طرز تهیه به میان پر

به میان پر

در حالی که به عنوان دسری بعد از غذا نیز به همان میزان لذیذ خواهد بود. یکی از این دسرها که ظاهری زیبا و اشتها برانگیز دارد، به میان پر است. این دسر به صورت گرم سرو می‌ شود.

مواد لازم برای 6 نفر:

- به متوسط        3 عدد

- مغز گردو         50 گرم

- شکر                یک‌ چهارم پیمانه

- دارچین            2 قاشق مرباخوری

- خامه              50 گرم

طرز تهیه:

1 - ابتدا پوست به‌ها را خوب شسته و کرک‌ های موجود روی آن را بسایید. سپس آنها را خوب خشک کنید. حالا سر هر یک از به‌ها را به صورت مقطعی با چاقوی تیز ببرید. در واقع قسمت بریده شده، دری برای به می شود. این کار را مانند دلمه ی فلفل انجام دهید.

2 - بعد از آماده کردن در به، شروع به خالی کردن محفظه داخل آنها کنید. برای این منظور از چاقوی ظریف و نوک باریک یا ابزار مخصوص میوه ‌آرایی استفاده کنید، البته خالی کردن تنها ستونی در میان به برای این کار کافی است. بنابراین نیازی به خالی کردن قسمت اعظم گوشت داخل به وجود ندارد.

نکته:

هنگام خالی کردن گوشت داخل به، مراقب باشید قسمت انتهایی و دیواره‌های آن صدمه ندیده و سوراخ نشود.

4 - پس از آماده شدن به‌ها، مخلوط را به 3 قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را با قاشق داخل حفره ایجاد شده درون هر یک از به‌ها بریزید و فضای داخل آنها را پر کنید. برای اینکه همه مواد داخل حفره جا شوند، با قاشق چای‌ خوری سطح آن را فشار دهید تا مواد به هم فشرده شوند. پس از اینکه فضای خالی داخل هر یک از به‌ها به همین طریق پر شد، در آنها را رویشان قرار دهید. حالا به‌ها آماده است.

5 - هر یک از به‌های آماده شده را داخل تکه‌ای از فویل آلومینیوم بپیچید. حالا آنها را روی سینی میله‌ای فر(که در طبقه پایینی فر قرار گرفته است ) بچینید.

برای پخت این به‌ها در همان حرارت 180 درجه سانتی‌ گراد یک ساعت و نیم الی 2 ساعت زمان لازم است.

6- پس از اینکه به‌ها کاملاً پخته شدند، آنها را از فر خارج کرده و از میان ورق آلومینیوم در آورید. سپس در ظرف مورد نظر بچینید و روی آنها خامه بریزید. حالا کافی است به‌ها را برش بزنید و میل کنید.

نکته: با توجه به اینکه این دسر چندان شیرین نیست، اگر آن را شیرین‌تر دوست دارید، یا میزان شکر موجود در مواد لازم را اضافه کرده یا خامه روی دسر را با شکر کمی شیرین کنید.

3 - مغز گردو را داخل دستگاه آسیاب یا خرد کن بریزید و گردوها را به صورت پودر درشت در آورید و سپس به کاسه‌ای منتقل کرده و شکر و دارچین را نیز به آن اضافه کنید و خوب با قاشق هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند. این مخلوط داخل به است. حالا فر اجاق گاز را روی 180 درجه سانتی‌ گراد تنظیم کنید تا گرم شود.
nahid amid - فرانسه - پاریس
اینطور که به نظر میاید، دسر خوشمزه ای باید باشه ولی متاسفانه در تابستان "به"به سختی پیدا میشه. انگار وسط زمستون توی برفها تو بخواهی دستور دسر توت فرنگی را بدهی!!! دیدی حالا؟؟؟
ولی فکر کنم بجای به از سیب استفاده کنیم، نتیجه تقریبا نزدیک به هم باشه.
دوشنبه 22 تیر 1388

shiva safa - ایران - تهران
سلام .خیلی‌ خنده داره والا ..من تاحالا این دسرو نه اسمشو شنیده بودم نه چشیده بودمش ..شاید به اسم دیگه میشناسمش ولی‌ به هر حل اگر کسی‌ اسم دیگشو میدون ممکن به من بگه..خیلی‌ ممنون میشم ..حالا میرم تو اشپزخونه ببینم می‌تونم اینو درست کنم یا نه ..برام دعا کنین ‌ها ها ... هر کس بتونه اسم دیگشو به من بگه یه جایزه پیش من داره ..
ایران تهران
دوشنبه 22 تیر 1388

30omin - ایران - تهران
من فقط با خوندن موادش جوش زدم.
دوشنبه 22 تیر 1388

shiva safa - ایران - تهران
سلام من هستم دوباره ..خوبی‌ ؟من که خیلی‌ خوبم دیگه اقلاً می‌تونم حرفمو بزنم و بدونم که کسی‌ گوش می‌کنه و میبینه..اینجا خوبه چون تو هستی‌..میام اینجا و حرفمو که تو دلم هست نه همشو ولی‌ تا اونجا که می‌شه میزنم ..خوب روز خوبی‌ داشته باشی‌ و تا بیائی‌ خونه من یکی‌ از این غذاهارو دسترشو از اینجا بر میدارم و برات درست می‌کنم ..چیزی بیرون نخوری ..بد همشو باید خودم بخورم ..
سه‌شنبه 23 تیر 1388

shiva safa - ایران - تهران
سلام خوبین همگی‌ ؟؟امیدوارم که خوب و خوش هستین ..ماه هم خیلی‌ خوبم چون اینجارو پیدا کردم ..اوقات بسیار خوبیو براتون آرزو دارم
چهار‌شنبه 24 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.