لاریجانی : غربیها گنده تر از دهانشان حرف میزنند

لاریجانی : غربیها گنده تر از دهانشان حرف میزنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جهان امروز شاهد بروز پدیده هایی در کشورهای غربی هستیم که از معارف واقعی و شهادت دور هستند.

بر اساس این گزارش، علی لاریجانی امروز در جمع خانواده های شهدای هفتم تیر با بیان اینکه غرب دچار پدیده غفلت مضاعف شده است، افزود: این پدیده به معنای آن است که "مرگ آگاهی" و شهادت در آنجا وجود ندارد و هم اینکه نمی خواهند بفهمند و فکر می کنند خیلی می فهمند.

وی اضافه کرد: به همین خاطر است که امروزه در غرب کسانی را که اهل جهادند و حزب الله را تروریست می نامند.

لاریجانی تصریح کرد: کشورهای غربی مرده اند، دچار مرگ مضاعف هستند و فاصله شان با بیداری بسیار زیاد است.

رئیس مجلس با بیان اینکه وجود جریان بیداری حیات بخش که ایران اسلامی آن را به وجود آورده، باعث تلنگر به این کشورها شده است، گفت: در جنگ در عراق و افغانستان گفتند ما پیرو «نظریه جنگ های نامتقارن راهگشا» هستیم، اما با واقعیت هایی مواجه شدند و امروز دیگر نام این نظریه «جنگ های نامتقارن کور» است که راه به جایی نبرده است.

لاریجانی افزود: امریکا با نخوت و غرور وارد عراق شد و حتی آلمان و فرانسه که نقدهایی به آن داشتند وقتی امریکا عراق را گرفت، شرمنده شدند.

وی با اشاره به گذشت چند سال از اشغال افغانستان و عراق، دستاوردهای این اشغال را زیر سوال برد و گفت: همان فرستاده امریکا در عراق در گفتگو با مسئولان عراقی می گوید می خواهیم نظامیانمان را از این کشور خارج کنیم، خوب ببرید و این افتضاح را در منطقه جمع کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امریکا با شعار برقراری دموکراسی به منطقه لشکرکشی کرد افزود: بوش گفته بود با 50 میلیارد دلار به مسئله تروریست ها خاتمه می دهد اما تاکنون در افغانستان و عراق 2700 میلیارد دلار هزینه کرده است.

لاریجانی گفت: با این هزینه ها افغانستان و عراق را مخروبه کردند، مردم بسیاری را به کشتن دادند و همچنین نظامیانشان کشته شدند، حال فرمانده نظامیان انگلیسی می گوید نمی توانیم در منطقه بمانیم و این بن بست است.

وی وضع امریکا و غرب را در لبنان و افغانستان هم مشابه توصیف کرد و با بیان اینکه این کشورها حرف های گنده تر از دهانشان می زنند تصریح کرد: این شیوه ای است که وقتی به بن بست می رسند رو به جلو فرار می کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه فکری که شهدا منتشر کردند به برکت انقلاب و نظام اسلامی به بار نشسته است افزود: منطقه حال و هوای دیگری پیدا کرده و شرایط برای این کشورها تنگ شده است.

لاریجانی تصریح کرد: اگر اشتباه محاسباتی کنند، خسارت های بیشتری می بینند، اما معقول این است که به این اشتباهات نگاه و آن را جبران کنند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه عزت ما ثمره خون شهداست گفت: امریکا نمی خواهد بفهمد که ملت های اسلامی بیدار شده اند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش حادثه هفتم تیر را حادثه ای بسیار تلخ نامید که در آن تروریست های کور منافق، انسان های برگزیده ای را به ظاهر از ملت ایران گرفتند.

وی به شخصیت بزرگ و والای شهید بهشتی و میراث آن شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود: از درون مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر باید این میراث احیا شود.

رئیس مجلس اخلاق سیاسی و فردی شهید بهشتی را یکی از ویژگی های وی خواند و گفت: علو درجات انسان و نفس آن در حوزه فردی، تربیت اخلاق است و زنده بودن انسان هم به همین است.

لاریجانی صبر، متانت و آرام بودن را از دیگر ویژگی های شخصیتی شهید بهشتی برشمرد و افزود: شهید بهشتی با مسائل مختلف با عقلانیت برخورد می کرد.

رئیس مجلس گفت: ایشان وقتی مسئولیت گرفت انواع اتهامات را شنید و حتی گاهی دوستان انقلاب هم به وی اهانت می کردند اما شهید بهشتی با سعه صدر با آنان مدارا می کرد.

وی با بیان اینکه امروز هم این مسئله مهم است که برای تکوین شخصیت خودمان چقدر در برابر ناملایمات صبور هستیم، گفت: شهید بهشتی با اخلاق سیاسی خاص خود دیگران را تحمل می کرد و به علت یک مسئله کوچک سلیقه ای، کسی را حذف نمی کرد بلکه در صدد جمع دیگران بود و به همین علت خصوصیت یک رهبر و پیشرو را داشت.

لاریجانی افزود: شهید بهشتی می توانست خیل عظیم انقلابی ها را با وجود اختلاف سلیقه جمع کند و این خوب است زیرا خداوند انسان ها را این گونه آفریده است و بنا نیست همه یک طور باشند.

رئیس مجلس تصریح کرد: تکوین جامعه به استعدادهای متفاوت نیازدارد، اما نحوه مواجهه با آن مهم است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر اختلاف سلیقه را مزاحم تلقی کنیم در جامعه تضاد ایجاد می شود اما اگر آن را نعمت بدانیم و همه سلایق را جمع کنیم از این کثرت، وحدت شیرین و پایدار ایجاد خواهد شد .

رئیس مجلس افزود: شهید بهشتی طوری عمل کرد که سلایق مختلف احساس نقش و حضور کردند و این یادگاری بزرگی برای ماست .

لاریجانی گفت: اگر می خواهیم پیرو شهید بهشتی باشیم باید از او درس بگیریم و بدانیم او چگونه می زیست و علو درجات او به این خصوصیاتش بود .

رئیس مجلس به مشی سیاسی، اعتقادی و فکری اعتدالی شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: این مشی، باعث آرامش در دنیا می شود و کمک می کند تا ناهنجاری مسلط نشود .

وی افزود: مشی معتدل یعنی ایجاد هماهنگی مدنی و نظم در جامعه، زیرا در پناه اعتدال ، نظم در جامعه به وجود می آید .

لاریجانی گفت: مشی شهید بهشتی این بود که شرایط کشور را از نظر اجتماعی ، فرهنگی وسیاسی به اعتدال می کشید .

رئیس مجلس اعتدال را مخالف انقلابی بودن ندانست و گفت: در ذات انقلاب اسلامی یک طمأنینه نهفته است و این حقیقت انقلابی بودن است و انقلابی واقعی صاحب این خصوصیات و اعتدال است .

لاریجانی حضور خانواده های شهدای هفتم تیر را در مجلس شورای اسلامی موجب فخر نمایندگان مجلس دانست و ابراز امیدواری کرد زرق و برق و شرایط دنیایی، چشم دنیاطلب را نگیرد و عواملی که باعث پایداری نظام اسلامی است، در ظاهر از بین نرود.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی شهدای بسیاری در راه انقلاب داده است و همین امر ستونی برای درست فکر کردن در مجلس شورای اسلامی شده است، ابراز امیدواری کرد همواره یاد شهدا در دل نمایندگان باشد که راه آنها را مستقیم ادامه دهند آن وقت است که در تصمیم گیری ها درست عمل می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه روز جمعه پیکرهای هفت شهید گمنام پس از تشییع در مجلس شورای اسلامی به خاک سپرده می شود، گفت: این امر سعادتی برای نمایندگان است که هر روز با مضجع آن شهیدان رو به رو شوند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه با رجوع به نصوص اسلامی مشخص می شود که زنده بودن واقعی چیست افزود: شهدا و مجاهدان فی سبیل الله زنده واقعی هستند و دیگران به هر نسبتی که به آنان نزدیک باشند، زنده اند و هر چه غفلت دارند مرده اند.

وی تصریح کرد: موضوع جهاد و شهادت، عامل بقا و زنده بودن است و این مسئله درباره اجتماع و امت ها نیز صدق می کند.

رئیس مجلس تصریح کرد: روح جمعی امت وقتی زنده است که عنصر جهاد و شهادت در آن باشد و این خصوصیت کانونی آن است.

لاریجانی افزود: ملتی زنده است که اصول جهاد و شهادت در آن وجود داشته باشد و اگر نباشد آن ملت به خاک مذلت می افتد.

رئیس مجلس عنصر واقعی برای حیات و زنده بودن جامعه را خانواده های شهدا دانست و افزود: شهادت مانند خونی که باعث حیات انسان می شود، روح جامعه را زنده نگه می دارد.
ocean bird - ایران - ایران
وری نایس
جمعه 7 تیر 1387

garadagh - سویدن - مالمو
شما خودشو ناراحت نکن غربیها وحشی اند. زنده باد اتحادیه تروریستها
جمعه 7 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
کثیفتر از همه این لاریجانی انگله...
جمعه 7 تیر 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
افرین به این لاریجانی ...
فقط این می تونه با سیاستش جلوی اینها را بگیره فقط کافی است که ایران جلوی ترانزیت مواد مخدر از شرق به غرب را ازاد بذاره و سالانه هزارن میلیارد سرمایه مادی و معنوی خرج نکنه اون وقت ببین که این اروپا چطور به دست و پای ایران می افته!
جمعه 7 تیر 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
ای حزب اللهی ها و رژیمی ها زودتر شهید شوید 70 ... به نام حوری در بهشت الله منتظرند و وعده داده شده که پس از هر همخوا بگی دوباره/// با کره/// می شوند... غفلت موجب پشیمانی است///بشتابید.
جمعه 7 تیر 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
مرگ اگاهی و شهادت یعنی چی؟ خودش هم از بی معنی بودن حرفهاش باخبره ولی چه میشه کرد بهش گفتن ادای فیلسوف بازی در بیاره.حکایت ان بابائی که رفته بود مجلس بزرگان شهر و میخواست مثل انها حرفهای بزرگ بزنه ومیگفت:شتر زرافه....
جمعه 7 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
از ماست که بر ماست
جمعه 7 تیر 1387

mavric - ایران - تهران
از این لاریجانی باید ترسید .مهره اخر دستهاش برای هر کاری بازه...
جمعه 7 تیر 1387

amirmohamad - ایران - مشهد
زنده باد
جمعه 7 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
ننگ بر طرفداران حر...ه جمهوری اسهالی ایران
جمعه 7 تیر 1387

zorro - هند - میسور
عجب لاتیه!
جمعه 7 تیر 1387

bidad - آمریکا - آتلانتا
البته این منظورش انگلیس نیست چون اینها انگلیس را جز اروپا حساب نمیکنند بلکه جز خانواده خود محسوب میکنند بقولی مثل مادر
مخصوصا این و برادرش
جمعه 7 تیر 1387

zendanieevin - ایران - ایران
7 تیر در اصفهان قوقایی به پا بود و همه شعار بر علیه این حکومت ظالم می دادن.ما هستیم
شنبه 8 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
جای تاسف داره / اینه ادبیات یک مرد سیاسی
شنبه 8 تیر 1387

democracy_azadi - نروژ - اسلو
تو هم گنده تر از ...ت می....
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.