تقویت شائبه دستوری بودن انتصاب سرمربی تیم‌ملی

تقویت شائبه دستوری بودن انتصاب سرمربی تیم‌ملی

با رد قاطعانه هرگونه لابی برای انتصاب به عنوان سرمربی تیم‌ملی، شائبه انتصاب دستوری و ناگهانی بودن علی دایی به عنوان سرمربی تیم‌ملی تقویت شد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، دایی که شب گذشته در برنامه مثلث شیشه‌ای شبکه پنج سیما حضور یافته بود، در برابر پافشاری مجری این برنامه که خواستار اعلام رقم قراردادش با فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم‌ملی شد، حاضر به اعلام این رقم نشد.

وی با اعلام این‌که این امر مسأله‌ای خصوصی است، از مجری خواست مبلغ قرارداد مربیان قبلی تیم‌ملی را اعلام کند که رضا رشیدپور نتوانست چنین رقمی را اعلام نماید.
دایی در عین حال، مبلغ قرارداد خود را کمتر از مربیان تیم‌های باشگاهی کشور دانست، هرچند رقم پنج میلیارد تومان را برای یک مربی که آبروی خود را به پای تیم‌ملی می‌گذارد، طبیعی‌ دانست.

در پی انتقاد دایی از اصرارهای مجری، رشیدپور علت این اصرارها را آنچه انتصاب غیر طبیعی علی دایی بر سرمربی‌گری تیم‌ملی نامید، خواند. وی به مصاحبه مشهور دایی با برنامه 90 اشاره کرد که در آن دایی اظهار کرده بود، هر کس که لابی قوی‌تری دارد، سرمربی تیم‌ملی خواهد شد و در حالی که بیش از همه قطبی برای سرمربی‌گیری تیم‌ملی مطرح بود، ناگهان نام علی دایی به عنوان سرمربی اعلام شد.

علی دایی با رد این موارد، هرگونه لابی خود با مسئولان فدراسیون فوتبال را رد و تأکید کرد که به تعبیر خود او با «آن بالایی» لابی کرده است. وی فاش نمود که پس از رد پست‌های مدیریتی خارج زمین و تأکید بر مدیریت در رتبه اول، ناگهان در روز آخر با تماس‌های پیاپی و پیامک علی کفاشیان روبه‌رو شده و پس از درخواست آنان سرمربی‌گیری تیم را پذیرفته و از همین‌رو، به هیچ‌گونه لابی تن نداده و مدیون هیچ مقام و شخصی نیست.

در این برنامه، مهندس علی دایی با انتقاد مجری مثلث شیشه‌ای روبه‌رو شد که به علت داشتن تحصیلات، دارا بودن رکوردهای کم‌نظیر و خصلت آذری بودن، برخلاف تختی دارای غرور است که علی دایی این موضوع را رد کرد.

سرمربی تیم‌ملی همچنین از سیما به ویژه برنامه 90 انتقاد کرد که هنگام برد ایران برابر امارات، تنها سه دقیقه به تحلیل آن پرداخته‌اند، در حالی که در صورت باخت با دعوت از 180 کارشناس، علیه او به اظهار نظر می‌پرداختند.

وی همچنین هنگام نمایش شماری از فوتبالیست‌ها و مربیان ملی کشورمان، از همه آنها به نیکی یاد کرد، اما در عین حال، علت دعوت نکردن از علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا را مصدوم بودن آنان، وحید هاشمیان را عدم تمایل خودش و رحمان رضایی را دیر وارد شدن به اردبیل ذکر کرد.
aashkan - ایران - تهران
.. هیچ وقت سعی نکن خودت را با جهان پهلوان تختی مقایسه کنی چون اون یک ازاد مرد بود
جمعه 7 تیر 1387

Aytak - ایران - تبریز
خصلت ترک بودن نه آذری بودن
تموم ترک ها مغرورا البته به استثنای ترک های خود باخته و آسمیله شده که اکثرا مقیم پایتخت هستند مثل پسر دایی من که یه فرد مریض و آشغ.. زبونش هم واقعا آش...له نصف ترکی نصف فارسی حالم ازش به هم می خوره عشق داریوش و شادمهر که همشون ...دوستان منتقد این سایت فبلتر شده و من به زور و با سرعت خیلی پایین می یام به خاطر همین لطفا .... که من دوباره واسه خوندن نظرات نمی یام با تشکر
جمعه 7 تیر 1387

alaindelone - امریکا - لس انجلس
لابی؟!؟با اون بالایی؟!!!ای خدا.از کی تا حالا؟!!
شنبه 8 تیر 1387

erfan-iran - ایران - ایران
Aytak - ایران - تبریز : منم دارم کم کم به این نتیجه میرسم که شما همون پاکزاد خودمون هستید !! ...
بازهم فراموش کردی که همه ما خودمون رو تورک نمیدونیم .... و لابد منظور شما از آسیمله نشده ها افرادی شبیه خودتان هستند : تهی از ایرانی بودن ..نقاره زنهای پانترک و غیره .. نه برادر گرامی اینطور نیست ....
اما در مورد این مطلب باید بگویم که به نظر من دایی صادقانه صحبت کرد و سخنانش منطقی بود ... یادم هست زمانی که او در تیم صبا باطری توپ میزد میگفتند دایی این تیم را خریده ! و از این جور چرت و پرتها .. اما بعدها دیدید که همه این سخنان شایعه بود ....
با وجود اینکه ایشان الان مربی تیم فوتبال کشورمان هستند اما همچنان با حاشیه سازی در جهت تخریب جایگاه و شخصیت او میکوشیم .. عجیب نیست ؟!
... یاشاسین ایران ....
شنبه 8 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
دایی چون همیشه موفق بوده همه بهش حسادت می کنن خوب جماعت ایرانی همینن دیگه چشم ندارن موفقیت یکی دیگرو ببینن در ضمن دایی اگه میومد مثل بعضی ها جلوی دوربین تظاهر می کرد و لفظ قلم حرف می زد و به قول بعضیا با کلاس بازیه متظاهرانه در میاورد انقدر مورد غضب واقع نمیشد چه کنیم دیگه ما ملت دروغ و ریا پسندیم نه واقعیت پسند!
شنبه 8 تیر 1387

lion - ایران - تبریز
من خودم یادمه همین آقای برانکو وقتی خبرنگاران تو مصاحبه ازش خواستن مبلغقرارداد رو اعلام کنه با پررویی گفت : " این مساله خصوصیه و فقط به من و فدراسیون ربط داره" هیچ کس اون زمان از این مربی درجه 8 اروپا انتقاد نکرد ولی چون دایی این حرفو زده داره تکفیر میشه ، در این که دایی بایستی برخی از خصوصیاتشو اصلاح کنه شکی نیست ولی کاش در انتقاد کردن هم انصاف داشته باشیم...امیدوارم به ناسیونالیستی متهم نشم چون همه ما ایرانی هستیم مخصوصا روی سخنم با aytak هست...
شنبه 8 تیر 1387

ghandeasal - امارات - دبی
صمیمانه ارزو میکنم که تیم ملی عربستان وامارات رو رفت و برگشت شکست بده اما به جام جهانی صعود نکنه مخصوصا اگه قراره احدی نژاد رئیس جمهور باشه
یکشنبه 9 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.