بیانیه آیت الله مکارم شیرازی در اعتراض به سرکوب مسلمانان در چین

بیانیه آیت الله مکارم شیرازی در اعتراض به سرکوب مسلمانان در چین

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در بیانیه ای خواستار اعتراض به "سرکوب مسلمانان" در چین شد و از دولت ایران خواست تا در این باره موضعی قوی و مناسب اتخاذ کند.

در بیانیه آقای مکارم شیرازی، با اشاره به درگیری ها در ایالت سین کیانگ چین، آمده است که اگر چه دولت چین این درگیری ها را یک نزاع قومی قلمداد می کند، حمایت آن از گروه مخالف و سرکوب شدید مسلمانان و تعطیلی مساجد آنها، نشان می دهد که توطئه ای علیه مسلمانان منطقه در جریان است.

در این بیانیه تصریح شده است که روابط دوستانه و نزدیک اقتصادی و سیاسی چین با ایران و دیگر کشورهای اسلامی "دلیل آن نمى‏شود که برادران و خواهران مسلمان ما را در آن منطقه به وضع فجیعى سرکوب کنند و ما خاموش بنشینیم."

آقای مکارم شیرازی در بیانیه خود از مسلمانان جهان دعوت کرده است تا با نشان دادن اعتراض خودبه دولت چین، از دولت این کشور بخواهند که به وضع موجود پایان دهد و مجرمان را مجازات کند.

همچنین در این بیانیه آمده است که مردم از مسئولان دولت جمهورى اسلامى انتظار دارند در این مورد سکوت نکند و موضع قوى مناسبى بگیرد.

همچنین به گزارش خبرگزاری مهر، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای، ازدولت چین خواسته است تا با برخورد قاطع و مسئولانه نسبت به حقوق شهروندی مسلمانان، به این "غائله" پایان دهد و وزارت امور خارجه ایران هم این موضوع را از طریق دیپلماتیک و تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری کند.

silas - ایران - بندر
ساعت خواب مزدور کثیف
دوشنبه 22 تیر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
ای مسلمانها ای بسیجیها ای احمقها به پا خیزید کلی خندیدم.
دوشنبه 22 تیر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
خبر مرگتان به جنایتهای خود در ایران بپردازید فضولی موقوف حال اگر هزاران مسیحی یهودی کشته می شد خفه خون می گرفتید تا اسم اسلام کوفتی می اید برای خود نمائی ناگهان انسان دوست می شوید.
دوشنبه 22 تیر 1388

kiya - آمریکا - نیویورک
بادرود:
ننگ بر شما آخوندهای مردم فریب که فقط موقع انتخابات بلبل زبان می شوید و مردیم را دعوت به شرکت در انتخابات می کنید.
چطور موقعی که نیروهای سرکوبگر رژیم مردم ما(ندا-سهراب و ...) را می کشتند ساکت بودید و حالا مدافع مسلمانان چین شدید.
به امید آزادی
دوشنبه 22 تیر 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
مردک کریه المنظر شکر فروش یکماه است که جوانهای ما دسته دسته مثل گل پر پر میشن زبونشو تو ..قایم کرده که مبادا تجارت شکرش که از پول حرام غاصبانه در میاد بخطر بیفته و ارباب چلاق و مفلوکش داده هاشو پس بگیره . حالاهم که زبونش ازخشتک دهنش در اومده از کشته شدههای چین میگه . این مفتخورها یکعمر باپول این ملت چریدند وتنهء لششان را گنده کردن حالا که وقت حمایت از مردم رسیده خفه خون گرفتن و انگار زبونشونو ختنه کردن و هیچ مسئولیتی در قبال مردم ساده دل ما که ازنان شبشون زدند و تو انبان شکم اینها و زن وبچه هاشون ریختن ندارند . اگر همین مردم پاک ساده دل نبودند و بپای منابر شما برای کشته شدن حسین و اعوان انثارش بسر و سینهء خودشون نمیکوبیدند و بادروغهای شماهاباورشان نشده بود که حسین بازن وبچهء شیر خواره ( کدام آدم عاقلی برای جنگ میاد و زن و بچه و مریض و گری گوریهاشو باخودش میاره توجبهه )
برای گرفتن خلافت نیامده بود و آمده بود که احمقانه داو طلب شهادت بشه و سرشو ببرن کجا شما مفتخورهای دزد تنه لش به اینجا میرسیدید که اینک رسیدید ؟ یک حسین و دوتا فرزندشو 13قرن پیش کشتن و اینهمه کاسه کاسه از مردم ساده دل اشک گرفتید حالا که موقع عر عر تون رسیده لقمه تو گلوتون گیرکرده و صداتون در نمیاد ؟ یک تازیانه به عهد وعیال حسینی که از کشته پشته میساخت و سر میبرید زده بودن خودتونو از چهار گوشهء تنتون جرواجر میکردید ..اینهمه دختران وپسران تحصیلکرده و بیدفاع ما صبح تاشب زیر باتومها و چاقو و قمه و تیرهای سهمگین این فرزندان حسینتون دارن آسیب می بینند و با فجیع ترین وجه کشته میشن صداتون در نمیاد حالام که صدا از حلقومتون زده بیرون از چینیهایی سخن میگید که معلم و پشتیبان همین خونریزیهای سفاکانهء اهل ولایت مطلقهء جنایت و فساد و چپاول و هرزگی ایرانند .
لعنت بشما زالوها و لعنت بدین و ایمون و شرف نداشته تون که روی تاریخ را سیاه کردید .
مرگ بر خامنه ای ...هم مجتبی هم مصطفی هم سید علی
دوشنبه 22 تیر 1388

garfild - ایران - تهران
مکار شیرازی تو اگه بیل زنی باغچه خودمون بیل بزن / چطور اینجا تو ایران رواست و اونجا ناروا ؟؟؟ مرتیکه شبیه آقای هویج تو شهر آجیلی زشته پم پم
دوشنبه 22 تیر 1388

ایرونی - ایران - تهران
حضرت آقا از دادن بیانیه حدود یه ماه گذشته کاشکی یه بیانیه اینچنینی هم برا هموطنای خودمون می دادی اگه قرار به مسلمونیه ایرانیها هم مسلمونن!! نکنه در اینجور بیانیه ها مهم کیش و مسلک قاتله؟؟؟ در ایران قاتل ها مسلمون و آخوند بودن که چیزی نگفتی و در چین کمونیست ها که لب به اعتراض نمو ده ای حضرت.
دوشنبه 22 تیر 1388

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
تو نمیخوای بمیری؟
چهار چنگولی چسبیدی به این دنیا که چی آخوند؟
حقیر بیوجود مردم کشورت رو که اینطور به ناحق کشتن مرده بودی؟چرا ما چشم به علما داریم که کی بخوان از ترس منافعشون حرفی بزنن.همون بهتر که قهر کنن و گم شن به نجف
دوشنبه 22 تیر 1388

naslesookhteh - ایران - تهران
راستی شنیدی تو ایران مردم یک ماهه دارن جشن می گیرن تازه حداقل 20 نفر هم از خوشی ذوق مرگ شدن.
یه 2000 نفری هم رفتن تو زندان که بتونن یکم خودشونو کنترل کنن.
دوشنبه 22 تیر 1388

ali1348 - ایران - تهران
https://www.youtube.com/watch?v=gcvFDCGboLE
https://iranianuk.com/article.php?id=39455
دوشنبه 22 تیر 1388

edalatkhaah - سوپد - هلسینبوری
تو خفه شو مکار شکرفروش.
دوشنبه 22 تیر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
سکوت ایشون در برابر رژیم در واقع بیانیه ای با این مضمون بود: تبریک به جنایتکاران نظام جهت سرکوب ملت نامسلمان ایران
دوشنبه 22 تیر 1388

ahura - ژاپن - توکیو
آقا من هیچی نمیگم ولی شرافتا به قیافه این عصاره حرومزادگی نیگاه کنین ، بمن بگین آیا ایرن گجستک میتونه نشونه ای از خدا باشه ؟ جون مادرتون هرکی فقط یه دلیل تونست پیدا کنه ، بگه شاید منم قانع شدم .
دوشنبه 22 تیر 1388

lionking - انگلیس - لندن
تمامی اخوند ها رو زنده ... و در چاه جمکران می افکنیم باشد تا درس عبرتی برای ایندگان شود و سپس بزرگترین دیسکوی جهان را در انجا خواهیم ساخت و ان مکان بهترین و لذت اور ترین مکان دنیا خواهد شد و پس از سالیان دراز بزرگترین اثر تاریخی ایران خواهد شد.
دنیل فرزند ناخلف الله
دوشنبه 22 تیر 1388

سنجاقک - امریکا - چست سپرینگ
خفه شو مکارم شکر فروش دزددددددد توی پیر سگ چی میگی حالا دلت واسه چینی ها میسوزه دشمن اسلام مرده شور خودتان را با این دینی که درست کردید ببرند مردم از شما و دین تان متنفر هستند ننگ بر شما دین فروشان باد ننگ بر اسلامی که درست کردید باد ننگ
دوشنبه 22 تیر 1388

punisher - ایران - شیراز
تو دیگه بمیر زالو
دوشنبه 22 تیر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
بابا اینها همشان دیوانند .احمدی و رهبر.... دنبال این زن مصری هستند که چرا کشته شده بقیه ملاها هم دنبال کشته های چینی هستند.یکی به من بگه پس کی مملکت ایران را می گردونه نکونه امام زمان
دوشنبه 22 تیر 1388

sadra110 - ایران - ایرانی
ساعت خواب حاج آقا !! وقت قیولولست بیدارشید.حتما اینم که پیام دادی برا این بوده که نکنه مردم دیگه خمس و ذکاتشونو دیگه نیارن!!!
دوشنبه 22 تیر 1388

ایران جاوید - ایران - تهران
خف بمیر باباااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!! شما بذارین چند روز از جنایتهایی که کردین بگذره بعد حرف مفت بزنین. جوونهای ممکلت خودمون عین گل دارن پرپر میشن براتون مهم نیست بعد دلتون واسه مسلمونای چین و مصر میسوزه؟ خود مسلمونای مصر و چین هم در عجبن از کار شما!!!!!!!!
سه‌شنبه 23 تیر 1388

souroosh - ایران - ساری
معاویه زمان. از سران قتلهای زنجیره ایی . از عاملان اصلی دستور دهنده به سرکوب ازادیخواهان . دراویش گنابادی .زنان و جنایات اخیر مردم بیگناه. و ان روزی را بینیم که بر سر هر تیر برق در خیابانها اخوندی اویزان باشد.وعده حق حق است
سه‌شنبه 23 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.