اعتراف به قتل زوج سالخورده به خاطر کینه یی قدیمی

اعتراف به قتل زوج سالخورده به خاطر کینه یی قدیمی

دو روز پایانی هفته گذشته برای کارآگاهان جنایی تهران روزهای پرکاری بود و آنان با انجام تحقیقات ویژه بر تعداد صفحات سه پرونده قتل افزودند و آنها را در اختیار مقامات قضایی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار ما مطابق محتویات یکی از این پرونده ها، مردی عمه و شوهرعمه خود را به قتل رساند. در جنایتی دیگر فردی که در کار خرید و فروش مواد مخدر دست داشته توسط سه مرد ناشناس از پا درآمده و مرد میانسالی نیز به احتمال قوی قربانی اختلاف با فرزند جوانش شده است.

قتل زوج سالخورده

پرونده قتل زوج سالخورده پیش از آنکه عنوانی جنایی پیدا کند تحت نام مفقودی در پلیس آگاهی تهران به جریان افتاد. ماجرا به روز 28 خردادماه بازمی گردد. در این روز مردی 50 ساله به اداره 11 پلیس آگاهی رفت و گفت مدتی است عمه و شوهرعمه اش به طرز مرموزی مفقود شده اند. دو ناپدیدشده زوجی 89 و 80 ساله به نام های حشمت الله و مهشید بودند که هیچ گاه برای مدت طولانی خانه خود را ترک نمی کردند به همین سبب گم شدن آنها مشکوک به نظر می رسید. محمد روشن- بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی- وقتی این پرونده را دید به کارآگاهان ماموریت داد به خانه زوج مسن در فرمانیه بروند و آنجا را جست وجو کنند. افسران پرونده هنگامی که وارد منزل این زن و شوهر شدند در همان نگاه اول اطمینان یافتند باید منتظر اخبار ناگواری باشند چرا که خانه به طور کامل به هم ریخته بود و علائم و نشانه هایی از وقوع سرقت به چشم می خورد. در شرایطی که هیچ ردپایی از حشمت و همسرش وجود نداشت ردیابی خودروی پراید آنها در دستور کار قرار گرفت و بالاخره چهارشنبه هفته گذشته ماموران این اتومبیل را در حوالی پل سیدخندان متوقف و راننده اش را که مردی 48ساله به نام علیرضا بود، بازداشت کردند. این مظنون برادر همان فردی بود که گم شدن عمه و شوهرعمه اش را به پلیس خبر داده بود. به این ترتیب او در حالی متهم اصلی پرونده شناخته شد که پیش از او چند مظنون دیگر مورد تحقیق قرار گرفته و از آنان رفع اتهام شده بود. علیرضا در بازجویی ها به کشتن عمه و شوهرعمه اش اقرار کرد و از کینه یی قدیمی سخن گفت که در سال های طولانی او را نسبت به زوج مسن خشمگین نگه داشته بود.

این مرد به خاطر کشمکش های طولانی با همسرش از او جدا شده و معتقد بود دخالت های بی مورد مهشید آتش اختلاف میان آن دو را شعله ور کرده و کارشان را به طلاق کشانده بود. این تصور نفرتی را در علیرضا به وجود آورده بود که به گفته خودش وی را به ارتکاب جنایت ترغیب کرد. علیرضا در اعترافاتش گفت؛ به خانه حشمت و مهشید رفتم و اول عمه ام را با چاقو کشتم و بعد شوهرش را که در حمام بود به قتل رساندم، سپس اجساد را در دو پتو پیچیدم و در صندوق عقب پراید حشمت جا دادم. جنازه عمه ام را در بیابان های کیانمهر به آتش کشیدم و پیکر حشمت را ته دره یی در جاده چالوس پرت کردم. بعد از آن دوباره به خانه مقتولان برگشتم و مقداری از لوازم شان را مثل فرش و یکسری مدارک به سرقت بردم و در این مدت از پراید مقتولان استفاده کردم.

پس از اعترافات این مرد میانسال کارآگاهان در قالب دو گروه به جاده چالوس و کیانمهر رفتند اما اثری از جنازه ها وجود نداشت و معلوم شد نیروی انتظامی این دو منطقه اجساد را پیدا کرده و تحت عنوان مجهول الهویه به پزشکی قانونی تحویل داده و حتی جسد زن مسن در بهشت زهرا دفن شده است. با تکمیل شدن اطلاعات افسران جنایی، پرونده در اختیار بازپرس روشن قرار گرفت و او برای متهم قرار بازداشت صادر کرد. سرهنگ علی اکبرپور- رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران- درباره این پرونده گفت؛ هر چند متهم انگیزه اش را از جنایت کینه قدیمی اعلام کرد، با توجه به سن بالای مقتولان و سرقت از خانه آنها به نظر می رسد هدف علیرضا از این قتل فقط دزدی بوده است و در حال حاضر تحقیقات در این باره و همچنین بررسی سوابق احتمالی متهم ادامه دارد.

نامه قاتلان

ساعت 21 چهارشنبه گذشته وقتی اپراتور مرکز فوریت های پلیسی تهران به تلفن یک شهروند پاسخ داد، پرونده جنایی دیگری گشوده شد. تماس گیرنده زنی میانسال بود که با صدایی لرزان می گفت شوهرش را کشته اند. ساعتی بعد افسران اداره پلیس آگاهی و حسین اصغرزاده- بازپرس ویژه قتل- خودشان را به میدان هروی رساندند و به اتاق خواب مرد 42ساله یی به نام یعقوب رفتند که وی در آنجا کشته شده بود. نگاه کارآگاهان قبل از آنکه متوجه جنازه شود به تکه کاغذی دوخته شد که قاتل یا قاتلان بالای تخت چسبانده و روی آن نوشته بودند؛ «سزای فرد خائن به ناموس دیگران مرگ است». این دست نوشته نشان می داد آنان با یک قتل ناموسی مواجه شده اند. بررسی پیکر قربانی فاش کرد عامل یا عاملان جنایت ابتدا یک چادر زنانه را دور گردن یعقوب پیچیده و سپس با چاقو به سر او ضربه زده اند اما کدام یک از این دو اقدام، کشنده و علت تامه فوت مرد 42 ساله بود، برای پلیس روشن نشد و بازپرس اصغرزاده وظیفه پاسخ دادن به این سوال را به متخصصان پزشکی قانونی سپرد. پس از آن همسر مقتول تحت بازجویی قرار گرفت و توانست بخشی از اسرار این جنایت را هویدا کند. او گفت؛ ساعت 13 پسرش را به آموزشگاه زبان برد و ساعت 16 به خانه برگشت ولی شوهرش از وی خواست منزل را ترک کند. یعقوب گفت قرار است برای او مهمان بیاید و بهتر است من در خانه نباشم. من هم منزل را ترک کردم. تا ساعت 30/20 چندین بار با خانه تماس گرفتم ولی شوهرم جواب نداد برای همین نگران به منزل برگشتم و با جسد او روبه رو شدم. کارآگاهان با شنیدن حرف های همسر مقتول خانه وی را به صورت دقیق تفتیش کردند و متوجه شدند مهمانان یعقوب سه مرد بودند که البته قصد داشتند این طور وانمود کنند که دو مرد و یک زن هستند. آنان در ادامه اطمینان یافتند نامه قاتلان هیچ ارزشی ندارد و آنان برای انحراف مسیر تحقیقات آن را نوشته اند. به گفته بازپرس اصغرزاده نتیجه تجسس ها نشان می دهد احتمالاً مقتول در خرید و فروش مواد مخدر دست داشته و همین امر باعث شده است عده یی با انگیزه تصفیه حساب او را به قتل برسانند. هم اکنون تحقیقات پیرامون این پرونده جنایی ادامه دارد.

سرنخی در کانال کولر

جنایت سومی که پرونده آن هفته گذشته گشوده شد ساعت 12 ظهر جمعه به اطلاع پلیس رسید. پس از آنکه کارکنان بیمارستانی در تهرانپارس از ماموران خواستند برای تحقیق درباره مرگ مرموز مردی 48 ساله به نام امیر به آنجا بروند، آنها متوجه شدند جمعه پردردسری خواهند داشت. مرد میانسال با ضربه یک جسم نوک تیز شبیه به چاقو مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته بود. با اطمینان از اینکه امیر به قتل رسیده است، محمدحسین شاملو

- بازپرس ویژه قتل- دست به کار شد و ابتدا دستور بازجویی از همسر مقتول را صادر کرد. زن میانسال گفت برای کاری از خانه بیرون رفته و وقتی برگشته با جسد شوهرش مواجه شده. همسر امیر در پاسخ به این سوال که زمان ترک خانه به غیر از شوهرش چه کسی در منزل بود، گفت پسر 20ساله اش به نام محسن همراه امیر بوده است. به دنبال اظهارات این زن، محسن مورد پرس وجو قرار گرفت اما حاضر نشد اتهام پدرکشی را بپذیرد. در همین حال کارآگاهان با بازرسی از خانه مقتول به سرنخی کلیدی دست پیدا کردند و یک تکه میلگرد خون آلود را در کانال کولر اتاق محسن یافتند. همین کشف سبب شد بازپرس شاملو دستور بازداشت پسر جوان را صادر و این فرضیه را طرح کند که محسن به خاطر اختلاف با پدرش او را به کام مرگ کشانده است. در حال حاضر تحقیقات از جوان 20ساله ادامه دارد.

مانفرد - ایران - ایران
بیچاره محمود راست میگفت وضع ایران از آلمان خیلی بهتره چون تو ایران کاری به غریبه ها ندارند خودشون خودشونو میکشند و غریبه ها (لبنانیها و افغانها)هم اونها رو .نمیدونم چرا بانکیمون پیشنهاد احمدی نژاد رو در مورد آلمان به .. هم حساب نکرد؟
یکشنبه 28 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.