هشدار مقام آمریکایی به ایران

هشدار مقام آمریکایی به ایران

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا، ایران را به پذیرش بسته مشوق های گروه ۱+۵ تشویق کرده و هشدار داده است که تحریم های بین المللی علیه ایران می تواند در آینده نزدیک تشدید شود.

جفری فالتمن، مدیر کل بخش خاور نزدیک وزارت امور خارجه آمریکا، در واکنش به سخنان اخیر علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران که تاکید کرده غرب فرصت کوتاهی برای تعامل با ایران دارد، گفته است که زمان برای پاسخ ایران به بسته مشوق های ارائه شده به این کشور در حال سپری شدن است.

این دیپلمات آمریکایی پنج شنبه (26 ژوئن) در مصاحبه با دفتر بی بی سی فارسی در واشنگتن این اظهارات را بیان کرد.

او گفت در صورت رد بسته مشوق های گروه ۱+۵ از سوی ایران، بسیاری از کشورها طی ماه های آتی مجازات های مندرج در آخرین قطعطنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران (قطعنامه ۱۸۰۳) را به اجرا در خواهند آورد.

وی همچنین هشدار داد که آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری علیه ایران در نظر خواهند گرفت.

این مقام آمریکایی که پیشتر سفیر آمریکا در لبنان بود، در عین حال ابراز امیدواری کرد که تاخیر در ارائه پاسخ رسمی و نهایی ایران به مشوق های یاد شده نشانگر این باشد که مقام های ایرانی به دقت در حال بررسی پیشنهادهای گروه ۱+۵ هستند.

اتحادیه اروپا به نمایندگی از سوی گروه ۱+۵ روز ۱۴ ژوئن بسته مشوق های سیاسی - اقتصادی جدیدی را به ایران ارائه کرد، اما پس از گذشت چند روز تحریم های جدیدی از جمله مسدود شدن دارایی های بانک ملی در اروپا را علیه ایران در نظر گرفت.

این اقدام واکنش سریع مقام های جمهوری اسلامی را در پی داشت. رئیس مجلس ایران به طور نمونه گفته است: "اگر بناست با ایران در خصوص بسته پیشنهادی مذاکره کنید چرا قبل از بررسی راه تقابل را در پیش گرفته اید."

اما جفری فالتمن وضع تحریم ها علیه ایران را تحول جدیدی ندانست و آن را بخشی از استراتژی همیشگی گروه ۱+۵ در قبال ایران خواند، استراتژی دو جانبه ای که به گفته وی بر ارائه مشوق ها و اعمال تحریم ها استوار بوده است.

مجاهدین خلق

وزارت امور خارجه آمریکا قرار است در سال میلادی جاری موضوع تروریستی بودن سازمان مجاهدین خلق را مورد بازبینی قرار دهد.

وزارت خارجه آمریکا به موجب قانون موظف است این کار را هر ۵ سال یک بار انجام دهد.

آقای فالتمن می گوید که وزارت امور خارجه آمریکا هنوز بررسی وضعیت سازمان مجاهدین خلق که به گفته وی موضوعی بسیار جدیست را آغاز نکرده است.

این دیپلمات آمریکایی همچنین تاکید کرد که گشایش دفتر حفاظت منافع در ایران یکی از موضوع هایست که دولت و وزارت امور خارجه آمریکا آن را به طور جدی بررسی کرده اند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست اخیرا به نقل از منابع ناشناس نوشته بود که آمریکا به زودی تصمیم خود برای تاسیس دفتر حافظت منافع خود در تهران را اعلام خواهد کرد.

اما آقای فالتون از تایید یا رد صریح این خبر خودداری کرد.

او نیز مانند کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریکا، تاکید کرد که آمریکا دشمن دائمی ندارد و همواره برای برقراری تماس با مردم ایران به دنبال راه های جدیدیست.

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
دم خروس را باور کنیم یا قصم .....
اول میگن ما ملت ایران را دوست داریم بعد میگن مجاهدین چون خون غیر ایرانی را نریختند تروریست نیستند .ما را به عنوان یک انگل نگاه میکنند.برای هواپیمای مسافر بری قطعات یدکی نمیفروشند به ملت خود هم اعلام میکنند که هواپیماهای ایرانی امن نیست سوار نشید مردم ایران که با این هواپیما پرواز میکنند هم اگر سقوط کرد به درک.
اینها پشیزی برای ملت ایران احترم قائل نیستند.
این تحریم ها هم دودش تو چشم ملت میره .احمق خودتونید
جمعه 7 تیر 1387

مرد شنگول - ایران - مشهد
آمریکا باید بدونه هرچقدر که مردم ناراضی باشند ولی مجاهد خلق هیچ جایگاهی بین ملیت ایران نداره
جمعه 7 تیر 1387

souroosh - ایران - ساری
سلام. ای خدای بزرگ نمیدونم چرا ما باید تاوان این همه ظلم و ستم اخوندها را بدیم.نمیدونم کی می خواد دلت بسوزه. ای کاش به دنیا نمی امدیم.کجایی ای ازادی کجایی.......
جمعه 7 تیر 1387

mahyarta - ایران - تهران
حتی اگر نفتمون هم تحریم کنن با این تکنولوژی های بی نظیر داخلی همه ی مشکلاتمون رو حل می کنیم.
جمعه 7 تیر 1387

aashkan - ایران - تهران
امریکایهای ک...ت دستشون با اخوندا تو یک کاسه هست اخرشم بعد از جنگ تمام این اخوندا میرن امریکا زندگی میکنند و انوقت باید خندید به ریش اونهایی که فکر میکردن اخوندا از ته دل میگن مرگ بر امریکا .همش سیاه بازیه دعوا سر نفت ایندفه میخان همشو یجا سر بکشند.خاک بر سر مردم ایران
جمعه 7 تیر 1387

Iran.Sarzamin.Javid - ....... - روگنان
mahyarta - ایران - تهران
میشه بگی این تکنولوژی بی نظیر چی هست ؟ فقط یه چیزی می خواستی گفته باشی!! نترس نظر ندی کسی نمیگه لالی.
جمعه 7 تیر 1387

Mr.Persian - هندوستان - بنگلور
منظور اون دوستمون از تکنولوژی بینظیر داخلی - همون نیروی مافوق الکتریسیته هست که اینقد زیاد داریم که شبکه قادر به تحملش نیست و روزی 4 ساعت بهش استراحت میدن !!!
یا اون اینترنت با سرعت نور هست که از بس سریعه اصلا نه دیده میشه و نه احساس اینگار که اصلا نیست !!!
یا اون سیستم اقتصادی موفقمون که دیگه داره بیداد میکنه و مردم از رفاه زیاد اوفتادن به جون هم !!!
یا اون تکنولوژی دارو سازی عظیم که تنها محصولش که مفت هم هست مواد مخدره !!! و دوای تمامی امراض از قلبی و مغزی و کلیوی و...
از ماست که بر ماست...
جمعه 7 تیر 1387

1728-virginia-usa - آمریکا - ویرجینیا
مرد شنگول - ایران - مشهد می بینم داری کم کم آ... میشی و به نا رضایتی مردم ایران اقرار میکنی . ببین جناب مرد شنگول - ایران - مشهد این رو باید اول و آخر بپذیرید که این رژیم رفتنی هست و محکوم به نابودیست . ننگ بر چ. اسلامی و هوادارانش . زنده بااااااااااااد آزادی
جمعه 7 تیر 1387

amirpersia - سوءد - استکهلم
مجاهدین خلق در ایران یک گروهک خیانتکار و فراموش شده اند. هیچکس اونها رو نمیخواد/ چون فقط فکر منافع گروه خودشون هستند. یادمون نره که امثال همینا این بلای 30 ساله رو سر ما اوردن و در جنگ 8 ساله با دشمن قسم خورده ی ما برای کشتن هموطناشون متحد شدن. اقای رجوی یادش رفته چطور جلوی ماشین خمینی 4 نعل میدوید و شادی میکرد. من از رژیم ایران نفرت دارم ولی باز هم لقب منافقین رو که به اینا دادن رو تائید میکنم/ چون عین حقیقت وجودیشونه.
شنبه 8 تیر 1387

xpersia.com - ایران - ایرانی
گره این کار به دست خوده مردم بهتره باز بشه. متاسفانه مردم در خواب هستند و نمیدونن چه بلایی داره سرشون میاد. سیاستهای آخوندا چیزی جز ویرانی نداشته و نخواهد داشت
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.