سایت احمد توکلی : موسوی: فقط به شرط برنامه زنده به تلویزیون می آیم

سایت احمد توکلی :

 موسوی: فقط به شرط برنامه زنده به تلویزیون می آیم

سایت احمدتوکلی ادعا کرد میرحسین موسوی دعوت سازمان صداوسیما برای شرکت در مناظره تلویزیونی یا پاسخگویی به سوالات خبرنگاران را رد کرد.

به گزارش "الف"، دعوت صداوسیما از  موسوی پس از روشن شدن نتیجه انتخابات و اقدام این نامزد انتخابات به فراخوانی هوادارانش در خیابانها صورت پذیرفته است.

 موسوی ضمن رد در خواست مصاحبه یا برگزاری مناظره با مسئولان انتخابات در سیما جهت روشن شدن مسایل انتخابات و ادعاهای مطرح شده، از صدا و سیما خواسته وقتی اختصاصی بدون حضور خبرنگاران و کارشناسان بصورت زنده در اختیارش قرار دهند.

بااز سوی دیگر سه شنبه شب خبر رسید که ستاد انتخاباتی موسوی، آقایان محتشمی پور و موسوی لاری را برای شرکت در مناظره های تلویزیونی با مسئولان وزارت کشور به صدا و سیما معرفی کرده است. مسئولان صدا و سیما در تدارک برگزاری این مناظره ها هستند.

irani48 - انگلستان - منچستر
به نظرم اگه اقای موسویاصلا مناظره نکنه بهتره.اخه مرغ اخوندا یه پا داره.اینم یه توطیه دیگست.
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

sma2009 - المان - المان
اقای موسوی نباید به این مناظره بره
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

mah1 - ایران - تهران
حالا زنده باشه! این 7 خطها اونقدر پارازیت و تبلیغ میندازن تا تلویزیون داغ کنه یا احتمالان برق سراسری میره!
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
توجه توجه توجه توجه
مواظب ایمیلهای مشکوک باشید. آنها را به هیچ وجه باز نکنید!
------------------------------

من این ایمیل را الان دریافت کردم وقتی خواندم به نظرم آمد که حتی اگه این ایمیل شایعه هم باشد که امکانش کم است ولی باز به رعایت کردن و تکثیر آن به همه ایرانیان در ایران می ارزد . لطفا شما هم اگر نگران سرنوشت دوستان و فامیل خود در ایران هستید این ایمیل را به همه بفرستید
توجه:
یک ایمیل برای شما ارسال که عنوان ایمیل در زیر آورده شده

"Carte internet majani"
وقتی شما این ایمیل رو باز کنی یک برنامه که فقط 32 کیلو بایت است روی سیستمتان نصب میشود و همهء اطلاعاتی را که تایپ میکنید هر 20 دقیقه برای
research@irantelecom.ir
ارسال میکند و در نهایت ادارهء اطلاعات جمهوری اسهالی همهء نوشته های شما را میتواند کنترل کند. این ایمیل را تحت هیچ شرایطی باز نکنید
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
آیا رژیم می‌تواند اینترنت را به کنترل کامل خود درآورد؟
سایت دویچه وله:
سپاه پاسداران گفته است که “متخلفان اینترنتی” را پیگیری می‌کند. شایع است که در حال کسب اطلاعات در مورد کسانی هستند که فیلم و عکس به خارج می‌فرستند. آقای مهندس محمود تجلی‌مهر، کارشناس اینترنت، به پرسش‌های ما در این مورد پاسخ می‌دهند:

دویچه‌وله: آیا حکومت ایران می‌تواند اینترنت را به کنترل کامل خود درآورد؟

محمود تجلی‌مهر: اگر “کامل” به مفهوم این باشد که آنها اینترنت را صد درصد در اختیار خود بگیرند و کاربران نتوانند کاری انجام دهند، پاسخ این پرسش منفی است. کنترل کامل از سوی یک ارگان به تنهایی امکان‌پذیر نیست. طراحی اینترنت به گونه ای است که نمی‌توان آن را کنترل کرد، هر چند که می‌توان در آن محدودیت موقتی ایجاد کرد، همچون فیلترینگ که چند سال است شاهد آن هستیم، اما شاهد فیلترشکن‌ها نیز هستیم.

چه امکاناتی در اختیار دارند؟

روزنامه وال استریت ژورنال در تاریخ۲۲ ژوئن نوشته‌ای منتشر کرد در این باره که شرکت نوکیا-زیمنس نت ورکس (NSN) به ایران تجهیزات پیچیده جاسوسی داده است که آنها بتوانند در سطح گسترده اقدام به کنترل مبادلات اینترنتی کاربران کنند. این خبر را البته تنها نسبی باید باور داشت. این را که نوکیا-زیمنس به آنها چه داده، ما نمی‌دانیم و در عین حال این را نیز نمی‌دانیم که آنها تا چه میزان دانش استفاده از این سیستم ها را دارند. اما آن‌چه روشن است این است که آنها در بهترین شکل تنها یک گام می‌توانند از کاربران جلوتر باشند. برای هر حرکتی در اینترنت، ضد آن نیز وجود دارد. این طبیعت اینترنت است. اگر گمان را بر این بگذاریم که آنها بهترین سیستم موجود را داشته باشند، می‌توان گفت که آنها می‌توانند به “شنود” در سطح بسیار عمیق در “بسته”‌های ارسال شده از سوی کاربران بپردازند. به بیان دیگر، آنها می‌توانند به محتوای ایمیل‌ها، چت‌ها و یا گفت‌وگوهای تلفنی دست یابند. البته دیروز شرکت نوکیا-زیمنس اعلام کرد که آنها تنها بخشی از قابلیت‌های این سیستم را به ایران داده‌اند، ولی نگفتند که چه بخشی.

آیا کاربران ایرانی با شگردهای دولت برای کنترل آشنا هستند و خود از شیوه‌های خاصی برای گیر نیفتادن استفاده می‌کنند؟

از آنجا که دولت ایران پهنه‌های بسیار گسترده‌ای از اطلاعات در اینترنت را در چند سال گذشته فیلتر کرده است، کاربران ایرانی چند سال فرصت داشته‌اند که با شیوه‌های موجود برای دور زدن فیلترینگ آشنا شوند. هم اکنون در ایران فیلترشکن‌ها آن چنان گسترده استفاده می‌شوند که سازمان‌های اطلاعاتی ایران نمی‌توانند ادعا کنند که کنترلی بر اینترنت دارند.

کاربرانی که از پروتکل‌های امن VPN (Virtual Private Network) استفاده می‌کنند، قابل شنود نیستند. این پروتکل‌ها در فیلترشکن‌های VPN-based (چون FreeGate، Tor یا UltraSurf و بسیاری دیگر) استفاده می‌شوند و سیستم‌های جاسوسی نمی‌توانند به محتوای ارتباط‌های آنها دست یابند. چون سیستم‌های VPN-based از روش‌های رمزگذاری برای ایجاد یک “تونل” ارتباطی استفاده می‌کنند و این تونل از بیرون قابل رویت نیست. تنها در زمانی که کلید رمز در اختیار سازمان‌های امنیتی باشد، آنها قادر به گشایش این اطلاعات هستند. نرم‌افزارهایی چون Skype یا Yahoo Messenger برای ارتباط صدا و تصویر امن هستند، چون کلید رمز آنها را شرکت‌های آمریکایی صاحب آنها به کسی نمی‌دهند و یا حداقل به ایران نمی‌دهند.

در برابر تمام نرم افزارهایی که از پروتکل‌های استاندارد چون SIP یا H.323 استفاده می‌کنند (چون MSN Messenger)، قابل شنود هستند. من کاربران زیادی را دیده‌ام که ارتباط اینترنتی آنها همیشه با فیلترشکن‌های VPN-based است. این کاربران قابل شنود نیستند. حتی آدرس IP آنها نیز قابل رویت نیست. فیلترشکن‌های این‌گونه ابتدا با مرکزی در خارج از ایران ارتباط امن برقرار می‌کنند و از آنجا (معمولا در چین، روسیه و جاهای دیگر) وارد اینترنت می‌شوند. از این رو حتی کشور کاربر نیز قابل رویت نیست، چه رسد آدرس IP او.

از همین روست که تنها راه حلی که دولت در این روزها به ذهنش رسیده، پایین آوردن شدید پهنای باند اینترنت است تا بلکه با این روش بتوانند با انتقال اخبار از سوی کاربران مقابله کند.

آیا ممکن است دولت ایران کل شبکه را ببندد و اینترنت را کاملاً تعطیل کند؟ آیا اقتصاد ایران آن قدر اینترنتی شده و کار دولت با اینترنت گره خورده که بستن آن ممکن نباشد؟

بله، دولت ایران می‌تواند کل شبکه را ببندد. ارتباط ایران با اینترنت در انحصار دولتی است و آنها می‌توانند خطوط ارتباطی را کاملا از کار بیاندازند. هرچند که اقتصاد ایران به میزان بالایی اینترنتی نیست، ولی بستن اینترنت ضربه سنگینی هم به اقتصاد و هم به دولت وارد می‌آورد. البته در این روزها نیز دیده‌ام که شماره تلفن‌هایی در خارج از ایران برای ارتباط با اینترنت اعلام شده‌اند تا در صورتی که دولت ایران اینترنت را کاملا تعطیل کرد، بشود با استفاده از شبکه تلفنی در خارج از کشور به اینترنت وصل شد.

در نهایت تلاش برای کنترل اینترنت از سوی دولت و راهکارهای کاربران در تقابل با آن به بازی موش و گربه شباهت دارد و طراحی اینترنت به گونه‌ای است که هر طرف تنها یک گام می‌تواند از طرف دیگر جلوتر باشد و نه بیشتر!
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

انسانیت - ایران - تهران
خامنه ای دروغگو: « در نظام اسلامی به آراء مردم خیانت نمی شود». فعلا که سه میلیون خیانت رو شد!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

silvester - ایران - تهران
قصد دارند با بر نامه ریزی و مهندسی قبلی مثل انتخاباتشون اقای موسوی را خراب کنند!بعد از ابطال انتخابات ایشون باید بره!
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

sahar_v85 - کانادا - تورنتو
باید خودشون بریزن صداو سیما رو قرق کنن...این همه تظاهرات مسالمت آمیز به درد نخورد...بابا سیاست‌ها رو عوض کنین وقتی‌ میبینین جواب نمیده...مرگ یه با ر شیون یه با ر
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

sahar_v85 - کانادا - تورنتو
کدام پیروز است؟ جنگ اسلحه است و الله اکبر، جنگ مسلحان است و موبایل، جنگ باتوم است و بغض، جنگ دروغ است و دوربین، جنگ تلویزیون است و توییتر، جنگ فشنگ است و فیسبوک، جنگ قدرت است و غیرت. کدام پیروز است؟
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

gholam33 - ایرلند شمالی - دری
متشکرم انتی اسلام کجایی تو پیدات نیست از مسلمانان ایران شیراز خبری داری
چهار‌شنبه 3 تیر 1388

hadirm - ایران - خوزستان
اقای موسوی میخواهید اصلا صدا و سیما کلا پرسنل خودرا مرخص کند تا مبادا کسی از شما سپوالی کند و خدایی نا کرده مانند مناظره های قبلی که معمولا برای سپولاتی جوابی نداشتید کمتر از کلمه چیز استفاده کنید .
مطمپن باشید ملت ایران باطن مخوف و الوده و وابسته شما را به دشمنان داخلی و خارجی شناخته و دیگر نیازی به برنامه زنده تلویزیونی نیست .
پنج‌شنبه 4 تیر 1388

Daneshkadeh - ایران - مشهد
آنتی اسلام -ایران -اهواز
دوست عزیز از اطلاع رسانی شما متشکرم راستی از بردارتان چه خبر ؟ حقیر و سایر دوستان را از سرنوشت ایشان بی خبر نگذارید.
پنج‌شنبه 4 تیر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟