آشفتگی کیهان پس از نمازجمعه هاشمی

آشفتگی کیهان پس از نمازجمعه هاشمی

متن کامل سرمقاله امروز (شنبه) کیهان به قلم حسین شریعتمداری:


    « نمازجمعه و ...»

1-... «هاشمی رفسنجانی در نمازجمعه تهران هیچ سخنی که مانع از تجمع هواداران موسوی و اقدامات آنها شود بر زبان نیاورد... او می خواهد همچنان از هر فرصتی که پیدا می کند برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات استفاده کند»... «هاشمی گفت مردم به نظام اعتماد ندارند»... «هاشمی رفسنجانی گفت باید تردیدها در مورد انتخابات رفع شود»... «این اولین بار بود که یک مقام عالی رتبه ایران از بحران سخن می گفت» و... مطالب فوق بخشی از انبوه گزارش ها و خبرهایی بود که خبرگزاری های خارجی بلافاصله بعد از سخنان دیروز آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه های نمازجمعه تهران، با ذوق زدگی برای رسانه های خبری خود در آمریکا، اروپا و برخی از کشورهای منطقه مخابره کردند و رسانه های مورد اشاره نیز با استناد به آن به سیاه نمایی گسترده ای علیه جمهوری اسلامی ایران دست زدند! گفتنی است آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه های دیروز نمازجمعه تهران تاکید کرده بودند نباید کاری کرد که باعث سوءاستفاده دشمنان اسلام و انقلاب شود!


2-نمازجمعه دیروز تهران همانگونه که انتظار می رفت و کیهان نیز در یادداشت روز پنج شنبه، از صورت بندی کلی آن خبر داده و برخی از صحنه های آن را پیش بینی کرده بود، برگزار شد. در نمازجمعه دیروز تهران علاوه بر جمعیت انبوه مردم مومن و انقلابی که همه هفته در این مراسم سیاسی-عبادی شرکت می کنند، جمعیت چندهزار نفره دیگری نیز حضور داشتند که براساس اخبار موثق و گزارش های مستند شماری از آنان از نقاط مختلف استان تهران و برخی از استان های همجوار به تهران آورده شده بودند. جماعت یاد شده سه ویژگی مشترک داشتند که به وضوح از هماهنگی قبلی آنها حکایت می کرد؛ اول آن که تقریباً هیچکدام از آنها در نماز شرکت نکردند و از میان چند نفری که به نماز ایستادند، برخی با کفش نماز خواندند! و برخی دیگر... بگذریم!... دوم این که هرجا آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز سخنی علیه انتخابات اخیر بر زبان می آورد- که نمونه های آن فراوان بود- جماعت مورد اشاره با شعارهای «هاشمی ، هاشمی حمایتت می کنیم» و گاه نیز با سوت و کف از اظهارات ایشان استقبال می کردند و در تمامی این موارد، نمازگزاران با حفظ متانت به آنان بی اعتنایی می کردند و صرفاً با شعارهای «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست» و تکبیرهای بلند، مخالفت خود را با آشوبگران ابراز داشته و بر هویت اسلامی، انقلابی خویش تاکید می ورزیدند و در چند مورد نیز نمازگزاران با سر دادن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، هوشیاری و شناخت دقیق خود از کانون اصلی توطئه را به رخ غائله آفرینان کشیدند، انگار می خواستند از یکسو به عاملان و برنامه ریزان داخلی توطئه نشان بدهند که نمازگزاران مومن و انقلابی از هویت واقعی آنها خبر دارند و از سوی دیگر به شماری از آشوبگران که به ترفند عوامل پشت صحنه فریفته شده بودند، هشدار دهند که آلت دست عوامل بیرونی و دنباله های داخلی آنها نباشند.

آقای هاشمی رفسنجانی در آغاز خطبه اول، از کسانی که درون محوطه دانشگاه و یا بیرون از آن به سر دادن شعارهای هنجارشکن مشغول بودند، خواست، حرمت و تقدس نمازجمعه را رعایت کنند ولی هیچیک از آنان به این توصیه توجهی نکردند و نشان دادند که هاشمی را برای اهداف سوء و منافع آنچنانی عوامل پشت صحنه آشوب می خواهند و ایشان را حتی برای خود او نیز نمی خواهند و البته جناب هاشمی رفسنجانی نیز، با سخنان خود که در بسیاری از موارد، ترجمه دیگری از همان شعارهای هنجارشکن بود، زمینه هنجارشکنی جماعت یادشده را فراهم می کرد! برای مردم شریف و پاکباخته ایران اسلامی که نمازگزاران جمعه نمادی از آنها هستند، بسیار تلخ و ناگوار بوده و خواهد بود که آقای هاشمی رفسنجانی را با توجه به سوابق انقلابی -به قول خود ایشان 60ساله- در جایگاهی ببینند که حامیانی آنگونه داشته باشند و در سوی دیگر مردم مومن و انقلابی اینگونه از سخنان ایشان انگشت تأسف به دندان بگیرند!

3- آقای هاشمی رفسنجانی اگرچه به عنوان یک سیاستمدار هوشمند شناخته می شوند ولی متاسفانه و با عرض پوزش در خطبه های دیروز نمازجمعه ایشان برخلاف انتظار، از این ویژگی آقای رفسنجانی نشانه چندانی دیده نمی شد! ایشان تقریباً هرجا سخن از انتخابات اخیر بر زبان آوردند، همان ادعاهای بی دلیل و غیرمنطقی کسانی را تکرار کردند که نه فقط هیچ نشانه، شاهد، قرینه و سندی برای اثبات آن ندارند، بلکه به شدت از هرگونه بحث منطقی و مستند فرار می کنند و به هیچیک از درخواست ها و دعوت های رسمی مراکز مسئول برای ارائه دلایل و اسناد خود مبنی بر تقلب در انتخابات پاسخ نداده و نمی دهند. چرا؟!... پاسخ روشن است، چون دلیل و سندی ندارند و از این روی نمی توانند بیرون از دایره «ادعا» قدمی بردارند.
4- جناب هاشمی رفسنجانی در آغاز سخن به ضرورت قانونگرایی اشاره کرده و تاکید کردند «همه باید در چارچوب قانون حرکت کنیم. اگر از قانون تجاوز کنیم دیگر هیچ مرزی نداریم. باید با قانون مسائلمان را حل کنیم، اگر کسانی با بعضی از قوانین دل خوشی ندارند باید سعی کنند این قوانین اصلاح شود و هر وقت لازم است این اشکالات روزی حل شود، اما چارچوبمان را قانون قرار دهیم».


بخش فوق از اظهارات آقای هاشمی که در آغاز خطبه ها مطرح شد، این امیدواری و تلقی را پدید آورد که ایشان قصد دارند، قانون شکنان را مورد ملامت قرار داده و اقدامات غیرقانونی و آشوبگرانه آنها بعد از انتخابات را محکوم کنند. اما این امیدواری دوام چندانی نیاورد و جناب هاشمی در ادامه سخنان خویش نه فقط به آنچه خود گفته بود وفادار نماند، بلکه آشکارا از قانون شکنان حمایت کرد. و حال آن که مطابق نظر اولیه خود بایستی از مدعیان تقلب در انتخابات برای پی گیری ادعای خویش از راههای قانونی دعوت می کردند، که متأسفانه نکردند! بایستی آشوب های خیابانی که به صورت غیرقانونی انجام گرفته و قتل و جرح مردم بی گناه، غارت اموال آنان، آتش زدن اماکن و اموال عمومی را در پی داشت، محکوم می کردند، که نکردند! بلکه به طور تلویحی- اگر نگوئیم به صراحت- از آنهمه قانون شکنی حمایت نیز کردند و در عین حال تاکید فرمودند که هرگز از تریبون نمازجمعه به نفع هیچ جناحی استفاده نمی کنند! که باید گفت؛ اولا؛ اظهارات ایشان جانبداری آشکار از یک جریان سیاسی خاص بود، آنهم یک جریان سیاسی که این روزها نشان داده است کمترین پایبندی به قانون ندارد... آیا این همه تأسف آور نیست؟! و آیا قوانین دیگری غیر از قانون اساسی و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، موردنظر و منظور جناب آقای هاشمی رفسنجانی بوده است؟!

5-ایشان به چند نمونه تاریخی از دوران رسول خدا(ص) ،حضرت امیر(ع) و امام راحل(ره) و میزان اهمیت آن بزرگواران به مردم و جایگاه ملت در نظام اسلامی اشاره کردند که سخنی بر حق بوده و هست، اما مقایسه ایشان میان آن نمونه ها و شرایط کنونی، متاسفانه «قیاس مع الفارق» بود! و باید متواضعانه از ایشان پرسید، مگر در نگاه آقای هاشمی مردم ایران، مردم نیستند؟! و مگر مطابق آنچه از رسول خدا(ص) و حضرت امیر(ع) و امام بزرگوار نقل فرمودید، نباید حق آنان را محترم دانست؟ بنابراین چرا انتخاب قانونی مردم را برنمی تابید؟ و حق مسلم 40 میلیون رأی دهنده را نادیده می انگارید؟! به یقین 13 میلیون نفری که به احمدی نژاد رأی نداده اند بر خلاف برخی از مدعیان، قانون شکن نبوده و نیستند. آنان نیز مانند 25 میلیون نفر دیگری که به احمدی نژاد رأی داده اند، به هنگام حضور در پای صندوق های رأی نتیجه انتخابات را هرچه باشد، پذیرفته بودند، اگرچه طرفداران هر یک از نامزدها ترجیح می دادند که نامزد مورد نظر خودشان به ریاست جمهوری انتخاب شود. همیشه همین بوده است و اساساً انتخابات غیر از این مفهوم و معنایی ندارد. می فرمائید در انتخابات تقلب شده؟ خب! چرا برای ادعای خود هیچ دلیل و سند و حتی شاهد و قرینه ای ارائه نمی دهید؟ مگر نه اینکه در تمامی نظام های حقوقی جهان و از جمله نظام حقوقی اسلام «البینه علی المدعی- آنکس که ادعایی دارد باید دلیل ارائه کند»؟ و مگر نه این که در قوانین جمهوری اسلامی ایران برای اینگونه ادعاها راه حل قانونی در نظر گرفته شده است؟ بنابراین چرا به راه قانون نمی روید؟ لطفاً و با عرض پوزش، بفرمائید کدام قانون را قبول دارید؟ آقای هاشمی می فرمایند جمع زیادی از مردم، در مورد انتخابات تردید دارند! ولی نمی فرمایند، چرا؟! و به چه دلیل؟! قاطبه مردم اگر تردیدی داشته باشند درباره ریشه و پشت صحنه آشوبگران است.


6-خطیب محترم نمازجمعه دیروز از شورای نگهبان گلایه کردند که چرا از فرصت اضافی 5روزه آنگونه که باید استفاده نکرده اند! ولی به این نکته بدیهی و خبر موثق بارها اعلام شده اشاره نکردند که شورای نگهبان از تمامی نامزدها دعوت کرد تا برای حضور و نظارت بر بازشماری10درصد صندوق های رأی سراسر کشور نمایندگانی بفرستند و دو تن از آنها برخلاف قول و تعهدی که داده بودند از اعزام نمایندگان خویش خودداری ورزیدند. این اقدام آنان غیر از آن که نشانه خالی بودن دست آنها از دلیل و سند و زمینه سازی برای تکرار ادعای تقلب باشد، چه مفهوم دیگری دارد؟!

7-آقای هاشمی شرایط کنونی را «بحران» نامیدند و خبرگزاری های غربی از جمله شبکه تلویزیونی «فرانس24» بلافاصله با ذوق زدگی اعلام کرد «این اولین بار است که یک مقام عالی رتبه ایران از بحران سخن می گوید»! به یقین جناب هاشمی رفسنجانی از تعریف «بحران» باخبرند و می دانند که بین سه واژه «بحران»، «بحران نمایی» و «فتنه» تفاوت های فراوانی هست و «فتنه» که از ویژگی های آن غبارآلود کردن صحنه است، بامسما ترین واژه برای توصیف شرایط کنونی است و صدالبته به قول حضرت امیر علیه السلام وقتی غبارهای فتنه فرو می نشیند- که خوشبختانه در مقیاس وسیعی فرو نشسته است- حق و باطل از نظرها پنهان نمی ماند و فتنه انگیزان دیگر نمی توانند در پرده بمانند.
بحرانی اگر هست در میان کسانی است که برای ریاست جمهوری آینده نقشه ها کشیده بودند و حضور گسترده مردم، آرزوهای آنان را بر باد داده است و از جناب آقای هاشمی رفسنجانی تعجب آور و جای گلایه است که چرا بحران در میان کسانی را که به ایشان نیز کمترین ارادتی ندارند، «بحران» در جامعه اسلامی ایران می نامند؟!


راستی! آیا جناب هاشمی متوجه نشدند که چرا نمازگزاران تحلیل و تفسیرهای ایشان را با شعار «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» پاسخ می دادند؟! این نکته عبرت انگیز است. نیست؟!
و بالاخره امید آن که آقای هاشمی رفسنجانی، به این واقعیت توجه فرمایند که ماجرای امروز، ماجرای درگیری و رقابت دو جناح نیست، بلکه دشمنان بیرونی و برخی از دنباله های داخلی آنان، نظام اسلامی و انقلاب و امام را نشانه رفته اند. بنابراین، انتظار آن است که آقای هاشمی رفسنجانی به دشمنان تابلودار امام، ایران اسلامی و انقلاب فرصت سوءاستفاده ندهند، ان شاءالله.
حسین شریعتمداری

Aryamehri - بلژیک - بروکسل
کسی نیست فک اینا رو ببنده با با دروغ تا کی
شنبه 27 تیر 1388

Ezhaq - اران - تهران
باید این روزنامه کیهان را ... زد البته با خواننده هاش
شنبه 27 تیر 1388

pagonde - ایران - تهران
نمونه کامل و بالغ یک .... پررو آخ چه خوب میشه با همین دستام خفت کنم. امیدوارم اینقد از خدا عمر بگیری که همچین روزیو ببینی.
شنبه 27 تیر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
چه قیافه شیطانی داره اینمردک
شنبه 27 تیر 1388

bach abadan - ایران - آبادان
تا چشمت درآد متیکه مفنگی تریاکی آویزون
شنبه 27 تیر 1388

iraneazad2008 - هلند - دلفت
با دورود به هم میهنان عزیز
روز یکشنبه ۱۹-۰۷-۲۰۰۹ ساعت ۱۳ تا۱۵ بعدظهر مقابل پارلمان هلند در شهر لاهه برای همبستگی‌ و پشتیبانی از ملت عزیزمان حضور یابید و صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانید.
پاینده با د ایران
شنبه 27 تیر 1388

آناهید - ایران -
آقای شریعتمداری آن تعداد اندکی که می گفتند ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند را دید اما آن خیل عظیم مردمی که می گفتند مرگ بر دیگتاتور ، یا حسین میرحسین، مرگ بر روسیه مرگ بر چین و ... را ندیدند به راستی که مانند رییس جمهورتان خیلی پرر... هستید. تا کی می خواهید مثل کبک سرتان را زیر برف کنید . روز انتقام این مردم از شما جلادان نزدیک است.
شنبه 27 تیر 1388

محمد بهاره - ایران - تهران
آقای شریعتنداری حرف زدن نمیدانی حرف نزدن که میتوانی.
حداقل به اندازه یک انسان فقط انسان شعور معرفت و انسانیت داشته باش.
آقای شریعتنداری چه افرادی که به ناحق توسط تو به جوخه اعدام سپرده شدن.
داشتن قدرت چشم را کور و گوش را کر میکند.آخر عمری بیا و کمی انسان باش
شنبه 27 تیر 1388

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
سخنان هاشمی در کل منصفانه و منطقی بود. آقای شریعتمداری باید بدانند که ایشان می توانست از همین تریبون پاسخ تهمتهای احمدی نژاد را بدهد که نداد. ضمنا هر چه مسایل بطور شفاف بیان شود نتیجه آن برای کل کشور بهتر است. مردم خود عقل و انصاف دارند و تصمیم منطقی را می گیرند دیروز همه دیدند با وجود شعارها و جنجالهای احساسی عده ای از جوانان ولی قاطبه مردم با متانت و انصاف نماز جمعه را به پایان بردند و اتفاق خاصی نیافتاد.
شنبه 27 تیر 1388

varamche2 - ایران - شیراز
برو گمشو ای خائن پست. درود بر رفسنجانی درود بر موسوی
شنبه 27 تیر 1388

$persian$ - ایران - تهران
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
اتفاق خاصم میوفته نگران نباش اون خاصی که مخصوص امثال شماست در راه است
شنبه 27 تیر 1388

hirowa - ایران - هیرو
خانم نیمرخ - تهران
بیا کامنت بذار مقاله ی آقاتون رو گذاشتن تو سایت
شنبه 27 تیر 1388

a_bamdad - ایران - تهران
بازجو حسین بدجوری اونجات سوخته ها!
شنبه 27 تیر 1388

ترک ایران - ایران - تهران
مردتیکه آشغال چرا دست و پات رو گم کردی رفسنجانی گوشه ای از حقایق رو گفته اگه قرار به استقباله دیروز چند بر اخبار ایران مطالب آقای اوباما در مورد حقوق بشر در آمریکا رو پخش کرد پس چرا شما اینهمه استقبال کردین؟؟؟؟؟؟
شنبه 27 تیر 1388

farid abbasi - ایران - تهران
از مسولین محترم سایت تقاضا دارم عکس این سگ کثیف بسیجی را در سایت قرار ندهند.وامیدوارم در اینده ای نزدیک مردم ایران این سگ کثیف را به سزای اعمالش برسانند
شنبه 27 تیر 1388

roya123 - ایران - شیراز
خفه شو ابلیس با اون روزنامه لجنت ...
تو مثل راسپیو تین روسی هستی
با اون قیافه ی گرازززززز نکبتت
شنبه 27 تیر 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
بدبخت ها مثل عنکبوت دور خودتون ومردم تار تنیدید اما باور ندارید این تارها پوسیده شده و شیره جون نداها و سهرابها قوت بدن خسته مردم در بند شده واز این تارهای پوسیده شیطانی بیرون جهیدند و امثال تو اشغال کفتال چشماتو بستی در تار خود و سخته که باور کنی (مزن بر سر ناتوان دست زور که روزی در افتی به پایش چو مور)
شنبه 27 تیر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
حسین شربت داری برو همون شربت به دونه برای رهبرت سرو کن که بدجوری دل درد داره.
شنبه 27 تیر 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
مثل اینکه خوب سوختن! عالیه... این نقشه مو لای درزش نمیره مگر مجبور بشن نماز جمعه رو برگذار نکنن!
خوبه حالا نوبت اونهاست که نا امیدی رو تجربه کنن...دستشون هیچ جا بند نیست. به امید پیروزی.
شنبه 27 تیر 1388

khooroos - امارات - دبى
شریعتمدارى رو بردن اوین- حرفاى مفت زیاد زده بودددد
شنبه 27 تیر 1388

n.shina - المان - هامبور
وای چقدر ور ور میکنه مردک روده دراز.سرم درد گرفت.
شنبه 27 تیر 1388

ali_esf - ایران - اصفهان
درود بر موسوی
شنبه 27 تیر 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
من شماره 2 شما را تصحیح میکنم به جای لغت پیش بینی بای از طراحی استفاده شود .


2-نمازجمعه دیروز تهران همانگونه که انتظار می رفت و کیهان نیز در یادداشت روز پنج شنبه، از صورت بندی کلی آن خبر داده و برخی از صحنه های آن را ( طراحی ) کرده بود، برگزار شد.
شنبه 27 تیر 1388

daneshjooye mobarez - ایران - تهران
این سایت متعلق به مایکرو سافت است و شما می توانید سایتهایی رو که میخواین گزارش بدین و از مایکرو سافت تقاضا بکنین که فعالیت اونها رو متوقف کند.
گرداب را از کار بیاندازیم
گرداب وبسایتی است که عکس معترضان به نتایج انتخابات راآرشیو می کند
به لینک زیر رفته و گرداب را به عنوان سایت ضد حریم شخصی و غیرقابل اعتماد معرفی کنید

https://phishingfilter.microsoft.com/feedback.aspx?result=noneURL=https://gerdab.ir/

از مسولین سایت تقاضا دارم که این لینک رو در کامنتم منتشر کنن.
شنبه 27 تیر 1388

amidjan - ایران - تهران
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
به به چه عجب جنابعالی دم از منطق زدی ؟ چطور شد شما یار عزیز و شفیقتون رو (شریعتمداری) رها کردید و گفتید هاشمی منطقی حرف زده
تو هم یکی از همونایی هستی که از هر طرف باد بیاد....
شنبه 27 تیر 1388

majidmad - ایران - تهران
جناب آقای شریعتمداری عزیز...تو این همه مطلب رو که گفتی از کجات در آوردی..آخه اصلا مگه تو صحبت های رفسنجانی رو گوش کردی که این همه حرف زدی..چقدر بهت گفتم حالا تریاک مفتی گیر آوردی اینقدر نکش..فردا شنبه اول هفته ست..می ری روزنامه دوباره اراجیف می گی گندش در میادااااا.....
شنبه 27 تیر 1388

puneindia - هندوستان - دهلی نو
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
شما واقعا کردی؟کرد و اینهمه بی..یرتی؟
شنبه 27 تیر 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
این مرتیکه را که میبینی یاد هر چی ادم تریاکی و معتاد میافته از لب کثیفش معلومه بعد این فرد فرهنگی این رژیمه خاک بر سرتون
شنبه 27 تیر 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
..ره ساکت بو تو چونه کردی نادان خ..ه بمیر شرمت باد ا...ال.
شنبه 27 تیر 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ای حسین بازجوی بیشرف .ای مرتیکه جنایتکار بیناموس دزد و.... بزودی ملت را خواهی دید و جوابگوی 30 سال جنایت و خیانت بملت را میبینی.
شنبه 27 تیر 1388

shablizim - انگلیس - لندن
بوی سوختگی میاد
شنبه 27 تیر 1388

mehditm - ایران - تهران
درود بر هاشمی مرگ بر خامنه ای عفریته ابلیس و عنتری نژاد و شریعتمداری بازجو و گروهک پست و مزدورشان
درود خدا و ملت ایران بر موسوی و خاتمی
شنبه 27 تیر 1388

twofar - ایران - تهران
در کل نظام و رهبری و احمدی نژاد دارن تموم میشن..تا الان اسرائیل مردم رو بعد از نماز جمعه میزد..الان دیگه جمهوری (اسلامی)
شنبه 27 تیر 1388

naZanIN 2009 - اران - ارومیه
تا اونجاییکه هاشمی این دستمال یزدی واین مردیکه رو از سرتا پا سوزونده کلی هنر کرده واسه خودش!اخیش جیگرم خنک شد
یکشنبه 28 تیر 1388

avayeh Edalat - ایران - تهران
پشتوانه همه حرفهاتون ( دروغهاتون ) فقط زور باطوم و کلاشنیکف روسى است. دلیلش هم سگهاى مسلح پیاده و موتورسوار است که به تجمعهاى غیر مسلح و صلح آمیز یورش میبرند که به حساب خودشون " زهر چشم " بگیرند و در این میان افراد مسلح غیر انتظامى ( لباس شخصى ها ) حق تیر مستقیم دارند. چرا؟؟
یکشنبه 28 تیر 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
kayhan@kayhannews.ir
سیماى نامبارکشان از هاله هاى نورانى نشگى حکایت دارد آدرس ایمیل بالا متعلق به کیهان شریعتمدارى است دوستان یک حالى به ایشون بدهند که از ان حالت خمارى و نشگى بدر آید تا بتواند چندین میلیون خار و خاشاک را ملاحظه کنند
یکشنبه 28 تیر 1388

cracker13 - ایران - تهران
تا یک یا دو ماه دیگه اثر این نماز جمعه تاریخی کاملا آشکار میشه. (عجله نکنین بازی شطرنج تازه شروع شده)
منتظر روزی باشین که همونایی که محمود را به ملت قالب کردند بالاجبار برای حفظ نظام، خودشون محمود را بشورن بذارن کنار!
قول میدم اگه محمود تا مهرماه باقی موند من دیگه کامنت نذارم!
هر چند که باطنا مایلم محمود بمونه چون فوائد زیادی برای اتحاد نیروهای مخالف مردمی داره.(عدو شود سبب خیر)
یکشنبه 28 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.