عمادالدین باقی : انفجار در حرم امام رضا هم کار وزارت اطلاعات بود

عمادالدین باقی : انفجار در حرم امام رضا هم کار وزارت اطلاعات بود

عمادالدین باقی، نویسنده  کتاب «تراژدی دموکراسی در ایران» در جلد دوم کتابش درباره نقش باند سعید امامی در انفجار حرم حضرت رضا(ع) و دسیسه‌چینی آنان برای معرفی یک مهره سوخته سازمان مجاهدین خلق ایران (منافقین) - که در زمان انفجار در زندان جمهوری اسلامی بوده- به عنوان عامل این جنایت، می‌نویسد: 

«با توجه به فرضیه قریب به واقع زندانی بودن “مهدی نحوی” می توان گفت که وی در طی این مدت تحت فشار و شکنجه برای اعتراف به انفجار حرم امام رضا قرار گرفته است. بدیهی است فردی که روح او از ماجرا بی‌اطلاع بوده به آسانی تن به چنین اعترافی نمی‌دهد، به ویژه اگر عرق مذهبی داشته باشد و از طرف دیگر می‌داند با چنین اعترافی حکم مرگ خویش را امضا خواهد کرد. سرانجام پس از ناامید شدن از کسب اعتراف باید سناریو را به گونه‌ای دیگر اجرا کرد.

مهدی نحوی با اتومبیل افراد سعید امامی به تهرانپارس در یکی از شلوغ‌ترین نقاط که ایستگاه مسافران نیز هست، آورده می‌شود تا عده زیادی از مردم تهران شاهد باشند. به او یک قبضه کلت کمری خالی از فشنگ داده و جنین فریب داده می‌شود که می‌خواهند او را فراری دهند. مهدی نحوی، جوان بی‌تجربه‌ای که گمان می‌کند فرشته نجات به سراغ او آمده است با خیالی خام از اتومبیل بیرون فرستاده می‌شود. او چونان محکومی گریزپا به سوی سرنوشتی نامعلوم –به امید رهایی و بی‌خبر از سناریوی طراحی شده- شتابان می‌دود.
چند لحظه بعد ماموران از اتومبیل بیرون آمده و فرمان ایست می‌دهند. نحوی همچنان شتابان می‌دود، اما گلوله‌ها امان نمی‌دهند و او نقش بر زمین می‌شود و در حالیکه عده زیادی از مردم شاهد بودند که او در حال فرار و ماموران در حال تعقیب بودند و به او ایست دادند اما فرد فراری که اسلحه‌ای هم نزد خود داشت تسلیم نشد و هدف قرار گرفت. شب همان روز در اخبار سراسری صدا و سیما گفته شد که عده زیادی از مردم شاهد این درگیری بوده‌اند. ماجرا به اندازه‌ای طبیعی بود که هیچکس به ساختگی بودن سناریوی نحوی تردید نمی‌کند.»

rosa - انگلیس - لندن
انقلاب اسلامی هم انفجار زور بود.
پنج‌شنبه 30 آبان 1387

ainaz khanum - مالزی - کوالالامپور
کاش یه بمب هسته ای بندازن تو ایران و همه با هم بمیریم.تا همه فکرهای کثیف بمیرن و بعد ...
جمعه 1 آذر 1387

palmera - ایران - اصفهان
به قول مهران مدیری به به به به!!!
جمعه 1 آذر 1387

sarab22 - المان - دوسلدورف
اینو که همه میدون ساختگی بود از امدن خمینی چرا نمیگی وقتی که در فرانسه بود شماها دستمال بدستش بودید که وقتی اول انقلاب افسران را تک تک بجوخه اعدام می سپردید چرا نمیگید چرا از ترورهای روشنفکران در داخل و خارج کشور نمیگید چطور رفسنجانی با خامنه ای تقسیم قدرت کردن نمیگی . از زندان رجائی شهر که یک شبه 1300 نفر را با شیرزهرالود از بین بردید و بدختران تجاوز کردید را چرا نمیگید جمهوری اسلامی دستش بخون هزاران ایرانی الوده شده که باید جواب پس بده انهم در بالای تیر برقهای کوچه و بازار . انتظاره چنین روزی را میگشیم.
جمعه 1 آذر 1387

lisa - امریکا - کالیفرنیا
این گوشه ای از سناریو های کثیف وزارت اطلاعات برای بد نام کردن اپوزیسیون اصلی حکومت فاشیست ایران ٬ یعنی سازمان مجاهدین بود.
تمام این بمب گذاری ها و ترورها توسط وزارت بدنام اخوندی صورت می گیرد و به دروغ سازمان مجاهدین عامل آن معرفی می شود و مزدوران وزارت اطلاعات با عنوان ساختگی اعضای سابق یا بریده از سازمان مجاهدین در این گوشه و آن گوشه مشغول نشر اکاذیب در مورد این سازمانند.
من هوادار مجاهدین نیستم ٬ چون من به مذهب اعتقاد ندارم ٬ ولی مجاهدین معتقد به دین اسلام هستن البته دین را از سیاست جدا می دانند.
با اینکه هوادار مجاهدین نیستم ولی باید واقعیت ها را گفت.
دولت فاشیست ایران جنایات هولناکی رو در داخل و در خارج به نام مجاهدین انجام داده.

جمعه 1 آذر 1387

asal-63 - ایران - تهران
چند سال دیگه ردپای چند تن دیگر از فرستادگان الله در ماجرای بمب گذاریه حسینیه شیراز پیدا خواهد شد. همیشه زهره پشم مخصوص مردم عامی نیست. گاهی اوقات خودی ها نیز باید گوشمالی شوند. اما من بشخصه از مرگ و هلاکت بسیجیا - طرفداران جمهوری اسلامی و اسلامگراها لذت میبرم.
جمعه 1 آذر 1387

ali_motreb - کانادا - تورنتو
اونی که این اطلاعات رو داره خودش هم از همون دار و دسته اقایون هست. غیر از این چگونه از این داستان خبر داره؟؟
جمعه 1 آذر 1387

Thomas - ایران - تهرون
به نظر من، خامنه ای همون گاندیه که وقتی چرچیل همراه چنگیز خان مغول به اندلس رفت تا قاره آمریکا رو کشف کنه، لامپ رو اختراع کرد و همه دنیا تونستند از طریق تلفن در مقابل میکروب مالاریا واکسینه بشن!!!!!!!!!!!!!

جمعه 1 آذر 1387

ali51reza - سوئد - وستروس
این دوست جدیدمان رو هنوز توی صدای آمریکاندیدم امیدوارم با این کشف به جمع فعلا سیاسی صدای آمریکا بپیوندد البته بلا نسبت استاد دکتر علیرضا نوری زاده
جمعه 1 آذر 1387

aram2006 - ایران - ارومیه
خب اینو که همه میدونستن.اینا هر از چندگاهی برای اینکه نشون بدن ما هم یه چیزایی بلدیم میان یه کاری میکنن بعد یکی رو از زندون در میارن نشون مردم میدن میگن یارو رو دستگیر کردیم و بقیه ماجرا........
جمعه 1 آذر 1387

Payvand 313 - ایران - تهران
آقای باقی اگر راست می گوید باید اعتراف کند این اطلاعات جامع ! را از کجا آورده است؟ از دو حال خارج نیست یا کسی از درون وزارت اطلاعات این اخبار را به ایشان رسانده است که وزارت اطلاعاتی که جاسوس دارد با اینهمه دشمن داخلی وخارجی باید تا بحال چند بار منهدم شده باشد! یا پس از تحقیقات مفصل محلی و غیره آنرا کشف کرده است که دراینصورت هم داستان از حدس وگمان فراتر نمی رود . درهرحال اگر ایشان مدرکی در اختیار دارد باید رو کند چون موضوع کوچکی نیست .
جمعه 1 آذر 1387

bizet - ایران - شیراز
کسی که تا به حال به این نتیجه نرسیده باشه باید به عقلش شک کرد.
جمعه 1 آذر 1387

ss.sorakh - ایران - بندرعباس
ainaz khanum - مالزی - کوالالامپور
ایشالا بمب هسته ای رو سرتو بندازن که از جانب بقیه دعا میکنی این مجاهدها دیگه کثیفتر از این رژیم هستن اینهایی هم که این بالا نوشته خزعبلات این به اصطلاح نویسنده است ممکن کار آخوندها باشه اما دلیل نمیشه که مجاهدها کثافت آدمهای خوبی هستن اونها جانی ترین گروه هستن
جمعه 1 آذر 1387

atheist - هند - هند
انقلاب اسلامی هم انفجار...وز بود.**....وز** بود.
جمعه 1 آذر 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اگه یادتون باشه زمانی که من این مطلب رو به همراه مسایلی که در دهه شصت در زندان اوین توسط این ناجمهوری اسلامی اتفاق افتاده بود رو بیان کردم دوستمون اقای اعتراض مرا به خیالاتی شدن متهم کرده بود.
من درسته نه تنها از مجاهدین خلق دل خوشی ندارم بلکه به نوعی تمام یا اکثراین بدبختی هایی رو که الان ایران و ایرانی باهاشون درگیره رو از اوها میدونم اما این دلیل نمیشه ادم حقایق رو هم بازگو نکنه. مجاهدین اصلا نمیتونستند این کار رو بکنند چون افراد مذهبی و ارمانگرایی هستند. اونسالی که من این مطلب رو فهمیدم میدونستم که این ملت به این زودیها اونو باور نمیکنند که گویا زمانش فرارسیده که خیلی از مسایل از جمله حقایق پشت پرده انقلاب و اطلاعاتی از این دست منتشر بشه که این میتونه معنای خاصی در این مقطع از زمانی داشته باشه.
شاید براتون جالب باشه که بگم شواهد محکمی از فعالیتهای اطلاعاتی احمدی نژاد دارم که به موقع بهتون ادرسهای لازمشو میدم. این فعالیتها اثبات کننده درگیر بودن ایشون در بسیاری از جنایات وزارت اطلاعات و حتی اتفاقات افتاده در زندان اوین از جمله جنایات دهه شصته.
جمعه 1 آذر 1387

bluestar - ایران - تهران
انفجار حرم امام رضا کار اطلاعات نبود. در مشهد و در نزدیکی بازار سرشور مدرسه علوم دینی و کاروانسرایی متعلق به سنی ها قرار داشت که طبق گفته افراد محل در آن تبلیغات وهابیگری و ضد شیعه صورت می گرفت. وزارت اطلاعات شبانه آن محل را تخریب کرد و چند هفته پس از آن حادثه بمبگذاری عاشورای خونین حرم رضوی شکل گرفت که به احتمال قریب به یقین اقدام تلافی جویانه همان افراد مدرسه علوم دینی بوده است. و وزارت اطلاعات به بهانه جلوگیری از اختلاف میان سنی و شیعه بمبگذاری را به سازمان مجاهدین خلق و شخص مهدی نحوی نسبت داد که در زمان حادثه در زندان بود.
جمعه 1 آذر 1387

rezanl - هلند - امستردام
بی حسابترین جامعه جامعه اسلامیست که بنام خدا هر کاری میکند
جمعه 1 آذر 1387

silas - ایران - بندر عباس
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من
جمعه 1 آذر 1387

cool215 - بلژیک - گنت
خدا از سر ظالمین نخواهد گذشت.
جمعه 1 آذر 1387

rahgozar1984 - المان - هامبورگ
با این افق تیره خدا داند و بس....که این مملکت خراب چون خواهد شد....با رنگ سیاستی که من میبینم.....یکبار دگر پرده عوض خواهد شد
جمعه 1 آذر 1387

rosa - انگلیس - لندن
ستاره ابی-ایران-تهران
عزیزه دل برادر ساده نباشید! این جنایتکاران برای رد گم کنی خوب بلدن چیکار کنند شیطون باید بیاد از اینها درس بگیره.
جمعه 1 آذر 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
این موضوع را همه ایرانیان میدونن.اصولن هرکجا کشتن و خون و خنریزی و ترور و خیانت به ملت و دین دیدید ایمان داشته باشید که کار خود ملاها و رژیم منفور پست کثافت آخوندی است!!!!زمان شاه سینما رکس آبادان را آتیش زدن تا با احساسات ملت به نقشه شوم خودشون برسن حالا هم حرم مطهر امام رضا(ع) یا حسینیه شیراز یا هزاران جنایت دیگر!!!!اینها به زن و بچه خودشون هم رحم نمیکنن برای ملاها فقط قدرت و پول مهم است و بهیچ کس و هیچ چیزی اعتقاد ندارن!!!!این بیناموسان دزد و جنایتکار و وطن فرورش و ....را طی 30 سال ملت خوب شناختن.به امید روزیکه ملت انتقام خونهای میلیونها ایرانی شهید وطنپرست و ساده و پاک و مومئن را از ملاها و مزدوران بگیرند.
جمعه 1 آذر 1387

shirazi - آمریکا - کالیفرنیا

Payvand 313 - ایران - تهران
آقای باقی از مدیران قبلی وزارت اطلاعات بوده است و اطلاعات ایشان هم مثل سعید حجاریان و اکبر گنجی از طریق اطلاعات شخصی یا از طریق همکاران سابق بدست می آید.
جمعه 1 آذر 1387

behnam-behnam - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران
مرسی. این به نظر منطقی تر میاد.
جمعه 1 آذر 1387

behnam-behnam - ایران - تهران
گور بابای سعید امامی. ولی این یارو هم چرت میگه. مگه کشتن آقای مهدی نحوی بی تجربه یا پاپوش گذاشتن براش چقدر سخت بوده که باید به خاطرش حرم رو بمب گذاشت؟!!! مگه همین داستان فرار قلابی رو از اول نمیتونستن اجرا کنند؟!!
این قدر زود باور نباشید.
جمعه 1 آذر 1387

iranianfarshad - ایران - تهران
انتصاب این اظهارات به آقای باغی آنهم در این برهه زمانی مشکوک بوده و خوراک تبلیغاتی است از سوی مجاهدین خلق در راستای حرکت بسوی غسل تعمید سازمان نزد ایرانیان آنهم با استفاده از نام افرادی چون باغی و گویا تبلیغات این سازمان پس از بدست آوردن حکم دادگاه اتحادیه اروپا شدت بیشتری گرفته است
جمعه 1 آذر 1387

کاوه اهنگر - ایران - مشهد
bluestar - ایران - تهران
من با شما کاملا موافقم. لازمه اضافه کنم خونه علی گدام تو همون کوچه بوده.میگفتن یه شبه مسجد رو خراب کردن جاش چمن کاشته بودن؟ همه اینجا میدونستن کار وهابیاس!!!!
جمعه 1 آذر 1387

bluestar - ایران - تهران
کاوه اهنگر - ایران - مشهد
آره خونه خامنه ای رو هم شنیده بودم ولی یادم رفته بود.ممنون که یادآوری کردید.
behnam-behnam - ایران - تهران
خواهش می کنم .من هم سپاسگزارم.
جمعه 1 آذر 1387

thomas - ایران - تهرون
یه روز قرار میشه بین سازمانهای جاسوسی دنیا مسابقه گذاشته بشه تا بهترین و قویترین سازمان انتخاب بشه...
سیا از آمریکا
موصاد از اسرائیل
ک گ ب از شوروی
اینتلیجنس سرویس از انگلستان
و سازمان اطلاعت ایران

موضوع مسابقه، پیدا کردن خرگوشی علامت گذاری شده، در میان جنگلی انبوه
ماموران سیا بعد از دو ساعت خرگوش رو با ماهواره های جاسوسی و ردیابهای الکترونیک پیدا میکنن و تویل میدن...
اینتلیجنس سرویس با کمک جیمزباند و مامور مخفیهاشون و هواپیماهای جاسوسی در مدت چهار ساعت خرگوشش رو پیدا میکنه و تحویل میده...
ماموران موصاد با جاسوسی و خبرچینی عوامل خودشون تو تیم داوری و اطلاعاتی که از سیا و سازمان جاسوسی انگلیس میدزدن، خرگوش رو بعد از10 ساعت پیدا میکنن
ک گ ب بعد از یک روز موفق میشه خرگوش رو در اعماق جنگل با کمک جاسوسهای دوجانبه و ماهواره های فوق سری پیدا کنه و تحویل بده...
یک هفته میگذره و سازمان اطلاعات ایران خرگوشش رو پیدا نکرده... همه به ایران و سازمان اطلاعاتش میخندن و مسخره اش میکنن...
بعد از ده روز، سازمان اطلاعات ایران یه خرس رو میاره و به عنوان خرگوش علامت گذاری شده تحویل میده!!!!!!!!!
همه میخندن و مسخره اش میکنن و میگن اینکه خرگوش نیست، خرسه...
یهو خرسه داد میزنه: به جون خودم من خرگوشم!!! به پیر، به پیغمبر من خرگوشم!!! ترو خدا منو از دست اینا بگیرین، من خرگوشم... من و بابام و هفت جد آبادمون خرگوش بودیم!!!!!!!!!!!
شنبه 2 آذر 1387

admiral - ایران - تهران
یکی بیاد ما ایرانیهای ... بکشه ونسل جدید بوجود بیاد(نمیدونم چطوری)
شنبه 2 آذر 1387

souroosh - ایران - ساری
sarab22 - المان - دوسلدورف
عجب زیبا حرف دل همه را زدی. ما همه منتظر چنین روزی هستیم. کجایی ای خدای بزرگ .
شنبه 2 آذر 1387

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
بقول ضربالامثل مشت نمونه خروار است.قابل توجه مزدوران رژیم.
شنبه 2 آذر 1387

kooroshe hakhamanesh - ایران - تهران
اینا که کارای نوچه ای حکومت!!! اینا سناریوهایی تا حالا اجرا کردن که اگه یکیشو بخوای بدونی در جا سنگکوپ میکنی!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 5 آذر 1387

behnam eli - امارات - دبی
از این جلادها همه چی بر میاد فرقی نداره امام رضا باشه یا امام زمان اینا عاشق ترسوندن مردم و ریختن خونشونش وانفجار دست کمی از طالبان ندارند
پنج‌شنبه 7 آذر 1387

+23
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.