طرز تهیه سوپ‌ گوجه‌فرنگی با ماکارونی پیچ

سوپ‌ گوجه‌فرنگی با ماکارونی پیچ

برای درست‌کردن این سوپ، مقداری گوجه فرنگی و یک بسته ماکارونی از نوع پیچ لازم دارید.

با استفاده از این دو ماده و چند ماده دیگر که ذکر خواهد شد، در 35 دقیقه می‌توانید یک کاسه سوپ خوشمزه و داغ درست کنید. البته نقش دستگاه مایکروفر را در این میان نمی‌توان نادیده گرفت. درضمن، در کتاب‌های آشپزی این سوپ را به کشور ایتالیا و به‌خصوص شهر رم نسبت می‌دهند.

مواد لازم:

- یک قاشق سوپ‌خوری، روغن زیتون

- 2 حبه سیر (له شود)

- یک عدد پیاز (ریز خرد شود)

- یک کیلو و 100 گرم، گوجه فرنگی ( ریز خرد شود)

- 3 پیمانه آب جوشیده

- 2 پیمانه یا 210 گرم ماکارونی پیچ

- یک قاشق سوپ‌خوری برگ ریحان یا جعفری خردشده

- 3  برگ کالباس مرغ یا گوشت

طرز تهیه:

1 – کالباس‌ها را جدا جدا روی بشقاب چیده و به مدت 2 دقیقه با قدرت 100درصد داخل مایکروفر قرار دهید تا کالباس‌ها بر اثر حرارت، حالت خشک‌شده پیدا کنند.

2 – روغن زیتون، سیر و پیاز را در ظرف توگود مخصوص مایکروفر ریخته و بی‌آنکه در آن را بگذارید، به مدت 4 دقیقه با قدرت 100 درصد در مایکروفر قرار دهید و آن را روشن کنید.

در طول این مدت، یک‌بار در مایکروفر را باز کنید و مواد را هم بزنید تا پیاز و سیر در روغن تفت داده شوند.

3 – گوجه فرنگی‌های خرد و له‌شده را همراه آب جوشیده و ماکارونی پیچ به مخلوط سیر و پیاز سرخ‌شده اضافه کنید و بدون در، با حداکثر قدرت یا قدرت 100 درصد، به مدت 15 دقیقه حرارت دهید تا ماکارونی، خوب بپزد. در طول این مدت 2 بار مواد را هم بزنید.

نکته: درصورتی که پخت سوپ و به‌خصوص ماکارونی با این مدت کامل نشد، 5 تا 10 دقیقه دیگر آن را اضافه کنید.

4 – حالاریحان یا جعفری خرد شده را به سوپ اضافه کرده و مدت یک دقیقه دیگر حرارت دهید. در پایان سوپ را داخل ظرف موردنظر بریزید و با چند برگ ریحان و کالباس خردشده تزئین کنید.

نکته: برای اینکه پوست گوجه‌فرنگی‌ها راحت‌تر از گوشت آنها جدا شود، قابلمه‌ای را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید و بگذارید بجوشد. سپس گوجه‌فرنگی‌ها را به مدت یک دقیقه در آب در حال جوش بیندازید و سپس در سبدی در زیر آب سرد آبکشی کنید. با این کار به راحتی می‌توانید پوست گوجه‌فرنگی‌ها را بکنید.

shiva safaie - ایران - تهران
سلام دوستانه من ..اینجا خیلی‌ خوبه ..یکی‌ از دوستانه بسیار عزیزم اینجارو بهم معرفی‌ کرد ،،ازش ممنون هستم ..حالا همه با هم اینجا هستیم و میتونیم از صحبت با هم و یاد گرفتم پختن غذاهای خوشمزه لذت ببریم ..
یکشنبه 28 تیر 1388

shiva safaie - ایران - تهران
این سوپ خییل خوشمزه هست ..حتما درست کنین ..البته برای فصل سرما بهتره ..نوش جونت باشه دوست عزیز من
تهران
یکشنبه 28 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.