عباس پالیزدار آزاد شد

عباس پالیزدار آزاد شد

آقای پالیزدار به ده سال حبس تعزیری در دادگاه محکوم شده است

عباس پالیزدار، که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، افشای اسناد محرمانه، خیانت در امانت، تحصیل مال نامشروع، تهمت، افترا و نشر اکاذیب از سوی دادگاه به 10 سال حبس تعزیری محکوم شده بود، عصر روز شنبه از زندان آزاد شده است.

حکم آقای پالیزدار یک ماه پیش اعلام شده بود اما هادی ارمغان وکیل آقای پالیزدار گفته است: موکلش با سپردن وثیقه 350 میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد است.

قرار است دادگاه تجدید نظر به پرونده آقای پالیزدار رسیدگی کند اما به گفته وکیل وی، هنوز چهار نفر از متهمان این پرونده درخواست تجدید نظر در حکم دادگاه بدوی را ارائه نکرده اند.

به گفته وکیل آقای پالیزدار، این متهمان تا 20 روز دیگر فرصت دارند تا برای تجدید نظر درخواست بدهند و پس از این مهلت دادگاه تجدید نظر تشکیل خواهد شد.

دادگاه رسیدگی کننده به پرونده آقای پالیزدار روز 15 ژوئن(25 خرداد) حکم آقای پالیزدار و دیگر متهمان همراه او را صادر کرده بود.

عباس پالیزدار، متهم اصلی این پرونده، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، افشای اسناد محرمانه، خیانت در امانت، تحصیل مال نامشروع، تهمت، افترا و نشر اکاذیب مجموعا به 10 سال حبس تعزیری محکوم شد.

فاطمه آجرلو و حسن کامران، نمایندگان پیشین کرج و اصفهان در مجلس که دو متهم دیگر این پرونده بودند، به جرم "معاونت در تخریب اعتماد عمومی جامعه به مسولان نظام و خارج کردن اسناد محرمانه" به چهار سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده اند.

عباس پالیزدار سال گذشته در یک سخنرانی، مقامهای بلند پایه ایران را به فساد مالی متهم کرد و بعد از چندی بازداشت شد.

عباس پالیزدار، 41 ساله که گفته می شود "جانباز 45 درصد" است، تا سال گذشته چهره ای شناخته شده برای مردم و رسانه ها در ایران نبود.

"رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش های مجلس" و "مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس هفتم" از جمله سمت هایی است که رسانه های ایران تا قبل از ماجرای آقای پالیزدار برای معرفی او استفاده کرده بودند. اما نمایندگی کمیته تحقیق و تفحص از قوه قضائیه مستقر در سازمان بازرسی کل کشور مهمترین سمتی است که او در سال های اخیر بر عهده داشته است.

آقای پالیزدار در سخنرانی های گوناگونی که به عنوان "دبیر کمیته تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوه قضائیه" می کرد، بعضی از عالی ترین مقامات ایران را به اتهاماتی چون فساد مالی، رانت خواری، تصاحب اموال عمومی و خصوصی، مافیای اقتصادی و بی لیاقتی متهم کرد.

او به طور مداوم سخنانش را به پرونده های محرمانه ای که گفته بود در سازمان بازرسی کل کشور موجود است، مستند می کرد.

عباس پالیزدار روز 14 اردیبهشت 1387 در یک سخنرانی در دانشگاه بوعلی سینای همدان مقام های بلند پایه جمهوری اسلامی را به فساد مالی متهم کرد.

فیلمی از این سخنرانی در سایت های اینترنتی منتشر شد که در آن تعدادی از روحانیان بلندپایه از جمله محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران، محمد یزدی، رئیس سابق قوه قضائیه، عباس واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی و علی اکبر ناطق نوری، رئیس پیشین مجلس ایران به فساد اقتصادی گسترده متهم شده بودند.

او در سخنرانی اش با ذکر جزئیات از 44 شخصیت از جمله 9 روحانی با نفوذ جمهوری اسلامی نام برد و آنها را متهم کرد که با سوء استفاده از موقعیت خود، منافعی اقتصادی برای خود و اعضای خانواده شان فراهم آورده اند. این اتهامات در مورد بعضی از آنها شامل مسائل اخلاقی نیز می شد.

عباس پالیزدار در سخنرانی خود به حمایت از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران پرداخته و گفته بود که او می خواهد دست مفاسد اقتصادی را از امکانات دولتی کوتاه کند، اما هیچ کس دولتش را در این زمینه حمایت نمی کند.سخنرانی آقای پالیزدار با واکنش هایی در محافل سیاسی ایران روبرو شد و گروه های اصولگرا، ارتباط خود را با او رد کردند.

اما همان زمان مسعود زریبافان، دبیر پیشین هیئت دولت و از نزدیکان به محمود احمدی نژاد هر نوع ارتباط عباس پالیزدار با دولت آقای احمدی نژاد را رد کرد.

مرکز پژوهش های مجلس به ریاست احمد توکلی نیز ارتباط با آقای پالیزدار را رد کرد.

teo-bagwel - ایران - تهران
عجب خر تو خریه!
یکشنبه 28 تیر 1388

p.h - هند - پونه
توجه--- توجه ----توجه ----توجه---- توجه---- توجه---- توجه ----توجه ---- توجه
ایشون این پاچه خواریها را در دولت اقای احمدی نژاد کردند که خود دزدی بفرماییند .... اگر جرات داشتند به جای نام کسانی که از این مملکت به جایی رسیدن ( که همه مردم این رو مثل روز میدونند) میپرداختند به فساد مالی چند میلیارد دلاری که به کشورهای جیره خوار دولت پرداخت شد..
ایشون خود یک خیانتکار بزرگ هستند و زمانی که دستگیر شدند تعجب همگان بود که چرا ایشان ؟!!!!
زمانی که قیمت نفت به 4 برابر رسید ، و گرانیها چند برابر شد همین اقا بودند که با دوستان به اصطلاح دلسوزشان انبارهای مواد تغذیه را پر کردند و بعد از مدتی با قیمت بالاتر فروختند ....
باشد روزی این خیانتکاران بزرگ تر از خطابهایشان(مفاسد مالی) همگی به سزای اعمالشان برسند ....
ای داد بر این زمین چهار فصلمان که هر که امد به این خاک خیانت کرد ....
یکشنبه 28 تیر 1388

khooroos - امارات - دبى
جناب پرزیدنت محمود احمدی نژاد
بدینوسیله اینجانب تونی بلر فرزند ادوارد به شماره شناسنامه ۵۹۸ صادره از حومه لندن از شما و ملت ایران عذرخواهی نموده و آرزومندم که مشمول بخشش الهی قرارگیرم. محمود جان به خدا قسم از روزی که این ملوانهای احمق جاسوس به آبهای شما تجاوز کردند و شما اینقدر ناراحت شدید ، دیگر خواب راحت ندارم. البته به جان ملکه قسم ، فکرش را هم نمی کردم که شما ممکن است یک دفعه این همه غیرتی شوید. راستش با مراجعه به سوابق همت و غیرتتان الان هم باورم نمی شود. آخر عزیز من شما سی سال است ریاست اپک را بهتان نمی دهند چیزی نمی گوئید. خسارت جنگتان را هم خوردند و رفتند ، چیزی نمی گوئید. حق و حقوق دریای خزر را هم که نمی توانید زنده کنید. از پس این شیخ های خلیج (فارس) هم که بر نمی آئید. چینی ها مدام به هوای حمایت هسته ای ، جنس بنجل بارتان می کنند ، چیزی نمی گوئید. شرکتهای نفتی هم که دولا پهنا با شما حساب می کنند ، چیزی نمی گوئید.. اتباع شما را در سراسر دنیا راه نمی دهند اگر هم بدهند انگشت نگاری می شوند ، نمونه اش سفارت خودمان در تهران ، چیزی نمی گوئید . روسیه برای تکمیل این نیروگاه فکسنی بوشهر مرتب تیغتان می زند چیزی نمی گوئید. دانشگاه کلمبیا می روی کلی کلفت بارت می کنند ، می خندی و آنر ا عظمت ملت ایران نشان می دهی.
خلاصه محمودجان شما ایرانی ها کارهایی می کنید که ما انگلیسیها به انگلیسی بودنمان شک می کنیم! برادر من ، نوکری آمریکا و انگلیس چه دردی داشت که رفته اید نوکر چین و روسیه شده اید؟ قربان آن هاله ات بروم از وقتی رفتی توی کار هولوکاست اینجا مرتب همه کانالهای تلویزون و روزنامه ها از هولوکاست صحبت می کنند . تمام مرغ و خروسهای انگلیس هم به هولوکاست ایمان آوردند. جان مادرت ول کن شاید تلویزیون یک کمی ما را نشان دهد. محمود جان بدون تعارف می گویم ، از الگوی مدیریتت خیلی خوشم آمده . مخصوصا آنجائیکه خودت کاپشن می پوشی ولی به ملوانهای جاسوس ما کت و شلوار می دهی. با این کارت در ارتش ما همه داوطلب اسارت شده اند و ریزش نیروهای ما در عراق سرسام آور شده . حتی شنیده ام به نیروهای ما پیشنهاد وام ازدواج و مسکن مهر هم داده ای. فدایت شوم این کارها درسته؟ این ایده سیب زمینی مال خودت بود؟ محشر بود ، قرار است در انتخابات بعدی ما هم یک چیزی مجانی بین مردم توزیع کنیم . چه پیشنهاد می کنی ؟ با این حال اگر مانعی نداره گوردون (براون) را بفرستم تا راه حلهای مدیریت جهان و کنترل بحران اقتصادی را فشرده برایش تدریس کنی. تورم در انگلیس غوغا می کند ، شده ۴% چه کارش کنیم؟ از آنجائیکه اگر ملکه بفهمد من این نامه را برایت نوشته ام ممکن است من را مثل رکسانا صابری به جرم جاسوسی دستگیرم کند ، من این نامه را می دهم به سارکوزی که او بدهد به پوتین و پوتین هم بدهد به چاوز. چاوز هم که می آید کلاس اصول مدیریت بدهد به شما. تو را به جان کردان قسمت می دهم که این نامه را منتشر نکنی ، حتی اگر اصلاح طلبان خائن هم پافشاری کردند این کار را نکن. دیگر عرضی نیست امیدوارم در انتخابات موفق باشی. از طرف من و شری به منزل سلام برسان.. قربانت تونی
یکشنبه 28 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ بر نظام کثیف جمهوری روسی در ایران و طرفدارانش.
یکشنبه 28 تیر 1388

hezbollah - ایران - جیرفت
ای رهبر ازاده اماده ایم اماده
مبعت رسول الله مبارک
یکشنبه 28 تیر 1388

aram2006 - ایران - ارومیه
کی بود کی بود ... من نبودم
خودشون کوکش کردن انداختن وسط بعد که دیدا اوضاع خراب شد پشتش رو خالی کردن... خب حقش هم بود... سگی که برای یکی از این دو طرف دو تکون بده باید هم همین بلا سرش بیاد...
دو تا نکته جالب:
اول اینکه بعد از انتصاب دوباره عنتری نژاد ماجرای ناپدید شدن یک میلیارد دلار از خزانه... از صحن مجلس کنار رفت و بگفته خوشون بخاطر اینکه رای نیاورد مسکوت موند.
دومی هم که جیره خوارش یعنی عباس پالیزدار آزاد شد... از نظر پالیزدار همه فرعون هستند بجز همین عنتری نژاد
منتظر اعلام نتیجه بقیه سناریو ها هم باشین...
حکومت کردن به این مردم ساده که کار سختی نیست... فقط کافی مثل بچه گولشون زد... دیگه همچی تمومه...
این خانه از پای بست ویران است...
یکشنبه 28 تیر 1388

omidomid - هلند - امستردام
هموطنان مقیم فرانسه باید عکس العمل جدی تری در قبال سخنان خیانت امیز سرکوزی نشان میدادند که هفته گذشته بعنوان اولین مقام اروپایی فرمودند که (مجبوریم.!) احمدی نژاد را بعنوان رئیس جمهور ایران بپذیریم.! فرانسه..مهد آزادی و دموکراسی... قدیمیها راست میگفتن که سیاست پدر و مادر نداره... ندا و سهراب و حقوق بشر کیلو چند؟ نفت و گاز و بچسب... واقعا باعث تاسفه...
یکشنبه 28 تیر 1388

Fati_ghati - ایران - تهران
hezbollah - ایران - جیرفت
مرگ بر اسلام و تو جیره خوار مزدور.
یکشنبه 28 تیر 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
به امید آزادی هر چه سریعتر تمام زندانیانی که به ناحق گرفته شدن چرا که آنان هدفی بیش جز احقاق حقوق انسانی شهروندانشون نداشتن وبعضا بی نام ونشان بدور بودن از هر گونه تمایلات شخصی مثل معروف شدن, پول ,قدرت ... فقط به ندای وجدان خودشون عمل کردن
یکشنبه 28 تیر 1388

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
hezbollah - ایران - جیرفت
اره بابا میدونیم همه شما اماده دزدی - زنا - لوات - تجاوز هستید نمی خواهد
هی تکرار کنی
یکشنبه 28 تیر 1388

aghakian - ایران - تهران
khooroos - امارات - دبى
توچقدر خوب آواز می خونی ..عجب تاجی فکر کنم دانه هایی که جلوت ریختن خوشمزه باشه
یکشنبه 28 تیر 1388

mc20 - ژاپن - توکیو
Fati_ghati - ایران - تهران
بابا یکی دیگه کرم داره شما هم بچسبونید به اسلام بابا دربریشو به اون بگو چرا به دین میگی اسمش نگاه کن حزب الله طرف مشخص مامور جمهوری...هست لاقل به اون محمود بگو
یکشنبه 28 تیر 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
امیدوار باشیم دراعیاد پیش رو شاهد آزادی زندانیان سیاسی وپیوستنشون در آغوش خانواده هاشون باشیم
یکشنبه 28 تیر 1388

ayate_sheitani_hamburg - المان - هامبورگ
حزب الله شما از ب...ی اماده بودید واسه رهبرتون البته اولا زورکی امادتون میکردن اما الان عادت شده واستون . اماده به ...
یکشنبه 28 تیر 1388

rahsan - ایران - تهران
hezbollah - ایران - جیرفت
اگه اماده ای از جیرفت بیا تهران کمی از بچه ها کتک بخور تازه خدا رو چه دیدی شاید شربت شهادتم نوشدیا
یکشنبه 28 تیر 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
hezbollah - ایران - جیرفت
آماده ....
دوشنبه 29 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
hezbollah - ایران - جیرفت
بروبابا ...بذار با اون رهبر چلاقت
دوشنبه 29 تیر 1388

aghozdar - ایران - تهران
اقای یزدی چه جوابی به این مثلا افترا داده .
چرا به جای پاک کردن این خرابیها چسبیده به هاشمی .
بعضی مواقع ادم فکر میکنه نکنه دوستان احساس خطر میکنن که قبل از جواب دادن نزد خداوند جاهای دیگری هم باید پاسخگو باشند .
در توبه به گفته خودتون باز هست تا دیر نشده استغفار کرده و دست از این بچه بازی ها بردارید که خداوند بخشنده بزرگ هست
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
ای دولت مردان ایران حرف aghozdar - ایران - تهران - را بپذیرید بخدا صلاح خودتان را میخواهد
چی حرف این aghozdar را قبول نمیکنید بس یک شاخه از چوب آغوذدار به اونجاتون
مرگ بر( توسه دار ) درود بر آغوذ دار
آغوذ دار لاله کرده // منو دیوانه کرده // خدا این آخوندا رو ذلیلش کنه // یک شاخه آغوذ دار اونجای آخوندا کنه
چهار‌شنبه 31 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.