اسپانیا در فینال به مصاف آلمان می رود

اسپانیا در فینال به مصاف آلمان می رود

اسپانیا برای اولین بار از 1964 تاکنون فرصت قهرمانی دارد
تاریخ: پنجشنبه 26 ژوئن، 6 تیر
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: اتریش، وین

اسپانیا 3 - 0 روسیه

اسپانیا در نیمه دوم بازی نیمه نهایی جام ملت های اروپا مقابل روسیه سه گل به ثمر رساند تا پس از 44 سال به فینال این جام راه پیدا کند.

خاویر هرناندز، دنی گویزا و دیوید سیلوا گل زدند تا اسپانیا برای دومین بار شانس بلند کردن این جام در بازی روز یکشنبه مقابل آلمان در استادیوم ارنست هاپل را داشته باشد.

اسپانیا که در سال 1964 برنده این جام شده بود، برای اولین بار پس از پنج جام پیاپی که در مرحله یک چهارم نهایی حذف شده بود در بازی یکشنبه در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا بالا آمد.

اسپانیا بار دیگر اشتهای خود برای قهرمانی را با پاس های عمقی مقابل روسیه به نمایش گذاشت.

این تیم ممکن است در فینال بدون مهاجم خود دیوید ویلا که در نیمه اول بازی امروز هنگام زدن یک ضربه کاشته مجروح شد به میدان بیاید.

ویلا که با چهار گل بیشترین گل را در این جام به ثمر رسانده در دقیقه 34 لنگان از بازی بیرون رفت و سچه فابریگاس جای او را گرفت.

گل اول اسپانیا را خاوی در دقیقه 50 با کمک کمی شانس به ثمر رساند. در دقیقه 73 فابریگاس توپ را از بالا برای گویزا انداخت تا آن را با بیرون پا گل کند.

فابریگاس سپس در دقیقه 82 توپ را به سیلوا در داخل محوطه 18 قدم پاس داد که حاصل آن گل سوم اسپانیا نبود.

اسپانیا که در فینال 1964 تیم شوروی را 2 بر 1 برده بود هرگز در چهار بازی قبلی با روسیه به این تیم نباخته بود. اسپانیا از جمله دو هفته پیش در دور اول 4 بر 1 روسیه را شکست داد.

Mohsen Mpk - اسپانیا - مادرید
دوستان خبر نویس...
اسپانیا بعد از 24 سال به مرحله ی نهایی رسید نه بعد از 44 سال ؟!!
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.