در یکسال گذشته میانگین قیمت مواد مخدر ۱۰ درصد کاهش داشته است

در یکسال گذشته میانگین قیمت مواد مخدر 10 درصد کاهش داشته است

معاون قضائی دادستان کل کشور گفت: میانگین قیمت انواع مواد مخدر در کشور در طول یک سال گذشته روند کاهشی در حدود 10 درصد داشته و قیمت آن در کشور ارزان‌تر شده است.

مهر حسین ذبحی در حاشیه مراسم روز جهانی قاچاق مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از دست اندرکاران عرصه مبارز با مواد مخدر و اعتیاد افزود :علیرغم تکرار ادعاهای کشورهای اروپایی، غربی و ناتو مبنی بر اینکه اراده‌ای مصمم برای کنترل و مقابله با مواد مخدر در افغانستان وجود دارد متاسفانه کماکان شاهد رشد تولید و فعالیت قاچاقچیان در افغانستان و پاکستان هستیم که نشان دهنده این است که ادعاهای آنها فاقد پشتوانه عملی است.

وی افزود: رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر و دست‌اندرکاران امر مبارزه که به کاهش قیمت معطوف شده است، اثر مستقیمی بر کاهش مصرف و تقاضا داشته و با توجه به آمار موجود که نشان دهنده کاهش قیمت مواد مخدر در کشور است دلیلی بر نتیجه بخش بودن این سیاست می باشد چرا که کاهش معتادین بر بازار مواد مخدر تاثیر جدی داشته است.

ذبحی در ادامه گفت: معتقدیم سیاست کاهش تقاضا از طریق ترک اعتیاد و درمان معتادین و بازپروری از طریق راهکارهای اعمال شده و به خصوص مشارکت مراکز خصوصی و NGO ها و اعمال سیاست‌های متادون درمانی در سطح وسیع، موثر و کارساز بوده است.

معاون قضائی دادستان کل کشور با اشاره به  افزایش بالای میزان کشفیات مواد مخدر گفت : این مسئله ناشی از آن است که عوامل انتظامی و اطلاعاتی دقیق‌تر عمل کردند و براساس آمار و ارزیابی شده وزارت اطلاعات هم عمق و دامنه فعالیت خود را افزایش داده است.

وی گفت: افزایش میزان کشفیات در محموله‌های متعدد نشانگر این است که قاچاقچیان جسارت بیشتری پیدا کرده‌اند و سیاست‌های بازدارنده قضائی ما جوابگو نبوده چرا که قاچاقچیان امروز با محموله‌های سنگین با جسارت مواد را جابجا می‌کنند و این گویای این است که براساس مقررات فعلی نمی‌توانیم کیفرهای بازدارنده و موثر اعمال کنیم، سیاست‌‌های قضائی و انتظامی ما باید بازدارنده‌تر و موثرتر باشد تا بتواند روند فزاینده عرضه را متوقف و مهار کند خصوصاً محموله‌های سنگین تحت کنترل جدی اطلاعاتی- انتظامی قرار گیرد.

ذبحی گفت: راهکار اصلی در امر مبارزه معطوف بر سیاست‌های کلی نظام و منویات مقام معظم رهبری برخورد قاطع و مستمر و فراگیر با انواع قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان و توجه به همه عرصه‌های مبارزه اعم از پیشگیری- بازپروری- درمان تا کنترل عرضه و ورود و توزیع مواد مخدر است.

وی در ادامه اشاره به فرامین رهبری در این رابطه تصریح کرد: سیاست‌های کنترل ورود و مهار عرضه و نیز برخورد با مجرمین و قاچاقچیان خرد و توزیع کنندگان جزء و معتادین خیابانی همه باید به موازات هم دنبال شودو به تعبیر معظم له معتادین خیابانی و توزیع کنندگان جزئی مواد همانند سرپنجه‌های غول جنایت و مجرمین مواد مخدر هستند که نباید از آن غفلت شود.

ذبحی افزود: برای اجرایی شدن این نظر ما نیازمند ساز و کار مناسبی هستیم تا قاچاقچیان جزء و معتادین را که برای تامین هزینه‌ها و مرصف مواد خود در قالب قاچاقچی و توزیع کننده خرد در جامعه فعالیت می‌کنند تفکیک و حسب شرایط مجازات‌های موثری آنها معمول داریم.

nara83 - ایران - مشهد
تنها دلیل کاهش قیمت مواد مخدر این است که راحت تر در دست مردم قرار گیرد.
جمهوری اسلامی و آقا زادگان خود وارد کنندگان اصلی مواد مخدر هستند. و دلیل آلودگی مردم به مواد مخدر این است که در مواقع خاص (مثل جریانات امروزه) مردم را درگیر اعتیاد کرده تا توانایی اعتراض و در بازداشت ماندن را نداشته باشند.
دوشنبه 22 تیر 1388

decoder - مجارستان - مجارستان
بابا احمدی نژادم گفت که تورم اومده پاین شماها باور نمیکردین حالا هی بگین دروغ میگه.
دوشنبه 22 تیر 1388

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
پس احمدی میمون آمار تورم مواد مخدر رو که واسه علی شیرهای گرفته بود آورده بود تو تلویزیون!
دوشنبه 22 تیر 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
دوست جوانی میگفت من از زندان و بازداشت وکتک نمیترسم اما خماری رو نمیتونم تحمل کنم تو بازداشت...ببینید این مواد لعنتی چه میکنه؟!!.
دوشنبه 22 تیر 1388

garfild - ایران - تهران
من چه گلهای زیبا و جوانی رو دیدم که با مواد مخدر از بین رفتن تو ایران برای همینم ککم هم نمی گزه افغانستان با خاک یکی شه هر چند که تر و خشک با هم می سوزن / خامنه ای که خودشون مشتری هستن چرا نخوان بقیه مثل خودشون باشن ؟ رطب خورده منع رطب نمی کنه / جان هر کی دوست دارین بچه های ایران دنبال این یکی نرید بذارید همیشه سرتون بالا باشه که اینها با جلو گیری نکردن ورود مواد به ایران می خوان ما ها همیشه تو خودمون باشیم و خفه شیم
دوشنبه 22 تیر 1388

90min - ایران - ابادان
محمود جان دمت گرم/40 میلیون رای نوشه هلالت/پس اماریی که میدادی همه درست بودم/این موسوی چیه؟ همش چیز چیز میکرد /بنده خدا روش نمی شد بگه مواد مخدر واسه رهبر/ما عجب ملتی هستیما فقط بلدیم انتقاد کنیم/من میدووووونم تو موفق میشی تورم مواد مخدر را در حد مجانی پایین بیاری من میدوووووووووووووونم
دوشنبه 22 تیر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
از ملای مارمولک هیچ چیز بعید نیست اینها اگر ایجاب کند زن دختر مادر و خواهر خود را هم به کار در خانه های عفاف می گمارند چه رسد مواد ارزان!!!
بی شرفها مواد مخدر در ایران 10000 برابر شده به نسبت قبل از شورش 57... اگر زمان شاه این مواد کوپنی بود از داروخانه و گاهی اینجا و انجا مقدار کمی قاچاق می شد اکنون که به حد نجومی رسیده چه؟؟؟؟؟
دوشنبه 22 تیر 1388

mahnaz defa - انگلستان - لندن
garfild - ایران - تهران معلومه دوست عزیز چی میگی؟ چرا ارزو برا بهتر شدن وضع نمیکنی که خواستار نابود شدن ادمهای بیگناه رو داری
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.