احمدی نژاد قانون احقاق حق را به صدا و سیما ابلاغ کرد

احمدی نژاد قانون احقاق حق را به صدا و سیما ابلاغ کرد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران یک ماده و دو تبصره برای احقاق حق در برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به این سازمان ابلاغ کرده است.

این ماده واحده همراه با دو تبصره که در سال 1381 به تصویب مجلس ایران رسید و پش از هفت سال مجمع تشخیص مصلحت نظام در ماه گذشته با آن موافت کرد، به قانون اساسنامه صدا و سیما مصوب سال 1362 اضافه خواهد شد.

براساس این قانون، اگر به کسی در رادیو و تلویزیون ایران توهین شود یا به او نسبت ناروا داده شود، آن شخص باید فرصت پاسخگویی داشته باشد.

این ماده که به عنوان ماده 30 به اساسنامه افزوده می شود به این شرح است: چنانچه در برنامه های پخش شده سازمان[صدا و سیما] ( اعم از خبری، گزارشی، تولیدی در قالب‌های مختلف بیانی ـ تصویری و نمایشی) از شبکه‌های محلی، سراسری و بین‌المللی و یا در اطلاعیه‌های صادره از سوی آن سازمان، مطالبی مشتمل بر توهین، افتراء یا خلاف واقع نسبت به هر شخص ( اعم از حقیقی یا حقوقی) باشد و یا به هر نحوی اظهارات اشخاص تحریف گردد مراحل ذیل برای احقاق حق طی خواهد شد:

مدعی می‌تواند اعتراض خود را کتباً به سازمان صدا و سیما منعکس نماید. سازمان صدا و سیما در صورت قبول اعتراض ظرف 24 ساعت پاسخ را به صورت عادلانه و حداقل دو برابر زمان اصل مطلب که از پنج دقیقه کمتر نباشد در همان برنامه و ساعت و در همان شبکه به صورت رایگان پخش نماید.


در صورت عدم توافق میان معترض و سازمان صدا و سیما، وی می‌تواند موضوع را برای رسیدگی به شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به عنوان مرجع تشخیص وقوع توهین، افترا، تحریف یا خلاف واقع منعکس نماید و شورای نظارت نیز موظف است در اسراع وقت ( حداکثر 48 ساعت) به مسأله رسیدگی نموده و در صورتی که حق را به ذینفع داد نظر خود را به سازمان صدا و سیما ابلاغ کند و سازمان صدا و سیما موظف است پاسخ ذینفع را مشروط به آنکه متضمن توهین و افتراء به کسی نباشد حداقل دوبرابر مدت زمان مطالب اصلی که از پنج دقیقه کمتر نباشد و تا حداکثر 24 ساعت پس از دریافت پاسخ در همان برنامه و ساعت و در همان شبکه به طور رایگان پخش نماید.

- شورای نظارت موظف است برای تحقق وظایف مندرج در این قانون ساز و کار لازم را فراهم سازد.

چنانچه سازمان صدا و سیما از اجرای مصوبه شورای نظارت خودداری نماید و یا شاکی نسبت به نظر شورای نظرات معترض باشد بنابر شکایت شاکی، شعبه خاصی که به این منظور تشکیل می‌شود، نسبت به موضوع خارج از نوبت ( حداکثر یک هفته) رسیدگی و حکم مقتضی را براساس این قانون صادر خواهد نمود.

صدا و سیما مکلف است نظر دادگاه را ظرف 24 ساعت اجرا کند و در صورت عدم اجرای حکم، متخلف به مجازات مستنکف از اجرای حکم دادگاه محکوم خواهد شد.

p.h - هند - پونه
سانسور نماز جمعه در شبکه یک !!!!!
جمعه 26 تیر 1388

kafar - المان - اخن
ایا شما میتوانید در این رسانه یکطرفه خلاف اعضا بیت فرعون مطلبی بگوید .
مرگ بر فرعون خامنه ای .
الان نیمرخ میاد از فرعون محبوبش حمایت میکند .
جمعه 26 تیر 1388

ehsasoeshgh - گوتنبرگ - سوئد
ببین چطور مردم را سیا کرده این عنتری نژاد
جمعه 26 تیر 1388

kafar - المان - اخن
Nim Rokh - ایران - تهران
فقط امیدوارم که تو با همراه ارباب کثیفت هر چه زودتر به لقاه الله بپیوندید - مزدور ک...ف بسیجی که با چندین نام در این سایت حاضری .
جمعه 26 تیر 1388

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
این الاغ رییس جمور نیست
جمعه 26 تیر 1388

engamd - ایران - شیراز
این شورا هم مثل شورای نگهبانه
اگر اعضای شورای نگهبان سگ بودند بهتر از حقوق مردم دفاع می کردن
جمعه 26 تیر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
عنتری غلط کرد با 7 جدش این همه جوان کشته شدند که مستر میمون باز نسخه بنویسد-؟؟
جمعه 26 تیر 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اخه صدا و سیمایی که دست خودشونه و رئیسش و تشکیلاتش زیر نظر دکی احقی نژاد و هست و یا از رئیس قوه قضایه گرفته تا قضات که نوکر گدا علی هستن این بازی دیگه چیه!!!!!میخوان بازم با سیاه بازی ملت از تو خیابانها و کوچه ها و پشت بامها جمع کنند و یک سریال سیاه بازی رفسن جانی و مموشی راه بندازن تا طبق فرمایشات رفسن جانی کشور را آرام و گدا علی هم شاد شود.برو دکی این حناها دیگه رنگ نداره.مرگ بر جمهوری اسهالی و مزدوران جنایتکار و بیشرف وطنفروش و....... ملت میگن جمهوری ارتجایی فاسد و دزد و جنایتکار و خائن به ملت و کشور نمیخوایم اونوت تو مرتیکه از یکطرف چماقدار و قداره بندو مسلح میفرستی ملت بکشن از این حرف از قانونهای بند تومانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مرتیکه بی احترامی از این بالاتر که به ملت بز و خس و خاشاک و .... چرندیات که لیاقت خودت و اون علی شیره ای و مزدوران هست گفتی؟شما کثافتها در دادگاه ملی و دادگاه عدل الهی باید جواب تمام جنایات و خونهای بیگناهان که در راه آزادی همانند امام حسین (ع) که در راه آزادیخواهی شهید شد بدهید.از خشم خدا و بندگان خدا بترسید چون وقت سرنگونی رژیم فاسد و حکومت ملایی رسیده و ملت آماده شهادت در راه وطن و دینند.زنده و پیروز باد هموطنان متحد در سراسر کیتی .
جمعه 26 تیر 1388

paltalk - امارات - دبی
آشغالهای پست فطرت.. آیا آمریکا و اسرائیل که هر روز در اون بنگاه لجن پراکنی بهشون توهین میشه فرصت پاسخگویی دارند؟ تف تو شرف اول تا آخرت سید علی گدای فلان به خطای دروغگوی ریاکار پست.کارت تمومه.به زودی تو یه دخمه در حالی که با میمون عنتری در حال معاشقه هستید پیداتون میکنند.لعنت به شما و امام و اسلام جنایتکارتون
جمعه 26 تیر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
بچه ها سانسور حرفهای رفینجانی در صداوسیما که بی سابقه بوده..نشون از این داره که نظام از حرفهای رفسنجانی بد جوری سوخته بوی دماغ سوخته میاد...لول
در ضمن نشون از این هم داره که رفسنجانی بر علیه نظام عمل کرد وبه نفعه جنبش سبز کار کر..
پیروزی نزدیکه به امید خداااااااااا
جمعه 26 تیر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
آخه رئیس جمبول احمق توی این کشور به کدوم حق مردم رسیدگی شده جلوی چشم جهانیان و مردم ایران رأی مردم را دزدیدی و با ...پروئی دم از حضور گسترده مردم میزنی و خودت هم خوب میدونی مردم حضور چشمگیری داشتند اما همه آمده بودنند که بتو رأی ندهند و بعد هم دستور قتل عام مردم را بهمراه ضحاک صادر کردید و مردم عزیز ایران را خس و خاشاک خطاب کردی و به خاک و خون کشیدی حالا قانون گذار شدی اونهم کجا صدا و سیما که چهره واقعیشو بهمه نشون داد حالم از تو دولتت بهم میخوره و آرزو میکنم هر چه زودتر آه مادران داغدار دامنتون را بگیره.
جمعه 26 تیر 1388

eteraaz_2 - ایران - تهران
لطفا برا همه بفرستید این را همایش بسیجیها...https://twitc.com/P3qrjljU
جمعه 26 تیر 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
صدا سیما که زیر نظر رهبری که
حرفاش منو یاد بختیار آخرین نخست وزیر شاه میندازه
داره دوزاری کجش کم کم میوفته چه خبره!
جمعه 26 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ بر نظام کثیف جمهوری روسی ایران و طرفدارانش.

دیگر اسلامی در کار نیست.
جمعه 26 تیر 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
مردیکه این احقاق حق ها که فقط برای تو حیوان و هم اخوریهای ناحق و نامردتونه. کثافت نجاست که باز از این هم مضرتری
جمعه 26 تیر 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
یکی نیست به این شیاطین بگوید .قانونیکه اجرا نشه چه فائیده ای دارد.درسی سال میلیون ها انسان راازاین دنیا درجنگ وزندان وخیابانها ازبین بردبدوقانون میگه شما مرتجعین متهم هستیدوباید محاکمه ومجازات بشین .بامید بانیه این کهکشان مجازات دهشتناکی انتظارتان رامیکشد.
جمعه 26 تیر 1388

kabutar - ّآُُُلمان. - فرانکفورت.
باز این مرده خیر سر رهبر چلاقش .وزید.
جمعه 26 تیر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
محمودئ اشی مشی
روی بوم ما نشین
بمب میاد تیکه میشی
گلوله میاد سوراخ میشی
می اوفتی توی بساط خامنه ای
جمعه 26 تیر 1388

farid ario - ایران - تهران
تا ما هستیم نمیزاریم آب خوش از گلوی تو و اون رهبر پست فطرتت پایین بره.ملت ما دیگه بیدار شده دیکتاتور کوتوله.
جمعه 26 تیر 1388

mehditm - ایران - تهران
پس همه مردم ایران باید بیان تو صدا و سیما چون هر روز به همه ملت توهین میشه از تریبونهای صدا و سیما
شنبه 27 تیر 1388

hamid100 - یونان - اتن
برو گم شو خائن اخر تو کی باشی کثافت کتوله میمونژاد اگر میتونی به ضرقامی خائن
بگو جرا نماز جمعه را سانسور کرد. پس معلومه که همه تون با رهبر چلاق مثل سگ
ترسیدین. ای کوتوله تازه شروع شده .تو هم را مجبور به استعفا میکنندد تا دیگر گ...
مفت نخوری
شنبه 27 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
به خواسته خدا و جهانیان و ملت ضد دیکتاتور ایران - اون نظام کثیف نابود میشه و همچنین طرفدارانش با مرگ و جهنم روبرو میشوند.
شکنجه و مرگ و جهنمی بدون خروج برای سپاه کثیف پاسداران و حامیانش.
شنبه 27 تیر 1388

hosein_tnt - ایران - همدان
یعنی تا حالا چنین قانونی نبوده؟ جالبه
شنبه 27 تیر 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
eteraaz_2 - ایران - تهران
لطفا برا همه بفرستید این را همایش بسیجیها...https://twitc.com/P3qrjljU
...........................................................................................
خیلی جالب و مهم بود از این نظر که نشون میده وسط خودشون هم مخالف دارند و خبرهاشون درز میکنه اینها رو پخش کنید هر چه بیشتر پخش بشه ترس و لرز رو تو وجود اینها میندازه
شنبه 27 تیر 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
دکتر چاخان، عجب رویى دارى تو !!!
شنبه 27 تیر 1388

masall_sw - -
سلام مرسی به مردوم حق طلب یران
اشک در میاد وقتی این مردوما یبینم که که این نامردا نمیتنن حتئ یه لحظه شادی و حقشونا ببینن . صدا سیما هم اخر عمرش رسیده با تحریمهایه مردومه باهوش. موفق باشید
شنبه 27 تیر 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
باز هم میگم
سید مهدی - ایران - تهران
Nim Rokh - ایران - تهران
دو مامور وزارت کثیف اطلاعات در این سایت این .. سید مهدی - ایران - تهران فکرکنم با اون صغر قاتل رفتو آمد داشته
شنبه 27 تیر 1388

نسیم مرگ - انگلستان - لندن
دوستان عزیزم توجه کنید در این سایت هرکسی با هر( آی دی ) وارد بشه و طرفداری رژیم را بکنه از نظر ما مزدور رژیم است و ما باید درسی به آنان بدهیم که دیگر نتواند وار سایت شود لطفا (آی دی ) اون مزدور را در تمام این سایت اعلام کنید که جرات حرف زدن نداشته باشد به امید پیروزی مرگ بر رژیم سفاک خامنه ای و انتری نژاد .و مرگ بر بنیان گذار روانی اش
شنبه 27 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
مردتیکه عوضی مگر ایرانیان با شرف توی انتر را قبول دارند برای خودت بخشنامه میدی حیوان حیف حیوان به تو بگم عوضی با اون خامنه ای کثیف
شنبه 27 تیر 1388

kiya - آمریکا - نیویورک
با درود:
نماز جمعه هر هفته بهترین فرصت برای تجمع و راهپیمایی است در لباس بسیجی ها در نمازجمعه شرکت کنید و سعی کنید در صفهای اول نباشید و بعد از نماز به سمت صدا و سیما و زندان اوین جهت اشغال آنها اقدام کنید با جمعیت میلیونی نمیتونند کاری کنند.
به امید آزادی و حکومتی سکولار
خبر را پخش کنید
شنبه 27 تیر 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
الساعه خبرى شنیدم که احمدى نژاد ٢ ماه دیگر به نیوىورک به سازمان ملل ( مجمع سالانه) خواهد رفت دوستانى که در امریکا هستند اگر مى توانند به نیویورک بروند و جلوى مقر تجمع اعتراضى کنند
یکشنبه 28 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.