واکنش ها به انتصاب رحیم مشایی به سمت معاونت رییس جمهوری

واکنش ها به انتصاب رحیم مشایی به سمت معاونت رییس جمهوری

محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی پیوندهای فکری و خانوادگی با یکدیگر دارند

روزنامه کیهان، روزنامه جمهوری اسلامی و همچنین احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، از انتصاب اسفندیار رحیم مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهوری ایران انتقاد کرده اند.

روزنامه کیهان به مدیر مسئولی 'حسین شریعتمداری' که نماینده آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در این روزنامه است، روز شنبه ۲۷ تیر با انتقاد از این انتصاب، نوشت که آقای رحیم مشایی "کسی است که در دولت نهم با اظهارات نسنجیده و نابخردانه خویش بارها موجبات ناخرسندی دلسوزان انقلاب را فراهم کرد."

روزنامه کیهان نوشته است: "بسیاری از اصولگرایان انتظار داشتند رئیس جمهوری به دلیل رفتار و گفتار انتقادآمیز مشایی او را از کابینه دهم حذف نماید اما اینگونه نشد. او اکنون فرد دوم کابینه است. این انتصاب بی تردید با مخالفت وسیع نیروهای انقلابی و اصولگرا و انبوه حامیان دکتر احمدی نژاد مواجه خواهد شد."

اینجانب جنابعالی را انسانی خودساخته و مؤمن، دلباخته حضرت صاحب الزمان و با تعهدی آگاهانه و عمیق به خط نورانی ولایت و مبانی جمهوری اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می‌شناسم و طبق اصل ۱۲۴ قانون اساسی به سمت معاون اول رئیس‌جمهور برمی‌گزینم

بخشی از حکم محمود احمدی نژاد به اسفندیار رحیم مشایی

روزنامه جمهوری اسلامی نیز در شماره روز شنبه خود درباره انتصاب آقای رحیم مشایی نوشته است که "صاحبنظران، این اقدام را نوعی دهن کجی به بزرگانی دانستند که خواستار برکناری این شخص از ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شده بودند."

به نوشته روزنامه جمهوری اسلامی "آقای مشائی طی چهار سال گذشته بارها سخنانی برخلاف مبانی اسلام گفت و صهیونیست های اشغالگر فلسطین را تحت عنوان مردم اسرائیل دوست مردم ایران دانست . وی در آخرین اقدام خود تلاش کرد سازمان حج و زیارت را هم به سازمان گردشگری ملحق کند که با مخالفت صریح رهبر انقلاب ناکام ماند."

احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و یکی از روحانیون محافظه کار نیز از انتخاب اسفندیار رحیم مشایی انتقاد کرده است. احمد خاتمی گفته است: "من در گذشته شایعاتی می‌شنیدم که جناب رئیس‌جمهور بنا دارند آقای مشایی را به عنوان معاون اول خود انتخاب کنند، ولی باور نمی‌کردم با توجه به حساسیت‌های موجود که شخص رئیس‌جمهوری نیز از آن اطلاع دارند این انتصاب صورت بگیرد."

امام جمعه موقت تهران گفته است: "اما در کمال ناباوری این خبر در رسانه‌ها اعلام شد، از این رو ضروری است دو مطلب را خدمت رئیس‌جمهوری محترم عرض کنم، مطلب اول این که افراد باید صدای نظام باشند نه این که نظام خرج افراد شود و با توجه به حساسیت‌های مراجع تقلید، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و تعداد کثیری از فرهیختگان جامعه که حساسیتشان ارزشی و به انگیزه پاسداری از مقدسات است، به نظر می‌رسد این انتصاب برای دولت محترم چالش‌زا باشد."

او از محمود احمدی نژاد خواسته در انتخاب آقای رحیم مشایی تجدید نظر کند.

آقای احمدی نژاد دو روز پیش از این در شهر مشهد اعلام کرده بود که آقای مشایی را به عنوان معاون اول جدید خود انتصاب خواهد کرد. حکم انتصاب او نیز روز شنبه ۲۷ تیرماه از سوی رئیس جمهوری ایران صادر شد.

آقای احمدی نژاد در حکم آقای رحیم مشایی نوشته است: "اینجانب جنابعالی را انسانی خودساخته و مؤمن، دلباخته حضرت صاحب الزمان و با تعهدی آگاهانه و عمیق به خط نورانی ولایت و مبانی جمهوری اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می‌شناسم و طبق اصل ۱۲۴ قانون اساسی به سمت معاون اول رئیس‌جمهور برمی‌گزینم."

آقای رحیم مشایی پیش از این معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود.

او در جریان چند سخنرانی بحث برانگیز "مردم ایران را دوست مردم اسرائیل" توصیف کرد و پس از بالا گرفتن انتقاد ها نسبت به این اظهار نظر، دوباره آن را تکرار و از دیدگاه خود دفاع کرد.

در موردی دیگر ، برگزاری همایشی توسط سازمان میراث فرهنگی که در آن همزمان با حمل قرآن به محل اجلاس، دف نوازی هم صورت گرفت با انتقاد برخی از روحانیون و مراجع رو به رو شد تا آنجا که برخی از منتقدان خواستار تغییر آقای رحیم مشایی شدند.

در آن زمان، با بالا گرفتن انتقادها از آقای رحیم مشایی، رئیس جمهوری او را در یک سفر خارجی همراه خود کرد و آیت الله خامنه ای نیز در جریان خطبه های نماز جمعه تهران، با انتقاد ملایمی از آقای رحیم مشایی به علت اظهاراتش درباره اسرائیل، خواستار پایان دادن به فشارها به اعضای دولت آقای احمدی نژاد شد.

بیش از یک سال پیش، پسر محمود احمدی نژاد با دختر آقای رحیم مشایی ازدواج کرد. به این ترتیب آقایان احمدی نژاد و رحیم مشایی، به جز نزدیکی های فکری، پیوندهای خانوادگی هم با یکدیگر دارند.

zorro.ir - ایران - تهران
این یارو محمود یا هاله نور میبینه یا خط نورانی به نظر من یه مهتابی یا آباژوری فرو کنید بهش خفه بشه .ولی بچه ها کم کم داریم به یواش یواش نزدیک میشیم تا چند روز دیگه مثل گرگ می افتند به جون هم بااین کابینه جدیدی که محمود لجن انتخاب کرده همه چیز به نفع ما میشه و در یک حادثه شیرین کله محمود لجن رو میکنند زیر خاک می گی نه نگاه کن.
یکشنبه 28 تیر 1388

سید اکبر - ایران - تهران
خطاب به سید مهدی و نیم رخ و پسر کرد
بینم دوستان من در شما چند حالت را میتوانم تصور کنم اول اینکه شما یا عاشق بدون عقل و شعور هستید یا یا در زندگی کم توجهی و محبت داشتید که حالا با این نظرات جاهلانه که البته بیشتر سید مهدی بوده که یا میخواد بزنه یا بکشه مردک داری ابروی انسان و انسانیت رو میبری باز نیم رخ از دیدگاه خودش منطقی میگه و نکته جالب در نیم رخ این است که هیچ وقت جواب حتی سوالات منطقی که از او هم میشود را نمیدهد اما سید مهدی که همش جلب توجه میکند با این نظرات دور از خرد خودش فقط دوست داره فحش بشنوه به هر قیمتی اخه تو که میدونی اینجا این نظراتت چه جوابی داره بازم میای نظر میدی و پسر کرد هم اگه بگی اسمان ابی میگه نه قهوه ایی هستش بابا اخه بشرا همین شماها ابروی اسلام رو بردین شما از هزاران ضد اسلام بدترید به نظرها نگاه کنید خدا وکیلی نگاه کنید ببینید در مورد اسلام چی میگن من امثال شما را مقصر میدانم ببینید امام زمان شده مضحکه ذهن شما و احمدی نزاد و اما بهترین و بهترین راهه مبارزه با اینها این است که در جوابشون با منطق بیایید و اگر باز بی تفاوت بودند و یا غیر منطقی حرف زدند انها را اصلا نبینید و جوابشان را ندهید بزارید هر چه میگویند بگویند این بدترین کار برای انها و مجازات بدی برای انها است و معلوم میشود انها میخواهند ذهن شما را به خودشان مشغول کنند اما با ایرانیای خارج کسانی که به موسوی توهین کرده و اورا جیره خوار میدانند بگویم کاش حداقل میتوانستید 2 کلام با این سید حرف بزنید بعد متوجه اشتباهتان میشدید خوشبختانه من تونستم سید رو ببینم و خیلی دلش خون بود خیلی داره بی احترامی بهش میشه خیلی یکم به وجدانتان رجوع کنید میگید موسوی این مدت کجا بود الان هم که امده برای قدرت امده اما ما هیچ وقت وضعمان مثل الان وحشتناک نبود موسوی امد و خیلی ها همچون من را از خواب بیدار کرد اگه یادتان باشه به امام حسین هم میگفتن برای قدرت امده دوستان اتحاد داشته باشید اتحاد من شاید دیگه اینجا نیام و خواهش میکنم به عقاید هم احترام گذاشته مسلمان مسیحی یهودی بهایی و اتحاد برای ایران و در اخر سید رو تنها نذاریم
خطاب به سید مهدی و نیم رخ و پسر کرد : ای ناکسان اگر دین ندارید لااقل ازاده باشید
یکشنبه 28 تیر 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
دم گرم سید اکبر نگرانت بودیم همه سراغتو میگرفتن
یکشنبه 28 تیر 1388

khooroos - امارات - دبى
واى که جه حکومت ابگوشتى!! والا یاد کارتون سیمبسون افتادم- اخه نیرو اتمى که یه قل دو قل نیست به هر بى سوادى مسولیتشو بدن- دیگه این ولى و دار دستش زدن سیم اخر- اینا دیوونه زنجیرى رو هم رو سفید کردن
یکشنبه 28 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ بر نظام کثیف جمهوری روسی ایران و طرفدارانش.
یکشنبه 28 تیر 1388

rabi3 - ایران - تهران
بابا این احمدی نژاد دیوانه است.من ازحرفها و کار هایش شاخ در میارم
یکشنبه 28 تیر 1388

mm1_dk - ایران - تهران
پیکر شهید محمد کامرانی که پنجشنبه گذشته بر اثر جراحت‌های وارد شده در زندان اوین، در بیمارستان مهر تهران از دنیا رفت، صبح امروز (شنبه) در بهشت زهرا تشییع و به خاک سپرده شد.

محمد کامرانی که تنها 18 سال داشت و جمعه گذشته قرار بود در کنکور پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کند، روز هجدهم تیر در حوالی میدان ولیعصر تهران دستگیر و به بازداشتگاه کهریزک منتقل شده بود.


این شهید جنبش سبز چند روز پس از بازداشت، به همراه گروه دیگری از بازداشت شدگان به زندان اوین منتقل شد. خانواده‌ی این شهید وقتی از محل نگهداری او خبردار شدند که یک مامور زندان اوین در جمع خانواده‌ی بازداشت‌شدگان فهرستی از اسامی افراد بازداشت شده راخواند و از انتقال آنها از کمپ کهریزک به زندان اوین خبر داد.


پیگیری خانواده‌ی او به اینجا رسید که مطلع شدند دستور آزادی وی نیز صادر شده و به همین منظور صبح روز چهارشنبه 24 تیر ماه به زندان اوین مراجعه کردند، اما در آنجا به آنها گفته شد که فرزند شما مجروح بوده و به بیمارستان منتقل شده است.


وقتی این خانواده به بیمارستان لقمان رفتند، با پیکر نیمه جان محمد کامرانی روبه‌رو شدند که همچنان تحت کنترل ماموران بود. آنها با هماهنگی مسئولان بیمارستان و باز تحت کنترل شدید ماموران، فرزند خود را به بیمارستان مهر منتقل کردند، اما تلاش‌های کادر پزشکی در نهایت بی‌نتیجه ماند و محمد کامرانی 18 ساله نیز به ندا آقاسلطان، سهراب اعرابی و دیگر شهیدان جنبش سبز پیوست.


پیکر شهید محمد کامرانی صبح روز شنبه 27 تیر همزمان با شهادت ایام شهادت امام موسی کاظم (ع) و در حالی که او هم همانند امام نهم شیعیان در زندان به شهادت رسیده بود، در میان حزن و اندوه دوستان و خانواده داغدارش تشییع و در قطعه 221 بهشت زهرا مدفون شد.
یکشنبه 28 تیر 1388

xabrisham - ایران - اسلو
هر دوشون صهیونیست هستند .احمدی و مشائی..پشت پرده موضوع اینه
یکشنبه 28 تیر 1388

حقیر - ایران - تهران
ظهور دیکتاتور / توطئه در سخنرانی خصوصی احمدی نژاد
درجلسه انتخاباتی مهمی که با حضور محمود احمدی نژاد، مجتبی هاشمی ثمره، اسفندیار رحیم مشایی، غلام حسین الهام و برخی نمایندگان مجلس که مورد اعتماد احمدی نژاد هستند، چون آقا تهرانی و اسماعیل کوثری و چند تن از مسئولان مهم ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد برگزار شده است، احمدی نژاد از قصد خود برای تغییر قانون اساسی خبر داده و گفته است که هیچ معنایی ندارد ریاست جمهوری در ایران دو دوره یی باشد و همانگونه که نمایندگی مجلس در ایران نامحدود است، دوران ریاست جمهوری هم باید نامحدود باشد.
به گزارش جمهوریت، در این جلسه انتخاباتی که چند روز پیش از استعفای مجتبی هاشمی ثمره از مقام مشاورت ریاست جمهوری برگزار شده است، احمدی نژاد گفته است که ....
درجلسه انتخاباتی مهمی که با حضور محمود احمدی نژاد، مجتبی هاشمی ثمره، اسفندیار رحیم مشایی، غلام حسین الهام و برخی نمایندگان مجلس که مورد اعتماد احمدی نژاد هستند، چون آقا تهرانی و اسماعیل کوثری و چند تن از مسئولان مهم ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد برگزار شده است، احمدی نژاد از قصد خود برای تغییر قانون اساسی خبر داده و گفته است که هیچ معنایی ندارد ریاست جمهوری در ایران دو دوره یی باشد و همانگونه که نمایندگی مجلس در ایران نامحدود است، دوران ریاست جمهوری هم باید نامحدود باشد.
به گزارش جمهوریت، در این جلسه انتخاباتی که چند روز پیش از استعفای مجتبی هاشمی ثمره از مقام مشاورت ریاست جمهوری برگزار شده است، احمدی نژاد گفته است که ماموریت همه طرفداران دولت به ویژه نمایندگان مجلس این است که زمزمه های تغییر قانون اساسی را سر بدهند.
در این جلسه غلام حسین الهام با طرح مباحث حقوقی و اسماعیل کوثری با طرح مباحث سیاسی گفته اند که در سال آخر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی هم برخی نمایندگان در مجلس نطق کردند و گفتند که می بایستی شرایط قانونی برای حذف محدودیت دو دوره یی انتخابات ریاست جمهوری فراهم شود اما افکار عمومی، احزاب و گروههای سیاسی ازاین ایده استقبال نکردند لذا طرح یاد شده در همان ابتدا مسکوت گذاشته شد. احمدی نژاد پاسخ می دهد اشتباه آنان این بود که طرح شان را پیگیری نکردند و می بینید که تاوان آنرا هم پس می دهند که انشاالله در دوره دوم تمامی پست های سیاسی و مراکز مهم مالی را که در اختیار آنان است، از دست شان خارج می کنیم و در اختیار خود خواهیم گرفت.
احمدی نژاد می افزاید: البته آنان در انتخابات شورای شهر دوم هم همین اشتباه استراتژیک را مرتکب شدند و در واقع با برگزاری آن انتخابات در حالیکه می توانستند فضا را مدیریت کنند، ولی این کار را نکردند و یک سنگر مهم را از دست دادند و آن سنگر سکوی پرش ما به مراحل بعدی شد و اکنون به جایی رسیده ایم که آنان دیگر از نظر سیاسی مرده اند و کارشان تمام است. و البته این سنگر هم سکوی پرش ما به مرحله نهایی خواهد بود.
احمدی نژاد سپس به تجارب سیاسی خود اشاره می کند و می گوید البته فکر نکنید به این راحتی به اینجاها رسیده ایم. کسانی که به ظاهر دوست ما هستند اما در پشت دیوار خانه مان « اشاره به مجلس » می نشینند و طرح می دهند که مثلاً به بهانه تجمیع انتخابات طول دوره ریاست جمهوری بنده را کم بکنند تا شاید زودتر از دست من خلاص شوند، اما دیدید که به نتیجه نرسیدند و نمی دانستند که ما حالا حالا ها در خدمت آنان خواهیم بود. در این لحظه حضار می خندند و احمدی نژاد ادامه می دهد اولین اشتباه در سیاست آخرین اشتباه هم خواهد بود. به نظر شما چرا هرچقدر به ما فشار آوردند که یکی از نزدیکترین همراهان حاضر در این جمع « اشاره به مشایی » را از قطار دولت پیاده کنیم، زیر بار نرفتیم؟ چون اگر زیر بار می رفتیم داستان ادامه پیدا می کرد و رویای کسانی که می خواستند زمستان ٨٧ دولت را از اکثریت بیندازند تحقق پیدا می کرد و شکست طرح آنان به خاطر ایستادگی ما بود وگرنه معلوم نبود این دولت الان به چه سرانجامی رسیده بود.
احمدی نژاد می گوید کسانی بودند که می خواستند با اختیاراتی که با امضای ما به دست آورده بودند با این تصور که از قدرت فراوانی برخوردارند مسیر پرونده هسته یی را عوض کنند ولی دیدید نتوانستند و ناچار صحنه را ترک کردند هرچند اکنون در جای دیگری مشغول حفر سنگر برای مقابله با دولت اند و برخلاف قول و قرارها، کارهایی می کنند که قول داده بودند، انجام ندهند که البته این اقدامات از دید ما پنهان نیست و ان را به حسابشان میگذاریم.
احمدی نژاد به ماجرای کردان اشاره می کند و می گوید البته در جاهای دیگری هم گفته ام و می گویم من حاضر بودم جناب کردان را در کابینه دهم هم جا بدهم و اگر مجلس استیضاح نکرده بود قطعاً او اکنون وزیر کشور باقی مانده بود چرا که همه شما می دانید من در عزل و نصب مقامات دولت هیچ ملاحظه یی ندارم اما به همان میزان هم که از ناحیه خارج حتی آن بالایی ها یا قم به بنده برای عزل و نصب ها توصیه یا فشار وارد شود من زیر بار نمی روم ومحترمانه می گویم شما یا کاره یی نیستید که در این صورت الزامی به پذیرش رای شما ندارم و اگر هم قانون به شما اجازه عزل و نصب داده است، خوب خودتان از اختیار قانونی تان استفاده کنید چرا می خواهید بنده مایه بگذارم درحالیکه به همکارانم اعتماد کامل دارم.
احمدی نژاد می افزاید: البته به شما بگویم من برخی از این آدم ها را از عرصه خارج کرده ام، فعلاً با برخی مدار می کنم تا موقع مناسب اش برسد و آنان را غربال خواهم کرد و یک سرندی را با سوراخ های ریز درست کرده ام که آدم ها به این راحتی ها نتوانند از آن عبور کنند. هرکس از این سرند عبور کرد دوست ما محسوب می شود ولاغیر!
الهام پاسخ می دهد که اما تغییر قانون اساسی شرایطی دارد که ممکن است با مقاومت مجلس مواجه شود. احمدی نژاد می گوید که ما باید ازتجارب دوستان مان در آمریکای لاتین یاد بگیریم. مگر آقای چاوز نبود که با مقاومت وصف ناشدنی همین تغییرات را در قانون اساسی خودشان اعمال کردند پس ما هم می توانیم چنین اقداماتی را انجام دهیم فقط یک شرط دارد و آن هم نترسیدن است.
بر اساس گزارشی که در اختیار جمهوریت قرار گرفته است احمدی نژاد به حاضران می گوید برنامه انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم به گونه یی مدیریت شده است که پیروزی ما درآن قطعی است و ما اهدافی بسیار فراتر از این انتخابات درایم که از جمله آن به دست گرفتن برخی مراکز مالی مهم نظیر ... است چرا که هیچ دلیلی ندارد چنین مراکزی خارج از اختیار دولت باشد.
یکشنبه 28 تیر 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
1- بر اساس قانون هنوز حکم رپیس جمهور تنفیض نشده است .
2- هر گونه انتصاب قبل از تنفیض غیر قانونی است.
3- سال نکو از بهارش پیداست
4- اگر احمدی نژاد شورای مشورتی صالحی نداشته باشد (که ندارد) به فرموده کلام خدا در قرآن به پیامبرش ُ منتظر زمین خوردن احمدی نژاد باشید.
5- راهی احمدی نژاد در پیش گرفته نیاز به دشمن ندارد .
6- با این کار احمدی نژاد مردم دیگر به برادر خود هم اطمینان نخواهند کرد
7- شاید خدا می خواهد سرنوشت را از سر بنویسد
8- خون های ریخته شده به فرموده خدا در قرآن قطعاْ دامن کسانی را که مرتکب این اقدام شده اند خواهد گرفت (ما به خدا و رسولش و اهل بیت ایمان داریم)
یکشنبه 28 تیر 1388

ali483 - ایران - کرج
با سلام
این یک سناریویی است که جهت منحرف کردن افکار مردم با هماهنگی کیهان و...... طراحی شده است و من شخصا از ملت فهیم و اگاه ایران در سراسر گیتی می خواهم که اصلا به این موضوع فکر نکنند.
یکشنبه 28 تیر 1388

کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا
این مردک طی چند سالی که ریاست سازمان گردشگری رو عهده دار بود چه غلطی کرد؟ جز بی توجهی روشن به اثار نیاکان شریفمان و زدن حرفهای یامفت. حالا با امدن و تصدی این جایگاه حساس میخواد یه گند تاریخی به بار بیاره... اقای رحیم گشادی تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف...
یکشنبه 28 تیر 1388

saeed_national - -
این یک سناریو از طرف اقازاده ها(باند احمدی نژاد ) است. ایشان میخواهند با این حرکت افکار عموم را به طرف انتصابات (مثلا مشایی و امثالهم) بکشانند. یا مردم را در مقابل کار انجام شده قرار بدهند.اخه کسی شما را بعنوان رئیس جمهور قبول داره! که تو به فکر معاون هستی؟ اقای احمدی نژاد صبر کن شاهنامه اخرش خوش است. با این جوی که این اواخر پیش امده کاسه کوسه هر دو جناح بر سر تو خواهد شکست.
-------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر وکشور محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
با تشکر
یکشنبه 28 تیر 1388

ali_esf - ایران - اصفهان
مرگ بر دیکتاتور
یکشنبه 28 تیر 1388

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
سید اکبر - ایران - تهران
جناب سید اکبر بنده در هر بخشی نظرات خودم را گفته ام و به کسی توهین نکرده ام مگر اینکه جواب توهین را داده باشم. ولی شما که هم دین دارید و هم آزاده هستید چرا حتی یک جمله از مخالف خود را تحمل نمی کنید. فرض کنیم شما درست می گید و این حکومت مخالف آزادی بیان و ... است اما اگه قرار است حکومت به دست امثال شما بیافتد که غیر از توهین و ناسزا هیچ جواب منطقی به دیگران نمی دهید پس فرقی نمی کند چون شما هم همین روش را دنبال خواهید کرد. فقط هزینه یه انقلاب دیگر بر این مردم تحمیل می شود. اصلا حکومت چه معنایی دارد. همین مردم هستند که حکومت را تشکیل می دهند افراد این حکومت در هر لباسی که باشند زاده این آب و خاک هستند. پس تا اصلاح از پاپین شروع نشود راس حکومت درست نمیشود.
یکشنبه 28 تیر 1388

ali_esf - ایران - اصفهان
مرگ بر دیکتاتور
درود بر موسوی
یکشنبه 28 تیر 1388

s_pol3000 - کانادا - تورنتو
خواهش می کنم برای اطلاع رسانی اینرا بنویسید
اقای احمدی نژاد فرد با هوشی است با اینکار حساسیت اعتراض و تعویض وزرای کابینه ای را که معرفی میکند به حد اقل می رساند. چرا که حساسیت روی اقای مشایی زیاد است بعد از مقاومت فراوان در تغییر معاون خود .
1- بالاخره اقای مشایی را تغییر می دهد و با این کار منتی به معترضین میگذارد . (احتمالا با اقای مشایی قبلا در این مورد به توافق رسیده است.)
2- با هدایت حساسیت اذهان نسبت به تعییر اقای مشایی که حتی علما نیز با وی دارند برای تغییر بقیه وزرا مصونیت ایجاد می کند
3- می تواند ادعا کند که بهترین یار نزدیک خود را به خاطر احترام به نظرات اصولگراها کنار گذاشته.در نتیجه انها نیز به خاطر کنار گذاشتن مشایی به بقیه رضایت می دهند.. ولی ایکاش اقای احمدی نژاد به جای این کار از افراد قوی و با سابقه که اکثر جناح نیز استقلال انهارا قبول دارند و فراجناحی هستند مثل خود سردار عزیز محسن رصایی را به معاونت معرفی میکرد .ولی هزاران افسوس که ما بعد ها قدر افراد را می شناسیم
یکشنبه 28 تیر 1388

s_pol3000 - کانادا - تورنتو
خواهش می کنم برای اطلاع رسانی اینرا بنویسید
اقای احمدی نژاد فرد با هوشی است با اینکار حساسیت اعتراض و تعویض وزرای کابینه ای را که معرفی میکند به حد اقل می رساند. چرا که حساسیت روی اقای مشایی زیاد است بعد از مقاومت فراوان در تغییر معاون خود .
1- بالاخره اقای مشایی را تغییر می دهد و با این کار منتی به معترضین میگذارد . (احتمالا با اقای مشایی قبلا در این مورد به توافق رسیده است.)
2- با هدایت حساسیت اذهان نسبت به تعییر اقای مشایی که حتی علما نیز با وی دارند برای تغییر بقیه وزرا مصونیت ایجاد می کند
3- می تواند ادعا کند که بهترین یار نزدیک خود را به خاطر احترام به نظرات اصولگراها کنار گذاشته.در نتیجه انها نیز به خاطر کنار گذاشتن مشایی به بقیه رضایت می دهند.. ولی ایکاش اقای احمدی نژاد به جای این کار از افراد قوی و با سابقه که اکثر جناح نیز استقلال انهارا قبول دارند و فراجناحی هستند مثل خود سردار عزیز محسن رصایی را به معاونت معرفی میکرد .ولی هزاران افسوس که ما بعد ها قدر افراد را می شناسیم
یکشنبه 28 تیر 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
این احمدینژاد میخواد با این کاراش بگه که مثلا دارم انتصابها را بر طبق ضابطه ها و موازین جمهوری اسلامی انجام میدم...آخه فکرمیکنه که خیلی حایشه...جناب احمدینژاد مردم ما از تو گنده ترشو هم انداختن بیرون تو که جا خود داری....یه ضرب المثل میگه:ادب مرد به ز دولت اوست...
یکشنبه 28 تیر 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
حقیر - ایران - تهران
لطفا منبع این اخبار را بگو یید !!!!!
دوشنبه 29 تیر 1388

aghozdar - ایران - تهران
اقای شریعتمداری دست از سر رییس جمهور عزیزت بردار .مگر نمی بینی چطور از معاون اولش تعریف میکنه و میگه ؛وقتی کنارش هست و اون حرف میزنه انگار خودش حرف میزنه .وقتی از نظر ایده و علایق اینقدر به هم نزدیک هستند. ادم تعجب میکنه که چطور رهبر از نظر فکری خودشو به اون نزدیک میبینه
پنج‌شنبه 1 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.