برگزارى بزرگترین مراسم ازوداج دسته جمعى در پایتخت سعودى

برگزارى بزرگترین مراسم ازوداج دسته جمعى در پایتخت سعودى

بنا به گزارش رسانه هاى خبرى سعودى چهار شنبه 25/6/2008 براى اولین بار بزرگترین جشن عروسى دسته جمعى در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودى برگزار شد که تعداد 818 جوان به هزینه 33 میلیون ریال سعودى برابر با 8,8 میلیون دلار همزمان ازدواج کرده اند.

این جشن که تحت سرپرستى شاهزاده سلمان فرزند عبدالعزیز امیر منطقه ریاض برگزار شد یکى از بزرگترین جشنهای هاى ازدواج دسته جمعى در تاریخ پادشاهی عربستان سعودى به شمار میرود، که توسط مؤسسه خیریه شیخ بن باز براى کمک به جوانان جهت ازدواج برگزار شده بود.

آقاى عبدالله بن عبدالرحمن آل بشر دبیر کل مؤسسه البر (نیکی) در نشست مطبوعاتى خود گفت " هدف پروژه برگزاری جشن هاى دسته جمعى براى ازدواج در حقیقت همکارى وکمک کردن با جوانان برای پرداخت هزینه هاى بالای ازدواج میباشد" وى افزود که هزینه تقریبى این مراسم در حدود 33 میلیون ریال سعودى (8,8 میلیون دلار) بود.

وى همچنین افزود کمک به جوانان دراین جشن شامل تهیه نمودن کالا ولوازم منزل وپول نقد براى زن ومرد ویک سرویس طلا وبلیت هاى هواپیما جهت اداى عمره نیز بود.
دراین جشن مراسم گوناگون در نظر گرفته شده بود از جمله به افرادی که در کمک به عروس ودامادها سهیم بودند تقدیرنامه داده شده همچنان یکى از دامادها نام موسى العتیبى به نمایندگى از دیگران سخنرانى کرد وبخاطرَ کمکهای ارایه شده تشکر نمود .
emroz.1979 - سوئد - یوله
زن چندمشون بوده؟
دختر های 11 ساله ایرانی که قاچاق میشند هم جزئ عروسا به حساب می ایند؟
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
عربستا ن از بابت نفتی که داره و.. کشور پولداریه پس این کار یعنی ؟؟
باعث خجالته به جای این کار رفاه اجتماعی و هزینه های زندگی را پایین بیاره که هر کسی خواست ازدواج خیلی راحت بتونه
انگار همیشه باید تو کشورهای شرقی یک عده پولدار باشن یک عده فقیر این نابرابری اجتماعیه و به حیثت ادمها توهین میشه وقتی همه دارن تو یک کشور زندگی می کنند همه باید از حقوق شهروندی بر خوردار باشند اگر برابری باشه این کارها لازم نیست
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
shima87 - فرانسه - پاریس
دوست عزیز اگر این کارها لازم نباشه /پس باید بگویم دین اسلام یعنی ..... متاسفانه ایران سالانه با 3 میلیون زاپر نهفم وارد این کشور می شوند /اگر بخواهیم به هر نفس بی معنی اجازه دهیم در هر سفر حج نامبارک رقمی معادل 15میلیون ریال در این کشور هزینه کند می دانی چه رقم نجومیی از ثروت ملی ایران به هدر می رود؟؟؟یعنی 3000000*15000000=Nریال .وای خدا من کجا خوابم برد از دست این جماعت خرفت ؟؟ببخشید دوست عزیز!!!!
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
چقدر از این بذر و بخشش را زائران بی احساس ایرانی با زیارت خانه ی الله پرداخت کرده اند؟؟؟؟این فقر و کاستی در این کشور بلا زده انوقت تعدادی خرا فاتی و عده ای متظاهر به مکه میروند تا شکم این عربهای مفت خور بر قطرش افزوده شود........ بله میلیو نها ... به زیارت این مکعب میروند و دریای خون حیوانات/// چرا غربیها سوار این کشور ها نشوند..؟.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

barbud_daneshmand - بلژیک - گنت
جالب است یاداوری کنم این جماعت بعضی وام برای معالجه گرفتند اما با ان پول به کربلا میروند تا شفا بگیرند ..خانواده ام چندی پیش در چت روم تعریف میکردند که یکی در همسایگی ما این کارو کرده بود ویکماه بعد بخاطر همون بیماری فوت کرد..
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
من فکر کردم کارخانه لاستیک سازیو نشون داده
جمعه 7 تیر 1387

ocean bird - ایران - ایران
هر دامادی با 4 عروس بوده؟؟!!
جمعه 7 تیر 1387

mina n - ایران - تهران
جالب بود
شنبه 8 تیر 1387

arezoo805 - ایران - تهران
همون طور که انتظار داشتم این هم یک مراسم کاملا مردونه است. مثلا عروسیه عروسها کجان؟ تو پستوی خونه این عربهای ملخ خور!
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.