پس از گوگوش و ابی؛ شهیار قنبری نیز از اعصاب غذای اکبر گنجی در مقابل مقر سازمان ملل در نیویورک حمایت کرد

پس از گوگوش و ابی؛ شهیار قنبری نیز از اعصاب غذای اکبر گنجی در مقابل مقر سازمان ملل در نیویورک حمایت کرد

شهیار قنبری، شاعر، آهنگ‌ساز و خواننده مشهور ایرانی، پس از اعلام حمایت گوگوش و ابی از حرکت اعتراضی اکبر گنجی در برابر مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به این جنبش پیوست. در هفته اخیر هنرمندان ایرانی در آمریکا به مرور حمایت های خود را از این جنبش آزادی خواهی مردم ایران اعلام می کنند و در داخل کشور نیز استاد شجریان و شهرام ناظری و بسیاری دیگر تا کنون اعلام حمایت نموده اند. شهریار قنبری در حمایت نامه خود نوشته است:

من هستم، اما آزاد نیستم.

چرا که بال پرواز همه را، دیر زمانی است در سرزمین ام بریده اند.

آزاد نیستم چرا که زندانبان ،قافله سالار است.

آزاد نیستم چرا که قفس ساز، پر پروانه ها را سوزانده است.

آزادی شیدایان ایران، اما، شادا، که در برابرش ایستاده اند.

از اینجا که هستم، دستم را دراز می کنم به سمت آفتابی اکبر گنجی و دیگر روشنفکران و مبارزان هم سرزمین ام تا فریادشان در برابر سازمان ملل متحد، به گل بنشیند.

کاری کنیم که از ۲۲ تا ۲۴ جولای ، نیویورک از آن ما باشد.

به همه ی عاشقان رهایی ایران هم پیشنهاد می کنم که به این حرکت عاشقانه وصل شوند.

روزی نزدیک ، من و تو هم به آزادی خواهیم رسید. اگر که حتی یک پرنده ی دیگر در قفس ایران زمین، اسیر نباشد.

سبز باشید، سبز و آفتابی

شهیار قنبری

سه شنبه، ۱۴ جولای ۲۰۰۹، اورنج کانتی، کالیفرنیا، امریکا

zorro.ir - ایران - تهران
حواستون به داداش ابی باشه یه موقع غش نکنه آبروریزی بشه دمتون گرم.
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

rozi60 - انگلیس - لندن
به پا خیزید به پا خیزید
امروز برخیزید
شاید فردا دیر باشد
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
همزمان با حضور احمدی نژاد در مشهد صورت پذیرفت: راهپیمایی سکوت سبزپوشان مشهدی در خیابان دانشگاه/ بازداشت تعداد نامعلومی از مردم
عصر روز پنجشنبه همزمان با سخنرانی محمود احمدی نژاد، رئیس دولت کودتا ، راهپیمایی خودجوش معترضان به کودتا 23 خرداد در خیابان دانشگاه مشهد برگزار شد.
بنا به این گزارش ساعت 18 تا 20 روز پنجشنبه 25 تیرماه همزمان با سخنرانی محمود احمدی نژاد در مشهد ، صد ها تن از مردم مشهد به صورت خودجوش راهپیمایی سکوت با دست بند ها و پلاکارد های سبز رنگ برگزار کردند . در این راهپیمایی که در خیابان دانشگاه حدفاصل میدان تقی آباد تا چهارراه دکترا برگزار شد ، معترضان با گرفتن دست یکدیگر به صورت مسالمت آمیز و در سکوت کامل چند بار این مسیر را پیمودند.
این راهپیمایی در ساعت 20 با حضور نیروهای مهاجم انتظامی به پایان رسید. برخی گزارش ها حاکی از بازداشت تعدادی از معترضان میباشد ، با این حال تاکنون مقام های رسمی شهر مشهد در مورد تعداد بازداشت شدگان شهر مشهد اظهار نظری نکرده اند.
همچنین از صحن رضوی حرم امام رضا گزارش میشود نیروهای گارد ویژه ضد شورش ، امنیتی و انصار حضور گسترده ای در مکان سخنرانی احمدی نژاد داشته اند .
بنا به گزارش شاهدان عینی حاضر در صحن رضوی تعداد حدود 100 تن از مردم به صورت پراکنده هنگام سخنرانی احمدی نژاد او را هو کردند و ندای الله اکبر سر می داده اند که با سرکوب شدید نیروهای لباس شخصی روبرو شده اند. گفته میشود حدود 10 تن از مردم در حرم امام رضا بازداشت شده اند.
همچنین اتفاق مهم دیگر در جریان سفر احمدی نژاد به مشهد عدم استقبال ایت الله واعظ طبسی از وی هنگام ورود به مشهد و عدم همراهی وی با احمدی نژاد در حرم امام رضا گزارش شده است ، امری که در 30 سال حکومت جمهوری اسلامی سابقه نداشته است و همیشه واعظ طبسی در کنار روسای جمهور مختلف در مشهد و حرم حضور داشته و به استقبال آنان رفته است.
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

saghi -uk - انگلستان - برایتون
اینک جامعه مدنی ایران رهبران به خون خفته‏ای دارد. رهبرانی که فقط می‏خواستند بدانند با رأی آنها چه کرده‏اند؟ در جمع آن همه عزیز که در خون خفته یا در زندانها آرزوی مرگ می‏کنند، "ندا" نمادی شده است تاریخ ساز و همه آن دلاوران را نمایندگی می‏کند. حضورش ادامه حضور زنان جان نثاری است که در کودتای 28 مرداد 1332 خود را زیر تانک کودتاچیان انداختند. نماد زنان پر شوری است که جوخه‏های اعدام دهه اول انقلاب را پر خون کردند. ندا رهبر و نماد امروزی ملت ایران است که حقوق انسانی خود را با حضور و سکوت مطالبه کرد. گرامیداشت ندا تأکیدی است بر ضرورت ادامه حضور مدنی و مسالمت آمیز ایرانیان که به کمتر از حقوق شهروندی و به کمتر از مفاد و مندرجات اعلامیه جهاین حقوق بشر رضایت نمی‏دهند. اما این ستایش، انکار نقش و تأثیر سلسله‏ای از جان باختگان نیست که خاک ایران را از مهاجمان عراقی باز پس گرفتند.
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
اهای گوگوش ممکنه اهنگهای تو از قدیم خاطرات ما را زنده کنه اما نمی تونه غیرت ملی ما را کور کنه اینو بدون کسی نمی تونه پرچم ملی ما را از ما بگیره تو به کمک پسر رفسنجانی از ایران خارج شدی و از فلاکت اعتیاد که بارها خودم در ارایشگاه نئشه دیدمت نون را به نرخ جیب می خوری قبلا طبق عکسهای موجود جیره خور خوان خاندان پهلوی بودی و حال سمت دجال نظام.کسی نمی تونه
جمعه 26 تیر 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
مردم دلاور تبریز صدا سیمای تبریز را به اتش کشیدندند ومردم مشهد در شان احمقی نژاد از او استقبال کردند
جمعه 26 تیر 1388

khooroos - امارات - دبى
Mehriran - سوپد - مالمو دم مشهدى هاى باغیرت و اکاه کررررررررررممممممم
جمعه 26 تیر 1388

bluestar - ایران - تهران
یاد شعر هادی خرسندی افتادم:
آهای اصلاح طلب اصلاح طلب اکبر گنجی
آهای جنس جلب جنس جلب اکبر گنجی
سرتو بریدیم از ما نرنجی
جمعه 26 تیر 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
واقعا با تو موافقم هادی خرسندی دریائیست تو این قطرهائی که خود فروخته دسته های اسلامی.امثال گنجی این افعی هارو بزرگ کردند و اول هم خودشون دریده شدند
جمعه 26 تیر 1388

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
اقای شهریار قنبری یادشون رفته که زمان شاه فقید باسرودن ترانه هایشان چه خیانتی به مردم کردند ویکی از چند عامل شورش واشوب در انقلاب 57 بودند و حالا ادای روشنفکرها را در میاورد موجوداتی دو زیستی که بنا به اقتضای شرایط رنگ عوض میکننداز جمله اقای داریوش به عنوان الگو با خواندن ترانه های این اقا جوانان را به اعتیادکشاند و بعد از تخریب دوباره میسازمت وطن را میخواند ما را به خیرشما امیدی نیست شر مرسان جوانان ما بخوبی راه مبارزه را میدانند شما خودتان را زحمت ندهید .
جمعه 26 تیر 1388

LARA_87 - امریکا - کالیفرنیا
ممنون شهیار نازنین

فوق العاده ای استاد
جمعه 26 تیر 1388

ostedoo - ایران - ساری
خواهش میکنم شما غذاتون را میل بفرمائید یه موقع زخم معده نگیرید مردم به اعتصاب غذای شما نیازی ندارند شما بروید دنبکتون را بزنید پولشو بگیریداز الان دور خیز کردید در استادیوم صد هزار نفری کنسرت بذاریدتا جیبهای کثیفتون را پر کنید خبر ندارید اون ممه رو لو لو برد برید دعا کنید انقلاب شد شما هنوزمیخونید والا تا الان صدتا گوگوش و ابی با سبک مدرنتر اومده بود و رفته بود .
جمعه 26 تیر 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
گوگوش یه زن هزار چهره ست هر چندکه اهنگهاشو دوست دارم و برای همه خاطره انگیزند ولی خودش علیرغم هنرمند بودن همیشه چهره زشت و فاسدی از زن ایرانی در جامعه ارائه داده. اگه بعد از انقلاب برگشت ایران بخاطر پس گرفتن اموالش بود که جمهوری اسلای مصادره کرده بود خدا میدونه دست کی وسط بود که در انزمان که همه رو اعدام میکردن این خانم به راحتی وارد ایران شد و بقول خودش املاک شخصیشو دو دستی تقدیمش کردن
جمعه 26 تیر 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
دوستان توهین٬ برچسب زنی و نبش قبر کردن گذشته افراد فقط باعث تفرقه و نامیدی جنبش آزادیخواهی میشه. هیچکس کامل نیست.
امروز اتحاد فردا رفراندوم
جمعه 26 تیر 1388

delmorde - سوپد - یوتوبوری
bluestar - ایران - تهران
با شما و هادی خرسندی موافقم. من مثل خیلیها علیرغم تبلیغاتی که بعضی از رسانه های غربی و بخصوص صدای امریکا و سلطنت طلبها به نفع اکبر گنجی براه انداختن و انکه ایشان براحتی توانست از زندان اوین به امریکا مهاجرت کنه. او را فردی مشکوک میدانم. ما افرادی بمراتب روشنفکرتر از اکبر گنجی داریم که خود فروخته به جناح خاصی نیستند و واقعا با مردمند. این ادم علیرغم بعضی از رفتارهایش و گفته هایش در کنار اشخاصی قرار می گیرد که مردم را نسبت به نیتش به شک می اندازد. انچه در زندان اوین به او گذشت و در پی ان اعتراضهای دولت غربی به نفع او دقت کنید و ازادیش نمایشی بیش نبود.چرا؟ چی پشت این قضیه است؟ حالا گوگوش و ابی ... من با توجه بسوابق این دو در نظام گذشته که خود در وزارت فرهنگ و هنر در موقعیتی بودم که میتوانستم با مجوزی که داشتم به دربار روم و این دو را در خیلی از میهمانی های دربار میدیدم. خانم گوگوش هم بعد از انقلاب در ایران مدتی بود و بوسیله اشخاصی در وزارت ارشاد و خانه هنرمندان خود را به مقامات نظام رساند انها مثل اینکه منتظر او باشند ترتیبات برگزاری سفرش را جهت اجرای کنسرتهائی در کشورهای اروپا و امریکا فراهم کرند سپس بتوسط همانها به امریکا ام و مقیم ش و بعد برای رد گم کردن و جذب محبوبیت در حال از دست رفته با گرفتن چراغ سبز اقدام به اجرای چند اهنگ سیاسی کرد. این حرکات از گوگوشی که شهرتش مرهون همین مردم است و همینطور ابی بعید بود.
جمعه 26 تیر 1388

mehditm - ایران - تهران
همه کسانی که از گوگوش دل خوشی ندارند این رو در نظر بگیرن که این حرکت ربطی به کارهای قبلی و احتمالا کارهای بعدی اون نداره حداقل یه حرکت ملی داره میکنه دستش درد نکنه برای اینکار
دم اقای صدای ایران ابی عزیز هم گرم که همراه با این حرکت عظیم ملی و تاریخی به نیویورک امده
دست استاد شهیار هم درد نکنه که به فکر ازادی هموطنانش هست
شنبه 27 تیر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
دستتان به ملا نمی رسد به گوگوش بند کردید اکثر منتقدین هم خود از دموکراسی غرب برخوردار و 20 سال زندگی درد اور گوگوش را در جهنم ملا در نظر نمی گیرند در ضمن ملا و اصلاح طلب یکیست هر دو در خط خون و جنایت اسلام.. کسی از مرضیه نمی گوید که به مجاهدین خائن پیوست.
شنبه 27 تیر 1388

anahita_7 - ایران - تهران
بعضی ها چقدر کثیف نظر میدن اونها هم ایرانی هستند و هنرمند نباید چاره ای جز این کار کوچیک که از دستشون بر می اید ندارن چرا همهرو به لجن می کشین خیلی بیفرهنگین تویی که به شهریار قنبری گیر دادی اون موقع همه فریب خوردن مادرو پدرت هم فریب خوردن خوبه یکی به پدر مادرت این حرفارو بزنه
شنبه 27 تیر 1388

ostedoo - ایران - ساری
اناهیتا-ایران-تهران-کاملاحق با دوستی هست که از شهریار قنبری انتقاد کرده بود چرا که اقای قنبری با ترانه های معترض با سیستم مخالفت میکرد که مطرح شود چون این اقایون همواره دنبال نام هستند وگرنه سر حر فشان میماندند نه اینکه تا دیدند هوا پسه تعغیر موضع بدهند در ضمن شما بایدفامیل قنبری باشی که از کلمه کثیف استفاده میکنی به نظر میاد شما هم ادم ... هستید و مطرب ونون رو به نرخ روز خور .
یکشنبه 28 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.