اوباما: قرار نیست تا ابد برای ایران صبر کنیم

اوباما: قرار نیست تا ابد برای ایران صبر کنیم

سران بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا در لاکوئیلای ایتالیا

رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه در پایان اجلاس گروه هشت در ایتالیا اعلام کرد که جامعه بین‌الملل «قرار نیست تا ابد صبر کند» تا شاید ایران ثابت کند که به تسلیحات اتمی علاقه‌ای ندارد.

این گفته باراک اوباما تأییدی است بر موضع نیکلا سرکوزی، رئیس جمهور فرانسه، که روز چهارشنبه از طرف گروه هشت به ایران تا ماه سپتامبر مهلت داد تا مذاکره درباره برنامه هسته‌ای خود را بپذیرد یا با تحریم‌های سخت‌تر روبه‌رو شود.

آقای اوباما در نشست خبری خود در پایان اجلاس گروه هشت اعلام کرد که «دقیقاً به آنچه می‌خواستیم رسیدیم. بیانیه‌ای در محکومیت اقدامات ایران به دنبال اعتراض مردم این کشور به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری»

پس از برگزاری انتخابات خرداد ۸۸ و با اعلام نتایج این انتخابات، محمود احمدی‌نژاد از سوی شورای نگهبان و وزارت کشور خود پیروز اعلام شد. اعلام نتایج انتخابات اعتراض دو نامزد اصلاح‌طلب رقیب و همچنین شمار گسترده‌ای از هواداران آنها را به دنبال داشت و برخی تجمعات اعتراض و مسالمت‌آمیز آنها با دخالت نیروهای نظامی و انتظامی و لباس شخصی‌ها به خشونت کشیده شد.

هشت کشور صنعتی که در شهر لاکوئیلای ایتالیا گرد هم آمده بودند در بیانیه خود همچنین موضع‌شان را در قبال برنامه هسته‌ای ایران اعلام کردند و گفتند: «ما عمیقاً امیدواریم که ایران این فرصت را مغتنم شمارد و به دیپلماسی بخت (دیگری) بدهد.»

ویلیام برنز، معاون وزیر خارجه آمریکا، که خود در وین در گفت‌وگوهای ۱+۵ درباره برنامه هسته‌ای ایران شرکت داشت از لحن بیانیه گروه هشت استقبال کرد و گفت: «به نظر من این بیانیه قدرتمند و نمایانگر حس واقعی اضطرار در همه ماست.»

رئیس جمهور آمریکا در مورد مهلتی که گروه هشت به جمهوری اسلامی داده است گفت که کشورهای غربی واکنش ایران را در اجلاس گروه بیست که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود بررسی خواهند کرد.

باراک اوباما این زمان‌بندی را چنین توضیح داد که «جامعه بین‌الملل به ایران می‌گوید دری هست که می‌توانید از آن رد شوید و تنش‌ها را کاهش دهید و به جامعه جهانی بپیوندید».

آقای اوباما گفت: «ما قرار نیست تا ابد صبر کنیم و اجازه دهیم که [ایران] تسلیحات هسته‌ای بسازد... و یک روز صبح از خواب بیدار شویم و خود را در موقعیتی بسیار بدتر بیابیم.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نیز در پایان این اجلاس در مورد سرکوب مردم معترض به نتیجه انتخابات در ایران گفت: «ما با ایران انتقاد شدید‌اللحن خود را در مورد نادیده گرفتن حقوق مردم مانند حق تجمعات در میان گذاشته‌ایم. همچنین بار دیگر از آنها خواسته‌ایم که برنامه هسته‌ای خود را متوقف کنند و با جامعه بین‌الملل وارد مذاکره شوند.»

در همین زمینه روز پنج‌شنبه کمیسر روابط خارجی اتحادیه اروپا نیز اشاره کرد که جامعه بین‌الملل در مورد موضع خود در قبال جمهوری اسلامی یکپارچه و متحد است و «اگر می‌‌خواهیم به ایران نشان دهیم که نباید پای خود را از حدی فراتر بگذارد» وضع تحریم‌های بیشتر را بررسی خواهد کرد.

ehsan_2nd_time - یو کی - لندن
اوباما جان تو هنوز نفهمیدی که آخوند چه رویی داره و اگه سوار چیزی بشه دیگه پایین نمیاد . فکر کردی احمدی و خامنه ای واسه تحریم های تو تره خورد می کنن ؟
جمعه 19 تیر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
اوباما و سایرین موضع گیری بکن نکن کودتاچیها جریان مردمی را میچسبونند به خارجی !
پس بهتر دولتهای دنیا محکم تر موضعگیری و قاتع تر برخورد کنن
جمعه 19 تیر 1388

lionking - انگلیس - لندن
امریکا با جمهوری اسلامی در عراق سازش کرد و پنج گروگان ایرانی را در شرایطی که ظاهرا شمشیر را در مقابل جمهوری اسلامی از رو بسته ازاد کرد. پس از سی سال جمهوری اسلامی دست سازش به امریکا داد و از سلطه بریتانیا خارج شد. و از این پس شاهد جنگ جدیدی در افغانستان خواهیم بود بین تروریستهایی که مورد حمایت ایران هستند و نیروهای بریتانیایی.
جمعه 19 تیر 1388

ایران جاوید - ایران - تهران
من نمیدونم با توجه به اینکه ایران خیلی راحت به همه کشورها میگه حق دخالت توی امور ایران را ندارید پس چرا اسمشو از لیست سازمان ملل حذف نمی کنن که حساب کار بیاد دستش. یا قبول کنن اگه عضوی از سازمان ملل هستن پس اجازه ندارن غلطی که دلشون میخواد بکنن. آخه خود مختاری تا کی؟ انتری نژاد هر چی دلش میخواد میگه میدونین چرا؟ چون هیچ بزرگی نیست تو دهنش بزنه بزرگش علی گدا و مجتبای جانی هستن که از خودش گه ترن.
جمعه 19 تیر 1388

ایران جاوید - ایران - تهران
امیدوارم که هرچه سریعتر جلوی ایران گرفته بشه چون عملا نشون داده هر جا قدرت داشته باشه کم نمیزاره نمونه اش دیدین که چطور با سلاح سرد و گرم افتادن به جون ادمای بی دفاع. آخه اینا باقیمانده قوم مغول هستن.
جمعه 19 تیر 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
همه این کشورا نعل را به میخ و میخ را به نعل میزنند و فکر منافع خودشانند
جمعه 19 تیر 1388

mahnadi - هلند - هارلم
مردم ایران هم قرارنیست صبر کنند****
وبلاگ؛ پیروزی بزرگ 18 تیر مبارک باد: دلایل
وبلاگ حرف حساب
پیـــــروزی بزرگ 18 تیر مبارک باد: دلایـــــــــــــل
1. بعـــد از سرکوب و کشتار و ارعاب و خطبه ی فصل الخطاب! مردم جو ترس و ناامیدی را شکستند و خیابان های تهران و برخی از شهرستان ها را به تسخیر خود در آوردند و با شعارهای جدید روزهای جدید مقاومت را به رخ سرکوبگران کشیدند (مجتبی بمیری رهبری رو نبینی).
2. مردم به راه کار «تجمعات شناور و تظاهرات غیر متمرکز» دست پیدا کردند و به این ترتیب نیروهای ساکن سرکوبگر را از کار انداختند. یکی از شاهدان عینی شنیده بود که یکی از نیروهای سرکوبگر در بی سیم فریاد می زده: "اگه نمی تونی الان نیروی کمکی بفرستی پس برو بمیر!"
3. اخبار آزادی خواهی ایران دوباره به صدر اخبار جهان بازگشت و سیاست مدارن معامله گر فهمیدند که عزم مردم ایران در آزادی خواهی جدی است.
4. این اعتراضات با هماهنگی خود مردم انجام شد و هیچ اعلامیه ی رسمی و عمومی از طرف احزاب و جمعیت ها و شخصیت ها صادر نشده بود.
5. جو کم تحرکی و تا حدودی ناامیدی و شاید ترس قبل از 18 تیر شکسته شد و حالا مردم باور کرده اند که می توانند با تکیه بر توانایی های خود مبارزه را به پیش ببرند. 18 تیر خون تازه ای از امید، استقلال، پشتکار و مقاومت در رگ هایمان جاری کرد.
6. شهرهای خاموش متوجه شده اند که مقاومت مردم ایران تنها یک اعتراض هیجانی انتخاباتی نیست و می توان از این پس به همراهی بیشتر شهرستان ها امید داشت.
7. محروم کردن کودتاچیان از حس پیروزی طوری که سرکوبگران خسته دریافتند که گذشت زمان به نفع آن ها نیست و مقاومت همچنان شاداب و زنده است.
8. مردم به تجربیات و سازمان دهی جدیدی در مبارزه با سرکوبگران دست پیدا کردند: ایجاد ترافیک، تجمعات شناور و موضعی، فیلم برداری و عکس برداری طوری که هم وطنان به راحتی قابل شناسایی نباشند، ناامید و خسته کردن نیروها در محل استقرار ثابت و اعلام شده، هوشیاری نسبت به نفوذی ها و ....
زنده باد ایرانی آزاده
باتشکر از مسءولین سایت باپوزش از متن بلند
جمعه 19 تیر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
با عرض معذرت از دوستان عزیز. این خبر صرفا جنبه ی اطلاع رسانی دارد و قصد هیچ گونه توهینی را خدمت ایرانیان وطن دوست و عزیز ندارم.
چرت و پرت گفتن این آشغال رو ببنید که چه گفته است. یعنی صفت خود را به بقیه نسبت داده است.
رویانیان: یک عده آشغال دنبال تغییر قانون هستند! مبادا امام را تنها بگذاریم ...
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی گفت: مطمئن باشید تا زمانیکه یادواره ها و مراسم ها برای شهدا گرفته می شود و نام و پرچم آنها برافراشته است هیچ قدرتی یارای حمله ، تعرض و تعدی به این نظام را نه در داخل و نه در خارج ندارد و بشدت سرکوب می شود.
به گزارش خبرگزاری سایوک و به نقل از ایرنا
"سردار محمد رویانیان" در مراسم یادواره 34 شهید والامقام روستای کاکرود از توابع بخش رحیم آباد شهرستان رودسر گیلان افزود : هرگونه توطئه داخلی به برکت خون شهدا می شکند و له می شود و هرگونه توطئه یی که از خارج هدایت شود ریشه کن و برملا خواهد شد.
وی اظهار داشت : امروز همه جمع شدیم تا بهانه ای شود با شهدایمان تجدید پیمان کنیم که این نیز فرصت مناسبی است تا بتوانیم با اسوه صبر و استقامت و شهادت یعنی حضرت زینب کبری (س ) ارتباط برقرار کنیم که این دو مناسبت فاصله چندانی با هم ندارند.
وی شهدای کشور را شهدای سرافراز و سربلند برشمرد و گفت : امروز حقیقتاً نام و یاد شهدا بر تارک هستی می درخشد.
سردار رویانیان ادامه داد: خدا را شاکریم که شهدای کاکرود در این دل کوهستان و در این طبیعت زیبا خود را در سخت ترین شرایط آب و هوایی و جنگی قرار دادند و از اسلام ، قرآن ، دین و از نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند.
وی تصریح کرد: این مملکت پر از ستارگان ( شهدا ) است که کسی نمی تواند به این مملکت آسیب وارد کند و ما باید تداوم راه شهدا باشیم.
وی به مقایسه رهبر معظم انقلاب و رهبران کشورهای مختلف جهان همچون مرکل ، سارکوزی ، براون و اوباما پرداخت و گفت : اینهایی که دستشان به خون انسانهای بی گناه آلوده است به هیچ عنوان نمی توانند رهبران بشریت باشند اما رهبر معظم انقلاب سید علی خامنه ای انسانی پاک ، متقی ، حسینی ، زینبی ، کربلایی و عاشورایی است و وای بر ما که نتوانیم در این برهه حساس از ولی ، رهبر و امام تبعیت کنیم.
رویانیان با طرح این سئوال که آیا می شود دل این رهبر را شکست، گفت : یک عده آشغال می گویند این رهبر ، نظام و قانون را باید تغییر داد ، ما مگر مرده ایم ، کسانی که با اوباما ، بوش ، مبارک نامبارک دستشان در یک کاسه بوده ، مگر می گذاریم در این کشور علی تنها بماند ، شهدا و خانواده شهدا اجازه نمی دهند.
وی افزود : گول این افراد را نخورید چه کسی پاکتر ، کدام مرجع ، کدام روحانی ، کدام فاضل مثل رهبر ما سراغ دارید مبادا امام را تنها بگذاریم.
وی افزود: مسیر و راه ما در تبعیت از ولایت فقیه است و هرگز از دامن ولایت دست بر نخواهیم داشت و ما این را به شهدا قول می دهیم و تا آخرین قطره خون که در بدن ماست از رهبر حمایت می کنیم.
وی با بی اثر دانستن تحریمهای اقتصادی ، فرهنگی ، الکترونیکی و روانی آمریکا و کشورهای غربی علیه نظام ما افزود : تا مادامیکه این ملت ولی و رهبر دارد سربلند است و هیچ قدرتی حریف ما نخواهد شد.
_________
( باز هم معذرت. )
جمعه 19 تیر 1388

sasan4 - ایران - تهران
نژاد پرست کیست؟؟؟
1- ندا هموطن ما را بدست یک بسیجی که هموطن ندا بود می کشند.
2- در آلمان در دادگاه یک زن مصری بدست یک فرد روس تبار کشته می شود.
3- در چین 150 مسلمان را در در گیری های قومی ایغورها با هان ها می کشند.
در مورد اول : جمهوری اسلامی ابتدا مرگ ندا (تازه یک نفر از 10 نفر! هموطن کشته شده بدست هموطنان مزدورشان در آن روز30/4/88) را نادیده می گیرد و سپس بعد از چند روز بر اثر فشار خبری دنیا این خبر را با بی میلی و عصبانیت بیان می کند و تازه این قتل را ساختگی دانسته ، به زور و با شرط جنازه ندا را به خانواده اش تحویل می دهند و اجازه برگزاری مراسم عزاداری در مسجد را به آنها نمی دهد.
در مورد دوم :(اولا) زنی مصری با پا گذاشتن به سرزمین کفار و دشمنان !!!! قصد ادامه تحصیل و زندگی در آلمان را داشته است با رسم و رسوم مسلمانان (یعنی حجاب) یکی نیست به او و امثال او بگوید چرا به سرزمین کفار برای ادامه تحصیل رفته مگر نمی توانست در همان مصر ادامه تحصیل دهد؟؟؟؟؟ دوماً از قدیم می گویند خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو. حال اگر یک زن آلمان یا اروپایی به ایران نیاید و طبق رسوم آلمانیها به حجاب در خیابانها تردد کند همین بسیجیان بی ناموس و خونخوار چه بلایی به سرش می آورند و اگر او باز به کار بی حجاب بودن خودش ادامه دهد(مثل زن مصری که به حجاب خود در مقابل اعتراض دیگران ادامه داد و برای حفظ حجاب خود به مصر بر نگشت) چه بلایی سرش می آورند؟؟؟ سوماً قاتل او روس تبار بود نه آلمانی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی به آلمانها گیر داده ؟چهارماً این زن بدست یک غیر هموطن کشته شده نه مثل قضیه اسف بار ندا که بدست هموطن مزدور خودش کشته شده ، کدام یک اسفبار تر است؟؟؟؟ پنجماً ایشان عرب است و کشته شدن یک عرب بازتابش در ایران بصورت اینست که یک امام کشته شده است؟؟؟؟؟ و اگر یک ایرانی کشته شود انگار که یک پشه موذی کشته شده است!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ و نباید آن را به حساب آورد و مطرح کرد!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد سوم : 150 مسلمان ناراضی را در چین می کشند و چون چین هم پیمان ایران است ایران نباید این قضیه را به روی مبارکش بیاورد و آنرا پیگیری کند وانگهی خون آن زن عرب بسیار بسیار رنگین تر از خون ندا و این 150 نفر مسلمان و خون مسلمانان چچن است وفقط باید از حقوق آن زن مصری مهاجرو مهاجم به سرزمین آلمانها که خود او می دانست آنها همه بی حجاب و نجس و بدند و نا مسلمان !!! دفاع کرد، چه بسا در مورد مسلمان کشی روسیه در چچنستان هم سالها پیش سکوت کردند چون روسیه هم پیمان آنهاست و همچنین این 150 نفر در چین و آن کشته شدگان مسلمان چچنی در سالیان گذشته توسط روسها عرب نبودند و طبق ذات جمهوری اسلامی ارزش بحث را ندارند.
حال نژاد پرست کیست ؟؟؟ در جمهوری اسلامی آیا عرب پرستی رسم نیست؟؟؟ آیا خون اعراب رنگین تر از خون ما ایرانیان و سایر جهانیان برای جمهوری اسللامی نیست ؟؟؟
جمعه 19 تیر 1388

iran-azad - ایران - تهران
همیشه سوابق کاری در تصمیم گیری نقش مهمی داره آقای اوباما اگه شما تازه سه ماهه برای آمریکا تصمیم می گیری آقای خامنه ای یک تجربه سی ساله داره همچنان دور انگشت بچرخونت که وقتی به خودت می آی که هشت سالت تموم شده
جمعه 19 تیر 1388

mehditm - ایران - تهران
اهان قربون ادمای فهمیده .فقط گول اخوندهای بیشرف رو نخورند کار درست میشه
به امید ازادی برای ایران
بای بای علی گدای خامنه ای چلاق یک دست و اخوندکها دزدان دریایی
جمعه 19 تیر 1388

ehsan_2nd_time - یو کی - لندن
اتوی برقی - هر جمعه - زمان صحبت خامنه ای
پیشنهاد یک فارغ التحصیل رشتهٔ برق: من در رشتهٔ برق تحصیل کردم و میدونم اگه فقط ۵۰۰۰۰۰ نفر در تهران همزمان سر ۱ ساعت خاصی مثلا شنبه ۶ تیر ساعت ۷ شب اتوهاشون رو روشن کنند کلی سیسیم برق تهران رو تو دردسر میندازه. اینطوری نه خون کسی ریخته میشه و نه کسی آسیب میبینه
پیشنهاد ما: جمعه همه با هم سر ساعت 12 که همزمان با نطق آقا هم هست همه در سراسر ایران حداقل یک وسیله برقی پرقدرت مثل اتو یا جارو برقی روشن کنیم.حداقل اگه هیچ اتفاقی هم نیفته دو نتیجه قطعیه:
اول اینکه :اینا به تکاپو میفتن که یه فکری به حال این قضیه بکنن. (در واقع برقشون میپره!! ) چون همزمان که این ایمیل رو شما میگیرید کلی از آدمهای حکومت هم مستحضر میشن!! و دوم اینکه یه اعتراض خیلی راحت و بی دردسره که تو تاریخ وزارت نیرو برای همیشه ثبت میشه… نمیتونن هم بیان ببینن کی روشن کرده کی نه!!!
سعی کنید لطفن هر چه سریعتر این خبر رو پخش کنید
ضمنن نگران نباشید اونها به نفع خودشون هم هست که سریع همه چیز رو به حالت قبل بر گردونن و شما رو تو قظعی برق نمیندازن! چون اول از همه کارهای خوشون تو این هیر وویری میخوابه. پس نگران نشید. امتحانش که ضرر نداره. جمعه هم هست روز تمیزی و اتو زدن لباسها!!! فقط تا میتونید برق و وسیله برقی روشن کنید.
به امید پیروزی
جمعه 19 تیر 1388

ehsan_2nd_time - یو کی - لندن
اتوی برقی - هر جمعه - زمان صحبت خامنه ای
پیشنهاد یک فارغ التحصیل رشتهٔ برق: من در رشتهٔ برق تحصیل کردم و میدونم اگه فقط ۵۰۰۰۰۰ نفر در تهران همزمان سر ۱ ساعت خاصی مثلا شنبه ۶ تیر ساعت ۷ شب اتوهاشون رو روشن کنند کلی سیسیم برق تهران رو تو دردسر میندازه. اینطوری نه خون کسی ریخته میشه و نه کسی آسیب میبینه
پیشنهاد ما: جمعه همه با هم سر ساعت 12 که همزمان با نطق آقا هم هست همه در سراسر ایران حداقل یک وسیله برقی پرقدرت مثل اتو یا جارو برقی روشن کنیم.حداقل اگه هیچ اتفاقی هم نیفته دو نتیجه قطعیه:
اول اینکه :اینا به تکاپو میفتن که یه فکری به حال این قضیه بکنن. (در واقع برقشون میپره!! ) چون همزمان که این ایمیل رو شما میگیرید کلی از آدمهای حکومت هم مستحضر میشن!! و دوم اینکه یه اعتراض خیلی راحت و بی دردسره که تو تاریخ وزارت نیرو برای همیشه ثبت میشه… نمیتونن هم بیان ببینن کی روشن کرده کی نه!!!
سعی کنید لطفن هر چه سریعتر این خبر رو پخش کنید
ضمنن نگران نباشید اونها به نفع خودشون هم هست که سریع همه چیز رو به حالت قبل بر گردونن و شما رو تو قظعی برق نمیندازن! چون اول از همه کارهای خوشون تو این هیر وویری میخوابه. پس نگران نشید. امتحانش که ضرر نداره. جمعه هم هست روز تمیزی و اتو زدن لباسها!!! فقط تا میتونید برق و وسیله برقی روشن کنید.
به امید پیروزی
جمعه 19 تیر 1388

babre mazand - هلند - امستردام
کسی از سید اکبر خبری نداره ؟ چی شد از دیروز هیچ پیامی نذاشته
امروز یه هلندی میگفت مردم شما هنوز دنبال اینن که خدا کاری بکنه تا به حال اینهمه خواستن ایا جوابی گرفتن. وقتی سرطان تو بده شما به در ودیوار میزنی که درمون کنین پس مشکل شما هم همینه
البته ومن لاپپک نیستم
ولی حس کردم منطقیه حرفش
جمعه 19 تیر 1388

msforugh - ایران - تهران
صبر میکنی . همان جوری که 30 سال صبر کردید
جمعه 19 تیر 1388

ehsan_2nd_time - یو کی - لندن
ایده جالب از یه هموطن:

چگونه می توان در برابر بسیجی ها و اوباشان مزدبگیر و پلیس های سرکوب گر دفاع کرد؟….

برویم و هرچه نوکیا و زیمنس داریم پس بدهیم! این دو کمپانی وسائل الکترونیکی را برای دولت می فروشند تا فریاد هموطنان ما به گوش جهانیان نرسد! من امروز رفتم نوکیایم را پس دادم!
شنبه 20 تیر 1388

sasan4 - ایران - تهران
به خانواده ندا اجازه برگزاری مراسم عزا داری ندادند آنوقت برای زن عرب مصری مراسم عزا داری در ایران می گیرند؟(تشییع نمادین پیکر شهیده حجاب بعد از نماز جمعه در ایران)
https://www.tabnak.com/nbody.php?id=6743
شنبه 20 تیر 1388

jorj2000 - امریکا - کالیفرنیا
بدینوسیله از تمامی کاربران و خانواده های ایرانی انتظار می رود در صورتی که هر گونه مشخصاتی از عکس های اغتشاشگران و همچنین هرگونه اخبار و اطلاعاتی اعم از عکس ، فیلم ، مقاله ، خبر ، ایمیل و آدرس اینترنتی و یا شکایتی که در خصوص جریان های اغتشاش طلب از هر گروه و صنفی که در فضای مجازی اقدام به تحریک فعالیت های مخرب می نمایند دارید از طریق سایت گرداب به اطلاع مرکز بررسی جزائم سازمان یافته برسانند.
شنبه 20 تیر 1388

ehsan_2nd_time - یو کی - لندن
در مورد خامنه ای بخوانید از زیان نزدیکان پدر خامنه ای ، موسوی تبریزی
سیدا جواد خامنه ای بزرگ مردی بود از آذربایجان. پیشنماز مسجد آذربایجانی های مشهد. از اهالی امروز بود و سخت دلواپس یکی از پسرهاش. سید علی خامنه ای را می گفت.. می گفت این پسره خیلی منحرف است… دوستانش نمی دانستند. برخی کوهنوردی اش را می گفتند و برخی دیگر هیز بودنش را… اما آنان که می دانستند منحرف یعنی چه، به پدر دل رحم می شدند. هادی شان خوب بود و محمدشان هم. حاج سید جواد ترک بود و همواره به ترکی وعظ می کرد… در حلقه دوستان نزدیکش از سید علی اظهار نگرانی می کرد… یک روز یکی از نزدیکانش پرسید که منحرف یعنی چه؟ بیچاره گمان می کرد که تریاک کشیدن و با شاعران شاهدباز نشستن نوعی انحراف است… اما پدر هیچ نمی گفت و در نهان آه می کشید و خاموش می ماند…
روزگاری گذشت و آن پسر ناخلف - که الحق صدای رسائی داشت و دیگر محسنات طلبه بودن را به قول عبید زاکانی - کودتائی کرد و صاحب قدرتی شد که مپرس! پدرش، حاج سید جواد روز به روز تحلیل می رفت. در حلقه نزدیکانش از “انحراف” پسر می گفت و می نالید. پدر من که از نزدیکان حاج سید جواد بود، بارها و بارها از انحراف پسر ناخلف پرسیده بود ولی او که خیلی بزرگ بود هرگز کلمه ای نگفته بود… همواره به ترکی می گفت که کاشکی بوجور ناخلف اوشاغیم اولمایئدی…
----------------
متن کامل مصاحبه رو از گوگل پیدا کنین . خوندنیه .
شنبه 20 تیر 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
صبر بکنی نکنی هیچ غلطی نمیکنی ...چون هیچ ... نیستی آقای اوباما..
مرگ بر تو.. و نوکرت اسرائیل.
شنبه 20 تیر 1388

p.h - ایران - تهران
اوباما هم کم کم داره میفهمه سران ایرون زبون نفهمن
شنبه 20 تیر 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
یکی به این رویانیان بگه تو برو سر چهارراه سوت بزن ترافیک نشه ترا چه به این حرفها
هرکی از ننش قهر میکنه میاد سخنرانی میکنه و فتوا صادر میکنه
اخه تو سیاستمداری یا مجتهد یا مامور راهنمایی کدامیک ؟
شنبه 20 تیر 1388

آرسام - ایران - تهران
مرتیکه سودجو .نون به نرخ روز خور مگه خودت روز رای گیری داخل مسجد در شهرک آزمایش راس ساعت یک و هفت دقیقه ظهر به موسوی رای ندادی مرتیکه عوضی من یکی از بازرسین صندوق سیار بودم برگ رای تو عوضی را من با خود کار قرمز قسمت پشت علامت گذاشتم چون شرط بندی کرده بودم با یکی از اعضای دیگر صندوق مبنی به رای توی عوضی دخترت با داماد کج کوله ات هم آمدند دخترت به موسوی داماد گو...ت به احمدی نژاد رای داد من صندوق سیار بودم منطقه دو حالا داری چی میگی عوضی
شنبه 20 تیر 1388

smartrun - کانادا - تورونتو
حبس ابد !!!! ما مکشیم و منتشو شما بکشین !! سلامتی خودم وتمام اونای که دارن می کشن!!!! زین آتــش نهـــفـتـه که در سینهء مــــن است خــــورشـــــید شعله​ایست که در آسمان گرفت
بــر بــرگ گـل به خــون شـقـایـق نــوشته​اند کان کس که پخته شد می چون ارغوان گرفت......
شنبه 20 تیر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
jorj2000 - امریکا - کالیفرنیا
من یکی از این اغتشاشگر های .. را می شناسم که اقدام به تخریب اموال عمومی و صدمه زدن به دیگران کرده اسم مستعارشم jorj2000 - امریکا - کالیفرنیا ، هستش میشه فقط اسم و فامیل و ایمیل و عکست را بدی تا در یک سایت درست و حسابی به عنوان یک لباش شخصی معرفیت کنم مغول؟
از مسپولین محترم سایت خواهش می کنم این چنین درخواستهایی را از طرف چنین اشخاصی درج نکنند ،ایشان این سایت را با سایتهای ملحد بسیجی خامنه ای پرست اشتباه گرفته اند.
شنبه 20 تیر 1388

faraz1352 - ایران - تهران
من نمیفهمم اگه بیانیه صادر کردند که این دولت با تقلب بر سر کار اومده و غیر قانونیست و خودشونو طرفدار ملت ایران دونستن پس چرا دوباره یک ساعت بعد بیانیه میدهند که دولت ایران باید راه دیپلماسی و مذاکره برسر مسئله هسته ای را باز کند و با اروپا بر سر میز مذاکره بنشیند اگر این دولت غیرقانونیست یعنی نباید آنرا به رسمیت شناخت و با دولتی که از طرف دول هشت کشور صنعتی جهان به رسمیت شناخته نشود چطور میتوان پای میز مذاکره نشست.
از آن گذشته چرا این آقایان که اینقدر سنگ ملت ایران را به سینه میزنند و عکس ندا را در کنگره ملی خود میگذارند بیانیه ای مبنی بر اینکه این دولت غیر قانونیست پس بنابراین تمامی معاهده ها و قراردادهای بین المللی که در زمان دولتهای مشروع قبلی بسته شده است تا زمان روی کار آمدن دولتی قانونی و ملی از درجه اعتبار ساقط است نمیدهند.
این سیاست یک بام و دو هوا را چگونه میتوانند توجیح کنند.سیاستمداران کثیفی که اکنون نیز دست از این با دست پس زدنها و با پا پیش کشیدنهاشان برنمیدارند.
یکشنبه 21 تیر 1388

mehditm - ایران - تهران
ehsan_2nd_time - یو کی - لندن
از بابت راهنماییت دستت درد نکنه
ولی امیدوارم امریکا نیروگاه بوشهر را بمباران کند تا به بینیم احمدی نژاد ملعون چطوری یقه امریکاییها رو میگیره!!!!!
دوشنبه 22 تیر 1388

majid59 - ایران - تهران
ایران نباید دست از تولید بمب اتمی بکشه، چون اینجوری یه تهدید جدی برای اسرائیل به حساب میاید. خوب اسرائیل و بعد آمریکا و به دنبال آنها غرب هم در برابر ایران ساکت نمی‌نشینند، اینجوری ایران با آمریکا در می‌افته که مسلماً (نظام فاشیستی ستم اسلامی) ورمی‌افته. به امید پیروزی مردم ایران زمین.
دوشنبه 22 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.