خطر کمک به پولشویی در اثر همکاری با ایران و پاکستان

خطر کمک به پولشویی در اثر همکاری با ایران و پاکستان

یک نهاد چندملیتی قبلا نسبت به عدم هماهنگی ایران با استانداردهای بین المللی برای مقابله با پولشویی نگرانی کرده بود
وزارت خزانه داری بریتانیا به شرکت های بازرگانی این کشور هشدار داده که تجارت با پاکستان و ایران، خطر کمک به پولشویی و حمایت مالی گروههای تروریستی را در بر خواهد داشت.

کیتی آشر، وزیر خزانه داری بریتانیا گفت که به شرکت های بریتانیایی درباره مبادلات تجاری با برخی کشورها تذکر داده شده است.

او همچنین می گوید که از شرکت ها خواسته شده دقت و هوشیاری لازم را به خصوص در مبادلات تجاریشان با ایران به کار گیرند.

"نهاد ویژه مشاوره بازرگانی بریتانیا" درباره ازبکستان، ایران، پاکستان، ترکمنستان، سائوتومه و پرنسیپ و شمال قبرس هشدار داده است.

خانم آشر می گوید این نهاد مشاوره به شرکت های بازرگانی گفته است که این کشورها در مقابل حمایت های مالی از تروریسم و پولشویی ایمنی کافی ندارند.

یک نهاد بین المللی موسوم به "گروه کاری اقدامات مالی" (FATF) روز 11 اکتبر سال گذشته برای اولین بار نسبت به عدم هماهنگی ایران با استانداردهای بین المللی برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم ابراز نگرانی کرده بود.

مقام های آمریکایی نیز در ماه ژانویه در چارچوب نشست چندملیتی همین نهاد با مقام های ایرانی دیدار داشتند تا نگرانی خود را درباره آنچه عدم همکاری ایران با استانداردهای بین المللی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم می دانند مطرح کنند.

آن دیدار "بخشی از تلاش برای رسیدگی به تهدید جدی ای" عنوان شد که ایران متوجه سلامت نظام مالی بین المللی می کند.

بنابه گزارش ها نمایندگان ایران در این نشست مقام های ارشد بانک مرکزی بودند.

Eteraaz - ایران - تهران
علنا میان گروه تروریستی مجاهدین رو از لیست تروریستها خارج میکنند و ازش حمایت میکنند ، بعد میان ما رو متهم به حمایت از تروریست میکنند . رو که نیست ... !
شنبه 8 تیر 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
اعتراض دمت گرم.بالاخره کسی رو هم دیدم که پیچش مو رو هم میبینه.هر چند با نظراتت در مورد دین موافق نیستم واعتقادات مذهبی ودینی ندارم....
شنبه 8 تیر 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
Eteraaz - ایران - تهران
iranppp - آلمان - دوسلدورف
البته من هم اعتقاد به گروه مزخرف مجاهدین یا به قول شما و جمهوری اسلامی! منافقین ندارم و این گروه بدتر از جمهوری اسلامی طرفداران قابل توجهی در میان مردم ایران ندارند. ولی دلیل نمیشه که جمهوری اسلامی رو از تروریست بودن تبرئه کرد. شما این همه از مخالفان جمهوری اسلامی رو که بی رحمانه طی قتل های زنجیره ای و تکی در داخل و خارج کشور به قتل رسانیدند اگر ترور نمی دانید پس از نظر شما ترور و تروریست یعنی چه؟! حالا کشتن و ترور غیر ایرانیان در خارج کشور بطور مستقیم و یا با واسطه ترغیب و حمایت سایر گروه های تروریستی بماند. ولی شما که پیچش مو را می بینید هرگز خود مو را نمی بینید چون تعصب غیر منطقی چشمان شما را بسته است. هر کس از جمهوری اسلامی انتقاد می کند از نظر شما اغراق می کند یا واقعیات را انکار می کند ولی آیا شما انصافاْ و وجداناْ مطمئن هستید که جمهوری اسلامی ترور نمی کند و یا نکرده است؟ با این همه مدرک پس چه میکنید؟
ان شاء الله طرفداران جمهوری اسلامی با خمینی و خامنه ای محشور شوند. آمین!
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.