هاشمی رفسنجانی نماز جمعه تهران را آغاز کرد

هاشمی رفسنجانی نماز جمعه تهران را آغاز کرد

اکبر هاشمی رفسنجانی در حالی نماز جمعه امروز تهران، ۲۶ تیرماه، را آغاز کرده است که جمعیت انبوهی در محل اقامه نماز جمعه تهران و خیابان‌های اطراف آن حضور یافته‌اند.

نماز جمعه این هفته تهران از آن رو حائز اهمیت است که معترضان به نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست‌ جمهوری، این مراسم را به مکانی برای گردهم‌آیی خود انتخاب کرده‌اند.

میرحسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری، که خود را پیروز انتخابات می‌داند و دیگر کاندیدای اصلاح‌طلبان، مهدی کروبی، که وی نیز دور آینده ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد را به رسمیت نشناخته است، از پیش اعلام کرده‌اند که در نماز جمعه این هفته شرکت خواهند کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی روز جمعه پس از هشت هفته خطیب جمعه نماز تهران است. اکبر هاشمی رفسنجانی در آستانه برگزاری انتخابات در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، ضمن انتقاد شدید از اظهارات محمود احمدی‌نژاد در مناظره‌های تلویزیونی‌ خود، از آیت‌الله خامنه‌ای خواسته بود که برای «نجات کشور» انتخابات ریاست‌ جمهوری سالم برگزار شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان با این حال پس از برگزاری انتخابات و رویدادهای پس از آن عمدتا سکوت اختیار کرد و در یکی از معدود موارد موضع‌گیری‌های خود در دیدار با برخی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان انتخاباتی تصریح کرد که «هیچ وجدان بیداری» از وضع به وجود آمده راضی نیست.

در همین حال خبرگزاری کار ایران، ایلنا، خبر داده است که همزمان با آغاز نماز جمعه تهران تلفن‌های همراه در مناطق منتهی به محل برگزاری نماز قطع شده است. 

وب‌سایت خبری آینده نیز می‌گوید نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی از حضور خبرنگاران خارجی در نماز جمعه این هفته جلوگیری کرده و کارت خبرنگاری آنها را ضبط کرده‌اند.


نماز جمعه امروز یادآور نماز جمعه های اول انقلاب به امامت آیت الله طالقانی وبا حضور همه سلیقه هاست

نیروهای افراطی که اجازه حضور در صفوف نخست نماز را یافته اند با سردادن شعارهای تحریک کننده مانع آغاز خطبه ها شدند که با وجود آغاز خطبه ها اقدام لبه شعار دادن کردند که با اقدام هاشمی ساکت شدند و وی به آنها تذکر داد که جایگاه نماز جمعه را آلوده نکنند.
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجلس خبرگان رهبری در باشکوهترین نماز جمعه تاریخ تهران و در اجتماع میلیونها تن از مردم گفت:نماز جمعه امروز بی شباهت به نماز جمعه اول انقلاب که آیت الله طالقانی وبا حضور همه سلیقه ها اقامه می کردند نیست.
 هاشمی در بخش اول اظهارات خود به تبیین سیره پیامبر در ایجاد حکومت بمناسبت سالروز مبعث نیوی پرداخت.
وی گفت : در قرآن کلمه ناس (مردم) حدود 500بار بکار رفته وکار پیامبر اداره حکومت با زور نبود بلکه با انش والفت بود.
فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
بیصبرانه منتظرم ببینم آیا او هم مثل خامنه ای آخر عمری رسوا و ملعون روانه گور میشود یا برعکس. ببینم آیا به اندازه نـدا و سهـراب لیاقت دارد که در قلبهای مردم جای بگیرد. باور ندارم اما امیــد دارم.
جمعه 26 تیر 1388

f-shoresh - انگلیس - برمینگهام
منکه چشمم اب نمیخوره که هیچ کدوم از اینا دلشون به حال مردم بسوزه.وگرنه چه وجدان بیداری میتونه در مقابل اینهمه ظلم و جور که داره به سر این مردم میاد سکوت کنه.ما بایستی خودمان فکری به حال خودمان بکنیم.جوانان معصوم ما که فقط خدا میداند در زندانهای رژیم پست چه زجرهاوشکنجه هائی را مظلومانه متحمل نمی شوند.پناهی جز خدا وامیدی جز حمایت ما ندارند.
جمعه 26 تیر 1388

borj - ایران - بوشهر
تو بخش خبری ساعت 14 من فقط مهدی کروبی رو دیدم.یا موسوی نیومده یا نشونش ندادن!!!!
جمعه 26 تیر 1388

zheneral - ایران - اصفهان
هاشمی خیلی حرام زاده ای ای ... حتی از خودتم دفاع نکردی چه برسه از مردم
جمعه 26 تیر 1388

سید مهدی - ایران - تهران
این بابا 20 ساله که با بچه هاش و فامیلش داره میچاپه و چون دکتر جلوی بچاپ بچاپ اونو گرفته داره سکه میکنه اگه منم بودم کسی جلوی بخور بخورمو میگرفت با تمام نیرو با اون در میوفتادم... نصف بیشتر رای دکتر مال اونایی که از این بابا خوششون نمیاد
جمعه 26 تیر 1388

varishi - ایران - تهران
سید مهدی ... مگه انتری نژاد دکتره .. فکر کنم اومدی حرفی زده باشی راه رفتی.
جمعه 26 تیر 1388

amirbidgoli - ایران - کاشان
عجب سیاست بازی این هاشمی از اب گل الود ماهی می گیره و خودش را پاک نشون می ده به هر حال این همه ثروت بچه هاش از کجا امده
جمعه 26 تیر 1388

niagara - ایران - تهران
سید مهدی - ایران - تهران
بشین بینیم بابا.چه دکتر دکتری میکنه.اب که سر بالا میره قورباغه ابوعطا میخونه.دکتر قلابیتم دیدیم از ترس فلنگو بسته.پیش اقا جونشم که رسوا شده ملت تو حرم هوش کردن.فقط بلده قلاده ... مثل تورو واکنه
جمعه 26 تیر 1388

mahnadi - هلند - هارلم
من نمیدونم مامنتظر چی هستیم معجزه ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
اونهم از کسانی که سالها درسشون نسبت به حق ملت پس دادن گیرم اومدو چند خط حرف دو پهلو به ظاهر دوستانه هم گفت بابا این رژیم از پایه خرابه با بقیه اینها که مثا اختاپوس همه جادست انداخته اند چه میکنید
ما باید همه اینها رو بیرون کنیم چند صباح هم همینطوری میگذره اما ما باید
کم کم وزیرکانه کل این رژیم رو تغییر بدیم امیدوارم که بسیار زودباشه
ایران همه ما بسیار دوستت داریم
جمعه 26 تیر 1388

engamd - ایران - شیراز
از تمامی کسانی که عضو این سایت هستن خواهش میکنم جواب سید مهدی رو ندن.کامنتاشو با دقت بررسی کنید می بینید که فقط برای جنگ روانی میان اعضای هم فکر این سایت این دری وری ها رو مینویسه.خوب فکر کنید متوجه میشید که اخبار صدا و سیمای ایران برای سید مهدی کافی هست.لزومی نداره تو این سایت مداوم حضور پیدا کنه.پس حضورش جای فکر داره!!!!!!!
متشکرم
جمعه 26 تیر 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
باهوش ترهای اون جناح که شرایط درک کردن زنگ خطر شنیدن دارن دست پاشون جمع میکنن .
راستی نمایش ا.ن در مشهد دیدین چقدر مسخره بود توشهر زیارتی که الان باید ۱۰-۸ میلیون زائر داشته باشه فرودگاه فقط حدود ۲۰۰۰ نفر تو نستن واسش جمع کنن , وای آدم بمیره ولی خار نشه
به نظر کاربران خ.ر از ترس خودکشی میکنه یا دادگاهی میشه ؟
جمعه 26 تیر 1388

irani_jp - تهران - ایران

https://www.facebook.com/pages/-/95040933929?ref=mf

در این لینک فیلمهای نماز جمعه امروز را کامل میتونید بینید
زنده باد ایران و ایرانی آزاده
جمعه 26 تیر 1388

arashekamanghir - المان - کاسل
سید مهدی - ایران - تهران
چرا دکتر جونت خر مجتبی را نمیگیره؟اینهمه پول مجتبی که توی بانکهای مختلف اروپائیست( متعلق به یهود ها) از کجا اورده؟
احمدی نژاد در دور اول از اینحرفا زیاد زد( که هستید چه داشتید؟و از کجا اوردهاید؟)یادمه خامنهای بهش گفت شما تازه وارد کار شدهاید و کارهای
دیگری باید انجام بشه و بقولی گفت زر زیاد نزن.
اینبارهم هیچکاری انجام نخواهد داد.میدونی چرا من از این مرد خوشم نمیاد؟
چون این شخص درد مردم را میداند بدبختی مردم رادیدهاست و با این موضوعات توانست ارای مردم در دوره اول را بدستاورد.ولی نه تنها کاری بر
علیه مسائل انجام نداد.بلکه خود و خاوادهاش را هم قاطی این سود جوئیها کرد.
جمعه 26 تیر 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
مردم تا میتونن از یاران و همراهان کودتاچی ها عکس و فیلم بگیرن شناسایشون کنید برای روز مبادا لازم میشه!
مجددا - وارد بازی بعضی کاربران " ویژه " که به رنگهای مختلف در می آیند و درصدد تفرقه افکنی هستن نشید. ظاهرا در کنار شبکه های لس آنجلسی اینجا هم ماموریت گرفتن بعنوان کاربر فعال شن . lol
اگه بعضی هاشون غیرت و شرم داشتن و با خانواده بودن با این همه انتقاد عرق شرم مینشست رو پیشونیشون خودشون میرفتن یا ساکت میشدن , اینها از ویژیگی های یاران تحفه های آردان هست
جمعه 26 تیر 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
اوه یاران کودتا چی عصبانی شدن lol
countdown شروع شده هم میهنان . بشمارین
جمعه 26 تیر 1388

daneshjooye mobarez - ایران - تهران
هاشمی اون چیزایی رو که باید می گفت رو نگفت ولی تجمع امروز باعث شد که حالت نا امیدی و یاس مردم که بعد از سرکوب ها خونه نشین شده بودن رو ُ از بین برد . مردم باز هم کنار هم جمع شدن و نشون دادن که از مبارزه دست نمی کشن .
تو اون گرمای ظهر و اوج خستگی ملت تو کل خیابونه امیر آباد شعار می دادن و هیچ ترسی هم نسبت به نیروهای انتظامی نداشتن.
یه مورد جالب دیگه هم شعار مرگ بر روسیه بود . مردم دارن آگاه می شن که از کجا دارن می خورن.
مورد آخر اینکه این تجمع باعث شده که دوباره مردم بیان رو ژشت بوم ها و الله اکبر بگن ( هر چند که من معتقدم این جنبش باید برای رهایی از دین و حکومت دینی باشه و شهار های ملی و غیر دینی داده شه) .
جمعه 26 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.