پیام موسوی به مناسبت سانحه سقوط هواپیما : مردم ایران نباید به کرات در معرض چنین حوادث جانگدازی قرار گیرند

پیام موسوی به مناسبت سانحه سقوط هواپیما : 

مردم ایران نباید به کرات در معرض چنین حوادث جانگدازی قرار گیرند

قلم - مهندس موسوی طی پیامی کشته شدن دهها تن از هموطنان را در سانحه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری تسلیت گفت

به گزارش قلم نیوز، مهندس میرحسین موسوی طی پیامی کشته شدن دهها تن از هموطنان را در سانحه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری تسلیت گفت.متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

خبر غم‌انگیز و تأثرآور کشته شدن دهها تن  از هموطنان عزیزمان در سانحه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری پرواز تهران به ایروان، اینجانب را نیز همانند ملت بزرگ ایران بسیار متأثر و عزادار کرد. مردم ایران نباید به کرات در معرض چنین حوادث جانگدازی قرار گیرند. تکرار اینگونه خسارات جبران‌ناپذیر می‌تواند خطر کم‌ارزش شدن جان گرانبهای انسانها را در نظر مسئولین و دولتمردان القا نماید.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم شریف کشورمان مخصوصاً هموطنان عزیز ارامنه و جامعه ورزشی، از خداوند متعال برای تمامی درگذشتگان طلب مغفرت و برای بازماندگان ایشان آرزوی صبر و سلامتی می‌نمایم.

                                                                                                                         میرحسین موسوی


موسوی: مردم ایران نباید به کرات در معرض حوادث جانگداز قرار گیرند

میر حسین موسوی، نامزد معترض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در واکنش به سقوط اخیر یک هواپیمای مسافربری و کشته شدن همه سرنشینان آن، گفته است "مردم ایران نباید به کرات در معرض چنین حوادث جانگدازی قرار گیرند."

در اثر سقوط هواپیمای توپولوف شرکت هواپیمایی کاسپین که روز چهارشنبه ۲۴ تیر(۱۵ ژوئیه) رخ داد، همه ۱۵۳ مسافر و ۱۵ خدمه هواپیما جان خود را از دست دادند.

میرحسین موسوی در بیانیه ای که درباره این حادثه منتشر کرده نوشته است: تکرار اینگونه خسارات جبران‌ناپذیر می‌تواند خطر کم‌ارزش شدن جان گرانبهای انسان ها را در نظر مسئولان و دولتمردان القا کند.

آقای موسوی در این بیانیه که به نام "میرحسین" امضا شده است گفته که "خبر غم‌انگیز و تاثرآور" سقوط هواپیمای مسافربری پرواز تهران به ایروان، او را نیز "همانند ملت بزرگ ایران بسیار متأثر و عزادار" کرده است.

هواپیمایی که هفته گذشته در نزدیکی قزوین در غرب تهران سقوط کرد، پنجمین هواپیمای ساخت روسیه در خطوط هوایی ایران است که طی ۹ سال گذشته دچار سانحه مرگبار می شود.

اغلب سرنشینان این هواپیما ایرانی بودند اما شهروندان ارمنستان و گرجستان نیز در هواپیما حضور داشتند.

دولت ارمنستان به علت سقوط این هواپیما عزای عمومی اعلام کرد.

در ایران نیز به جز رهبر این کشور، اکثر مقام های ارشد کشوری این سانحه و کشته شدن ۱۶۸ مسافر هواپیمای ایرانی را تسلیت گفتند.

مشکل اصلی شرکت های هواپیمایی ایران، فرسودگی ناوگان هوایی است و این کشور به دلیل تحریم های آمریکا نتوانسته در سه دهه اخیر ناوگان هوایی خود را بازسازی و نوسازی کند.

تحریم‌های آمریکا بعد از انقلاب‌ ۱۹۷۹ میلادی آغاز شده و بر اساس آن ایران نمی تواند هواپیماهایی را که بیش از ۱۰ درصد قطعات تشکیل دهنده آنها آمریکایی باشد خریداری کند حتی اگر این هواپیماها در کشورهای دیگر ساخته شود.

ناتوانی ایران در خرید هواپیماهای نو باعث شده تا این کشور برای تامین نیازهای خود دست به خرید هواپیماهای دست دوم و هواپیماهای روسی بزند.

این راه حل در کوتاه مدت جوابگوی نیازهای داخلی و بین المللی ناوگان هوایی بوده اما سقوط پی در پی هواپیماهای کهنه و روسی باعث شده تا ناوگان هوایی این کشور در ردیف خطرناک ترین ناوگان هوایی جهان جای بگیرد.

dkdk - ‌د‌‌انمارک - اسلیس
تو را خدا چرا نمیخواهید واقعیت موسوی را ببینید.بخدا اونم دست کمی از احمقی نژاد نداره.اینهمه هواپیمای مسافربری سقوط کرد و هموطنانمان جان باختند اما هرگز پیام تسلیتی از این اقا منتشر نشد چطور یکباره ایشان دلسوز ملت شد؟30 سال سکوت در برابر اینهمه ظلم اعدام و خفقان .اما بخاطر قدرت طلبی ازاده. مردم دوست. و قهرمان شد موسوی..بخدا باورش حماقت محض است..فرض کنیم من دروغ میگویم . ایا گذشته ایشان و روزنامه های زمان قدرت ایشان در 8 سال هم دروغند هرگز. جوانانیکه اندوران را بخاطر ندارند بروند در ارشیو کتابخانه ها روزنامه های اندوان را بخوانند که اتفاقا بسیار کم روزنامه داشتیم اندوران.بعد متوجه میشوید که من هیچ خصومتی با ایشان نداشتم.من کسی را که مردم پاک را بخاطر قدرت طلبیش جلوی گلوله بفرستد را هرگز تائید نمیکنم.با عملکرد گذشته اش من او را متظاهر و جوان فریب میدونم.مطمئن باشید اینده همه چیز را ثابت میکند.
یکشنبه 28 تیر 1388

pokalu - المان - دورتموند
این بابا چه سرش گیج رفته و توهم بارش داشته!! نکنه فکر میکنه مردم جدی جدی میخوان از چاه تو چالهٔ این بیفتن؟؟
یکشنبه 28 تیر 1388

hezbollah - ایران - جیرفت
مرگ و ننگ بر ضد ازادی ایران دشمن استقلال ایران
مرگ و ننگ بر ضد ولایت فقیه
سلام و درود خدا وپیغمبر خدا به رهبر مظلومم سید علی خامنه ای
همه این ناسزاها را به جان میخرم تا ایران اسلامی در پناه ولایت راه طولانی خود رابه سوی قله های ازادی استقلال به سلامت بپیماید
تا بار دیگر ایران بزرگ شاهد اشغال تحقیر استعمار نباشد تا بار دیگر رضا شاه ها را در انگلیس امریکا عزل و نصب نکند
درود به رهبر عزیزم چون فرزند ایران است وحافظ اسلام و مدافع ملت ایران
نه مانند بعضی از حکام گذشته که فرزند خوانده انگلیس و امریکا و شوروی بودند دشمن اسلام وخائن به ملت ایران
پاینده باد جمهوری اسلامی ایران
بعضی از دوستان خارج رفته بی ادب و فحاش هر چه که از درونمایه اشکارتان تراوش میکند تقدیم به مسئولان سایت ضد ایران انگلیسی های ایران نما iraniianuk
یکشنبه 28 تیر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
چه خوب میشد آقای میر حسین موسوی یک روز را برای عزاداری واحساس همدردی با خانوادهای این عزیزان و مردم ایران اعلام میکرد و به این بهانه یه تجمعی هم صورت میگرفت و با نشان سبز و مشکی اعلام همدردی مان را نشان میدادیم در جائیکه دولت بی تفاوت از این موضوع میگذرد ما هم باید خط جداگانه ای از دولت داشته باشیم امیدوارم اینکار صورت گیرد برای عزاداری دیگر نمیتوانند مجوز ندهند (البته شاید هم ندهند از این ویروسها هرچه بگی برمیاد).
یکشنبه 28 تیر 1388

bardia12 - آلمان - بن
انشاا... رهبر مرده که تسلیت نگفته .
یکشنبه 28 تیر 1388

7-aseman - اتریش - وین
رهبر داره نسل کشی میکنه تا همه بمیرند اگه به فکر مردم و مملکت بود الان حال و روز مردم و مملکت بهتر از این بود . اقای موسوی جک گفتی
البته به همین زودی رهبر و بقیه ی سران خونخوار نسلشون مثل دایناسورها منقرص میشه
یکشنبه 28 تیر 1388

bardia12 - آلمان - بن
انشاا... رهبر مرده که تسلیت نگفته .
یکشنبه 28 تیر 1388

ir1234 - انگلستان - لندن
دانمارک اسلیس منم اون زمان را بخاطر دارم البته من در جبهه جنوب میجنگیدم اما با حرفهات موافقم.همین موسوی اینقدر قول به رزمندها داد و عمل نکرد.ما مردانه جنگیدیم اما نه به خانوادهایمان رسیدگی و کمک کردند نه به خودمان و این قولی بود که موسوی بدروغ بما داد.شاید موسوی بتواند جوانان این دوره را فریب بدهد اما هرگز لااقل رزمندگان دفاع مقدس را نمیتواند چرا که ما شناخت کامل از او داریم.البته ما نه برای موسوی جنگیدیم نه برای دولت .ما تنها بخاطر حفاظت از وطن و ناموس ایران جنگیدیم.گر چه موسوی و امثال او بما جفا کردند اما ما نه تنها پشیمان نیستیم بلکه تا زنده ام به جنگیدنم افتخار میکنم جوانان انزمان جنگیدند تا بقیه زندگی کنند.
یکشنبه 28 تیر 1388

bardia12 - آلمان - بن
به امید خدا رهبر مرده که هنوز تسلت نگفته.
یکشنبه 28 تیر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
تحریم های امریکا بر ضد دولت ایران نیست..دود این تحریمها فقط وفقط به چشم ملت بیچاره میره...دولتمردا که بهترین هواپیماها رو دارند
یکشنبه 28 تیر 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
ما اهله کوفه نیستیم حسین تنها بماند
میرحسین ممنون از پیامت...اندکی صبر سحر نزدیک هست.....
این اتفاقات یکی از نتایج تحریم شدنه..باید چند نفر دیگه بمیرن که ثابت بشه
هولوکاست ربطی به ما نداره؟آقای احمدینژاد چشمات اینا رو هم میبینه؟
یکشنبه 28 تیر 1388

kafar - المان - اخن
با درود به موسوی :
امیدوارم که در کنار ملت برای سرنگونی این نظام فرعونی خامنه ای بایستد - و این جنبش سبز مردم ایران را برای رسیدن به رفراندم بزرگ به یک پست ریاست جمهوری در کنار فرعون خامنه ای نفروشد .
خطاب به سید مهدی و نیم رخ و پسر کرد و حزب الله جیرفت و چند نام ...بسیجی دیگر :
مرگ بر خامنه ای جلاد
رفراندم رفراندم
اصلاح قانون اساسی
حذف ولایت وقیح و
شورای نگهبان و مصلحت نظام
مرگ بر مزدوران آدمکش خامنه ای
مرگ بر مزدوران انتظامی
حکومت اسلامی نمیخواهیم
یکشنبه 28 تیر 1388

ali_esf - ایران - اصفهان
درود بر رییس جمهور موسوی
مرگ بر دیکتاتور
یکشنبه 28 تیر 1388

daneshjooye mobarez - ایران - تهران
dkdk - ‌د‌‌انمارک - اسلیس
من هم با شما موافقم و معتقدم هیچ آب مقدسی خون چند هزار کشته سال 67 رو پاک نمی کنه ولی از طرفی هم خوشحالم که موسوی با اومدنش باعث شد این قضایا اتفاق بیوفته و ملتی که در روزمرگی زندگیشون بی خیال از اتفاقاتی اطرافشون میفتاد غرق شده بودن رو حداقل به بهونه ژس گرفتن رایشون از کنج انزوا کشید بیرون و جرقه این جنبش رو زد . ولی مهم از اینجا به بعده که مردم بتونن راه درست رو که از جا کندن نظام کثیف دینیه رو انتخاب کنن و با وعده های تو خالی و در 4 چوب نظام که باعث پایداری این نظام ننگین می شه به خونه هاشون برنگردن و دست از مبارزه نکشن.
دوشنبه 29 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ بر نظام کثیف جمهوری روسی ایران و طرفدارانش.

زنده و پاینده ایران زمین و هرکس که انرا دوست دارد.
دوشنبه 29 تیر 1388

ashoor - ایران - تهران
dkdk - ‌د‌‌انمارک - اسلیس
خ..ه لطفا // اگه حرفی داری با شخصیت واقعی و طرز فکر حقیقی خودت کامنت بزار تا جوابتو بدیم / نیم رخ
دوشنبه 29 تیر 1388

ashoor - ایران - تهران
درود بر موسوی رهبر برگذیده مردم برای عبور از دیکتاتوری.
مرگ بر خائن که با انواع حیله و تزویر سعی در دلسرد کردن مردم داره.
دوشنبه 29 تیر 1388

شاندل - ایران - تهران
درود بر موسوی بزرگ
دوشنبه 29 تیر 1388

hirowa - ایران - هیرو
dkdk - ‌د‌‌انمارک - اسلیس
اینقدر حرف مفت نزن ... چقدر می خوای به شعور بقیه توهین کنی؟؟؟ آخه مگه موسوی تو این 20 سال کاره ای بود توی مملکت که بخواد بیانیه به ... اینقدر جرزنی نکن ... اگه قرار باشه همه بیانیه بدن صداو سیما باید هر بار 60000000 بیانیه بخونه
دوشنبه 29 تیر 1388

nazanineman23 - فرانسه - پاریس
مگه خبرندارین اینآقا پسر عموی خامنه ای تشریف دارن ایا شما فکر می کنید پشت خامنه ای رو به خاطر ما خالی می کنه؟
دوشنبه 29 تیر 1388

حامیان موسوی - امارات - دبی
موسوی حمایتت میکنیم
دوشنبه 29 تیر 1388

ashoor - ا - تهران
nazanineman23 - فرانسه - پاریس
نیم رخ / ناجنس بهتر بود اسم خودتو هزار رخ میذاشتی چون بهتر بهت میاد.
دوشنبه 29 تیر 1388

dkdk - ‌د‌‌انمارک - اسلیس
ashoor - ایران - تهران
من جدا متاسفم که تو اینقدر شخصیت متزلزلید داری که همه را مانند خود میدانی.هویت من سالهاست که همینه کسانی هویتشان را مخفی میکنند که ترسو باشند.2 حرف ناحق بزنند.3 از علم و معلومات تهی باشند.خشبختانه من همیشه سعی کردم واقع بین و منطقی باشم در زندگیم تنها از خداوند ترسیدم نه کس دیگری.و تو اگر جوابی داشتی میدادی .جواب نداره حرف حساب.و شرم به افرادی که بناحق کاربری را دووغگو خطاب میکنند بدلیل اینکه در جواب دادن به وی عاجز ناتوان و درمانده اند.
دوشنبه 29 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.