درگیری پلیس و نیروهای ضد شورش با هزاران معترض در تهران

درگیری پلیس و نیروهای ضد شورش با هزاران معترض در تهران

صحنه ای از درگیری ها در تهران - اواخر خردادماه

رادیو فردا : تجمع و راهپیمایى هزاران نفر در تهران به مناسبت سالگرد حادثه ۱۸ تیر در روز پنجشنبه به درگیرى با پلیس ضد شورش انجامید و نیروهاى امنیتى به سوى معترضان گاز اشک آور پرتاب کردند.

گزارش هاى دریافتى از شاهدان عینى از تهران حاکى است که تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهاى «مرگ بر دیکتاتور» از مسیرهاى مختلف به سمت خیابان انقلاب و دانشگاه تهران حرکت کرده و با حضور گسترده نیروهاى امنیتى روبرو شده اند.

نیروهاى ضد شورش، بسیجى و لباس شخصى با حمله به تظاهر کنندگان به ضرب و شتم آنها پرداخته اند و براى جلوگیرى از هر گونه تجمع بزرگى، گاز اشک آور به در بزرگ دانشگاه تهران شلیک مى شود.

به رغم هشدارهاى امنیتى مقام هاى جمهورى اسلامى ایران مبنى بر برخورد شدید با هرگونه تجمع و راهپیمایى به مناسبت سالگرد حمله به کوى دانشگاه تهران، معترضان به نتایج انتخابات دهم ریاست جمهورى در روزهاى اخیر از تصمیم براى برگزارى اعتراض خیابانى در روز پنجشنبه خبر دادند.

در فراخوان هاى صورت گرفته در سایت هاى اینترنتى، مسیرهاى میدان ونک، قندى، امام حسین، توپخانه، راه آهن، آزادى، رودکى، صادقیه و کارگر به عنوان محل تجمع و آغاز راهپیمایى روز ۱۸ تیر اعلام شده بود.

پلیس تمام این مسیرها را با حضور نیروهاى ضد شورش تحت کنترل شدید امنیتى خود در آورده است ولى به رغم این حضور گسترده، راهپیمایى دسته هاى پراکنده معترضان به سمت دانشگاه تهران گزارش شده اند.

هلى کوپترهاى نظامى وابسته به سپاه پاسداران هم اکنون بر فراز شهر تهران در پرواز هستند و سیستم تلفن همراه در پایتخت ایران دچار اختلال شدیدى شده است.

در روزهاى گذشته امکان ارسال پیام کوتاه از طریق موبایل براى دومین بار ظرف یک ماه گذشته به طور کامل قطع شد.

حرکت هاى اعتراضى در ایران پس از برگزارى انتخابات دهم ریاست جمهورى آغاز شد و به مدت دو هفته ادامه یافت. مخالفان خواستار ابطال نتیجه آن و برگزارى مجدد انتخابات شده اند.

آیت الله على خامنه اى، رهبر جمهورى اسلامى، و نیروهاى نظامى به مخالفان هشدار داده اند که با هر گونه راهپیمایى و تجمع آنها به شدت برخورد مى شود.

به دنبال این هشدار تظاهرات مسالمت آمیز معترضان در تهران به شدت سرکوب شد و بیش از دو هزار و ۵۰ نفر از فعالان سیاسى، مدنى، دانشجویان و مردم عادى از سوى نیروهاى امنیتى بازداشت شدند.

ahb51 - آلمان - ه
این عکس مال امروزه؟؟؟؟؟؟
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

ahb51 - آلمان - هانوفر
این عکس مال امروزه؟؟؟؟؟؟
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

mohammadmoradi_tehran - ایران - تهران
با تشکر از تمام هموطنان عزیز
میدان انقلاب و درب دانشگاه تهران غوغایی بود. با وجود تدابیر امنیتی به مراتب بیشتر از هفته های گذشته حضور گسترده مردم شگفت آور بود . موج خستگی و نا امیدی و در عین حال وحشی گری بیشتر در رفتار های نیروهای امنیتی موج میزد.به امید آزادی .... اندکی صبر سحر نزدیک است ....
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

mm1_dk - ایران - تهران
من اونجا بودم خیلی شلوغ آقا بگید تمام ارازل و اوباشی که احمدی نژاد مثلا دستگیر کرد الان تو خیابون دارن مردم رو میزنن من خودم دیدم.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

amo danial - نروژ - اسلو
تمامه بسیجی ها و افرادی که در این جریانات اخیر به مردم ازادی خواه حمله کردند رو شناسائی کنید.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

parastoo06 - استرالیا - سیدنی
بسجی شرف نداره، ناموس نداره اگه داشت هموطنش را نمی کشت.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

ed_gh_1988 - ایران - تهران
حدیثی از امام صادق(ع):
خداوند مگس را آفرید تا متکبران را خوار کند
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

alialidoustaliali - ایران - ایران
amo danial - نروژ - اسلو
این آقایه راست میگه جمع کنید و برید پیش اربابتان انعامی که برایتان فراهم کرده بگیرید تا سه چهر روز پول تو جیبی برای .. داشته باشید و راستی از اربابتان دیگر خبری نیست نکنه بلایی که یر ارباب بزرگتان صدام لعنتی آمد سر این هم آمد پس در این صورت یتیم شده و حالا فهمیدم برای چه بیشتر وطن فروشی میکنید چون دیگر نون رسان حرام ندارید ای بدبختهای بیچاره سرگردان و آواره
mohammadmoradi_tehran - ایران - تهران دم تو هم گرم نوشته بالایی برای تو و امثال توی وطن فروش ها هم است از قدیم گفتند .... از خوده درخته اگر شماها .......... در خیابان های تهرون مثل آدمیزاد راه برید و باعث آشوب اختشاش نباشید بدانید ماموران با شماها کاری ندارید و بیخود بد و بیراه و حرف ... از خود در نکنید
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

sara1983 - ایران - تهران
اینجا دارند مردم رو علنی میکشند
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
alialidoustaliali - ایران - ایران
بى ...س وطنفروش، ..ده ت..م س..، .ه بى شرف روز آن هم میرسد که نعش گندیده ک..ت را از رو اسفالت خیابون رفتگرها با بیرغبتى توى زباله ها بندازند چون لیاقتت بیشتر از این نیست..... به خ..ى عرب پرست،...تو که عربها رو اینقدر دوست دارى چرا نمیرى لبنان مثل بقیه رفیقهات ...اوستاتونرو ....
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

armani.armanian - آلمان - هامبورگ
... به روح هر چی آخوند بی ناموس و بی شرف. یه مشت گدا و روزه خون بی همه چیز که هیچ غلطی به جز دستمال به دستی بلد نیستن دنبال این بیشرف ها آویزونن و هر چی از دستشون بیاد میکنن. طبیعی هم هست. اینها میدونن که اگر هر رژیم عادی ای بیاد سر کار اینها حداکثر مرده شور قبرستون میشن. اسمشون رو هم گذاشتن بسیجی که در اصل هست ... آب حوضی.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

alborz1 - زیمبابوه - زیمبابوه
ما ایرانی ها نه اسلام ملا پرور میخواهیم نه این چرندیاتی که تو ...انه.خامنه ای اینروزها خواب نداره.مجتبی هم در تکاپو افتاده تا بیشتر میخش رابکوبه قبل از مردن این خر دجال.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

garfild - ایران - تهران
تف به غیرت هر کسی که خودشو زده به کوری خدا با جوانان ایران است
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ و جهنم برای نظام کثیف جمهوری اسلامی ایران و طرفدارانش.

به خواسته خداوند بزرگ و جهانیان ریشه را از مرداب میکنیم و اتش میزنیم.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

ashegh22 - ایران - تهران
بابامن داره اعصابم داره داغون میشه. لوس آنجلس تایمز نوشته 100 نفر و بعد چند صد نفر و اینا... تو تهران تظاهرات کردن. من خودم از اول تا آخر اونجا بودم تمام مردم تو محله های اطراف میدونهای ولی عصر - انقلاب - فردوسی - وتمامی محله های اطراف بلوار کشاورز - خ انقلاب - خ ولی عصر - خ کارگر و 100 تا خیابون دیگه که شاید بشه گفت از 10000 تا هم بیشتر بودن. خبرگزاری های دیگه هم نوشتن یکدونه سطل زباله آتیش زدن و این حرفا. من خودم بالای 100 تا سطل زباله بزگ تو محله های مختلف دیدم که آتیش زده بودن. شما که خارج هستین با این مراکز ارتباط بگیرین و بهشون حقیقتو بگین . ما میترسیم ای میل بزنیم اینا میتونن ای میل ها رو باز کنن و ردگیری کنن
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
alialidoustaliali - ایران - ایران------- نوبت آرام راه رفتن تو در خیابان با رهبر و عنترش هم می رسه. گرچه تو خود عنتر، عنتری زاده خاهی بود
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

yerena - ایران - کرج
امروز دوتا پسرو همینطوری بیخودی جلوی چشمام سر 16 آذر گرفتن ما هیچ کاری نتونستیم بکنیم...آخه چراااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟ )): قیافه ی پسره از جلوی چشمام نمیره....
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

mahnadi - هلند - هارلم
alialidoustaliali - ایران - ایران
میبینم که روحیه وخوی وحشی گری دشمنی ذاتی یکی از خصوصیات بارز ...های رژیم هست رو خوب میدونید اینجا هم نمیگذارید ادما نظر وعقیده شخصی خودشون رو به راحتی بیان کنند بهتره بجای سرکشی به این سایت بری کفش کسانی رو که براشون مذدوری میکنی واکس بزنی تا حوصله ات سرنره
در ضمن این موج تبدیل به سیلی خواهد شد که بنیاد تو اربابای تا دندان مسلحت رو با خود خواهد برد وکاری ازپیش نخواهید برد -کی شوددریا به پوز ... نجس
ایـــــــــــــرانی راستین وپــــــــــاک می میرد ذلت نمی پذیرد
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

aghakian - ایران - تهران
این ... گول حرفهای کانال جدید که از ماهواره پخش میشه وتوسط چند نفر بی دین بی همه چیز که حتی منکر خدا هم هستن اداره میشه را می خورن کاش میشد این ماهواره را یکجوری منحل کنند اصلا جالبه مجریاش هم شکل آدم ندارن و قیا فه ها نشونمیده چکاره اند اصلا من بارها گفته ام که یک رشته موی خامنه ای هم با این ک...ها عوض نمی کنیم
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

ashegh22 - ایران - تهران
به خدا باید تمام بسیجی هارو تیکه تیکه کرد. من متاسفم که به خاطر مشکلات خانوادگی زیادی که دارم ترسیدم برم جلوی جلو و از دور شعار دادم ولی اینو بدونین این بسیجیا خیلی خیلی بی شرفن. اصلا و ابدا خیال نکنید اینا به اسلام اعتقاد دارن اینا همش برا پوله که آدم میکشن و ایقدر جنایت میکنن.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

maral-sh - ایران - تهران
alialidoustaliali - ایران - ایران
صدام و نوکرهاش صد مرتبه شرافت داشتند به آنهایی که این روزها هموطنان خود را در راه رضای خدا قتل عام میکنند . یه دفعه برو جلوی
همین مامورهایی که میگی تا باتوم توی حلقومت نکنند ولت نمیکنند.
تا ابله هایی مثل تو هستند حکومت دیکتاتوری غصه ای ندارد.
در ضمن اون که میخواستی جون بکنی و بگی اغتشاشه نه اختشاش!!
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

maral-sh - ایران - تهران
امروز در ابتدا نیروهای معمولی پلیس در خیابانهای اطراف دانشگاه مستقر بودند و بعضا نیروهای کلانتریهای تهران با انواع و اقسام درجه ها از سرهنگ تا سرباز . ولی بعد که دیدند تعداد مردم زیاده حدود ساعت هفت نیروهای یگان ویژه و بسیجیها هم وارد شدند . درگیریها در کارگر شمالی و جمالزداه و دکتر قریب و اطراف دانشکده دامپزشکی و خیابان 16 آذر زیاد بود . تا ساعت حدود 12 شب هم نیروهای حکومتی همه جا حتی چمنهای بلوار کشاورز نشسته بودند . امروز خیلی گاز اشک آور زدند ولی از تیراندازی خبری نبود.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
aghakian - ایران - تهران
بسیجى گدا تو هم حالا دیگه آره؟ آدم شدى و دارى از شکل شمایل آدمها ویز ویز میکنى ؟ برو بچه گدا با همون تک تار موى اوستات تو آ...ها چالت میکنیم
تو باید کور باشى که تا حالا قیافه نحس داداشت محمود کوتوله رو ندیده باشیى
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

black chador - امریکا - ولدن
... به گوره خمینی بچه باز که این بلای اسهالی را بسر ایران اورد. مردم ایران کی شروع به بسیج و اخوند کشی میکنن؟ کو اون قهرمان ملی که خامنه ای پوشک پوش و تقلبی نژاد .... مال و مجتبی جلاد را باا تیر بفرسته پیشخمینی گور بگور شده چه باز.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

حامی موسوی - ایران - تبریز
aghakian - ایران - تهران
چیه بسیجی بی ..وس فکر می کنی فقط شما ها تلویزیون دارین تازه اونهای که به قول شما تو تلویزیون های ماهوارهای صحبت میکنند همشون دکتر و پروفسور و آدمهای حسابی هستند که حکومت ایران لیاقت نگهداشتنشونو نداشت اما تلویزیون ایران چی ؟ آورده یه چند تا بزغاله گذاشته پشت تلویزیون آبروی هر چی مجری و سخنران و رییس جمهور و رهبر و... رو بردن . برو دیگه این ورا پیدات نشه اینجا جای آدمهای درست حسابیه تو برو تو زیر زمین پایگاه بسیج با برادرای بسیجیت ...تو رو سننه به این تکنولوژیها ؟
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

jgreene75 - انگلستان - لستر
alialidoustaliali - ایران - ایران
aghakian - ایران - تهران
بی ش ر ف ه ای بی وجدان. شما اگه یک ذره وجدان و مثقالی حیا داشتید هیچ وقت از مجتبی خامنه ای اون رذل پ.س.ت فطرت که حتی از ترس خودشو به مردم نشان نمیده و بسیجیهای ....ه مال مثل شما و اوباش چماقدار دور و برش دفاع نمیکردید.
هر که با مردم درافتاد برافتاد...
اندکی صبر... سحر نزدیک است.
پنج‌شنبه 18 تیر 1388

Fereschteh - اتریش - وین
ببینید رو ایران چه لعنتی شده که یه مشت حزب اللهی شپشو دارن رو ایران حکومت میکنند!!!
جمعه 19 تیر 1388

bidad-zamane - آلمان - کلن
آقای خامنه‌ای ،... خورده با مریدانش.یک مشت، آدم احمق ، عقب افتاده مثل خودش
را دنبال میکشه ، مرگ بر خامنه‌ای و خاندانش و آ.ن آقا ملیجکش ، و مجتبی‌ خامنه‌ای، که همگی‌ به اندازه یک گاو هم ارزش ندارند،
مجتبی‌ بمیری ،جا باباتو نگیری.
جمعه 19 تیر 1388

amo danial - نروژ - اسلو
alialidoustaliali - ایران - ایران
دیگه چیزی به اخره عمرتون نمونده جوجه بسیجی. نمیگذاریم خون این جوانامون هدر بره. فقط یکم دیگه صبر کن اویزونه علی چلاق ...
جمعه 19 تیر 1388

mehraeen - ایران - تهران
بسیج(1) مدرسه(2) عشق(3) است
(1) چماقداران
(2) پایگاه چماقداران
(3) علاقه شدید به زدن و سرکوب مردم
شنبه 20 تیر 1388

shnasahand - دوبی - الاهلی
منم موافقم بسیجیا یا فرزندان نامشروع هستند یانون با دزدی قاطی شده کمیته امدادو که حلال نیست خوردن برای همین هم راحت میافتن به جون مردم والا ادم حلالزاده دستش روکسی بلند نمیشه
شنبه 20 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.