زیبا کلام ومقایسه اردوغان و احمدی‌نژاد

زیبا کلام ومقایسه اردوغان واحمدی‌نژاد

صادق زیباکلام در اعتماد ملی نوشت:

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه جدای از آنکه کراوات می‌زند، هرگز نه ادعای رهبری جهان اسلام را داشته، نه خود را مدافع حقوق محرومان و ضعفا در دنیا اعلام کرده، نه گفته که می‌خواهد در برابر نظام سلطه بایستد، نه اعلام کرده که سازمان ملل، شورای امنیت و آژانس بین‌المللی هسته‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد و نه برای خانم محجبه مصری که در آلمان به قتل می‌رسد تشییع‌جنازه سمبلیک به راه انداخته.

مع‌الذالک آنقدر در سیاست خارجی‌اش عزت دارد که برای بیش از یکصد مسلمانی که در چین به دست نیروهای چینی‌ کشته شدند و صدها نفر دیگر، که در ناآرامی‌های اخیر آن کشور بازداشت شده‌اند، به رهبر چین اعتراض کرد و برخورد با مسلمانان در آن کشور را نسل‌کشی خواند. او آنطور برای مسلمانان دیگر مرام داشت که به روس‌ها نیز در قبال کشتار مسلمانان چچن اعتراض کند.

یقینا بسیاری از مسلمانان جهان از «برخورد دوگانه» مسوولان ایران در قبال پایمال شدن حقوق مسلمین در دنیا در‌شگفت‌اند. در حالی که ما در قبال قتل‌عام 184 مسلمان چینی سکوت کامل می‌کنیم، که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده، همزمان با آن وقتی یک شهروند آلمانی به یک شهروند دیگر که مسلمان هست و محجبه حمله کرده و او را به قتل می‌رساند ما تشییع‌جنازه سمبلیک راه می‌اندازیم. غرب و شرق، شمال و جنوب و صدر و ذیل بشریت را به زیر سوال برده و آن را محکوم می‌کنیم. یا در خصوص موضع‌گیری رئیس‌جمهور فرانسه در قبال مساله حجاب زنان مسلمان در آن کشور یقه چاک کرده و دستار می‌دریم، در عین حال نسل‌کشی، شکنجه سازمان‌یافته، بازداشت گسترده و از بین رفتن یک ملت مسلمان به نام چچن را اساسا نمی‌بینیم.

یکی از انتقادات جدی ما ظرف 30 سال گذشته همواره آن بوده که غربی‌ها در مورد حمایت و طرفداری از حقوق‌بشر دروغ می‌گویند. آنان به هیچ روی صداقتی در مورد حقوق‌بشر ندارند. حقوق‌بشر در دست قدرت‌های غربی یک سلاح سیاسی بیش نیست. آنان وقتی حقوق‌بشر در ایران نقض می‌شود (که البته این ادعای غربی‌هاست و حقوق‌بشر هیچ‌وقت در ایران نقض نشده و نخواهد شد) بلافاصله واکنش نشان داده و فریاد «وا حقوق‌بشرا» سر می‌دهند. اما زمانی که این حقوق در کشور متحد و طرفدار آنان نقض می‌شود سکوت کرده و دم برنمی‌آورند.

اگرچه که در عالم واقعیت چنین نیست و سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر اساسا نهادهای مستقلی در غرب هستند و ربطی به دولت‌های غربی ندارند اما حتی اگر فرض بگیریم که چنین است و این انتقاد ما به غربی‌ها که آنان در مورد حقوق‌بشر استانداردهای دوگانه دارند، تازه می‌رسیم به موضع‌گیری ما در قبال پایمال شدن حقوق مسلمین در دنیا. اتفاقا ما نیز در مورد دفاع از حقوق مسلمانان در دنیا دقیقا استانداردهای دوگانه داریم. مهم نیست که آیا حقوق مسلمانان پایمال شده است یا نه، مهم آن است که این حقوق در کدام کشور پایمال شده، به عبارت دیگر پایمال‌کننده حقوق مسلمین و آزار دهنده مسلمین چه کسی است.

اگر پایمال‌کننده دوست و متحد ما باشد، یا به هر حال کشوری باشد که ما به واسطه رعایت اصل عزت در سیاست‌خارجی‌مان به آن وابسته هستیم و خیلی نمی‌توانیم «مستقل» عمل کنیم در آن صورت اصلا، به روی خودمان نمی‌آوریم که چه بر سر مسلمانان آن منطقه دارد می‌رود. همانطور که به‌زعم ما غربی‌ها در زمینه نقض حقوق‌بشر در کشورهای همپیمان و متحدشان سکوت کرده و خیلی به روی خودشان نمی‌آورند. اما اگر این نقض در کشورهای دشمن و مخالف‌مان صورت گیرد، آن‌‌وقت همه سراپا خشم و غضب می‌شوند و با تمام وجود در مقام داد و فریاد برای احقاق حق مسلمین به پا می‌خیزند. آلمان کشور مخالف ماست بالاخص با توجه به انتقادات صریح و علنی خانم مرکل به دولت ایران پس از انتخابات اخیر.

اگر در آن کشور یک شهروند نژادپرست که از مسلمانان و حجاب آنان متنفر است به یک خانم مسلمان حمله کند، از نظر ما مصداق کامل تجاوز به حقوق مسلمانان و حکایت از دروغ و فریب حکومت آلمان در مورد دفاع از حقوق‌بشر است. خیلی هم به اصل موضوع کاری نداریم که عملکرد یک شهروند چه دخلی به حکومت آلمان دارد. از دید ما عمل یک شهروند آلمانی مصداق نقض حقوق‌بشر از سوی حکومت و دولتمردان آلمان است ولی کشتار 184 مسلمان چینی از سوی ماموران رسمی حکومت چین، مصداق عمل خلاف حکومت چین نیست. سوال اساسی آن است که در اعمال این سیاست دوگانه در دفاع از مسلمانان جهان، ما به راستی هدفمان مجاب کردن کیست؟ مردم خودمان یا مسلمانان جهان؟
hamesheh bahar - انگلستان - لندن
توجه توجه
پزشکان بلخره مرض احمدی نژاد را پیدا کردند.
یبوست در افکار و اسهال در گفتار.
سه‌شنبه 23 تیر 1388

solijon - دانمارل - ه
ببخشید درحکومت اسلامی مگر صداقت وجود دارد که در این مورد ازاین حکام ادمکش چنین انتظاری دارید. گر استاد خشت اول را بنهد کج تاثریا میرود دیوار کج
سه‌شنبه 23 تیر 1388

elvis2002 - سوئد - گوته برگ
۱- سه دقیقه مانده به تنفیذ حکم احمدی نژاد توسط خامنه ایی همه چیز خاموش ۲- در هنگام پخش برنامه تنفیذ یا دقیقا سر ساعت ۹ همه چیز روشن کولر اتو شوفاژ لامپ پر مصرف (بچه ها زمان روشن کردن خیلی خیلی خیلی مهم همه سر ساعت ۹شب روشن کنین . ۳- ساعت۰۴و۹ دقیقه همه چیز خاموش ۰۵و۹ همه چیز روشن ساعت۰۹و۹ دقیقه همه چیز خاموش ۱۰و۹ همه چیز روشن حالا همین جوری روشن بمونه * تلویزیون خاموش بمونه بخاطر نوسان خراب نشه* * شبکه باید تحت فشار پی در پی باشه و همه همزمان شک بدن با اینکار برق همه کشور برای لحظاتی قطع میشه یادتان باشه چی گفتم همه با هم.
سه‌شنبه 23 تیر 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
هیچ زمانی مثل این روزها خامنه ایی و احمدی نژاد بی ابرو نشده بودند
سه‌شنبه 23 تیر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
بوی گند سیاستهای دوگانه اشون همه دنیا رو برداشته سرخودشون بردن توش و از بوی گندش خودشون گیج هستن نمیفهمن دارن چیکار میکنن
سه‌شنبه 23 تیر 1388

delfakar - ایران - مشهد
ایشان یا ابله هستند یا که خود را حماقت میزنند، از طرفی بر طبل تنش زدایی میکوبند و از طرفی سینه چاک دخالت در امور دیکر کشورها میشوند!!
اگر ایشان استاد علوم سیاسی است باید به ایشان گفت که حضرت استاد اگر ایران دخالت آشکار در دفاع از مسلمانان چچن یا چین یا عربستان یا هرجای دیگر بکند در واقع این فرصت را به دولت مرکزی داده تا با شدت تمامتر به نابودی آنان اقدام کند!! زیرا دولت مرکزی آن کشور میتواند با استناد با دخالت ایران آنان را به عنوان عناصر ایران یاد کرده و با قدرت هرچه تمامتر به نابودی آنان مبادرت ورزد. بعضی از اوقات دفاع احمقانه از سالیانی سکوت آگاهانه بدتر است. حقیقتا باید تعجب کرد که بالاخره باید تنش زدا باشیم یا تنش زا؟؟ باید با جهان جنگ داشته باشیم یا صلح؟ حقیقتا بعضی از اوقات باید به بعضی از گفتارهایی که این اساتید!!! میکنند با دیده‌ی شک و شبهه نگریست که آیا ایشان این حرفها را زده اند؟
سه‌شنبه 23 تیر 1388

diyakopolla7 - انگلستان - بیرمنگهام
پیکر صدها تن از کشته شدگان در سردخانه ای در تهران
سایت نوروز در تهران: پیکر پاک صدها شهید اعتراضات مردمی یک ماه اخیر در سردخانه ای در جنوب غربی تهران نگهداری می شود. در حالی که بسیاری از خانواده های زندانیان در بند همچنان نگران عزیزانشان از این نهاد به آن سازمان و از این زندان به آن دادگاه سرگردان و حیران بازی داده می شوند و هیچ مقام مسئول و غیر مسئولی در کشور حاضر به پاسخگویی به این خانواده های نگران نیست، برخی از خانواده ها را به محل نامعلومی دعوت می کنند و بعد از توجیه و تهدید آنها به آسیب دیدن دیگر اعضای خانواده و همچنین گرفتن تعهد مبنی بر عدم اطلاع رسانی در مورد مرگ فرزندانشان و امضاء اوراقی با این مضمون که تائید می کنند عزیزانشان بر اثر تصادف و یا دیگر حوادث طبیعی جان سپرده اند جنازه های آنها را تحویل خانواده های داغدار می دهند. به نقل از یکی از این خانواده ها که نخواست نامش فاش شود، وی را به سردخانه ای در جنوب غربی تهران که مخصوص نگهداری میوه و محصولات لبنی بوده است برده اند و آلبومی در اختیارش گذاشته اند که تصویر صدها کشته در آن بوده است تا جنازه فرزندش را از بین آنها شناسایی کند. به گفته وی دیدن تصاویر کشته شدها نزدیک به نیم ساعت به طول انجامیده است. وی افزود در زمان خروج از این سردخانه پیکر صدها شهید را دیده است که در آنجا روی هم گذاشته شده بودند. این مادر داغدار می گوید با آنکه جنازه فرزندم را پیدا نکردم اما با دیدن آنهمه جنازه که رو هم دپو شده بود از هوش رفته ام و وقتی به هوش آمدم که در بیرون سردخانه و در ماشین بوده ام.
سه‌شنبه 23 تیر 1388

pouriya - ایران - رودسر
توجه ... توجه
فراخوان تظاهرات جمعه 26 تیر؛ در میدان ولیعصر
جمعه 26 تیر؛ گردهمایی پس از نماز جمعه در میدان ولیعصر
این ایمیل از طرف فعالان داخل کشور برای سایت ارسال شده است:مراسم راهپیمایی پس از نماز جمعه و محل اصلی تجمع از میدان ولی عصر به سمت صدا و سیما خواهد بود.
مسیرهای راهپیمایی
1- بولوار کشاورز-میدان ولی عصر
2- خیابان کارگر- بولوار کشاورز- میدان ولی عصر
3- خیابان طالقانی-خ فلسطین- بولوار کشاورز- میدان ولی عصر
4- خیابان انقلاب- خ لیعصر- میدان ولی عصر
اگر قصد حضور در نماز جمعه را هم ندارید حداقل پس از قدم زدن در اطراف خیابان ولیعصر به هنگام آغاز تجمع یعنی حدود ساعت 1 به مردم بپیوندید.
بر گرفته شده از سایت ایران ب ب ب
سه‌شنبه 23 تیر 1388

anne - آلمان - کلن
سلام به همگی
یکی به این آقای زیبا کلام بگه شما که از سیاست دوگانه حرف میزنی نگران مسلمانان چین و چچن هستی(هر چند که همه ما انسان هستیم و برابر)چرا برای هموطنای خودت نگران نیستی؟
سه‌شنبه 23 تیر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
دخالت دادن و چسبوندن حرکتهای مردم ایران به خارج از تخصص های و گریز رو به جلو های حکومت کودتاست نه کشورهای دیگه ,ضمن اینکه کشور ایران همیشه زیر بال وپرشون گرفته این وصله ها بهش نمیچسبه یکیش جا خالی دادن تو قضیه قرارداد گازی اخیر با اروپا و سهم دریای خزر و....., سیاست تنش زدایی با غرب صاحب کتاب و دین بده ولی با بی دینهای دیکتاتور کمونیست خوبه !
سه‌شنبه 23 تیر 1388

silas - ایران - بندر
delfakar - ایران - مشهد
ا...ه تر از تو فکر نکنم وجود داشته باشه این فکر احمقانه که اگر کسی از کسی دفاع کنه حتما" با هم سر و سری دارن مختص بی شعور هایی مثل تو هست که نمیدمنن انسانیت و دفاع از مظلوم یعنی چی
از این به بعد قبل از ...
سه‌شنبه 23 تیر 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
ایرانىِ آزاده! جهان چشم به راه است
ایران ِکهن در خطر افتاده، خبر شو
مشتى خس و خارند، به یک شعله بسوزان
بر ظلمتِ این شامِ سیه فام، سحر شو
مسپار وطن را به قضا و قدر اى دوست
خود بر سرِ آن، تن به قضا داده، قدر شو
فریاد به فریاد بیفزاى، که وقت است
در یک نفسِ تازه اثرهاست، اثر شو
خاکِ پدران است که دستِ دگران است
هان اى پسرم، خانه نگهدارِ پدر شو
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

ali1348 - ایران - تهران
چین نماینده ویژه ای را برای ادای توضیحات درباره حوادث منطقه خودمختار اویغورستان (سین کیانگ) به ترکیه فرستاد.سونگ آیچوو نماینده ویژه دولت چین که سخنان خود را به طور کامل به ترکی ایراد می کرد ادعا کرد: چین بیشتر از همه به دلیل کشته شدن افراد اندوهگین می باشد. چرا که تمامی کشته شدگان شهروندان چین بوده اند.
سونگ با اشاره به اینکه برای جلوگیری از خدشه وارد شدن به روابط ترکیه با چین بعد از ناآرامی های سینجان (سین کیانگ) به آنکارا آمده است و با مقامات دولتی و رسانه های ترکیه در این زمینه دیدارهایی خواهد داشت افزود: خواهان انتقال حقایق به جامعه ترکیه هستیم. وی اضافه کرد: چین بعضی تدابیر را برای حفظ ثبات خود اتخاذ خواهد کرد و این طبیعی است.نماینده ویژه اعزام شده چین به ترکیه همچنین اعتراف کرد وقایع ارومچی به حدی رسیده بود که بتواند روابط دو کشور را تحت تأثیر قرار دهد و وی به دنبال راهکارهای بهبود و عادی سازی روابط می باشد.سونگ همچنین تأکید کرد که چین، "منطقه خودمختار اویغور سینجان را به عنوان پنجره ای رو به بیرون" می شناسد.نماینده ویژه وزارت امور خارجه چین با کوکسال توپتان رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه نیز دیدار و گفتگو کرده بود و توضیحات دولت چین را به رئیس مجلس انتقال داده بود. پیش از این احمد داوود اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه طی یک ارتباط تلفنی با یانگ جیه چی وزیر امور خارجه چین به توضیحات وزیر امور خارجه آن کشور گوش سپرده بود. در مکالمه تلفنی وزرای خارجه چین و ترکیه یک ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامیده بود و وزیر امور خارجه ترکیه در آن گفتگو نگرانی های ترکیه را در مورد وضعیت اویغورهای منطقه خودمختار اویغورستان به دولت چین منتقل کرده بود.
عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه به دنبال حوادث منطقه خودمختار اویغورنشین سین کیانگ (سینجان) اویغورها را پل ارتباطی بین ترکیه و چین دانسته و خواهان شناسایی عوامل ناآرامی شده بود. به دنبال وقایع خونین شهر اورومچی مرکز منطقه خودمختار اویغورستان چین، دولت و مردم ترکیه به این قضایا واکنش نشان دادند و نخست وزیر ترکیه نیز آن وقایع را وقایعی وحشت زا عنوان کرده بود و خواستار اجرای عدالت شده بود. وقایع اورومچی وضعیت اویغورها در جلسه هیأت وزیران ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان نخست وزیر کشور در روز سه شنبه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
delfakar - ایران - مشهد
به عکس دکتر زیبا کلام، سرکار هم ابله هستید هم خود را به حماقت می زنید، کجای دنیا محکوم کردن یک جنایت سیستماتیک که توسط همه کشورهای صاحب قدرت و صاحب نام دنیا محکوم شده است، دنبال کردن سیاست تنش زایی است؟ اتفاقا چنین سیاستی برای ایران در وجه بین المللی کسب آبرو می کند. هر چند آبرو برای دلبندانت که اصولا حاضر به امضای یک کنوانسیون نظیر معاهده رفع تبعیض علیه زنان نیستند، کاملا بی معناست.
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

سید مهدی - ایران - تهران
سلام بیاین تظاهرات ما هم در خدمتتان هستیم و پذیرایی میکنیم ..
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
delfakar - ایران - مشهد
پس ا....ق جان با توجه به نظریه م...گ وارانه شما، ایران نباید به کشتار فلسطینیان توسط اسراییلیها هم عکس العمل نشون بده تا اسراییل لجبازی نکنه و به بهانه دخالت ایران فلسطینیها را بیشتر بکشه ، پس چرا ایران باز دخالت میکنه؟؟؟ ای وای که شما بسیجیان بی مغز هر چیزی را به نفع خودتان تعبیر می کنید و تغییر می دهید، خدا از سرتان نگذرد بی وجدانها.اینقر خودتم به ..ری نزن چون فقط خودت را با این حرفها گول می توانی بزنی و بس.
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

doshman basiji - ایران - تهران
سید مهدی - ایران - تهران
ما هم در خدمت .. محترم شما هستیم وخوب پذیرایئ میکنیم
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
سید مهدی - ایران - تهران
مطمین باش روزی هم از تو با مرگت پذیرایی خواهدشد و اونزمانه که خواهی مرد.و اون موقع نه چماقت به دادت خواهید رسید؟نه باتومت؟ونه اسلحه ات..!!
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

shiva safa - ایران - تهران
می‌خواستم بازم بمونم و بخونم این مقالهای خوب ولی‌ باید برم سات ۶ یه جلسه دارم ..این کار هم هیچ موقع مارو راحت نمیذاره ..۵ ساعت جلسه دارم طولانی که می‌خوام اصلا نرم چون می‌دونم راجع به چی‌ میخوان صحبت کنن ..جای منو خالی‌ کنین تو بهستون مرسی‌..خدا نگهدار همگی‌
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

delfakar - -
خیلی خوشحال شدم از ابراز علاقه دوستان و البته این نکته بسیار برایم جالب است که اصلا فهم و شعور در بین ما خیلی کم شده است. شاید شما به سخنان استاد فهیم دقت نکرده‌اید که اینگونه سخن گفته‌اید. باید دقت کرد بین محکوم کردن و نوع سخنان ایشان فاصله از زمین تا آسمان است. اگر موضوع محکوم کردن است دولت باید همه کارهای خود را رها کند و هر روز به محکوم کردن این و آن مبادرت ورزد.
دوستان عزیزی که بذل عنایت فرموده‌اند و مرا با القاب لایق خود معرفی کرده‌اند بهتر بود به جای این گونه سخن گفتن کمی به سخنان ابلهانه‌ی ایشان که از ابله‌ترین سیاسیون ایران است دقت میکردند.
بعضی از ماها قیافه‌ی متفکرانه به خود میگیریم.
یاد آن تمثیل افتادم که روزی رضا شاه کبیر به دیوانه‌خانه ای رفته بود برای بازدید
در بین این دیوانگان شخصی را دید بسیار متین و موقر و بسیار فکور که هیچ شباهتی به دیگران نداشت از رئیس آن جا سوال کرد که این چه دیوانه‌ای است رئیس تیمارستان به اعلی حضرت گفت که قربان خاک پای همایونی این از دیوانگان بسیار خطرناک است شاهنشاه از این کلام سخت بر آشفت که ای پدرسوخته او را بیاور تو نمیفهمی اینگونه سخن میگویی!!؟
رئیس تیمارستان نیز امر را به اجابت رساند و آن دیوانه را به خدمت آورد رضا شاه هر چه از او سوال کرد او بسیار متین پاسخ گفت و اذعان داشت که مرا به ظلم اینجا آورده‌اند و تاکید داشت که به آنان بگوید که مرا از اینجا رها سازند. رضا شاه هم بعد از دیدن این همه کمالات در تایید سخنان او گفت حتما تاکید بر آزادی او خواهد کرد
در این بین زمان بازدید به پایان رسیده بود و شاه قدر قدرت عزم خروج داشت به آن دیوانه گفت که کاری نداری دیوانه باز تاکید بر خواسته‌ی خود کرد رضا شاه هم قبول کرد.
هنگامی که شاه بلند شد برای رفتن دیوانه با انگشت اشاره‌خود به نشیمن گاه شاه فشاری وارد آورد شاه بر آشفت که میدهم پدرت را در آورند مرتیکه دیوانه
آن دیوانه با حالتی التماس آمیز رو به شاه کرد و گفت قربانت گردم این کار را کردم که شما یادتان باشد و سفارش من را بکنید.
این آقای زیباکلام نیز همانند آن دیوانه است و دوستان نیز باید با انگشت سبابه ایشان حتما آشنا شوند تا متوجه عمق مطلب شوند.
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

amidjan - ایران - تهران
delfakar - ایران - مشهد
تعطیل جان من فکر می کنم که شما یا در ایران زندگی نمی کنید یا اگه می کنید اطلاعاتی ندارید یا اگر هم دارید اطلاعات درستی ندارید
تعطیل جان
آیا شما نهاد خاصی هستید سازمان خاصی هستید و یا ارگان خاصی هستید که اعلام می کیند این حالت تنش زایی است خود دولت و مسئولین ایران هم چنین اظهاراتی نداشته اند شما از کجا فهمیدید که این سیاست تنش زایی است ؟ خوب حالا به سوالات من اگه می شه پاسخ بده میشه بگی سیاست ایران در مقابل مردم فلسطین و لبنان چیه ؟ میشه بگی سیاست ایران در قبال مردمی که (مردم عراق ) 8 سال با مردم ما جنگیدند و جنایتهایی که در خرمشهر انجام دادند چیه؟ میشه بگی سیاست ایران در مقابل یک شهروند آلمانی که توسط یک شهروند دیگه کشته شده چیه؟ میشه بگی سیاست ایران در مقابل ونزوئلا که دختران ایرانی را در سفارتشان می بردند و جنایات کثیفی انجام می دادند چیه ؟میشه بگی سیاست ایران در مقابل کشورهای عربی که مسافران ایرانی را در فرودگاه توهین می کنند چیه ؟ تمام اینها سیاست تنش زایی است
تعطیل جان یک کمی سرت رو از زیر برف بیار بیرون بذار اون مخ آکبندت هوا بخوره
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

Bezin Gırağı - ایران - تبریز
سید مهدی - ایران - تهران
آق سید مهدی تو برو بده مادرجونت مای بیبی ات رو عوض کنه بعد برو لالا ضمنا ما رو هم از دعای خیرت فراموش نکن.
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
این مرتیکه زیبا کلام چند جور حرف میزنه این مرتیکه نون را به نرخ روز میخوره این عوضی تا دیروز بصورت تلفنی با صدای آمریکا صحبت میکرد و آنچنان از احمدی نژاد و خامنه ای ملعون تعریف میکرد که نگو .آقای زیبا کلام چی شده حقوقت را نداده اند حالا داری بدگوپی میکنی مرتیکه بی شرم مگر تو طرفداری احمدی نژاد انتر را نمی کردی عوضی
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

elinaa - ایران - تهران
سید مهدی - ایران - تهران!!
شماها که خون آشام هستین . جای تعجبی هم نداره این کثافت کاری هاتون . انتظار دیگری هم غیر از این نیست ازتون . البته دست خودتون هم نیست . چون از جنس سلولهای بنیادی احمدی نژاد هستین و مثل اون زشت و بد ترکیب و خل و چل ..
خودتون هم می دونین که اینجوری بیشتر از چند صباحی نمی تونین دوام بیارین . ولی خوب تو سرتون به جای مغز پهن پر کرده اند . اینه که شماها فعلا نمی فهمین..
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

javaad - ایران - تهران
آقای زیباکلام اگه مردی واسه هموطنای خودت حرف بزن. چرا این چند روزه و تو این وقایع لال مونی گرفته بودی؟
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
سید مهدی - ایران - تهران
برو بابا مردم در مبال منتظر آفتابه اند. تو بسیجی .. را چه به اینترنت و تکنولوژی مدرن؟ مگر در اینترنت برای زیارت امام زاده داوود بلیت قاطر قسمت می کنند که اینجا آمدی؟
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

delfakar - ایران - مشهد
amidjan - ایران - تهران
دوست عزیز من، اگر شما دقت کنید به حرفهای آقای دکتر متوجه این نکته خواهید شد که من به سیاست دولت اشاره نکردم که این دولت بر اساس سیاست تنش زدایی عمل میکنه!! بلکه گفتم حرفهای یک بام و دوهوای شما رو کجا باید تفسیر کرد.
من مدعی داشتن اطلاعات زیاد نیستم ولی میتونم خدمت شما عرض کنم کار من مطالعه است فقط و فقط نه چیز دیگه نه عضو بسیجم نه چیزی دیگه
نه طرفدار موسویم نه احمدی نه کسی دیگه
من یک ایرانیم و وطنم رو دوست دارم. مردمم رو دوست دارم شاید شما و دیگران با تلخی حرف زده باشید با من ولی من تلخ نیستم با شما یا کسی دیگه. ولی میخوام بگم که این آقای صادق زیبا کلام در واقع هر طرف بادش بیاد باد میده. ایشون اگر آقای هاشمی بادش بیاد اونطرفیه اگر کسی دیگه میره اونطرف. حرفش نمیتونه دقیق بیان شده باشه.
مردم فلسطین و لبنان اگر مردم هستند وظیفه‌ ما به عنوان انسان در مقابل اونا هم معلومه در مورد دولت هم کاملا مشخصه
یه چیز رو باید در نظر داشت که ایالات متحده امریکا عمق استراتژیکی برای خودش مشخص کرده که در اون عمق دفاع میکنه وحمله میکنه و این روش رو در پیش داره. سیاست مداران ایران هم یه عمقی برای خودشون تعریف کردن و مربوط به زمان احمدی نیست.
در مورد مردم عراق چی باید باشه به نظر شما؟ باید بریم همه اونا رو بکشیم؟ فکر میکنید این کار خیلی درسته یا اونا رو بگیریم باباشون رو در بیاریم
اگر کمی درست نگاه کنیم میبینیم که اونام به واسطه‌ی چی اومدن تو جنگ
در مورد این کسی که در آلمان کشته شده سوال کردی، تو دنیای سیاست هر حرفی یه جوابی داره وقتی اونا میان و موضوع ندا رو تو بوق میکنن خوب مسلمه که این طرف هم دنبال یه موضوع میگرده بزرگ کنه این طبیعیه عالم سیاسته. اینو بدون که به عنوان یه ناظر دارم میگم نه چیزه دیگه
من این موضوعی رو که شما در مورد دختران ایرانی میگید نشنیدم ولی اگر اینجوری میگید خوش به حال شمایی که شنیدید و حرف نزدید و خوشا به غیرت شما باشه که اینهمه غیرت رو تو خودت نگهداشتی مواظب باش یه دفعه چشم نخوری خوش غیرت!!
اما در مورد کشورهای عربی، باید بدونید که وقتی کسانی از ایران برای کثافت کاری میرن اونجا، خوب معلومه که اونام میان مشکل درست میکنن اونم توی این اوضاع. وقتی دخترای دانشجو از زمان آقای خاتمی رفتنشون به عمره و این جور چیزا باز شد نتیجش این شد که الآن دیگه اجازه نمیدن دیگه
وقتی دختر دانشجو بلند میشه میره اونجا برای کثافت کاری خودش خوب معلومه که چی میشه!! حالا باید دولت جواب این کثافت کاری رو بده اگر بیان جلو بگیرن که میشن فلان اگر هم نگیرن میشن بیسار یه نگاه درست تر شاید جواب رو به شما بده. البته اینو باید گفت اگر یه نفر هم باشه همون یه نفر اوضاع رو به هم زده که مسلما همه دختر خانمها اینطور نیستن.
کسی که سرش زیر برف باشه اصلا این چیزایی که شما میگی رو نمی بینه ولی کسی سرش زیر برفه که فقط به اون چیزی که میگن باور داره اصلا خودش هیچی نمیبینه
تعطیل جان سعی کن کمی خودت هم نگاه کنی البته اگر دوست داری از چشمات استفاده کنی شما سرت زیر برفه و فقط گوش میدی. سرت رو بیار بالا کمی هم نگاه کن دنیا همه چیز داره باور کن تعطیل جان همه جا تعطیل نیست مخت رو به کار بنداز و از چشمات استفاده کن خوبه ها!!!!
البته استفاده هم میکنی.
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

سید مهدی - ایران - تهران
خانم نازنین شما هم با ...تان زندگی میکنید؟
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
سید مهدی - ایران - تهران
خالا نمیدونم چی نوشتی سایت سانسور کردی هر چی گفتی نسبت به خودت! پر ضمن بعمو سیجی پذیرایی مرگ یادت نره.. اوکی؟بقیه دوستان هم جوابتو دادند..دیگه بهتره بری تیله بازیتو بکنی..
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

سید مهدی - ایران - تهران
نازنین چیز بدی ننوشتم تعجب میکنم فقط از دوستداران دکتر هستم همین ایا همه باید زوری طرفدار موسوی باشند تا شماها خوشتان بیاید و مدیران سایت هم نظرات منو که یکی از قدیمیترین کاربران این سایت پر محتوا هستم فقط بخاطر عقیده سیاسیم حذف کنند ... سبزا زدند شیشه مارو که هیچ کاری هم نداشتیم با پاره اجر شیکوندند حالا منم گیرشون بیارم میزنم اونم بدجوری مثل زدن زورو .........
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

sam32 - ایران - تهران
جالبه که اگه تو هر کشور غربی از حضور بانوان محجبه در کلاسهای درس وغیره جلوگیری بشه اینجا کلی داد میزنن اما حالا فکر کنید تو ایران یه خانوم بدون مانتو بره بیرون !! به هزار جرم نکرده متهم میشه
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

آریارمن - ایران - تهران
delfakar - ایران - مشهد:
خوبی؟
شما خیلی مطالعه کردی و چی مطالعه کردی مهمه. با بررسی عقایدت معلومه که رجا نیوز و فارس نیوز رو زیاد مطالعه میکنی. کلا طرفدار کسی نیستی ولی مخالف همه هستی. حتما تو هم نظرت اینه که ندا رو خبرنگار بی بی سی یا عوامل بیگانه کشتن ولی زن مصری به دستور رییس جمهور آلمان کشته شده. من فکر نمیکنم اون چیزی که تو اسمشو میذاری کثافتکاری توی دبی به این معنی باشه. توی افکار پوچ تو هرچیزی که باهاش مخالفی اسمش کثافتکاری. همین افکار کثافت تو باعث میشه تر و خشک باهم بسوزن.
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
سید مهدی - ایران - تهران
جوجه بسیجی مگر ندیدی این دکترت چه کرده مگر این همه خونها را ندیدی البته نوشته هایت را نیز خواندم که از دست احمدی نژاد ناراحت شده بودی از بابت کشتار جوانان و نوشته بودی در زندان با خواهران وبرادران چه کردند بس چی شده باز هم که طرف میمون را گرفتی آهان فهمیدم ان روز حقوقت را ندادند پشت سر میمون حرف زدی الان رفتند حساب کردن که تو چند نفر را معرفی کردی حقوقت را دادند الان هم تعریفش را میکنی
بچه بسیجی من به عنوان بسیجی در جنگ خدمت کردم کجا بودی آیا این میمون انتر توی یک جنگ بوده اصلا از کنارش هم رد نشده بس تعریفش نکن ببین صدای گریه های مادرانی را که فرزند از دست دادهاند اگر خدای نکرده یکی از اعضای خانوادت از دست میرفت آنوقت میفهمیدی
پنج‌شنبه 25 تیر 1388

سید مهدی - ایران - تهران
ارسام به اسمت نمیخوره از کنار جبهه هم رد شده باشی ولی من سال 66 رد شدم تو رو اونجا ندیدم در ضمن شماها وقتی کم میارید جفنگیات میبافید همین چشاتو باز کن بقول یکی از نزدیکان میر حسین از گوگوش تا سروش طرفدارش شدند
جمعه 26 تیر 1388

delfakar - ایران - مشهد
آریارمن - ایران - تهران
راست میگی شما میدونی برا چی؟ برای اینکه در طرز تفکر شما و زندگی شما هر کسی که چیزی رو بگه که یه قسمت از اون به شما برخورد کنه همین جور برخورد میکنن باهاش و این دقیقا همون رفتاریه که فاشیستا انجام میدن. استاد بزرگوار اگر شما خونده باشید باید متوجه بشید که صحبت از بدرفتاری در عربستان و امارت بود و اگر شما کمی چشماتون باز باشه سرتون زیر برف نباشه میتونید ببینید که چی بوده؟
یه چیز رو به شما بگم اگر هر کاری رو من باهاش مخالف باشم بهش بگم کثافت کاری که درست نیست اون چیزی رو میشه بهش گفت کثافت کاری که توی باطن هر کسی به اون به چشم بد نگاه میکنن.
و اینو باید بدونید که مطالعه کردن محدود اگر باشه دیدگاه مثل شما میشه که متاسفانه شما اینگونه نگاه دارید
اگر من نگاهم اینجور باشه که شما گفتی دقیقا همینجور که شما میگی هستم ولی زود قضاوت کردن یکی از مسائلی است که متاسفانه دامن همه ما رو گرفته در حالی که نباید اینقدر زود قضاوت کنیم
افکار پوچ موقعیه که تو خیال باشی که متاسفانه خیالات بیشتر برای ما جالبه تا اونچیزی که واقعیت داره و متاسفانه شما توی خیالات خودتون سیر میکنید
اگر چیزی بر خلاف اون چیزی بود که من شنیدم دلیل نمیشه که اینجور گفته بشه
و البته اینو بگم که تقصیر شما نیست میدونید برا چی؟
برای اینکه ما رو از فکر کردن دور کردن و به جای اون هر چی که گفتن رو پذیرفتیم. اگر حرف من غلطه شما بادلیل ردش کن نه اینکه اینجور بدون دلیل و بی منطق حرف بزنی
درست دقت کن
شنبه 27 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.