چشمداشت مالی به قتل جوان بستنی فروش منجر شد

چشمداشت مالی به قتل جوان بستنی فروش منجر شد

نزاع خونینی که به مرگ یک جوان بستنی فروش انجامید حکم قصاص را برای شوهر عمه مقتول در پی داشت.

شامگاه 28 مردادماه سال گذشته به پلیس بندرعباس خبر داده شد جوانی 17 ساله به نام صادق بر اثر شدت جراحات و خونریزی در بیمارستان شهید محمدی این شهر جان باخته است. در پی اعلام این خبر ماموران پلیس در بیمارستان حاضر شدند و ضمن انجام تحقیق در مورد فوت صادق دریافتند وی بر اثر وقوع یک درگیری در میدان برق به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود اما شدت جراحتش به حدی بود که او لحظاتی بعد جان سپرد. به همین خاطر بلافاصله بازپرس امانی- بازپرس کشیک دادسرای جنایی بندرعباس- در جریان این قتل قرار گرفت و خود را به بیمارستان رساند و در جریان تحقیقات این فرضیه مطرح شد که صادق با ضربه چاقوی مردی آشنا به قتل رسیده است. در این میان مردی که برای مداوای دست مجروحش به بیمارستان رفته بود ظن ماموران را برانگیخت و آنها احتمال دادند همین مرد عامل جنایت باشد.

اما در حالی که بررسی ها پیرامون این نظریه ادامه داشت عمه صادق در تماس با پلیس اعلام کرد شوهرش حمید این قتل را انجام داده است. به دنبال تماس تلفنی این زن حمید- 35 ساله- سه ساعت بعد از قتل بازداشت و بازجویی ها از او آغاز شد. متهم به قتل در اظهارات اولیه اش قتل صادق را گردن گرفت و در ادامه چگونگی کشتن صادق را این طور شرح داد؛ صادق مدتی بود که از یک شهرستان دیگر به بندرعباس آمده بود و در یک بستنی فروشی کار می کرد. او شب ها را در خانه من سپری می کرد. ولی سه ماه قبل در یک تصادف مصدوم شد و توانست با شکایت از راننده متخلف مبلغی پول به عنوان دیه دریافت کند. من و همسرم چون می دانستیم صادق همچنان پول ها را در اختیار دارد از او خواستیم پول دیه را به ما قرض بدهد اما وی درخواست مان را رد کرد. وقتی این موضوع را چندین مرتبه دیگر تکرار کردیم صادق روزی از خانه خارج شد و دیگر برنگشت. من هم تصمیم گرفتم به اتفاق همسرم به محل کارش بروم و او را دوباره به منزل خودمان برگردانم اما وقتی به بستنی فروشی رفتیم صادق با من گلاویز شد. من نیز در یک لحظه اختیارم را از دست دادم و با چاقو ضربه یی به سینه اش وارد کردم. این مرد ادامه داد؛ پس از این اقدام با ماشینم فرار کردم اما وقتی متوجه شدم ضربه کارد به قلب صادق اصابت کرده و منجر به مرگ او شده خودم را با چاقو مجروح کردم. به دنبال اعترافات حمید صحنه قتل توسط او بازسازی و پس از تکمیل تحقیقات پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان هرمزگان ارسال شد.

به گزارش ایسکانیوز در جلسه محاکمه حمید، پدر مقتول اعلام کرد در مقابل دریافت دیه پسرش حاضر به گذشت از خون او است. اما مادر مقتول در حالی که به شدت متاثر بود و اشک می ریخت، گفت؛ قاتل باید اعدام شود و وی حاضر است سهم دیه شوهرش را پرداخت کند تا حمید به دار آویخته شود.

در پایان این جلسه قاضی دادگاه با بررسی شواهد و مدارک حکم به قصاص قاتل جوان بستنی فروش داد.

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
خدا ازت نگذره دکی توهمی!
تو چند تا جمله بالا چند بار پول مطرح شده؟ مثلا این جملاتحمید، پدر مقتول اعلام کرد در مقابل دریافت دیه پسرش حاضر به گذشت از خون او است. اما مادر مقتول در حالی که به شدت متاثر بود و اشک می ریخت، گفت؛ قاتل باید اعدام شود و وی حاضر است سهم دیه شوهرش را پرداخت کند تا حمید به دار آویخته شود.
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.