انتقاد کارشناسان ورزشی از نمره ۱۷ علی آبادی - ۱۷ از چند؟

انتقاد کارشناسان ورزشی از نمره 17 علی آبادی

 17 از چند؟

«گفته اند نمره شان 17 است. 17 از چند؟ واقعاً 17 از 20؟ خیر است ان شاءالله. امیدوارم فقط ایشان در نمره یی که به خود داده اند منصف باشند.» این گفته علیرضا دبیر و واکنش او نسبت به سخنان علی آبادی (رئیس سازمان تربیت بدنی) در روز چهارشنبه است. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در حاشیه گشایش استادیوم بین المللی کرج در پاسخ به این سوال که؛ «چه نمره یی به عملکرد خود می دهد؟» گفته بود؛ «من فکر می کنم برای مجموعه عملکرد ورزش نمره 17، نمره خوبی است.» محمد علی آبادی معاون رئیس جمهوری، رئیس سازمان تربیت بدنی، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس مجمع باشگاه پرسپولیس در حالی این نمره نسبتاً معقول را به خود می دهد که بسیاری از اهالی ورزش نسبت به عملکردهای او معترض هستند و ورزش را دچار «سیاست زدگی» می دانند، ضمن آنکه نباید ناکامی های المپیک پکن و تیم ملی فوتبال در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010 را فراموش کرد.

واکنش اهالی ورزش نسبت به نمره 17 محمد علی آبادی بسیار تند و جدی است تا جایی که امیررضا خادم می گوید؛ «بگذارید تنها سکوت کنم. دیگر حس خوبی نسبت به ورزش ندارم. نمی خواهم اصلاً حرفی بزنم، فقط بگذارید سکوت کنم.» قابل توجه است که امیررضا خادم (المپین نامی ایران) یکی از رقبای محمد علی آبادی در انتخابات مجمع کمیته ملی المپیک بود. (هرچند که سازمان تربیت بدنی حتی نگذاشت او به مجمع معرفی شود.)

از سوی دیگر قهرمان کشتی ایران همچون خادم که سازمان تربیت بدنی مانع حضور او در مجمع عمومی فدراسیون کشتی برای تصدی ریاست فدراسیون مربوطه شد به رئیس سازمان تربیت بدنی نمره 17 می دهد؛ «اگر قرار باشد من به عملکرد سازمان نمره بدهم بدون شک آقای علی آبادی 17 می شود اما از مجموع 100 نمره،.» پس از پیروزی محمود احمدی نژاد در دور اول انتخابات ریاست جمهوری، علی آبادی (معاون سابق عمرانی شهرداری تهران) موفق نشد بر سر شهرداری تهران با محمدباقر قالیباف رقابت کند و شهردار تهران بشود، به همین خاطر به خواست رئیس جمهور منتخب به سازمان ورزش راه یافت؛ جایی که به زعم کارشناسان کمترین آشنایی را با محیطش داشت. چند روز قبل رئیس فراکسیون تربیت بدنی از دخالت های سازمان تربیت بدنی در امور فوتبال شکایت کرده و این موضوع را عامل ناکامی تیم ملی دانسته بود و درخواست کرد رئیس سازمان هر چه زودتر ورزش را ترک کند. اما پاسخ علی آبادی در قبال این اعتراض جالب است. او اعتقاد دارد مخالفان سیاسی دولت این گونه قصد تخریب سازمان ورزش و دولت را دارند؛ «من اعتقاد راسخ دارم که سازمان ورزش هیچ دخالتی در فوتبال نداشته و اصلاً ورزش ایران دچار سیاست زدگی نشده است.» یکی از معترضان به این گفته علی آبادی، سیدجلال یحیی زاده نماینده اصولگرای حامی دولت در مجلس است؛ «خیلی خوب است که ایشان نگاهی به گفته های اخیر علی کفاشیان داشته باشند. حتی رئیس فدراسیون هم معتقد به گفته علی آبادی نیست. وقتی کفاشیان می گوید سازمان پول می داد پس حق دخالت داشت یعنی سازمان دخالت کرده است. سازمان قطعاً در رشته های دیگر ورزشی هم در این دوران دخالت داشته است اما شاید این دخالت کمرنگ تر بوده است.» یحیی زاده همچون بسیاری از مردم و منتقدان معتقد است سازمان ورزش نقشی پررنگ و دخالت های زیادی در انتخاب و عزل دایی، مایلی کهن و قطبی در تیم ملی داشته است. همچنین تغییرات پی در پی در ترکیب هیات مدیره استقلال یا پرسپولیس از این دخالت ناشی می شود؛ دخالت هایی که به زعم نماینده مردم تفت و میبد منجر به ناکامی تیم های ملی بزرگسالان و امید، کشتی، ورزش های رزمی و تیم های باشگاهی ایران در تورنمنت های مهم سال اخیر مثل جهانی، آسیایی و المپیک شده است. رئیس فراکسیون ورزش در مجلس در واکنش به ادعای جدید رئیس سازمان ورزش می گوید؛ «در بخش ساخت و ساز شاید حق داشته باشد اما در بحث ورزش قهرمانی نمره من به او خیلی متفاوت است. من هم مثل اکثریت مردم انتظار می کشم علی آبادی سازمان ورزش را ترک کند.»

zorro.ir - ایران - تهران
تحریم صدا و سیما به راههای مختلف از طریق پخش مستقیم برنامه ها مثلا نرفتن به تماشای بازیهای لیگ برتر فوتبال و رفتن به نماز جمعه هر هفته و نشان دادن اعتراضمان به دولت انتصابی مثل امروز که نماز جمعه پخش نشد باور کنید یکی از بهترین راهها برای ضربه زدن به این رژیم استفاده کردن از ابزار همین رژیم هست با رفتن ما به نماز جمعه مثل این میمونه که مجوز تجمع یا راهپیمائی گرفته باشیم و میتونیم با شعارهای منطقی و نه زیاد خشن اعتراضمون را به همه نشون بدیم و از طرفی وقتی چند بار این اتفاق رخ بده تعدادمون دوباره میلیونی میشه و نتیجه بهتری هم میگیریم مگه چند بار میتونند نماز جمعه رو نشون ندن یا خلاصه نشون بدن اما این کار به حمایت بیشتری از طرف هاشمی احتیاج داره تا امامت رو به عهده بگیره که اون امر جدا گونه ای هست و خیلی حسن های دیگه مثلا راهپیمائی بعد از نماز این کار هم به نحو دیگه ای به نفع ماست چون با نماز گذاران واردن خیابان میشیم اگه بنا باشه کسی رو بازداشت کنند تعدادی از خودشون هم بازداشت میشن و خیلی حال میده و راه دیگه تحریم صدا و سیمای خائن نرفتن به استادیوم هست چرا باید به دولتی که به مردم تعلق نداره پول بدیم میدونید در هر بازی چقدر بلیط فروخته میشه همین نوعی اعتراض هست و در هر بازی برای پخش مستقیم صدا وسیما و فدراسیون فوتبال از تابلوهای تبلیغاتی چقدر پول میگیرن اگه استادیوم خالی باشه و بازی رو مستقیم پخش نکنند نه بلیطی فروخته میشه نه شرکتها به فدراسیون و صداو سیما پولی میدن و دیگه اینکه کل کشور بیننده این هستن که مردم هنوز در اعتراض هستند و این کار اگه از تهران شروع بشه به تمام شهرستانها سرایت میکنه و کل کشور شجاعت این را پیدا میکنند که مخالفتشون را اعلام کنند چقدر کامنتم طولانی شد تا حالا اینقدر نشده بود پس بقیهاش رو بعدا میگم قربون شما الهی درد و بلاتون بخوره تو سر خائنه ای و محمود لجن
شنبه 27 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ بر نظام کثیف جمهوری روسی ایران و طرفدارانش.
شنبه 27 تیر 1388

punisher - ایران - شیراز
17 از 000 000 1
یکشنبه 28 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.