالاکسی سه سال را تکمیل کرده است. او همواره گفته است که قصد دارد این قرارداد را تا روز آخر انجام دهد.

اما گزارشگر ورزشی بی بی سی معتقد است که با جوی که اکنون در باشگاه مشاهده می شود احتمال این که هواداران گالاکسی یا بازیکنان آن از رفتن بکهام یا پایان زودتر از موعد قردادش ناراحت شوند، کم است.

پیش از این و بر اساس قرارداد اولیه میان باشگاه های گالاکسی و آث میلان قرار بود بکهام در روز نهم ماه مارس و پیش از آغاز فصل لیگ فوتبال آمریکا (MLS) به این کشور بازگردد، اما او خواستار لغو قرارداد خود با گالاکسی و ماندن در میلان شده بود.

بر اساس اطلاعات به دست آمده بکهام برای فراهم شدن شرایط این تغییر در قرارداد فعلی حاضر شد از میزان حقوق و دریافتی های او کاسته شود.

farnooshee - انگلیس - لندن
بیا کنار باباما فکر میکنه اونجام انگلیسه حمله کنه به تماشاچی بعدبره دوسال قایم شه اونجا امریکاست خیلی پولدارتر از تو هستند.
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.